Skocz do zawartości

Przetarg na transmisje Ekstraklasy


El Loco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wywiad TO&OWO z Adrianem Skubisem, rzecznikiem prasowym Ekstraklasy SA

 

- Gazeta Wyborcza podała, niedawno, że przetarg sprzedaż praw telewizyjnych do piłkarskiej Ekstraklasy na trzy kolejne sezony został zakończony, ale nie wyłonił zwycięzcy. Czy tak jest w rzeczywistości?

- Nie mam żadnych informacji od przełożonych, wskazujących na to, że wdrożona w październiku procedura została zakończona. Jeśli będziemy mieli coś oficjalnie do przekazania na ten temat, na pewno to uczynimy.

 

- Do kiedy Ekstraklasa chce wyłonic nabywców praw telewizyjnych na kolejne sezony?

- Nie mamy konkretnej daty i pośpiech w tej sytuacji nie jest wskazany. Dążymy do tego, by wszystkie zaangażowane podmioty czuły się usatysfakcjonowane z wypracowanych umów. Wiadomo jednak, że całą procedurę musimy zamknąc w takim czasie, by możliwe było przygotowanie nowych rozwiązań przed rozpoczęciem nowego sezonu.

 

- Czy stanowisko Ekstraklasy w sprawie przetargu zmieniło się w jakiś sposób przez minione miesiące?

- Z pewnego punktu widzenia to nie jest przetarg, o czym trzeba pamiętac. My cały czas pracujemy nad zapraszaniem potencjalnych nabywców praw telewizyjnych do rozgrywek Ekstraklasy. I nadal jest bardzo dużo możliwych rozstrzygnięc.

 

- Czy to oznacza, że Ekstraklasa nadal dąży do uruchomienia własnego kanału?

- Rozmowa z potencjalnymi nabywcami praw toczy się na kanwie zaproszenia do składania ofert, a kanwą tą było rozpisanie praw w nieco odmienny niż dotychczas sposób. W zaproszeniu jest jasna informacja, że to my, czyli Ekstraklasa, będziemy produkowac sygnał. I abstra[beep]ąc od tego, kto zdobędzie poszczególne pakiety praw, sygnał będzie produkowany przez Ekstraklasę lub inny podmiot przez nas wybrany.

 

 

Kolejna kompromitacja "ekstra"klasy. proponuje, aby wyniki przetargu oglosili dzien przed nowym sezonem w lipcu. A co! Troche adrenaliny dodaliby na zwycieska stacje, bo bedzie musiala w niecaly dzien zorganizowac komentatorow i caly sprzet :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt jest taki że ja fan piłki nożnej oglądaacy bundeslige czy LM zawsze jak mam możliwośc to niestety z ligii polskiej oglądam tylko mecze Legii pozostałe mnie nie interesują, bo i poziom tych spotkań nie zachęca.

Fajnie by było aby po tej pierwszej kolejce nadawcy walczący o prawa do transmisji obniżyli cena jaką proponują za Prawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://sport.onet.pl/pilka-nozna/ekstraklasa/ekstraklasa-olbrzymie-pieniadze-dla-polskiej-ligi,1,4197039,wiadomosc.html

 

Oni sobie chyba jaja robia! :roll: Oddac ekstraklase jakims szwabom i do tego tworzyc nowy kanal, za ktory trzeba placic 15zl/mc. Takie rzeczy tylko w Polsce!

 

P.S. Nigdzie na dvbnews nie ma info o tym! Daj link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dobrze by było gdyby Ekstraklasa zyskała w końcu sponsora tytularnego ale czy będzie to akurat ten. Z drugiej strony news z Onetu w którym cytuje się Fakt, dla mnie to mało wiarygodne. Ogólnie pomysł na kanał Ekstraklasa TV według mnie zupełnie bez sensu bo kto to kupi za taką cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marka T-Mobile wejdzie niedługo na polski rynek więc ten sponsor tytularny jest jak najbardziej prawdopodobny. Może te środki (a nie jakieś dodatkowe) zostaną wykorzystane na uruchomienie kanału i wypłaty dla klubów za pierwszy, przejściowy sezon. Ale co dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli prawdą jest, że Ekstraklasa może wyciągnąć nawet 100 milionów złotych rocznie od sponsora tytularnego, to jaki jest sens w tworzeniu kanału Ekstraklasa TV. Canal+ wraz z n-ką zaoferowali po około 360 milionów za trzy sezony, do tego sponsor tytularny 100 milionów za sezon. Jak łatwo policzyć Ekstraklasa może zarobić w ciągu trzech lat około 660 milionów złotych, a tworzenie swojego kanału to spore ryzyko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://sport.onet.pl/pilka-nozna/ekstraklasa/ekstraklasa-olbrzymie-pieniadze-dla-polskiej-ligi,1,4197039,wiadomosc.html

 

Oni sobie chyba jaja robia! :roll: Oddac ekstraklase jakims szwabom i do tego tworzyc nowy kanal, za ktory trzeba placic 15zl/mc. Takie rzeczy tylko w Polsce!

 

P.S. Nigdzie na dvbnews nie ma info o tym! Daj link.

A właśnie jest oto ono

http://www.dvbnews.pl/news/6616/deutsch ... kstraklasy .Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby sie nie zdziwili jak otworzą kanał ekstraklasa tv jak to będzie gwóżdz do ich trumny.

Zeby osiągnąc 120mln za sezon to ich kanał musiało by dodatkowo wykupic przy cenie 15żł ok 700tys ludzi przy założeniu ze płacili by przez 12miesięcy. Według mnie mogą miec ciężko, w każdym bądż razie ryzykują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://sport.onet.pl/pilka-nozna/ekstraklasa/ekstraklasa-olbrzymie-pieniadze-dla-polskiej-ligi,1,4197039,wiadomosc.html

 

Oni sobie chyba jaja robia! :roll: Oddac ekstraklase jakims szwabom i do tego tworzyc nowy kanal, za ktory trzeba placic 15zl/mc. Takie rzeczy tylko w Polsce!

 

P.S. Nigdzie na dvbnews nie ma info o tym! Daj link.

A właśnie jest oto ono

http://www.dvbnews.pl/news/6616/deutsch ... kstraklasy .Pozdrowienia

 

 

Chodzilo mi o link do informacji o tym, że Canal+ wygral przetarg i sprzeda Polsatowi mecze Slaska i ten poniedzialkowy. Tak pisal jeden user pare dni temu w tym temacie. Niestety jego post zostal skasowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co uwierzyłes jakiemus kolesiowi ze tak było.

 

To ja ci napisze ze przetarg wygrało TVP i wszystkie mecze będą w TVP Sport a mecze Polonii Bytom i GKS Bełchatów zostawił sobie canal+.

 

Możesz skopiowac mój post i podac dalej.

 

 

Jak sam widzisz wiadomości podane przez usera mają tyle wspólnego co Polska liga z Bundesligą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...