Skocz do zawartości

Przesiadka z Cyfry+ na n


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem mieć pełny miech darmowy i nawet konsultant twierdził że odznaczy odbiór na 1go.

 

Ja też miałem dostać po nowym roku, a dostałem przed bożym narodzeniem. Nie ufaj konsultanom. Tutaj pytaj.

 

turbo mi aktywują może w tym tygodniu jak mi szczęście dopisze bo niewiedzą czy dostałem przesyłkę i czy umowę podpisałem i co było wpisane w umowie.

 

Nie wiedzą czy podpisałeś umowę i odebrałeś sprzęt bo takie informacje im kurier wysyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie ogarniam tego że zamawiałem dekoder z turbo a tutaj turbo dostanę jak kurier dostarczy umowę do n a tak ktoś wklepie do kompa.

Nie można było wysłać dekodera z aktywnym turbo tak jak zamówiłem? Może to za trudne ale co zrobić powoli zaczyna mnie wkurzać cała nka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@ROBERTO369 - większość programów HD jest nadawana z tego samego transpondera więc jakość będzie taka praktycznie taka sama. Co prawda N, co można zobaczyć na przykładzie kanałów HBO wydaje się mieć najlepszą jakość ale prawda jest taka, że to zależy od kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem już 2 tygodnie po przesiadce z c+ na n i tak jeśli chodzi o kanały hd to tak:

- tvp1 hd to jakas porażka - jeśli materiał jest w hd to jakośc obrazu jest akceptowalna w porywach do zadowalającego, jeśli natomiast materiał jest w 4:3 to żal na to patrzeć. obraz jest wtedy na środku ekranu z czarną ramka na około na której to jest wyświetlane logo i ewentualnie znacznik ograniczen wiekowych - i nie jest to zdrowe dla mojej plazmy, zatem czesto przełączam na zwykłe tvp1 sd.

nie wiem dlaczego n nie może takich materiałów nadawać w sd na tym kanale aspirującym do hd- takie coś ogląda sie zdecydowanie lepiej niż z czarną ramką.

- axn hd tutaj podobnie - jeśli materiał jest w hd to jest ok. a konsultanci z c+ gdy im w czasie negocjacji przedłużeniowej mówiłem że brak tego w ofercie c to mi mówili że to pseudo hd.

ale zdarzają się materiały np. amazing race które w hd nei sa ale wtedy wygląda to lepiej niz na tvp1hd bo ramki sa tylko po bokach,

-bbcknowledge - tutaj podobnie do axnhd zdarzają się materiały w sd i wtedy są czarne pasy po bokach.

-foxhd ale tego to jeszcze jakoś nie miałem okazji oglądać z powodu słabej jakości merytorycznej

-nsport - nie oglądam więc nie wypowiem się.

-mgm hd - podobnie jak foxhd - nie wypowiadam się

 

reszta kanałów jest chyba wspołna z innym i platformami.

 

za to wczoraj wieczorem zmartwiłem się jakością kanału disney chanel - hmm w cyfrze obraz był dobry tutaj mnie akurat wczoraj odrzucał od ekranu. jakość na poziome starego vhs, jakoś taka jak polonia1

nie wiem czy to jakis incydent czy tak jest na stałe.

dzieciaki na wakacjach więc tego typu programów nie oglądam.

nickelodeon - równiez bez rewelacji

 

ach zapomniałem o sztandarowych programach HD:) w ofercie n

czyli nfilmach - jakościowo ok.

no i jeszcze polsathd i tvnhd

jest ok. z tym ze na polsacie zdarzają się produkcje z czarnymi pasami po bokach - głównie "stare" filmy (hity)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w kwesti pvr to tak.

cyfrowy pace pvr to się może schować. ślimak niesamowity przy nkowych recorderach.

miałem przez tydzień bez softu turbo, zanim się aktywowało i załadowało i przed jak i po dekoder po prostu śmiga.

epg zasuwa aż miło i nie ma tego padziwnego paska postępu przy odpalanie epg z c+ i komunikatów że teraz to epg nie jest dostępny spróbuj później.

zatem finalnie jestem zadowolony z przesiadki szczególnie że za podobny kontent (a nawet szerszy) będę płacił zdecydowanie mnieł niz w cyferce na przedlużeniówce jaka chcieli mi zaoferować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- tvp1 hd to jakas porażka - jeśli materiał jest w hd to jakośc obrazu jest akceptowalna w porywach do zadowalającego, jeśli natomiast materiał jest w 4:3 to żal na to patrzeć. obraz jest wtedy na środku ekranu z czarną ramka na około na której to jest wyświetlane logo i ewentualnie znacznik ograniczen wiekowych - i nie jest to zdrowe dla mojej plazmy, zatem czesto przełączam na zwykłe tvp1 sd.

nie wiem dlaczego n nie może takich materiałów nadawać w sd na tym kanale aspirującym do hd- takie coś ogląda sie zdecydowanie lepiej niż z czarną ramką.

TVP 1 "HD" nie nadaje nic w native HD. Czasem zdarzy się dobry upscal i wtedy jakoś to wygląda. Jednak jest to pseudo kanał, wymysł marketingowców, który w native hd nic nie emituje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Pytam, ponieważ mam pakiet Canal+Optimum w zasadzie w podobnej cenie co ŚwiatHD i się waham. Ale chyba skłaniam się do pozostania przy C+.

??

Canal+Optimum kilka szt. HD za 20zł więcej + 10zł za PACE

Oferta nie ma żadnego porównania do ŚwiatHD z n`ki.

 

PS. Chyba, że płacisz za ten optimum z 20-30zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi szkoda Premiership bo też z chęcią bym się przesiadł na N

Też miałem ten problem, ale teraz mam N i kupiłem sobie prepaida Cyfry tylko do piłki nożnej i jestem zadowolony. Nka pod każdym względem jest o lata świetlne przed Cyfrą, a różnica w sprzęcie jest mniej więcej taka jak pomiędzy Dacią (Cyfra), a BMW (n).

 

Jedyny minus Nki dla mnie to brak C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...