Skocz do zawartości

Opticum HD X403p / 402p


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

x403p nie ma wyjścia optycznego, a jedynie coaxialne.

Przerwy w dźwięku Dolby występują tylko w softach wyższych niż 1.3.32 i tylko w kanałach z Cyfrowego Polsatu (w kanałach FTA dolby gra dobrze bez zacięć).

Czytałem, że problem jest tylko z amplitunerach Onkyo. Ja mam starszy model Onkyo TX-SR605 i zacięcia występują w dolby zarówno poprzez kabel coaxial jak i HDMI.

Wydaje mi się, że jednak problem jest w softach do x403p (może jedynie z modułem CP), bo taki zacinający dźwięk wychodzi już z dekodera, a poza tym w starych wersjach działa dobrze.

 

Jak komuś działa dźwięk dolby (ustawienie dźwięku Auto oraz wybrana ścieżka dolby) z amplitunerem Oknyo lub innym to nich da znać. Będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x403p nie ma wyjścia optycznego, a jedynie coaxialne.

Przerwy w dźwięku Dolby występują tylko w softach wyższych niż 1.3.32 i tylko w kanałach z Cyfrowego Polsatu (w kanałach FTA dolby gra dobrze bez zacięć).

Czytałem, że problem jest tylko z amplitunerach Onkyo. Ja mam starszy model Onkyo TX-SR605 i zacięcia występują w dolby zarówno poprzez kabel coaxial jak i HDMI.

Wydaje mi się, że jednak problem jest w softach do x403p (może jedynie z modułem CP), bo taki zacinający dźwięk wychodzi już z dekodera, a poza tym w starych wersjach działa dobrze.

 

Jak komuś działa dźwięk dolby (ustawienie dźwięku Auto oraz wybrana ścieżka dolby) z amplitunerem Oknyo lub innym to nich da znać. Będę wdzięczny.

 

Ja mam ampli Denon i też dźwięk się sypie i niestety nie ma rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może wie, czy jest szansa aby blind scan w tym tunerze był bardziej dokładny?

 

Obecnie testuję go na sofcie Lemontree-Proton-1.4.65 i jakby nie mówić to zdecydowanie lepiej radził sobie stary dobry Opticum 7100CXE...

 

Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do Globo w sprawie problemów z dźwiękiem dolby przez CI Polsatu Cyfrowego.

Poprosili o więcej szczegółów, co by świadczyło, że Ich to nawet interesuje.

 

Ale pisałem o tym także do Nich pół roku temu i od tego czasu cisza (żadnych softów, wyjaśnień, itp).

 

Może jak więcej osób napisze do nich, to się zmobilizują.

http://www.globo.com.pl/?y=6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja od siebie.

Nie za darmo, ale oferuję 6 PLN za modyfikację oprogramowania, które zniesie ten śmieszny limit 4 GB podczas nagrywania.

Co mi po marnej chwale, że już teraz wszyscy na moją cześć sprawdzają czy dekoder nie dzieli nagrania na mniejsze pliczki?

Ja tam wole, żeby mój nie dzielił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym Wam dać telefon do pewnego faceta imieniem Albin, który ponoć odpowiada w Globo za projekty softów, ale szkoda zachodu, bo prawda jest znacznie smutniejsza, niż można by się spodziewać, jako że nowe dekodery przychodzą z Chin z softem fabrycznym, a jakiekolwiek modyfikacje czynione są są poza granicami Polski, głównie w Tunezji.

 

Polska, niby taka matka najlepszych na świecie informatyków, a w tej akurat dziedzinie, czyli oprogramowania do dekoderów sat, panuje kompletny analfabetyzm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pewny problem, z którym męczę się od jakiegoś czasu i już mnie szlag trafia.

 

Posiadam 2 tunery, pierwszy - x403p, drugi - x402p. Do tego cyfra+ podzielona przewodowo splitterem green eight system.

