Skocz do zawartości

Opticum HD X403p / 402p


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Właśnie zamierzam kupić tuner, który ma przede wszystkim służyć do oglądania dwóch platform. Zastanawiam się nad modelem x403 lub HD9600. Ze względu na wejścia, wystarczyłby mi ten pierwszy. Ale zastanawiam się nad bonusem ;) Nie wiecie, czy możliwe byłoby współdzielenie przez internet (między mną a ojcem) jeszcze trzeciej platformy (np. ja mu daje 2, a on mi jedną)? Nie w głowie mi nielegalne akcje. Proszę tylko o konkretną informację, czy jest to możliwe i w którym modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś napisać dokładnie jak wygląda w tej chwili sytuacja z X402p na najnowszym sofcie jeśli chodzi o Cyfrę+ i działanie programów HD z transpondera 11258 H na 13E (Animal Planet HD, National Geographic Wild HD, Cinemax HD)? Jest dźwięk czy go nie ma? Działają prawidłowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, bo potrzebuję pomocy...

kupiłem dziś opticum hd x402p, mam cyfrę+ oraz tv hd, podłączam przez hdmi i niestety sporo kanałów (wszystkie tvn, tvp, canal) są zakodowane. wersja softu sciągnieta dzis od razu w sklepie 1.39, dzwonilem też do C+ po nowe uprawnienia i nic... ponieważ jestem laikiem to nie wiem jak sobie poradzic z tym problemem, bedę mocno wdzięczny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wgraj soft mcas ( jest gdzies w tym temacie) , zrob recznie liste z pilota po przeszukaniu i wtedy zobacz nawet w menu o gniazdach powinno pisac mediagraud jesli to jest to masz problem z aktywacja ktora nalezy dokonac na kanale TVP Info z transportera Cyfry + ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś napisać dokładnie jak wygląda w tej chwili sytuacja z X402p na najnowszym sofcie jeśli chodzi o Cyfrę+ i działanie programów HD z transpondera 11258 H na 13E (Animal Planet HD, National Geographic Wild HD, Cinemax HD)? Jest dźwięk czy go nie ma? Działają prawidłowo?

 

Naprawdę nikt nie może odpowiedzieć na moje pytanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam opticum 403 pod cyfre+, po zmianie softu na nowszy tuner nie rozpoznaje mi karty, wczesniej było wszystko ok ,wróciłem więc do poprzedniego i nadal nic ,co robić ,mój soft 1.1.17 ,[dogrywałem nowsze].prosze o pomoc i wskazówki

kolego masz wgrywac oprogramowanie ktore ma w nazwie mcas poniewaz trakie ma czytnik uniwersalny i dziala na nim karta Cyfry plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Od dłuższegoi czasu mam problem z dyskiem twardym. Problem polega na tym, że tuner nie wykrywa dysku, mimo, że dysk pracuje. Są momenty kiedy go widzi, ale po kilkunastu sekundach wyświetla, że dysk się odłączył. W czym może leżeć problem? Dodam tylko ,ze na kompie dysk działa znakomicie. Dysk ATA Baracuda, zworka jest na Master, a jesli chodzi o tuner to pendraka wykrywa bez problemu.

 

Obudowa? jesli tak to jakie ewentualnie polecacie?

 

obecnie mam taką obudowę

http://www.allegro.pl/item1075766037_al ... _ak15.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zformatuj dysk w tunerze potem , zobacz czy masz taka opcje w prv lub w ustawieniach jak usypianie dysku ( i daj ja na wlaczona) dlatego iz obudowa wylacza sie jesli przez jakis czas nic nie jest robione ( znam ta obudowe i zlego slowa o niej nie moge powiedziec ( opisalem ja z tunerem w jakims dziale z optykiem) ...... Zobacz czy timeshift masz wlaczony

 

 

 

Edit:

 

Edytor list wziety z klona powyszego modelu :D

 

mini.jpg

 

Editor_OpticumX4xx.zip

 

Milej zabawy :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie powinny być ustawienia audio/video dla optymalnego odbioru? TV i tuner połączone hdmi

mam takie:

standard obrazu: auto

rodzaj obrazu: auto

wyjście video: cvbs

system RF: pal-bg

kanal RF: 38

cyfrowe wyjście audio: auto

jestem laikiem, więc nie wiem czy to ok, czy cos mozna poprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...