Skocz do zawartości

Opticum HD X403p / 402p


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, forum to przegladam juz od jakiegos czasu jednak zarejestrowalem sie dopiero teraz, gdyz chcialbym zapytac o cos i prosic o ew. porade.

Otoz zrobilem aktualizacje softu do 1.4.05 i wszyszystko niby dziala ok, aczkolwiek znikaja mi listy ulubionych (zostaje sama nazwa bez kanalow).

Widzialem, ze wspomnial ktos o tym na forum o X7 ale tam poki co nie ma rozwiazania. Wgrywam liste kanalow z ulubionymi (zapisane wczesniej poprzez kopie 1.3.81 na usb) ale po wylaczeniu i wlaczeniu odbiornika wszystko ginie i jest tylko standardowa lista kanalow. Czy osoby kozystajace z x403 tez maja taki problem? Wie ktos jak mozna temu zaradzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, forum to przegladam juz od jakiegos czasu jednak zarejestrowalem sie dopiero teraz, gdyz chcialbym zapytac o cos i prosic o ew. porade.

Otoz zrobilem aktualizacje softu do 1.4.05 i wszyszystko niby dziala ok, aczkolwiek znikaja mi listy ulubionych (zostaje sama nazwa bez kanalow).

Widzialem, ze wspomnial ktos o tym na forum o X7 ale tam poki co nie ma rozwiazania. Wgrywam liste kanalow z ulubionymi (zapisane wczesniej poprzez kopie 1.3.81 na usb) ale po wylaczeniu i wlaczeniu odbiornika wszystko ginie i jest tylko standardowa lista kanalow. Czy osoby kozystajace z x403 tez maja taki problem? Wie ktos jak mozna temu zaradzic?

 

mam identyczny problem jak Ty, niestety nie znam rozwiązania.

nie chce mi się ustawiać całej listy ulubionych od nowa bo to trochę czasochłonne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie.. ja wrocilem chwilowo do starszej wersji 1.3.xx bo tam wszystko dzialalo prawidlowo. W 1.4.01 i 1.4.05 ktore znalazlem juz ten problem wystepowal. Szperajac jeszcze po sieci na innych stronach znalazlem liste zmian w kolejnej wersji 1.4.08 i tam w "changelog" jest info widniejace jako "fav bug" - miejmy nadzieje, ze to wlasnie ten problem jest rozwiazany - no i trzeba cekac na pojawienie sie tej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Atlantic: tylko to - do wersji ze starym pilotem, ale obsługa się generalnie nie różni: http://globo.com.pl/wyslij_plik.php?id=570 Jeśli potrzebujesz konkretnie pod nowy, to nie mam.

 

@volt1111: przyczyny mogą być dwie:

 

1) O ile pamiętam pierwotnie tuner nie obsługiwał MP3, tylko OGG z plików audio. Nie wiem, czy kolejne wersje oprogramowania cokolwiek w tym zakresie zmieniły - jeśli masz najnowsze i MP3 nie widzi, to oznacza, że bez zmian pliki MP3 nie są obsługiwane przez tuner.

2) Tuner ma ograniczenie ilości plików w katalogu (chyba 999?). Jeśli jest ich za dużo - może ich nie zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taki problem z x402p, że posiadam ok 4giga mp3 na dysku (http://www.pixmania.pl/pl/pl/4906663/ar ... dy-wd.html) i wchodzę w listę plików następnie do katalogu mp3 i nie widzi mi ani jednego pliku...

Jaka może być tego przyczyna?

Z góry dziękuję...

Oczywiście klikasz w lewo by dokonać preselekcji plików audio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, forum to przegladam juz od jakiegos czasu jednak zarejestrowalem sie dopiero teraz, gdyz chcialbym zapytac o cos i prosic o ew. porade.

Otoz zrobilem aktualizacje softu do 1.4.05 i wszyszystko niby dziala ok, aczkolwiek znikaja mi listy ulubionych (zostaje sama nazwa bez kanalow).

Widzialem, ze wspomnial ktos o tym na forum o X7 ale tam poki co nie ma rozwiazania. Wgrywam liste kanalow z ulubionymi (zapisane wczesniej poprzez kopie 1.3.81 na usb) ale po wylaczeniu i wlaczeniu odbiornika wszystko ginie i jest tylko standardowa lista kanalow. Czy osoby kozystajace z x403 tez maja taki problem? Wie ktos jak mozna temu zaradzic?

 

mam identyczny problem jak Ty, niestety nie znam rozwiązania.

nie chce mi się ustawiać całej listy ulubionych od nowa bo to trochę czasochłonne.

 

 

W preferencjach musisz zaznaczyc "Channel auto detection" - wył., ktore znajduje sie na dole tak aby sie nie aktualizowal twoj tuner. Dlatego po aktualizacji wszystko ci ginie. Ja tez to mialem i po zaznaczeniu tej opcji mam swiety spokoj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr. Orbita dzięki za odpowiedź ale poratował mnie kolega niżej :lol:

Witam

Mam taki problem z x402p, że posiadam ok 4giga mp3 na dysku (http://www.pixmania.pl/pl/pl/4906663/ar ... dy-wd.html) i wchodzę w listę plików następnie do katalogu mp3 i nie widzi mi ani jednego pliku...

Jaka może być tego przyczyna?

Z góry dziękuję...

Oczywiście klikasz w lewo by dokonać preselekcji plików audio?

:jupi::jupi:

Dzięki wielkie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich Forumowiczów.

 

Po prawie 2 latach bezproblemowgo dzialania dwoch dekoderów opticum z C+ w moim domu jedenz nich wczoraj odmowil posluszenstwa.To wszystko po tym

jak do dekodera dobrala sie moja tesciowa.............. :twisted: dalszy komentarz chyba juz zbedny..

