Skocz do zawartości

Opticum HD X403p / 402p


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

prośba o pomoc, wszystkie kanały zakodowane...

ktoś w domu sie pobawił, że nie było zadnego programu, wgrałem wersję

Software_(X402p_X403p)_1.4.98_Conax Polska_Lista_Kanałów, przeskanowałem - wszystkie kanały zakodowane... nie wiem, gdzie błąd i gdzie namieszali, w kazdym bądź razie nie ma nic :evil:

mam x402 i NC+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam następujący problem z moim Opticumem 403p. Mam w niego wrzuconą kartę Green Eight System w wersji bezprzewodowej. Oprogramowanie lemontree 1.4.98. Problem polega na tym że po kilku minutach oglądania pojawia się informacja włóż kartę i obraz zawiesza się. Po wyłączeniu i włączeniu ponownym tunera wszystko znów jest dobrze tylko przez kilka minut. Karta wrzucona w tuner Philipsa działa poprawnie. Oprogramowanie GES wgrałem najnowsze ze strony producenta. Ma ktoś moze podobny problem lub wie jak go wyeliminować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam, kupiłem niedawno opticuma HD x403p i mam problem z softami, a mianowicie nie potrafię znaleźć softu, który w fast scanie wyszukiwałby kanały NC+. Czy mógłby mi ktoś doradzić?

Witam softy z serii gisclub black synaps od wersji 1.5.24 w wzwyż mają funkcję "Fast scan" dla platformy NC+ (w tym wyszukiwanie kanałów w HD).

PS. zacznij od tego:

globo_x4_black synaps_gi_1.5.24_gisclub.tv

Chociaż jest już nowszy z ciemniejszą grafika:

globo_x4_black synaps_gi_1.5.29_gisclub.tv

Ewentualnie ten ze standardową niebieską grafiką:

globo_x4_black synaps_gi_1.5.29_v2_gisclub.tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Napiszę tylko, że swego czasu miałem poważne problemy z tunerem. Poniekąd była to moja wina gdyż używałem oprogramowania mcas HD lemontree; podczas aktualizacji robiłem kopie poprzedniej wersji, wgrywałem nowszą i na nią wgrywałem kanały/ustawienia z poprzedniej kopii. To był BŁĄD. Po którejś aktualizacji zaczęły się dziać różne cuda niewidy z tunerem + dosyć długo trwało przełączanie kanałów.

Lekarstwem okazało się wgranie mcasa amstar (teraz mam 3.81) i ponowne wyszukiwanie kanałów (edycja itp.) W efekcie całość działa dużo żwawiej oraz nie ma żadnych efektów ubocznych podczas działania; (pomijając mniej atrakcyjne menu, ale ta szybkość). Więc nie zawsze lenistwo popłaca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 1 miesiąc temu...
Potwierdzam, wgrałem najnowszą wersję 1.5.35 bodajże i życie legło zmianie... co prawda trochę inaczej przyciski nagrywania itp. działają ale idzie ogarnąć, ale zmiana tunera nie do poznania, szybkość, stabilność, estetyka przede wszystkim :) wielki +

Małe info dla jasności dla innych użytkowników w/w softu i nowszych (aktualnie 1.5.45 black synaps):

Jak masz pilota oryginalnego (Nie od opticuma 7300) to po wgraniu softu black synaps zmienia sie nieco układ klawiszy dla obsługi dysku:

nagrywanie-OPTION

zmień nazwę- TXT

usuń- AUDIO

zablokuj- SUBTITLE

Przycisk nagrywania usuwa (odinstalowuje) dysk USB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam Forumowiczów,

 

Chciałbym zgłosić się do Was z problemem.Posiadam dekodery PVR PACE 500gb (standardowy NC+) oraz Opticum x403p,jeden z wyższych abonamentów,nie pamiętam jaki :-),karta rozdzielona splitterem greeneightsystem. Od jakiegoś czasu słabo(przerywały bądź nie było sygnału w ogóle) działały kanały HD na obu dekoderach.Postanowiłem poprawić jakość odbioru i ustawiłem antenę tak,że na PACE wszystko działa wyśmienicie natomiast na OPTICUM większość kanałów HD nie działa(brak sygnału)

Oprogramowanie:globo_x4 lemontree_proton_1.5.41 (na kilku innych wersjach softu było to samo)

Stąd moje pytanie.Wchodzić na dach i dalej bawić się anteną czy może da się poszperać w ustawieniach tak aby kanały zaczęły działać?

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...