Skocz do zawartości

Przetarg na transmisje Ekstraklasy


El Loco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@UP

Zgoda, jednak poza tym masz 2 kanaly premium filmowe canal+ i dodatkowo 3 kanaly sportowe Canal+. Rozumiem, że inne ligi Cie nie interesują, jednak nie uwierze, że majac na canal+sport grand derbi Real-Barca, albo Chelsea-Liverpool, MU-Chelsea nie usiadziesz, gdy bedziesz mial czas i nie rozkoszujesz się tymi meczami. Do tego w każdym momencie mozesz wlaczyc Canal+/Canal+film i ogladnać dobry film z ostatnich 2-3 lat. A w tym T-Mobile ekstraklasa masz 1 kanał (! ), nie bedziesz mial wyboru. 15zl/mc i w kółko przez caly tydzien powtorki tych samych meczy. OK, ogladniesz sobie w sobote o 14 mecz Polonia Bytom-Cracovia ( :lol2: ), jednak czy takie "widowisko" może kosztować 15zł CO MIESIĄC ? Chyba nie ... Ja place za sama paczke Canal+ 25zł m/c i nigdy nie zamienie tego co tam mam na jakiś [beep] T-Mobile ekstraklasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

OK, ogladniesz sobie w sobote o 14 mecz Polonia Bytom-Cracovia ( :lol2: ), jednak czy takie "widowisko" może kosztować 15zł CO MIESIĄC ? Chyba nie ... Ja place za sama paczke Canal+ 25zł m/c i nigdy nie zamienie tego co tam mam na jakiś [beep] T-Mobile ekstraklasa.

 

 

Zrozum to ze cos co dla Ciebie jest [beep]em dla kogos wcale nie musi.

 

Dla mnie i pewnie nie tylko dla mnie ( widzac ze polska liga jest najchetniej ogladaną ligą z lig dostepnych na C+, chetniej od angielskiej, hiszpanksiej, wloskiej) przegranie przez C+ przetragu rowna sie stanie sie [beep]em. Co do meczu Polonia Bytom - Cracovia są ludzie którzy wolą obejrzec ten mecz niz jakis Blackpool nawet w meczu z Arsenalem.

 

Poza tym teraz kolejka bedzie trwała od piatku do poniedziałku ( zadne spotkania nie beda sie na siebie nakładały ). Jesli ruszyłby kanał Ekstraklasa TV to oprocz transmisji od piatku do poniedziałku ( 8 spotkan ) ten kanał ma rowniez pokazywac topowe mecze 1 ligi, puchar Polski i jest rowniez mowa o reaktywacji Pucharu Ligi ktorego mecze byłyby rozgrywane wiekszosci w tygodniu wiec wypełnienie ramowki nie byłby to jakis az tak wielki problem bo do tego by doszły programy o tematyce ligowej cos w stylu obecnej Liga+ czy Liga+Ekstra czy Ekstraklasa Raport. Do tego całkiem mozliwe że ze wzgledu na to iz wszytskie mecze by miały byc na zywo to Ekstraklasa TV składała by sie z dwoch kanałow . Kanał dodatkowy cos jak C+Gol ( przy podobnej godzinie rozgrywania meczu 1 ligi co Ekstraklasy ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żeś pojechał z tymi dwoma kanałami Ekstraklasy ;) Jeszcze parę dni, parę stron wątku i będziemy mieli nową platformę cyfrową Ekstraklasa TV, emitującą wszystkie mecze na żywo z Ekstraklasy, 1 ligi i kolejnych dwóch :D.

 

Dajcie sobie spokój z domysłami, po prostu poczekajmy i zobaczymy co będzie. Jak się sprawa rozstrzygnie 22 marca to będzie jeszcze trochę czasu na zerwanie umowy z Cyfrą dla tych, którzy będą chcieli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żαℓ мι ¢ιę- z tymi filmami to przesadziles- moze 10 lat temu warto bylo miec Canal+ dla filmow -pamietam jak sie czekalo na magazyn z zapowiedziami filmowymi- teraz oferta jest strasznie uboga a po drugie w dobie internetu filmy zapowiadane jako hity 90% abonentow obejrzalo juz rok wczesniej albo w kinie albo sciagajac na torencikach:))

A co do ligi to juz kolega wyzej ci napisal-dodam ze mecze typu Bytom- Belchatow i tak oglada wiecej abonentow niz Juve -Udine czy PSG- Nice !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Bo 10 lat temu były 2 kanaly premium filmowe, a teraz powstał jakiś pseudo premium Nfilm, ktory kupil sobie prawa do 2 wytworni i bedzie ich pilnowal jak oczka w glowie, a pozostalych na 100% nie wykupi, bo ich nie stac na to. Teraz wszystko sie rozdzieliło i zeby móc miec to co 10 lat temu to trzeba miec Canal+,HBO, Nfilm, Cinemax. Proste. Chociaż i tak dalej uwazam, że Canal+ wypada najlepiej jesli chodzi o premium.

