Skocz do zawartości

Opticum HD X403p / 402p


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdźcie czy działa poprawnie ( czyli mniej wiecęj) bo dostałem info że poprawiono:

-obsługa modułu cam Polsat

-timeshift ( brak błędu zakodowany po skończonym nagrywaniu)

- dodanie możliwości regulacji intensywności koloru, kontrastu oraz jasności w menu OSD

-poprawa przełączania ( było podobno słychać jakiś dźwięk podczas latania po kanałach)

-poprawa w szybkości przełaczania kanałów czyli powinno już być lepiej a nie mułowato )

-inne nie wymienione zmiany

 

 

co do EPG narazie brak poprawki :D

 

 

@arturmk weź z lanem , po nim możesz aktualizować tuner ;) ( zawsze może się przydać jak by doszła jakaś opcja z zarządzaniem dysku lub pochodna ;)

 

@musiolek do czego ci moduł C+ ??? jak masz czytnik uniwersalny , jak narazie mogłem testnąć optyka z splinterem clone (wi-fi) jak narazie to działa ale zalezne od softu szybsze przełączanie kanałów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bigcyc123

Obecnie korzystam z karty Cyfry+, którą mam umieszczoną w czytniku dekodera. Do tego chcę dołożyć sobie kartę MTV Unlimited.

 

Mogę sobie wybrać jedną z następujących konfiguracji:

- moduł conax dla karty MTV, a karta Cyfry+ w czytniku

- moduł uniwersalny dla karty MTV, a karta Cyfry+ w czytniku

- moduł uniwersalny dla karty Cyfry+, a karta MTV w czytniku

- moduł CAM MediaGuard od Cyfry+ dla ich karty, a karta MTV w czytniku

 

Biorąc pod uwagę ceny modułów na rynku oraz to, że Cyfra+ ma swoje moduły na własność za 49zł to wybór wydaje się być prosty i stąd się wzięło moje pytanie.

 

ps.Poza tym wcześniej pytałem również o współpracę X402p z innymi modułami dostępu warunkowego, ale nie uzyskałem żadnej odpowiedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i na wstępie serdecznie pozdrawiam wszystkich uczestników forum. Rozważam zakup tunera x402p/403p i jako alternatywę modelu 9600 TS. Z tego co zdążyłem zorientować się na forum modelu 9600, model ten niestety nie nagrywa kanałów kodowanych tylko FTA. Chcę kupić tuner przeznaczony głównie dla C+ a w szczególności Canal+ gdyż zamierzam kupić Multipakiet Canal+, kluczowa dla mnie jest funkcja nagrywania kanałów Canal+.

 

1.Czy ktoś może testował nagrywanie x402p/x403p na tych kanałach?

2.Ile list nagrywania można zaprogramować w tunerze?

3.Czy dla funkcji nagrywania nie ma znaczenia czy kanał jest dekodowany za pomocą modułu CAM czy bezpośrednio w czytniku kart?

 

Serdeczne dzięki z góry za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arturmk weź z lanem , po nim możesz aktualizować tuner ;) ( zawsze może się przydać jak by doszła jakaś opcja z zarządzaniem dysku lub pochodna ;)

Dzięki za odpowiedź. Kupię 403p, w końcu to tylko 50 zł różnicy. Wiem, że temat ten był częściowo poruszany ale zestaw Philips HD (dekoder cyfry) + 403p +Clone+ powinien chyba pracować poprawnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już kupiłem sobie ten tuner, choć jeszcze go nie testowałem. W sumie to zacząłem to wszystko od końca :crazy: Ale mam jeszcze tylko jedno pytanie. Jako, że tuner jest firmy Opticum, czy warto inwestować w konwerter również tej firmy? Chcę kupić ten konwerter poniżej, bo podobno dobry. Czy uważacie, że ten zestaw będzie dobrze działał?

