Skocz do zawartości

Opticum HD X403p / 402p


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie działa mi teletekst telewizora przy załączonym tunerze i to przy połączeniu tak przewodem HDMI jak i scart co można zrobić żebym mógł używać teletekstu po naciśnięciu przycisku na pilocie telewizora(telewizor Samsung LE40B650).Serdecznie proszę o pomoc bo jestem laikiem i nic nie mogę zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle to wiem,ale mnie chodzi o teletekst z telewizora,bo jest dużo lepszy i ma np.funkcje pamięci stron a ten w tunerze jest dość problematycznej jakości.Po naciśnięciu teletekstu na pilocie telewizora pojawia się napis"Niedostępna".Mam jeszcze tuner golden interstar 780Xpeed i tam wszystko działa,tzn.jest teletekst wywoływany pilotem telewizora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na tym samym telewizorze działa Ci teletext pod Golden Interstarem?

Pytam bo w moim przypadku teletext również nie działa pod tunerem Opticum HD X402p, ale z tego co pamiętam to pod poprzednim tunerem jaki miałem (Golden Interstar GI-S 780 CRCI Xpeed) też nie mogłem wywołać teletextu za pomocą pilota od telewizora. Teletext z telewizora działał tylko w trybie TV...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam identyczne 2 tunery i na goldenie teletekst działa w trybie tunera,można go wywołać przyciskiem na pilocie telewizora i wtedy jest z telewizora, a przycisk na pilocie tunera wywołuje teletekst z tunera.N opticumie tak się nie dzieje i niewiem dlaczego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu przesiadłem się z tunera GI-S780 na X402p. Zauważyłem dziwną sytuację jeśli chodzi o siłę i jakość sygnału satelitarnego. Na poprzednim tunerze SD siła wynosiła 93%, a jakość 89% natomiast po zmianie tunera na Opticum siła wynosi 81-83%, a jakość 70-74% przy oglądaniu kanałów SD. Przy kanałach HD jest jeszcze gorzej bo siła wynosi 81-83%, ale jakość waha się między 21-60%. Co dziwne, tak niskie parametry nie powodują zupełnie żadnych problemów z odbiorem programów. Nawet programy HD są płynne (w tym BBC HD), nie ma żadnych przycięć, klatkowania czy braku obrazu lub dźwięku więc chyba to jest zwykłe przekłamanie sprzętu. Sytuacja dziwna i trochę irytująca bo pasek sygnału cały czas jest w ruchu. Przy antenie nie było nic kombinowane.

Czy ktoś może mnie oświecić o co w tym wszystkim chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to są wskaźniki, a nie mierniki i na każdym tunerze różnych firm będzie pokazywało inaczej- jak działa to nie przejmuj się tym. :D

Pamiętasz jak na interstarach xpeed potrafiło pokazywać poziom 89% a za chwilę już 64% i to wcale nie zmieniało się na antenie bo miernik podłączony równolegle nie zmieniał parametrów.

Tak było na kilkunastu tunerach sprawdzanych przeze mnie i już.

Czasami wskazania zależą też od softu- na jednym jest więcej na innym mniej ale absolutnie nie wpływa to na odbiór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co racja to racja. Mój Xpeed także pokazywał 89% jakości sygnału by po ponownym uruchomieniu pokazywać 64%...

 

ps.Podsumowując, jestem zadowolny z wyboru tunera X402p. Cena jest dosyć niska jak na sprzęt HD, a problemów z dekoderem nie ma w zasadzie żadnych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też jestem zadowolony ze sprzętu, irytuje mnie tylko jeden fakt. Jak miałem dekoder SD połączony z plazmą euro to przy włączaniu od razu przełączał się na kanaly, teraz dekoder HD, kabel HDMI to właczą się opcja TV i za każdym razem muszę wchodzic i ustawiac na HDMI1. Ktoś wie czy da się to jakoś zmienić? TV podany w podpisie, byłbym wdzięczny bo to ciut irytujące

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki dysk będzie na 100% działał na opticum X403p.Zakupiłem WD My Passport ESSENTIAL 500GB i zonk, tuner go nie widzi.

Powiem tak jak kolega sie wysili to znajdzie odp ...... dyski WD maja ukryta partycje i nalezy ja usonac i odhaslowac a bedzie dzialac na powyszym tunerze ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysilam się jak mogę i nie mogę sobie poradzić.Ja zanim proszę o pomoc dużo czytam ale nie jestem najmłodszy i po prostu z tym dyskiem nie mogę sobie poradzić.Wiem że jest ukryta partycja i należy ją usunąć Dostaję jakieś sugestie "odhasłować" ale jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program particion magic lub inny pochodny do zarzadzania partycjami ..... takimi sie pozbedziesz intruza ukrytego .......

 

( co do haslowania jest 1 lub 2 modele co maja zabezpieczona partycje na tworzenie obrazow systemow itd... ale twoj sie nie wlicza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://support.wdc.com/product/download ... 34&lang=en tu jest program zobacz nim jak nie to innymi programami ,m moga byc na live cd jak Parted Magic czy linux-y . ponizej pisalem ze dyski WD sie nie nadaja jesli ktos nie potrafi sie dobrac do nich a ze sa tanie i kiepskie cuz........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...