Skocz do zawartości

Opticum HD X403p / 402p


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie !!!

Mam pytanie do bigcyca.

Czy próbowałeś skopiować na usb samą swoją listę podobnie jak w ts 9600 i wgrać do nowego softu.

Mam 1.1.39 a chcę zmienić na 1.1.69 ale nie mogę wykombinować żeby wkleić swoją własną listę. :?:?:?

A co w tym trudnego? Nawet nie musisz robić backupu, ewentualnie zrób go dla bezpieczeństwa. Nowy soft wgraj ale wybierz opcję, która wgra sam soft bez listy.

Witaj !!!

No trudność jest bo przy próbie samego soft masz komunikat "niewłaściwy plik " i kapa...

Softy mam mcas a lista producenta mnie nie interesuje mam swoją, którą klepałem swojego czasu całe popołudnie z kilkoma pozycjami odpowiednio posegregowanymi ulubionymi.

Wydaje mi się że Globo coś przekombinował.

Backupy mam i to kilka. wydaje mi się, że przydałby się program do edycji kanałów i może uda się przez RS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniła się baza list :P wiec starsze listy nie pasuja , a jak narazie z 1.1.69 na 1.1.70 mozna zmieniać :D

 

 

 

A tu klon waszego tunera dodam ze istnieje tez z glowica dvb-t :D ( ale nam chodzi o zwykly )

 

40caab8cab7c3bb1med.jpg

 

pomysli sie i moze bedzie oprogramowanie ( bo jest to do przerobienia ) i ma ladniejsza grafike :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak na hdmi ale po euro tak , czasem jest blad w oprogramowaniu i nie zalapuje.......

 

 

 

Klon tunera X402p/X403p jest na uploadzie w wersji MCAS ver. 1.1.54, przed wgraniem PO USB nalezy dac USTAWIENIA FABRYCZNE I DOPIERO WGRAC POWYSZE OPROGRAMOWANIE !!! :D powrót w razie trudnosci po RS tez jest bez problemowy , nic nie uszkadza odbiornika :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie !!!

Czy ktoś spotkał się z podobnym jajem.

Zmieniłem soft na 1.1.69 mcas (link pobrany dzięki bigcycowi123) a ze strony Globo pobrałem i wgrałem do tunka jako, że jej nie posiadał listę programów .Lista została przyjęta. Poukładałem sobie programy wg mojego uznania i byłoby ok gdybyy...........

Po każdym włączeniu tunka ze stanu stanby zawsze tuner odpala z listą "wszystkie programy" i ustawia się na programie TVN pomimo wyłączenia tunera np na ulubionych Cyfra lub jakichkolwiek innych.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji iż nie można edytować poprzednich postów..

 

 

Dodany soft MCAS 1.1.77 na upload ;)

 

Witaj!!!

Ten 1.1.77 mcas na uploadzie jest jeszcze z błędem odpalania TVN (data jego powstania to 26.08.2010) tak jak to było w 1.1.69 i 1.1.70

Poprawka jest zrobiona w 1.1.77 Conax z dniem 01.09.2010.

Tak, że musiałby to być 1.1.77 mcas po dniu 01.09.2010 lub może inna wersja(mam nadzieję, że w końcu się doczekam).

 

Pozdrawiam !!! :roll::roll::roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj !!! Próbowałem i tą z Upload co podałeś link wcześniej i tą z Globo.

Na tej z Upload zawsze jak odpalisz jest komunikat przesuwanie anteny i świeci Ci TVN, obojętnie na jakim programie byś wczesniej tunek nie wyłączył.

Na tej z globo jest ok...... jak wyłączysz tak włączysz tylko wiadomo jest problem z C+.

W menu obu jest dodana zakładka ustawienia anteny być może tam trzeba podać jakieś dane ......ale nie w Conax też to jest iiiii.... bez danych dla anteny na czym wyłączysz tak Ci sie załączy ........... czyli ok.

Narazie wróciłem do wersji 1.1.39 i czekam.

