Skocz do zawartości

Opticum HD X403p / 402p


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam prośbę do użytkowników Opticum HD X402p i Opticum 9500 HD aby sprawdzili: czy materiał nagrany na zewnętrzny dysk twardy na jednym tunerze, można odtworzyć na drugim bez żadnych przeróbek?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co bedzie lepszym wyborem pod względem stabilności tunera i nagrywania programów przez USB?

Ariva Hd100/200

czy opticum x402p/403p

Czy nagrywanie na opticumie działa lepiej niż na Arivie? (Timer i kilka zadań zaprogramowanych na noc)

 

Czym rózni się X402p od x403p??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mlero

pisales o problemie audio, w koncu wszystko jasne, doszedlem do tego.

U siebie nie widzialem problemu z audio, bo uzywalem modulu. problem występowal tylko przez czytnik, sprawdzilem w sw 1.1.26 - problem wystepuje, w sofcie 1.1.29 juz jest wszystko ok.

A wiec dla tych co maja problem z audio polecam aktualizacje na 1.1.29.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie, jak to jest z tym softem.

Na Allegro sprzedają X402 z softem zmieniającym czytnik na uniwersalny.

A czy można to zrobić samemu i skąd ten soft brać?

Jak się ma sprawa z późniejszą aktualizacją?

I jak to jest z gwarancją ?

Pozdrawiam

PS Hollex też w opisie ma informacje o uniwersalnym czytniku, ale jak ich bezpośrednio zapytałem to poinformowali, ze sprzedają z czytnikiem Conax i ewentualnie mogą pomóc w razie kłopotów z czytaniem karty C+ 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Od tygodnia jestem posiadaczem Opticum HD X402p. Po wypakowaniu tunera z kartonu i podłączeniu do TV przewodem euro-euro, włożyłem do slotu kartę C+, wtyczkę do prądu, nacisnąłem przycisk ON na pilocie. Tuner po 30sek uruchomił się, ale zaraz się wyłączył i tak co kilka sekund włączał się i wyłączał. Po około 20 minutach mogłem wejść w menu i zacząć programowanie (tuner miał wgrany soft 1.1.25 bez listy kanałów) wgrałem mu ps1.1.28 i zainstalowałem własną listę przez skanowanie tr. Wszystko chodziło pięknie oprócz braku głosu na niektórych kanałach HD.

Wczoraj wgrałem mu nowy soft ps 1.1.29 i w dalszym ciągu nie mam głosu na kanale HD WILD oraz nie zniknął problem z samoczynnym wyłączaniem się i włączaniem- kiedy włączę tuner po dłuższej przerwie.

W związku z powyższym mam pytanie, w jaki sposób rozwiązać ten problem. Czy czekać na nowy soft który to naprawi, czy tuner wysłać do serwisu?

Pozdrawiam i proszę o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za porady. Kupiłem ten odbiornik, uruchomiłem - działa całkiem dobrze. W przeciwieństwie do poprzedniego w stanie wyłączonym jest zimny (Ferguson parzył niezależnie od tego, czy był włączony, czy nie). Działają niekodowane programy SD i HD. Tych HD jest bardzo mało: Anixe HD, Servus TV, częściowo Das Erste HD (1-2 programy HD dziennie), Arte i Einsfestival nadający w kółko 3-minutowy filmik przyrodniczy ze swoim logo. Działa nagrywanie programów na pendrivie podłączonym przez USB, zarówno SD jak i HD. Nagrywany jest prawdopodobnie odbierany strumień danych bez żadnych zmian, ale we własnym "opakowaniu" z rozszerzeniem .dvr. Da się to przerobić dostępnym programem do formatu .ts.

 

W związku z tym mam pytanie: czy ma ktoś program do konwersji w drugą stronę, tzn. .ts (albo inne formaty .avi) na pliki .dvr? Chciałbym użyć tego tunera jako odtwarzacza plików SD i HD. Ale np. z kamery mam pliki .mp4...

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja od klona wiec nie sprawdzona do konca :brawo:

 

co najwazniejsze dzialaja kanaly HD ( mowa o tych co dzwieku nie mialy) takie info z forum zagranicznego

 

ALI3602_06020200_globo_220_conax_amstar_1.1.39.zip

 

oraz bonus Soft MCAS :brawo:

 

ALI3602_06020200_globo_220_mcs_amstar_1.1.39.zip

 

Softy u nas nie przetestowane , ale jak ktos bedzie mial napis ASH lub pochodny to powiem jak podniesc tuner :D

 

Edit:

 

co do podnoszenia tunera uzyjcie ArivaUpgrade i nim podniesiecie tuner , patrzcie rozne wersje ;) ( takie male off dla niewiedzacych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie.

Czy w menu tunera Opticum X402p można zmienić ręcznie przypisanie satelitów pod LNB1 i LNB2?

Chodzi mi o to, że większość monoblocków "widzi" pod LNB1 HotBird, a pod LNB2 Astra. Natomiast w moim monoblocku GI-205 Platinum X jest odwrotnie i Astra jest pod LNB1, a HotBird pod LNB2. Stąd moje pytanie bo jeśli nie będzie możliwości podmiany LNB w menu tunera to nie ma szans żeby działał on wspólnie z moim konwerterem. Nadmieniam, że z przyczyn technicznych nie mogę wymienić mojego monoblocka na żaden inny.