Nie jestem ekspertem w kwestiach tv-sat dlatego zwracam sie do Was madrzejszych w tym o pomoc.Przejrzalem fora i podobne watki,ale nigdzie nie bylo

konkretnej odpowiedzi,ciagle pojawialy sie kolejne numerki wersji oprogramowania,tylko oczoplasu mozna dostac od tego...

 

Do rzeczy,Na dekoderze wyswietla sie komunikat "ASH",urzadzenie W OGOLE nie reaguje na polecenia z pilota,jest jakby slepe,po wylaczeniu i wlaczeniu do

sieci sytuacja dalej sie utrzymuje.Dotychczasowe parametry urzadzenia:

 

software 06020200_1.1.54ems

hardware ALi-HD3-LV-ver 3.0

wersja loadera M3602B 1.1.3

 

Zalezy mi na przywroceniu wlasnie tych poprzednich parametrow,po prostu boje sie,ze "bawiac" sie innym oprogramowaniem poloze cala siec w domu i dopiero

bedzie.Wtedy dopiero bede mial dzieciaki pozbawione bajek i sajgon w domu.....zrozumcie mnie i zlitujcie,heeelp :)

 

Dziekuje bardzo za pomoc

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, forum to przegladam juz od jakiegos czasu jednak zarejestrowalem sie dopiero teraz, gdyz chcialbym zapytac o cos i prosic o ew. porade.

Otoz zrobilem aktualizacje softu do 1.4.05 i wszyszystko niby dziala ok, aczkolwiek znikaja mi listy ulubionych (zostaje sama nazwa bez kanalow).

Widzialem, ze wspomnial ktos o tym na forum o X7 ale tam poki co nie ma rozwiazania. Wgrywam liste kanalow z ulubionymi (zapisane wczesniej poprzez kopie 1.3.81 na usb) ale po wylaczeniu i wlaczeniu odbiornika wszystko ginie i jest tylko standardowa lista kanalow. Czy osoby kozystajace z x403 tez maja taki problem? Wie ktos jak mozna temu zaradzic?

 

mam identyczny problem jak Ty, niestety nie znam rozwiązania.

nie chce mi się ustawiać całej listy ulubionych od nowa bo to trochę czasochłonne.

 

 

W preferencjach musisz zaznaczyc "Channel auto detection" - wył., ktore znajduje sie na dole tak aby sie nie aktualizowal twoj tuner. Dlatego po aktualizacji wszystko ci ginie. Ja tez to mialem i po zaznaczeniu tej opcji mam swiety spokoj.

 

 

w preferencjach mam cały czas wyłączoną funkcje "Channel auto detection"

 

 

a swoją drogą firma opticum testuje swój sprzęt na swoich klientach, co nowszy soft to jedno w nim naprawią, a drugie zepsują.

soft powinien być w dniu wydania urządzenia do sprzedaży na tyle dopracowany i stabilny żeby działał bez żadnych zastrzeżeń.

 

 

borykam się z takim problemem możne ktoś będzie coś na ten temat wiedział:

 

ostatnio zanika mi sygnał z hotbirda w godzinach od ok 15 do ok 18 godz. (z astry działa ok)

podczas oglądania, gubi sygnał (rwie obraz) po czym sygnał spada do 0 (brak sygnału)

występuje to tylko i wyłącznie w tych godzinach, czy to jest możne wina tunera? konwertera? (konwerter z zezem astra/hotbird) czy jakiś zakłóceń z zewnątrz? (mieszkam na 12 pietrze, sąsiedzi nademna i podemna nie maja takich problemów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jestem nowy, zupełnie nie kumam podstaw z dziedziny tv satelitarnej. Przejrzałem forum i mam pytanie - najchętniej do BIGCYCa bo widze ze GURU zdecydowany.

Kupiłem X403p i miał chodzić pod cyfrę+. Nie widział karty ale wgrałem soft 1.4.05.abs. teraz pojawił się jednak inny problem: co 2-3 dni albo nawet w ciągu dnia tuner wyświetla mi komunikat "lista kanałów została zmieniona" i daje opcję tylko potwierdzenia. Jak potwierdze to wszystkie ustawione wczesniej kanały w tunerze zostają rozrzucone i trzeba je ustawiać na nowo.

 

Próbowałem wyłączyć opcję "chanel auto detection". Wtedy jakby nie aktualizuje kanałów w tunerze, tylko zanika sygnał i przestaje je odbierać w ogóle.

Czy jest na to jakieś rozwiązanie?? Czy może wybrałem złą opcję przy wgrywaniu softu. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podłączyłem Opticum do splittera Medium IV - wszystko jest ok, ale co 20-30 minut pokazuje się na środku ekranu niebieska ramka z komunikatem "Włożono kartę slot 1: Mediaguard", co czasami irytuje. W czym może być problem? Oprogramowanie, karta kliencka albo sam splitter?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Cyfrę i x403p i moje pytanie jest następujące: czy da się jakoś rozciągnąć obraz na Polsacie by był na cały ekran, bez marginesów? Chodzi mi oczywiście by np. mecze oglądać na całym ekranie a nie małym okienku. NA TV nie umiem tego zmienić.

 

U mnie sprawuje sie dobrze ustawienie: auto w tunerze, a tv samsung - dopasuj do szerokosci. Tym sposobem obraz jest najwiekszy z mozliwych (bez obcinania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Cyfrę i x403p i moje pytanie jest następujące: czy da się jakoś rozciągnąć obraz na Polsacie by był na cały ekran, bez marginesów? Chodzi mi oczywiście by np. mecze oglądać na całym ekranie a nie małym okienku. NA TV nie umiem tego zmienić.

zawsze pozostaje opja obejrzenia Polsatu z DVB-T tam jest obraz właściwy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...