 

Tuner: Opticum HD x430p

ANTENA: http://www.amazon.co.uk/Triax-satellite-dish-TD88/dp/B000W4CS54

POZIOM SYGNALU: http://www.amazon.co.uk/Konig-Satellite-Finder-Signal-Meter/dp/B001HK8IHY/ref=pd_cp_ce_1

KONWERTER: http://cgi.ebay.co.uk/INVERTO-BLACK-ULTRA-Twin-LNB-HIGH-GAIN-the-best-lnb-/250694103192?pt=UK_ConEle_SatCableFreeview_RL&hash=item3a5e887098

UCHWYT ANTENY: http://cgi.ebay.co.uk/TELEVES-SATELLITE-DISH-WALL-MOUNT-DISHES-UP-90CM-/330438027205?pt=UK_ConEle_SatCableFreeview_RL&hash=item4cefa427c5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arturmk

testowałem ( miałem na stanie ) z 2 opticum 9500 i splinter działał poprawnie ( tunery C+ omijam wielkim łukiem bo większość z nich ma problem z TV np LG ) ....

 

 

@damianos

 

1.działa normalnie jak w każdym tunerze ( nawet na 9600 )

2. nie wiem nie sprawdzałęm

3.nie ma znaczenia

 

@musiolek

 

Nie bier modułu conax to jedna wielka porażka technisat , lepiej weź moduł C+ ( byle nie astona ( jest o nim mowa na forum np w temacie tunera 9500) ) , z tym że różnica miedzy karta ( karta w czytniku ) a modułem jest około 1,5 sek w przełączani kanałów

 

@cholek3 wszystko wystarczy , nie trzeba aż tak szaleć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bigcyc123 za pomoc, to co piszesz też wydawało mi się oczywiste, sam niestety nie mogę dokonać testu gdyż dopiero chcę kupić tuner. Mój niepokój wzbudził poniższy post znajdujący się w innym temacie :read:, mianowicie:

 

"Tunery OPTICUM HD: X550, 9600, TS 9600"

Postprzez invoice » 25 mar 2010, o 19:27

Faktycznie FTA nagrywa ale niby dlaczego nie nagrywa kodowanych, czy to kwestia dekodera, taki marny Philips cyfry + nagrywał a tu bęc GLOBO super sprzęt ma to gdzieś :crazy:

INVOICE

 

Zdaję się na Twój profesjonalizm, mój niepokój wynika jednak ze spostrzeżeń kilku użytkowników zgłoszonych wokół wspomnianego postu. Czy coś źle może zrozumiałem, czy była to może kwestia związana z wadliwym lecz w międzyczasie poprawionym softem? Uznałem że skoro Opticum 9600 dotykają takie problemy to moźe Opticum x403p/402p jest ich pozbawiony :crazy: Czy problem nagrywania na innych kanałach niż FTA rzeczywiście nie istnieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich .

Mam pyt. dotyczące opticum 403 mam go od miesiąca i podczas nagrywania np filmu na usb nie mogę przełączyć tunera na inny kanał i wyświetla sie info czy chcę przerwać nagranie .

 

Jedynie pod przyciskiem OK wyświetla się lista około12 kanałów (nie wiem dlaczego skoro mam pełną listę cyfry+) i tylko te kanały mogę oglądać.Mam ustawione ulubione .Jako pierwszy na tej dziwnej liście 12 jest zawsze nagrywany program.Lista się zmienia w zależności z jakiego kanału nagrywam.Proszę o POMOC bo się na tym nie znam. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowo - nie można przełączać kanału podczas nagrywania, bo tuner ma jedną głowicę i musi mieć sygnał z tej częstotliwości, z której nagrywasz kanał. Jeśli udałoby się przełączyć na kanał z innej częstotliwości, to tuner straciłby sygnał z tej, z której nagrywa i by nic nie nagrał. Można oglądać tylko to, co jest na tej samej częstotliwości, dlatego wyświetla pod OK różne krótkie listy. Tak ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A ja mam taki problem. Od przedwczoraj jestem szczęscliwym posiadaczem tunerka X403p i .... tak:

dwa problemy:

1. Jednego dnia nagrywam jakieś (nieważne jakie) fragmeny programów na USB, w tym samym dniu, po ponownym właczeniu tunerka smiga wsio ładnie, ale juz następnego dnia, po właczeniu, jesli "wejde" na USB - np "lista nagrań" czy cokolwieg związanego z USB - tunerek restartuje się :(

2. W menu USB/ Lista plików, nie aktywną mam ikonkę odtwarzania plików mp3 ! (niepodświetlona jest - przeskakuje-pomija ją) :( , owszem, pliki "widzi" na "Lista plików/Wszystko" ale ich nie czyta (dla mnie rozpacz!)

