Skocz do zawartości

Opticum HD X403p / 402p


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Dlaczego w OPTICUM_HD_X4_220_mcs_lemontree_1.4.34.r w opcjach Internet nie ma Konfiguracji klienta sieciowego ??? obecnie mam oftware_globo_220_mcas_lemontree_1.3.34 i ta opcja jest, moj kumpel ma troche wyżej bo oftware_globo_220_mcas_lemontree_1.3.40 i też ma tą opcję a jak jak instaluję to już nie mam jest tylko Serwer FTP i to wszystko czy ktoś może wyjaśnić czemu tak jest ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jakiś czas temu stworzyłem sobie własną listę kanałów (poustawiałem je sobie, tak jak mi się podobało). Dzisiaj ze zdziwieniem odkryłem, że wiele kanałów zamieniło się miejscami i nie jest już tak, jak było kiedyś. Czy to możliwe, aby tuner sam przestawiał kanały (często korzystam z opcji grupowania stacji satelitami, może to przez to?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam zmienia, ale tylko nazwy kanałów (one pochodzą od nadawców). To niemożliwe, żeby od zmian u Włochów zmieniło się miejsce Eska TV. Prawdopodobnie jest to od awarii zasilania, kiedy tuner był włączony. Wgram sobie poprzednią listę kanałów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie doczekasz nowego softu Globo ,a już są softy klonów o numerze 1.4.80.

 

PS.Od softu klonów wzwyż 1.4.72 występuje problem z TVP1 na karcie TNK(nie dekoduje).

 

Witam. Najpierw wgrałem 1.4.80 i nie dekodował, później 1.4.72 też nie . Teraz mam 1.4.69 i też jest problem z kilkoma kanałami :] . Ciekawe czy nowe softy to naprawią .? Szkoda bo w tej wersji 1.4.69 zauważyłem, bardzo szybką zmianę programów i dźwięk 5.1 też działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jakiś czas temu stworzyłem sobie własną listę kanałów (poustawiałem je sobie, tak jak mi się podobało). Dzisiaj ze zdziwieniem odkryłem, że wiele kanałów zamieniło się miejscami i nie jest już tak, jak było kiedyś. Czy to możliwe, aby tuner sam przestawiał kanały (często korzystam z opcji grupowania stacji satelitami, może to przez to?)

Menu-->Preferencje-->Pozostałe Ustawienia-->Channel Auto Detection-->Wyłącz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś zna w miarę stabilny soft do opticum X403p?! Na 100% softy z oznaczeniami 1.3.32 i 1.3.81, które tu się podaje jako stabilne do cyfry+ i modułu CAM CI Polsat prepaid, nie działają stabilnie. Tną się i pikselują przy przełączaniu kanałów Polsatu na C+ i odwrotnie. Ogólnie działa ale nie tak jak być powinno. Oczywiście C+ bez Polsatu z modułem CAM działa, ale nie o to przecież chodzi. C+ chodzi prawie ze wszystkimi softami do cyfry. Problem jest po dołożeniu do tunera modułu z Polsatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

 

Jestem abonentem Cyfry+. Od pewnego czasu mam problem z zakłóceniami dźwięku na Polsacie oraz na pozostałych kanałach Polsatowych. Zauważyłem, że te zakłócenia są tylko w godzinach popołudniowych. Przed południem raczej wszystko jest ok. Już miesiąc temu pisałem o tym problemie. Za radą użytkownika maxjot próbowałem również poszukać innego Polsatu, ale niestety nie znalazłem. Moglibyście mi doradzić, jak rozwiązać ten problem. W tej chwili oglądanie kanałów polsatowych jest bardzo denerwujące.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Napiszę w pierwszej kolejności tutaj. Otóż założyłem sobie cyfrę+ full pakiet. Zmieniłem konwerter na taki http://allegro.pl/konwerter-miton-quad- ... 83075.html i kupiłem splitter clone+ do dzielenia na 3 telewizory. Mam 3 dekodery Pace Hd 500GB z cyfry , x403p i x406p. Pace HD i X406p działają poprawnie, sygnał na każdym kanale ; moc około 90% i Quality około 75% splitter działa poprawnie i wsio hula. Ale oczywiście z tym paściem x403p muszą być problemy , mianowicie na niektórych kanałach TVP1 HD , canal + Film HD i jakiś Planete HD chyba, jakość skacze od 10 do 50% i obraz przerywa , C+ Film HD nie da się wogole oglądać. Nie jest to wina kabla bo zamieniałem dekodery miejscami i na x403p zawsze to samo :\ testowałem już kilka softów 1.4.34 1.4.69 i 1.4.86 i na każdym to samo. Drugoplanowym problemem jest to, że czasami na x403p wyskakuje, że karta usunięta i trzeba go zresetować ;/;/;/ Proszę o pomoc, bo jeszcze chwile i wy[beep]ole ten szajs za okno i kupie drugi x406

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

Mam taki problem: otóż w moim Opticumie jest teraz menu HD (wgrałem odpowiedni soft). Na telewizorze HD chodzi ok, ale w drugim pokoju mam stary kineskopowy telewizor Sanyo (ma jakieś 16-17 lat) i tam menu w ogóle się nie włącza, kanały nie chcą się przełączać, kompletnie nic. Korzystam z tego telewizora dość często, więc jest to duży dyskomfort. Próbowałem zmieniać ustawienia Audio/Wideo, ale nie pomaga. Czy istnieje jakieś rozwiązanie, czy trzeba kupić telewizor HD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...