Skocz do zawartości

Zagraniczne gazety telewizyjne


MisterFan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Mam do Was takie pytanie: jeżeli ktoś z Was był na Słowacji, i robił zakupy w markecie, to mógłby może powiedzieć, jak wygląda sytuacja z prasą (w sensie że ilość prasy, czy najbardziej podstawowe czasopisma są)? Pytam się, bo niedługo, za kilka dni wybieram się na Słowację, planuję w markecie zrobić zakupy - i wolałbym mieć jakieś rozeznanie, bo z tego co zauważyłem, to w porównaniu do Polski ilość miejsca, regałów na prasę wypada tragicznie :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Wczoraj dostałem od M.Z. gazetę TV Choice na 31 lipca-6 sierpnia 2021. 

Układ w tej gazecie wygląda tak:

Strona 1: opisy, BBC1, BBC2

Strona 2: ITV, Channel 4, Channel 5

Strona 3: ITV2, ITV3, ITV4, ITVBe, Dave

Strona 4: E4, More4, Pick, Drama, opis (pod nim BBC4 i Sky Arts)

Strona 5 rząd 1: Film4; GREAT! movies, Horror, 5USA, 5Star

(/__/) rząd 2: CBS Reality, Quest, Food Network, Yesterday, Challenge

(/__/) rząd 3: CBS Justice, CBS Drama, Blaze, Really, Paramount Network

Strona 6 rząd 1: Talking Pictures (pod nim Quest Red), GREAT! movies classic (pod nim GREAT! tv, Sky One, Sky Witness, Gold

Strona 6 rząd 2: 5Select, PBS America, W, Alibi, Sky Comedy

Strona 7 rząd 1: Comedy Central, Crime+Investigation, Sky Crime, TLC, Sky Atlantic

Strona 7 rząd 2: National Geographic, Sky Documentaries, Sky Nature, Discovery, Sky History

Strona 7 rząd 3: Main Event, Premier League, Football, Cricket

Strona 8 rząd 1: Premiere, Road Movies, Family, Hits, Greats

Strona 8 rząd 2: TCM Movies, Drama, Comedy, Action, Also showing (opisy filmów)

Strona 8 rząd 3: Golf, BT Sport 1, BT Sport 2, Eurosport 1, Also showing (opisy transmisji sportowych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Chyba lepiej, gdy podam układ programów Blesk TV Magazín. 

Str.1 ČT1, ČT2, Nova, Prima, TV Barrandov 

Str.2 Prima Max/Prima Love, opisy hitów, ČT3/Hity, Nova Cinema/ČT Sport, Prima Krimi, Hity (pod nimi stacje: Prima Cool, Prima Zoom, Nova Fun, Nova Gold. 

Po programie na czwartek czas na programy słowackie i sportowe. 

Na dwóch stacjach opisano układ programów. 

Markíza/JOJ, Eurosport 1, Eurosport 2, Nova Sport.

Edytowane przez To ja50
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Super archiwa! 

W dniu 18.04.2022 o 11:18, To ja50 napisał:

Chyba lepiej, gdy podam układ programów Blesk TV Magazín. 

Str.1 ČT1, ČT2, Nova, Prima, TV Barrandov 

Str.2 Prima Max/Prima Love, opisy hitów, ČT3/Hity, Nova Cinema/ČT Sport, Prima Krimi, Hity (pod nimi stacje: Prima Cool, Prima Zoom, Nova Fun, Nova Gold. 

Po programie na czwartek czas na programy słowackie i sportowe. 

Na dwóch stacjach opisano układ programów. 

Markíza/JOJ, Eurosport 1, Eurosport 2, Nova Sport.

Z tego co pamiętam, to jeszcze po programie na czwartek był program dla też jeszcze innych stacji - Kino Barrandov, Barrandov Krimi, CT:D/CT:art, HBO, i być może jeszcze innej stacji, nie pamiętam już, i z tego co wiem to też ułożenie dla stacji słowackich i sportowych się zmieniło - na tą stronę doszedł Prima Comedy Central wtedy, i inne kanały, nie pamiętam już, musiałbym zobaczyć. 

 

Ostatnio kupiłem kilka czeskich gazet z programem, i przeszły spore zmiany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 5 tygodni później...

Kiedyś wspominaliśmy o szwajcarskiej bibliotece cyfrowej, w której są gazety z programem TV do 2010 roku. Dalej nie mogę jej odnaleźć. Macie jakieś namiary, co mam wpisać w wyszukiwarkę, żeby ją znalazło? Potrzebne mi są do filmów na moim kanale.

Szukałem na tej stronce, gdzie jest TV Times, ale tak naprawdę są tam gazetki od 2015 roku w górę.

Edytowane przez Tapcel2020
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Mam przy sobie jeden wielki unikat - "Kurier Wileński" - wydanie w formie dziennika! 

 

Gazeta - akurat numer, który mam - jest od 30 grudnia 2023 do 3 stycznia 2024 roku - ma 36 stron, pod względem treści jest ciekawa, ma dużo ciekawych artykułów. Niestety ma też jedną wielką wadę, która... po prostu moim zdaniem nie przystoi. Otóż... cała ta gazeta jest czarno-biała - tylko dwie strony z okładki - te zewnętrzne - są kolorowe. Trochę wstyd. 

 

Ma też listing, który też ma swoje smaczki... 

1. Numer jest na pięć dni... a w gazecie jest program tylko na dwa dni! 

2. Dziwnie się ogląda czarno-białe logo stacji... 

3. Zdarza się sporo błędów w prezentacji ramówek - często nazwa audycji nachodzi na znacznik z godziną, albo godzina wychodzi poza znacznik wyznaczony na informację o godzinie. 

Niestety opisy audycji są dramatyczne - gdy jest w ramówce serial, to opis wygląda tak: (dla przykładu)

15:00 S. anim. "Simpsonowie" 

4. Dobór stacji dla mnie jest tragiczny... dobór litewskich stacji rozumiem, ale... polskich? 

5. Dla mnie ten listing jest tak średnio przyjemny do oglądania, do korzystania... 

 

Tak się prezentuje listing:

 

1 strona: TVP Wilno, LRT TV, LNK, LRT Plius, Viasat 3, BTV, Lietuvos Rytas. TV, Viasat 6, TV 1

2 strona: TVP 1, TVP Kultura, TVP Polonia, TVP Historia, TV Trwam (nie wiem, po co), Discovery Channel

 

Brakuje TVP 2, Polsatu i TVN-u... przydałaby się też jakaś litewska stacja filmowa, sportowa. 

 

Przykro się na to patrzy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...