 

Czy to wina softu? czy czegoś innego ? - Pendriva? . Jak narazie nic nie kombinowalem, nie wgrywałem - czekam na jakąś, może Waszą porade, opinie, czy coś.... :cry:

 

A dla formalności, takie toś mam:

MODEL ID: Ali_3602_OPTICUM_HD_X4

Wersja software: 06020200_1.1.69 CONAX

Wersja hardware: ALI-HD3-LV-VER3.0

Wersja Loadler'a: M3602B 1.1.3

Data aktualizacji: Jul 26 2010 ....

STB SN: ALi3602_ALI-HD3-LV-VER3.0_GLOBO

STB ID: 06020200 : 00b07b

Wersja LED: 02480109

 

Czy to wina softu, czy techniczna usterka - sam potrafie to usunąć, czy servis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@damianos tunery C+ ( Philips i pace prv) sa 2 głowicowe , dlatego można na nich oglądać i nagrywać równocześnie ;) ( a tak na pozostałych tunerach za niewielkie pieniądze można oglądać i nagrywać tylko inwyłącznie z danego Transportera czyli np: oglądam canal+ a nagrywam z canal film lub TVP1 ( jak napisał @Mr. Orbita) .... na modułach polsatu można tylko nagrywać 1 kanał ponieważ te moduly są 1 strumieniowe , co innego jak karte np C+ mamy w slocie tunera ( nie w module) ....

 

 

@bobos11 zmień pena na jakiś dysk , pensą one wolne i pewnie masz małego

 

 

@Mr. Orbita witaj wodzu ;)

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację @bigcyc123 chyba to wina "słabego" pena, tak tylko testuje go na penie, a docelowo mam własnie zamienić go na dysk. (dla odmiany dzisiaj akurat penik śmiga bez zarzutu...) :smile:

Ale irytuje mnie problem 2. - brak mozliwości odtwarzania plików *.mp3 - i tu szczególna prośba do innych Użytkowników o sprawdzenie na swoich X403p, czy to tylko mój przypadek, czy szerszy? :?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowo - nie można przełączać kanału podczas nagrywania, bo tuner ma jedną głowicę i musi mieć sygnał z tej częstotliwości, z której nagrywasz kanał. Jeśli udałoby się przełączyć na kanał z innej częstotliwości, to tuner straciłby sygnał z tej, z której nagrywa i by nic nie nagrał. Można oglądać tylko to, co jest na tej samej częstotliwości, dlatego wyświetla pod OK różne krótkie listy. Tak ma być.

 

Dziękuję za odpowiedź . :)

 

 

Czy jest jakaś różnica gdy karta cyfry+ jest w slocie lub w module , bo zastanawiałam się nad zakupem modułu ale nie wiem czy to ma sens. Mam soft z TVN na starcie. W module nie byłoby chyba tego problemu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich , mam problem z tunerem Opticum HD 402p , podczas pracy zabrakło prądu na chwilkę po ponownym uruchomieniu pojawił się błąd A5H lub ASH na wyświetlaczu , i nic nie mogę zrobić , tak jak by się zawiesił ,rozłączam go od prądu i nic nie pomaga nic nie można zrobić, czy ktoś wie o co chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś różnica gdy karta cyfry+ jest w slocie lub w module , bo zastanawiałam się nad zakupem modułu ale nie wiem czy to ma sens. Mam soft z TVN na starcie. W module nie byłoby chyba tego problemu .

 

Z kartą kodową w module CI dekoder wolniej przełącza programy.