 

Wracajac do ekstraklasy TV .... nie dyskutujmy o tym badziewiu, bo i tak nie powstanie. Kluby MOWIĄ JASNO! " Nie chcemy zadnego osobnego kanalu!, bo spowoduje on to, że nasz los bedzie niepewny.". I maja racje, bo nie wiadomo czy bedzie duzo chetnych na ten kanal i istnieje duze ryzyko, że po prostu ekstraklasa nie bedzie miała pieniedzy na zaplacenie klubom za prawa telewizyjne. Więc kluby wolą, aby prawa miala zwykla stacja sportowa, bo zapewnia im to PEWNĄ wartosc pieniedzy. Proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem/Mam Canal plus, HBO, Cinemaxy i jest tak jak napisał wyzej @serbinek26. Ogolnie nie ma co tam oglądać i nie ma tez co w dzisiejszych czasach w dobie internetu i 'Multikina' porównywac tych czasów z czasami 10 lat wstecz kiedy własnie czekało sie na wspomniany wczesniej miesiecznik :brawo:

 

Co do nazywania czegos badziewiem to bardziej mozna tym nazwac zawartosc kanałow filmowych C+, HBO, Cinemax niz Ekstrklase którą i tak oglada wiecej osob niz pozostale ligi.

 

Wcale bym sie nie zdziwił jakby jakąs tam pseudo 'premiere' na HBO ogladało mniej osob niz mecz Ekstraklasy typu Legia-Lech, Lech-Wisła, Legia-Wisła czy derby Warszawy czy Krakowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nazywania czegos badziewiem to bardziej mozna tym nazwac zawartosc kanałow filmowych C+, HBO, Cinemax niz Ekstrklase którą i tak oglada wiecej osob niz pozostale ligi.

Nie porównuj wszystkich meczów ekstraklasy do ogladalności :lol: Canal+ emituje przewaznie TYLKO mecze Wisly, Legia i Lecha. Te druzyny maja najwiecej kibiców ( jedne z najwiekszych miast w Polsce, osiagaja "sukcesy" w Polsce ) i oglada je najwiecej osob. Jednak nie mozna mowić tego o innych zespołach, bo one sa emitowane praktycznie zawsze tylko na orange sport, ktory zasieg ma baaardzo ograniczony. Tam ich mecze oglada MAX. 50 tyś ludzi.

 

Więc nie mow tak, że ekstraklase oglada wiecej osob niz premiery na Canal+/HBO. Ostatnio Avatar na C+ mial ogladalnosc ok.250 tyś ludzi, gdzie tylko 6 meczy ( pomiedzy soba Wisla, Legia, Lech ) w ciagu roku w ekstraklasie mogą się obic o ten poziom, bo pozostale oscylują w granicach MAX. 100 tys ludzi ( mecze Legii/Lecha/Wisły z jakimiś Poloniami Bytom ) w Canal+, nie mowić juz o meczach na orange sport, ktore ogladalnosc nie przebijają pewnie 50-70 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile masz tych swoich Avatarów w ciagu roku aż z taką oglądalnoscią ? Przyszpuszczam ze i tak mniej niz spotkan takich jakie wymieniłem Lech-Legia, Wisła-Legia, Wisła-Lech, derby Warszawy, Krakowa czy ślaskie Gornik-Ruch.

 

To ze te kluby maja najwiekszą ogladalnosc to normalne. Tak samo jak w angielskiej mecze przykładowo pomiedzy Manchesterem a Arsenalem ale i tak one przegrywają pod wzgledem ogladalnosci z meczami jakie wymieniłem polskiej ligi. Juz nie wspominajac o jakis Wigan-Manchester czy Athletic-Barcelona ( ogladalnosc 15 tys ) ktore bije na łeb nawet takie wcale nie hitowe spotkanie polskiej ligi Lech-Ruch ( 110 tys ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy jednej platformie cyfrowej polska ekstraklasa była by warta jakieś 90 mln zł na 3 sezony. Brak konkurencji to niższe ceny praw sportowych czy filmowych. Tylko nie piszcie jakby nie N-ka to by HD w Polsce nie było.