Od jakiegoś czasu na pierwszym tunerze zaczął mi wyskakiwać komunikat "ZABLOKOWANE" na większości kanałów. Zmieniałem przeróżne softy, zamieniłem dekodery nawet i po podłączeniu x402p (gdzie działa wszystko dobrze) na miejsce x403p wyskakuje ten sam komunikat a x403p dziala prawidłowo w miejsce tego drugiego.

 

 

Gdzie może leżeć przyczyna? Już mnie krew zalewa, próbowałem chyba wszystkiego i dalej nic, jak zrobie aktualizację jakiegokolwiek softu to działa pare dni i znowu wyskakuje "ZAKODOWANE".

Dziwi mnie tylko to że jak podłącze ten sam dekoder w drugim pomieszczeniu to działa wszystko jak należy.

 

Czy wina może leżeć po stronie kabla tuner - splitter?

Chociaz wydawałoby się, że gdy coś byłoby nie tak z kablem to w ogóle nie powinno działać.

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mama taki problem - wczoraj podczas skanowania satelity Astra w celu wyszukania nowych programów HD, rozpocząłem również skanowanie Hot Birda - aby się też jakieś nowości pojawiły.

Wyskoczył komunikat - brak pamięci - mam ponad 4500 kanałów. I przerwało skanowanie. Teraz pytanko - mam dużo programów które już nie świecą - tunerek ma 2 lata, jak je usunąć? Czy funkcja blind scan pomoże w tej sytuacji, czy może jedyne wyjście to przywrócenie ustawień fabrycznych i wgranie listy od nowa? Bardzo proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kanałów z 4500 kiedykolwiek oglądałes? Dziwi mnie trzymanie wszystkich.Mój tuner nigdy nie miał ich więcej jak 600, a i tak zaglądam na kilkadziesiąt .Prace możesz zacząć od wgrania nowego softu,gdyż nowe softy mają inny bootloader i stara lista nie będzie zgodna z nim.Przeskanowanie satelit, pousuwanie zbędnych pakietów,kanałów reklamowych i innych "egzotycznych" da niespodziewany efekt w postaci kilkuset kan.Tylko trzeba poświęcić na to czas.Soft z listą skopiować i mieć rezerwę w razie nagłej potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze tak.

Softu nie chce zmieniać, bo po co jak wszystko działa ok - lemontree ps 1.3.42,

chodzi o to czy podczas skanowania blind scanem usuną się te programy, które już nie świecą, tak jak np canal+ sport 2,a zabierają miejsce w pamięci.

Listę mam swoją na 120 programów. Gdy występuje zmiana częstotliwości to trzeba przeskanować satelitę lub transponder to wtedy dodają się nowe kanały, a stare zostają w pamięci. Chodzi o to jak je najłatwiej usunąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem posiadaczem X403P Opticum z cyfrą+ (ali3602_220mm) i jak na razie zadowolonym. Wkurzało mnie zawieszanie się (cool-down na około 5 sek.) przy zmianie kanałów jak wchodziłem z innych transponderów na filmboxa . Pomogła aktualizacja softu - aktualnie mam Xwindow-sab-1.4.54-x4-newoldRemote. Zauważalnie szybka zmiana kanałów . Ale zauważyłem brak epg na kanałach sci-fi , universal , comedy central (transpondery 11075,12322) . Czy jest to spowodowane zmianą softu czy Cyfra coś zmieniła - czytałem o nie spójnej polityce dvb i mhw dla epg, ale wydaję mi się że coś z firmware`m może być nie tak. Proszę o wyrozumiałość i pomoc doświadczonych użytkowników tego tunerka. Nie pamiętam jaki miałem wcześniej soft ale najprawdopodobniej 1.4.34 - czy to może być to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Aktualnie dokupiłem AB Ipbox 99HD i tutaj na tym samym transponderze mam np. SCI FI (brak EPG - ale kanał po Polsku) i SCI FI Pol (pełne EPG ) . Na HD X403P nie mogę znaleźć tego kanału (brak w spisie SCI FI Pol). Spróbuje jeszcze zeskanować cały transponder.

 

Pozdrawiam i czekam na aktualizację softu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...