 

Witam wszystkich , mam problem z tunerem Opticum HD 402p , podczas pracy zabrakło prądu na chwilkę po ponownym uruchomieniu pojawił się błąd A5H lub ASH na wyświetlaczu , i nic nie mogę zrobić , tak jak by się zawiesił ,rozłączam go od prądu i nic nie pomaga nic nie można zrobić, czy ktoś wie o co chodzi ?

 

O ile się nie mylę to musisz ponownie wgrać oprogramowanie za pomocą kabla NULL-MODEM bo prawdopodobnie slot USB tutaj nie pomoże. Kabelek możesz kupić w internecie. Przejrzyj poprzednie strony tego wątku to na pewno znajdziesz informacje na ten temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu tego dekodera i chciałbym się dowiedzieć:

1.Jaka jest jakość obrazu w porównaniu do dekoderów HD polskich platform sat. oraz innych firmowych dekoderów ?

2.Czy dekoder będzie dobrze współpracował z kartą C+ bez modułu?

3.Czy dekoder jest szybki(włączanie, przełączanie kanałów)?

4.Czy działa stabilnie?

 

Czy każdy brak prądu powoduje jakieś błędy i zmusza do wgrania nowego softu?

 

ps.Czy będzie on lepszym wuborem niz Ferguson Ariva 100E(pod względem stabilności, jakości obrazu, szybkości)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno (2 tyg temu) kupiłem X403p

W menu USB/Lista plików, nie aktywną mam ikonkę odtwarzania plików mp3 !!! (niepodświetlona jest - przeskakuje-pomija ją) , owszem, pliki "widzi" na "Lista plików/Wszystko" ale ich nie czyta.

 

Czy to wina softu? czy czegoś innego ? - Pendriva? . Może Szanowne Grono coś poradzi, zasugeruje, czy coś....

Próbowałem wgrać (poprzez USB) inny soft-lista-loadler i nie pomogło :(

Czy wada tunerka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

Chciałem się zapytać odnośnie kabla rs-232. Otóż na razie nic się z tunerem nie dzieje, ale chcę się "zabezpieczyć" w razie komunikatu ASH. Niestety nie mam komputera stacjonarnego, a w laptopach nie stosują portów COM już od dawna. Więc jestem niejako zmuszony kupić adapter usb-->COM.

Znalazłem takowy tutaj:

http://www.amazon.co.uk/ABC-Products%C2%AE-converter-convertor-Converter/dp/B000Z3MBG8/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1286205559&sr=8-1

http://www.amazon.co.uk/Serial-to-USB-Adaptor-Newlink/dp/B000L0UDQA

Wg opisu dostarczony jest z płytką cd i sterownikami, więc zakładam, że w COM-ie jest jakiegoś rodzaju układ. Ale pytanie brzmi, czy taki adapter zadziała z x403p?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno (2 tyg temu) kupiłem X403p

W menu USB/Lista plików, nie aktywną mam ikonkę odtwarzania plików mp3 !!! (niepodświetlona jest - przeskakuje-pomija ją) , owszem, pliki "widzi" na "Lista plików/Wszystko" ale ich nie czyta.

 

Czy to wina softu? czy czegoś innego ? - Pendriva? . Może Szanowne Grono coś poradzi, zasugeruje, czy coś....

Próbowałem wgrać (poprzez USB) inny soft-lista-loadler i nie pomogło :(

Czy wada tunerka ?

Skróć nazwy plików ....... Jak nie to dla testu pożyć innego pena może masz go za wolnego .....

 

 

@cholek3 ja używam takiej << >> kupiłem ja za 30pln bo już te chińskie po 10 czy 15pln dawałem w kosz nawet z samochodem nie chciały działać ( a ta poniżej jest okkk różne tunery bez problemu )

 

1243243946

 

ważne info na czerwono

 

Kompatybilny z USB 2.0 oraz USB 1.1

System Win 98SE / 2000 / ME / XP/ Vista / 7

Długość kabla 120cm

Chip PROLIFIC PL2303

Pełna emulacja portu RS232 COM

 

i kabel null modem zrób ręcznie dla pewności aby miał pełne połączenia ponieważ te w sklepie to są byle jakie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...