Chyba, że masz jakiś news to............ spróbuję się pomęczyć. :?::?::?:

Pozdrawiam !!!! :wink::wink::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast mam pytanie do użytkowników modułu polsatu. Zauważyłem u siebie w tunerze pewien błąd, niezależny od wersji oprogramowania:

Po jakimś czasie oglądania, gdy wyłączę tuner nie jestem w stanie od razu go włączyć. Pomaga jedynie wyjęcie wtyczki z gniazdka. Także zauważyłem niewielkie opóźnienia fonii względem wizji. Jednak gdy używam tylko czytnika kart dla C+, bez modułu polsatu, wszytko jest ok.

Posiadam jeszcze tuner opticum 9500 hd i tam moduł działa bez zarzutu. Czy to jest normalne w przypadku x403p?

 

Jak widzę albo nikt nie używa modułu polsatu albo wszystkim działa jak należy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam kilka pytań odnośnie tego dekodera:

-jaka jest jakośc kanałów SD i HD(w porównaniu do innych dekoderów np. Ferguson Ariva 100, Nbox, Pace pvr HD)?

-ile sekund trwa uruchomienie dekodera oraz przełączanie kanałów?

-czy na najnowszym sofcie dekoder działa już stabilnie(C+)?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prgram do edycji list kanałów w powyszym modelu :D

 

Editor Opticum 402p_403p.rar

 

PS: nie nasz język ale powiniście być zadowoleni :D

 

 

Witaj !!! Próbowałem i tą z Upload co podałeś link wcześniej i tą z Globo.

Na tej z Upload zawsze jak odpalisz jest komunikat przesuwanie anteny i świeci Ci TVN, obojętnie na jakim programie byś wczesniej tunek nie wyłączył.

Na tej z globo jest ok...... jak wyłączysz tak włączysz tylko wiadomo jest problem z C+.

W menu obu jest dodana zakładka ustawienia anteny być może tam trzeba podać jakieś dane ......ale nie w Conax też to jest iiiii.... bez danych dla anteny na czym wyłączysz tak Ci sie załączy ........... czyli ok.

Narazie wróciłem do wersji 1.1.39 i czekam.

Chyba, że masz jakiś news to............ spróbuję się pomęczyć. :?::?::?:

Pozdrawiam !!!! :wink::wink::wink:

 

W nowyszm oprogramowaniu zmieniła się częściowo baza listy jeśli masz zgrana obecna to zachowaj a nowa listę na probie zrob na nowym sofcie ;) ( lista zawiera wszelkie ukryte zapisane parametry ) ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj bigcyc123 !!!!

Listy utworzone w nowych softach 1.1.69 i 1.1.77 mam zgrane ale

Softy to knoty próbowałem 1.1.69 mcas i ten z Upload 1.1.77 mcas co podałeś link.

Na tych z Upload zawsze jak odpalisz jest komunikat przesuwanie anteny i świeci Ci TVN, obojętnie na jakim programie byś wcześniej tunek nie wyłączył.

Na tej z globo 1.1.77 ale Conax jest ok...... jak wyłączysz tak włączysz tylko wiadomo jest problem z C+.

W menu obu jest dodana zakładka ustawienia anteny być może tam trzeba podać jakieś dane ......ale nie w Conax też to jest iiiii.... bez danych dla anteny na czym wyłączysz tak Ci sie załączy ........... czyli ok.

Dlatego narazie wróciłem do wersji 1.1.39 i czekam.

Chyba, że masz jakiś news onośnie softu to............ spróbuję się pomęczyć. :?::?: :?:

Pozdrawiam !!!! :wink: :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na upload ma soft z klona 1.1.54 z inna grafika ( soft MCAS ) moze na nim bedzie okk

 

a co do obrotnicy to wejdz ustawienia anteny potem kliknij motor i wylacz nie powino sie juz tak dziac ( poniewaz ten napis wskazuje ze w manu ustawienia i na danego satelite masz przypisana obrotnice ) .........

 

 

Pozdr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...