Skocz do zawartości

Opticum HD X403p / 402p


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przy rozdzielczości 1080i 60Hz smuży mi obraz, widać szczególnie podczas oglądania HD jak obraz przeskakuje, nie jest płynny, natomiast na

rozdzielczości 1080i 50Hz wszystko jest OK. Posiadam TV samsung LE37C650 (100Hz motion plus). Powie mi ktoś dlaczego tak się dzieje??

Dodam jeszcze że korzystam z pakietu Cyfra+.

 

Może lepszy do tego TV byłby dekoder Ferguson Ariva 200?

 

Dzięki za pomoc,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

właśnie dostałem X403p (z zainstalowanym softem 1.2.85 dla Cyfra+) i jestem mile zaskoczony jakością. Na razie odbiór tylko SD, bo sprzęgnięty z takim TV. Chyba zamiast do sypialni trafi do salonu, bo na razie w porównaniu z nim Philips HD 6xxx to "badziewie" (nie widzi nawet mojego diseq'a). Czyżby Cyfra+ sprzedała mi dekoder z modyfikowanym firmware'm?? Po telefonie do BOK serwisant coś zaczął bełkotać o starym diseqc v.1.0, ale wątpię czy to ten problem. Zastanawiam się nad dokupieniem drugiego takiego tunera (idą święta, więc Philipsa bym komuś podarował na gwiazdkę:), ale wtedy dla wygody podzieliłbym kartę poprzez Ethernet. Mam wykupiony multiroom więc nie ma problemów prawnych, ale na razie nie mogę nigdzie znaleźć jak to się robi i czy soft v.1.2.85 ma taką możliwość, czy muszę wgrywać jakiś inny. Gdyby któryś z forumowiczów odesłał mnie do do "literatury" na ten temat tabu (dzielenie uprawnień), to byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli rozumiem ze jedynym mankamentem jest opóźnienie pojawiania się obrazu? te 5-15 sekund dało by się możne znieść ;-))

 

nie zwiesza obrazu- dźwięku? nie wyłącza się? albo ma jakieś inne wady? (na obecnym sofcie) bo pewnie z czasem wyeliminują te błędy :-))

 

pytam bo jestem zainteresowany zakupem, a nie mam za bardzo jak tego przetestować przed zakupem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam dekoder Opticum HD X402p i otóż mam problem który polega na tym że nie mogę nagrywać z dekodera, więc stąd moje pytanie czy to wina softu czy może tego ze chcę nagrywać na pendrive a może potrzebny jest dysk zewnętrzny ?. Z góry dziękuje za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam dekoder Opticum HD X402p i otóż mam problem który polega na tym że nie mogę nagrywać z dekodera, więc stąd moje pytanie czy to wina softu czy może tego ze chcę nagrywać na pendrive a może potrzebny jest dysk zewnętrzny ?. Z góry dziękuje za pomoc :)

Jeśli jest wolny to nić na tym penie nie zrobisz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie dekodery na rynku , różnej maści maja 1.2 ......

 

 

Edit: 12.12.2010

 

 

Dodany soft z klona amico 1.3.15 ( na moja prośbę jeden z kolegów mi przerobił soft , za co mu :piwko: ) Wersja MCAS , menu w HD ....

 

Jest też program z opisem jak by ktoś chciał spróbować własnych sił ....

 

 

Pozdrawiam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko bo to już było przerabiane , ale po co komu , przecież chyba nikt nie lata nonstop po menu jedynie menu instalacja ( jeśli ktoś ma orbitę) ...

 

W razie czego poprawcie sobie audio na niektórych kanałach bo może nie widzieć J.z polskiego i wtedy będzie okk ...

 

Ważne że coś jest ;)

 

 

Pozdrawiam ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Istena;warto zainteresować się softem Dynavision Picaso:ma ładne logo, HD i co ważne j.polski.Soft można samemu adaptować:logo z formatu bmp 720x576p wgrywając do softu jednym programem,a MOD softu robi się w kilka minut dwoma programami.Więcej nie mogę chyba napisać na ten temat z powodu cenzury.Posiadałem ten tuner 1 miesiąc i stwierdzam że jest ubogim krewnym rasowych Trumanów czy Edisonów: typowy kastrat.A tak przy okazji dziwię się firmie Globo że nie przyznaje się do trzeciego softu uznając go za nielegalny,a wystarczy nazwać go"edu"pozwalając testować tunery właśnie w celach edukacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...