Z góry dziękuję za pomoc i odpowiedź na moje pytanie...

 

ps.Z tego powodu nie mogę korzystać z tunera HD Philips DSR 6201/91 od Cyfry+ (wziąłęm go na próbę, a innych nie sprawdzałem) ponieważ w jego menu nie ma możliwości konfiguracji LNB1 i LNB2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie 1.1.39 juz do pobrania na stronie globo :D

 

other modifications in sw 1.1.39:

- started service HTTP upgrade ( manual) (only for Opticum HD X403p)
- started service FTP upfrade  (only for Opticum HD X403p)
- added FTP server OPTICUM ( test version, content can be modified) (only for Opticum HD X403p)
- added jumps during playback of recording, available by P+/P- buttons, possible to set from menu USB/PVR setting

 

:brawo::brawo::brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie.

Czy w menu tunera Opticum X402p można zmienić ręcznie przypisanie satelitów pod LNB1 i LNB2?

Chodzi mi o to, że większość monoblocków "widzi" pod LNB1 HotBird, a pod LNB2 Astra. Natomiast w moim monoblocku GI-205 Platinum X jest odwrotnie i Astra jest pod LNB1, a HotBird pod LNB2. Stąd moje pytanie bo jeśli nie będzie możliwości podmiany LNB w menu tunera to nie ma szans żeby działał on wspólnie z moim konwerterem. Nadmieniam, że z przyczyn technicznych nie mogę wymienić mojego monoblocka na żaden inny.

Z góry dziękuję za pomoc i odpowiedź na moje pytanie...

 

ps.Z tego powodu nie mogę korzystać z tunera HD Philips DSR 6201/91 od Cyfry+ (wziąłęm go na próbę, a innych nie sprawdzałem) ponieważ w jego menu nie ma możliwości konfiguracji LNB1 i LNB2.

w menu -instalacja- ustawienia anteny, możesz przypisać diseqc dowolnie dla każdej satelity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz komunikaty ???? po rs wlazi bez problemu ( usb nie sprawdzone , brak takiego na testy) ......

 

 

Wazne info dla was......

 

WAŻNA MODYFIKACJA ODNOŚNIE LIST KANAŁÓW

 

od wersji software 1.1.34 została dodana funkcja " zapisz jako domyslne" w menu Ustawienia fabryczne.

funkcja pozwala na zapisanie bieżących ustawień odbiornika jako fabrycznych i później ich przywrócenie po użycu funkcji "ustawienia domyślne".

struktura bazy danych została zmieniona. listy kanałów stworzone w wersji starszej niż 1.1.34 nie będą dawały się wgrać do odbiornika. użyj listy kanałów stworzonej w wersji nowszej niż 1.1.34

 

Przy wgrywaniu softwaru do odbiornika zostanie wyświetlona informacja o niezgodności, Wciśnij TAK, aby kontynuować mimo wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie soft 1,1 39 wchodzi z usb bez problemów jak zaznaczysz całość. Trzeba niestety po wgraniu wyszukiwać wszystko od nowa oraz tworzyć nowe własne listy ulubione. Fakt robi się to sprawnie ale....Nie doszedłem do tego jak zapisać sama listę. Zapisuję a i owszem ale cały komplet soft lista loader i etc...

A czy próbował któryś z kolegów zgrać z tunera samą listę.

A pytam dla tego że przy wgrywaniu z softu 1.1.20 nie chciał mi wrzucić samego softu 1.1.39 przez to był kłopot o którym pisałem jw.

Mam jeszcze tunek 9600 combo i wydaje mi się że ten mimo wszystko X 403 p jest zdecydowanie szybszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacor4

nie trzeba ukladac listy od poczatku. na stronie globo jak pobiezesz soft 1.1.39 to piszą w pliku tekstowym że stara lista nie pasuje, bo cos zmienili.

ale wystarczy zrobic tak:

1. wgrac sw 1.1.39 mcas

2. pobrac sw ze strony globo 1.1.39, rozpakowac, wrzucic na usb,

3. w menu aktualizacji z USB wybrać opcję TRYB ZMIANY: "LISTA UŻYTKOWNIKA" czy jakoś tak. i wtedy zaktualizujesz samą listę. ja tak zrobiłem, na pewno działa, jest lista z ulubionymi do TNK, polsatu i cyfry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj !!!

Dzięki za podpowiedż spróbuję tak zrobić bo trochę się już napracowałem z tymi listami...

Myślę też bo gdzieś wyczytałem, że mógł być problem bo na tunku który kupiłem był soft 1.1.20 i chcąc wgrac 1.1.39 mcas pisał mi że próbuję wgrać niewłaściwy plik ale zrobiłem to mimo wszystko i odpalił tylko musiałem tworzyć nową listę ale nie narzekałem mus to mus ....Ale to co opisałeś spróbuję na tunku drugim, który musze uruchomić koledze.

a i tak przyda się to w przypadku jakiś nowinek.

Powiem Ci jeszcze że tunek pracuje bez zarzutu odbiera wszystko SD i HD bez zakłóceń audio na kanałach jak koledzy pisali wyżej...

Dzięki raz jeszcze

Pozdrawiam :P:P:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...