Jump to content
Sign in to follow this  
kowand

DVBT w Ciechanowie i Glinojecku

Recommended Posts

Jeżeli odbieracie DVB-T w tych miejscowościach, to proszę o informację o jakości i na jakich antenach.

Mam pytanie.

W tych miejscowościach to jakie kanały mogę odbierać i które multipleks(-y)? Chodzi mi o nadajnik w Raszynie i na Pałacu Kultury. Czy jest możliwość odbioru TVP HD i TVP Historia?

"Raszynie i na Pałacu Kultury" ? Ehh... Tylko i wyłącznie Mux 1, nie długo będą napewno testy Mux 3 to se pooglądasz. :] Ale nie tak szybko...

Ja przed chwilą przeglądałem harmonogram uruchamiania "multipleksu 2" (w ogóle czy to ma znaczyć, że przekaz stacji komercyjnych ruszy szybciej, niż kanałów "TVP"???) i jakoś nie widziałem w nim nadajnika w Ciechanowie, czyli tutaj jeszcze pewnie dłuuugo pozostanie tylko satelita (mi to nie przeszkadza, bo właśnie z satelity korzystam i jestem ukontentowany, chociaż gdyby był tu możliwy darmowy odbiór "TVP HD" to zaoszczędziłbym kilka złotych :D )...

Ja w dniu wczorajszym podłączyłem zwykłą antenę siatkową ze wzmacniaczem i znalazłem osiem programów w wersji cyfrowej . Są to TVP 1, TVP 2, TVP INFO/TVP Warszawa, Polsat, TVN, Czwórka, TV Puls i TVN Warszawa . Odbiór bardo dobry .

Witajcie,

w Ciechanowie MUX2 z jakiego nadajnika będzie odbierany ( na mapie emitela brak zasięgu i nadajnika na mux2). Mapki zasięgu na mux2 jak z Warszawy i Płocka nie docierają do Ciechanowa. Jest jedynie mowa o mux3.

pozdr.

Właśnie przed chwilą czytałem artykuł na "Satkurierze", że 27 października na mazowszu rusza "mux2". Ciekawe jak będzie z jego dostępnością w Ciechanowie???

to ja odpowiem sobie sam na moje pytanie. DVB-T w Glinojecku działa. Można odbierać 11 programów.Siła sygnału na antenie siatkowej ze wzmacniaczem ustawionej na Warszawę 65-77%.

czy komuś udało się złapać Polsat HD? Jeżeli tak to na jakiej antenie i w których miejscowościach.

Potwierdzam (stały) odbiór Polsatu HD w okolicach Różana, jakieś 120 km w linii prostej od nadajnika Warszawa/Raszyn (zwykła antena siatkowa).

Potwierdzam (stały) odbiór Polsatu HD w okolicach Różana, jakieś 120 km w linii prostej od nadajnika Warszawa/Raszyn (zwykła antena siatkowa).

A jaki masz wzmacniacz do siatki?

Trochę po czasie odpowiadam. Najzwyklejszy, dostępny w każdym sklepie z antenami siatkowymi (czarna lub brązowa płytka no-name). Obecnie Polsat HD nie nadaje z żadnego nadajnika naziemnego.

Edit: Jeśli w miarę dobrze działa u Ciebie analogowy TVN lub TV4 to powinna zadziałać cyfrowa telewizja naziemna z Warszawy (DVB-T MPEG4)