Skocz do zawartości

Opticum HD X403p / 402p


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@petraeus ustaw antene poprawnie to nie będzie pixelozy ( zapewniam cie że masz źle ustawiona , pewnie miernikiem za 20pln ) moduły wykorzystuja większa moc zasialacza .....

 

Co do STI to na nich jest najlepszy obraz niż na tunerach z procesorem ALI ( cala seria z prockiem ALI )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bigcyc123

Nie nie, antenę mam ustawioną perfekt. Jak wyjmę CAM Polsatu to obraz jest jak żyleta. Ta pikseloza to jakieś problemy z dekodowaniem kanałów w simulcrypcie (np. HBO HD, FOX life HD, Eurosporty HD). Te artefakty pojawiają się nieregularnie i zajmują od 1 rzędu kwadratów do całego obrazu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem wgrywać oprogramowanie 1.3.33, 1.3.35, 1.3.36 i 1.3.37

We wszystkich przypadkach jest gorzej niż było. Na większości kanałów dźwięk rozjeżdża się z obrazem (najgorzej jest na Polsacie HD - różnica prawie 1s).

Co do artefaktów w obrazie, to przypomniało mi się że najczęściej pojawiają się przez chwilę tuż po włączeniu kanału. I jak już pisałem, w przypadku gdy tylko gniazdo lub tylko slot jest obsadzony - wszystko jest OK.

 

Z przykrością muszę stwierdzić że x403p jest bardzo niedopracowany w kwestii pracy z 2 platformami sat. i dopóki nie poprawią oprogramowania, nie polecam go nikomu do używania np. z Cyfrą i Polsatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

to moj 1 post i odrazu problemy mam

a dotyczy to wlasnie tego dekodera , zakupilem to male pudelko i caly dzien chcialem problem rozwiazac niestety nie moge sobie poradzic

wgralem soft orginalny pod cyfre+ jaki to podaje na stronie producenta

i liste kanalow tez z tej strony http://www.globo.com.pl/?y=3&cmd=show&c ... rod_id=124 - amstar

wczym problem , mianowicie ze

miema i nigzie niemoge znalesc tvp1

a tvn24 i tvn turbo sa ale niestety niema obrazu

chcialem otworzyc plik ABS ale niestety tez moge ( tak z ciekawosci co tam jest ;-)) )

ktos podpowie co zrobic

 

jesli taki problem byl to sry ale jest 50 stron 1/3 przeczytalem ale calosc to zawiele D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktory to bedzie znich bedzie domyslam sie ze do 1 do 4 !!! http://opticum.cba.pl/oprogramowanie/in ... nie%20MCAS

zanim zaladuje to musze zapytac czy lista wlasnych programow zniknie ?

bo dlugo sie meczylem aby sobie liste programow poukladac z cyfry+ i z Astry

wylaczal sie , zawieszal podczas kasowania/przesuwania programow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie ( wczoraj) pojawił się pirat niemiecki mini edison 1.4.03 i miedzy innymi ma dodane

 

- Możliwość odczytania wybór źródła dla każdego kanału osobno

- Niebieski przycisk na pilocie. Opcje: Auto - CAM1 - CAM2 - Card (obie karty)

 

Więc czekamy na rozwój dla softów conax i mcas :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o informację czy po utworzeniu listy ulubionych można w Opticum HD X403p:

 

a) segregować listę ULUBIONYCH alfabetycznie

 

B) ustawić ręcznie dowolną kolejność w ULUBIONYCH, tzn. przesunąć za pomocą pilota kanał będący na miejscu 10 na np. miejsce trzecie.

 

Mam Opticum 4060CX i B) nie jest to możliwe. Chcę kupić tuner z taką możliwością.

 

Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem Opticum hd x403p, umieściłem w nim kartę Cyfry i znalazłem większość kanałów które mam w pakiecie (pomimo, iż były bardzo rozrzucone). Jednak zauważyłem, że Eurosport i Eurosport 2 nie odbierają wcale (czarny ekran) bądź pokazuje się informacja "kanał zakodowany". Poprzednio Cyfrę odbierałem na Sagemcomie i wszystkie kanały odbierały bez problemu, co w takim razie może być przyczyną tego problemu?

 

Problem rozwiązany: kanały znalazłem pod nazwami ESP Polish i ESP2 NE Polish.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Posiadam Opticum 403 , kilka tyg temu zmienilem opcje Canal + na Canal + HD - niestety kanaly HD nie dzialaja (kontaktowalem sie z w tej kwesti zostaly na nowo przeslane upr odb. -nic nie pomoglo) , wgrany byl soft mcs 1.3.34(nie jestem pewien) w kazdym razie 2-3 miesiace wczesniej na tym samym sofcie te kanaly(HD dzialaly - byly miesiac za darmo), zrobilem aktual. softu na msc lemontree 1.3.81 , aut.wysz.kan. zaznaczylem Cyfra + , niestety ...wszystkie kanaly sa oprucz kanalow HD wogole ich nie ma na liscie ? nawet nie mogesprawdzic czy teraz jest ok .

Bardzo prosze o pomoc !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...