Może i prawa do sportu i filmów byłyby tańsze, ale za to sama telewizja byłaby droższa. Bo to konkurencja wymusza niskie ceny. Bo to, co teraz mamy, to i tak w Polsce satka to taniocha w porównaniu z Europą. Ja jestem zdecydowanie za T-Mobile Ekstraklasa TV. Ja mam CP, praktycznie nie

mam jak Ekstraklasy oglądać, dlatego taki kanał byłby dobrym rozwiązaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam CP, praktycznie nie mam jak Ekstraklasy oglądać, dlatego taki kanał byłby dobrym rozwiązaniem

Nikt chyba Ciebie nie trzyma na siłę z daną platformą? Zawsze można zmienić na TP lub Cyfrę gdzie jest Orange Sport. Ostatnio zaglądałem na pormocję TP muszę przyznać, że fani sportu mogą naprawdę coś dla siebie znaleźć za wcale nie dużą cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny w platformach rosną tylko przez promocje i samych abonentów którzy wręcz wyłudzają od platform jak najniższe ceny.Promocje powinni zlikwidować, to ceny by spadły o 30 proc. Może w tedy by abonent był lepiej traktowany i jakość kanałów była by lepsza. Teraz większość patrzy na cenę przez to jakość spada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i prawa do sportu i filmów byłyby tańsze, ale za to sama telewizja byłaby droższa. Bo to konkurencja wymusza niskie ceny. Bo to, co teraz mamy, to i tak w Polsce satka to taniocha w porównaniu z Europą.

 

Co? Taniocha? :brawo: W Sky niemieckim pełna oferta jest za niecałe 60 euro. Przy ich zarobkach to naprawdę nie jest tak wiele. A dodatkowo jest tam wszystko co u nas jest rozdrobnione na 3 platformy. Nie chce mi się szukać, ale Sky UK też chyba wypada korzystniej niż np Cyfra u nas. (patrząc na minimalne wynagrodzenie za pracę / cena najdroższego pakietu, w Polsce 1317 zł, a abo za Prestiż HD+ -> 179 zł)

 

No i tylko w Polsce mamy do czynienia z mistrzostwami upychania jak największej liczby kanałów na 1 tp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mnie wku...ja te promocje dla nowych abonentow- ja mam Cyfre 10 lat i byl okres ze za pakiet Srebrny plus Canaly placilem 90 zl (nawet Eurosportu 2 nie mialem ) a nowy abonent dostawal wszystko za 40 zl ! A umowy Cyfra sobie po cichutku sama przedluzala- dopiero jak sie zadzwonilo z informacja ze sie rezygnuje to mila Pani przypominala sobie o nas i proponowala nowe warunki !

PS- dzisiaj dostalem magazyn z nowym cennikiem i pisze w nim wyraznie ze jesli ktos nie zgadza sie na nowe ceny moze w ciagu 14 dni zrezygnowac nie placac zadnych kar ! To info dla tych ktorzy twierdzili ze nie da sie przejsc do innej platformy bez wielkich kar umownych i 3-miesiecznego wypowioedzenia !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canal+ nie produkuje sygnału :roll: Sygnał dla wszystkich meczów produkuje firma, ktora jest powiazana z Canal+ ( w ogole osobna firma, jednak swoje udziały ma w niej szef czy ktos tam inny z canal+ ). Tutaj mamy idealny przyklad, że ekstraklasa s.a, ktora od przyszlego roku bedzie sama zlecac jakiejs firmie transmisje ekstraklasy wybierze ta firme, ktora teraz produkuje sygnal dla canal+ ( bo innej firmy na takim poziomie nie ma w Polsce ). A jak wczesniej napisalem firma jest powiazana z canal+. Więc troche dziwnie by to wygladało, że firma powiazana z canal+ produkuje sygnal do ITI/N. Z tego mozna wywnioskować, że jesli canal+ przegra przetarg to firma ta nie bedzie w ogole zainteresowana tworzeniem sygnału, czyli ciezko bedzie ekstraklasie s.a. znalezc dobrego realizatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...