Skocz do zawartości

Zagraniczne gazety telewizyjne


MisterFan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejna wycieczka zaowocowała walizeczką wypchaną czasopismami telewizyjnymi.

Tym razem na blogu "recenzuję" prasę TV dosyć egzotycznego, choć europejskiego kraju

- Łotwa.

 

Dla przypomnienia - na "Radiacji" były już przeglądane TV guide'y z Włoch oraz prasa litewska, a w przygotowaniu mam (tygodniki już są w domu, czasu na pisanie mam niestety bardzo mało):

Niemcy (mam chyba z 20 tytułów), Austria, Słowacja, Czechy, Węgry, Wielka Brytania, Francja, Grecja (!)  i przed tygodniem pozbierałem jeszcze tygodniki w Danii.

Będzie warto śledzić bloga!

Edytowane przez dxer-gk
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, wreszcie jest nowy odcinek tego fajnego cyklu. A już myślałem że się nie doczekam. Lecę czytać :)

Przy okazji: podoba mi się to że dajesz takie "smaczki" jak na przykład wzmianki o tygodnikach politycznych. To mnie interesuje, bo też kolekcjonuję prasę, ale w zasadzie tylko polską (z zagranicznej mam tylko "Podravski List" i tam jest program TV).

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...

Po paromiesięcznej przerwie zrobiłem prasówkę z kolejnego kraju. Z racji że bliski, odbierany przez wielu w DVB-T, a w dodatku kraj, do którego często się porównujemy, może zainteresować:

 

Czeskie tygodniki telewizyjne (cz.1)

 

- jest to pierwsza część przeglądu. Drugą wrzucę w ciągu tygodnia - wbrew pozorom, mają spory wybór prasy.

W tej części: o czeskim "Tele Tygodniu", czeskim tygodniku radiowym (wow!), o sprawie retransmisji słowackich kanałów TV w Czechach oraz, once and for ever - ostateczna odpowiedź na pytanie, jak po czesku jest "Terminator".

Do tego sporo polskich akcentów.

 

Zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Słowacja dla uzupełnienia Czech by się przydała. Co do Niemiec to tam chyba autor bloga Radiacji będzie w raju ponieważ jest tam od groma pism telewizyjnych.

Co do Polski to nie wiem czy jest sens opisywania pism ponieważ jakie są każdy widzi aczkolwiek w tym przypadku krytyka mile widziana :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale żeśmy się zgrali. Właśnie dziś wrzuciłem reportaż o słowackich przewodnikach TV

 

Słowackie tygodniki TV

 

W następnych odcinkach:

Węgry, Austria, UK, Grecja, Francja, Dania i uwaga-uwaga: Malta.

Niemieckich gazet mam od groma, ale jakoś najmniej entuzjastycznie się za nie zabieram.

Edytowane przez dxer-gk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dxer-gk: Wielkie dzięki za kolejny reportaż. Niestety smutno mi się zrobiło, gdy zobaczyłem słowackie gazety z programem. Tylko jedna w miarę porównywalna do naszych polskich gazet. Trzy trochę mniej, ale też. Skoro piszesz, że najpopularniejszą gazetką z programem na Słowacji jest też... gazeta z 14 stacjami, to aż sam się dziwię. Coś a'la polski dodatek TV do zwykłej gazety regionalnej. To cóż, zostało mi czekać na kolejne reportaże, i mieć nadzieję, że więcej takiego nieurodzaju gazetowego z programem TV nie będzie za granicą. A ile masz tak mniej więcej tych niemieckich gazet z programem? Z 20? :) 

Pozdrawiam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I jeszcze mam propozycje:

- Niemcy

- Polska (wyd.specjalne cyklu)

- Ukraina, Białoruś, Kazachstan (no może jak nie ten kraj to Ukraina i Białoruś)

- Francja (to już proponował sam autor ale ja chcę zobaczyć więc zapożyczę)

- Szwecja

- Finlandia

- Dania (podobnie jak z Francją, wymysł autora)

- Norwegia

- Islandia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dxer-gk: Mam propozycję, pojedziesz do Słowenii

...

pojedziesz do Rosji

 

Panowie, tak wyrażona propozycja brzmi jednak troszeczkę niegrzecznie, biorąc pod uwagę że to wszystko nie jest takie łatwe ani tanie, a wiadomo, że dla samych gazet się nigdzie nie jeździ (although it's a big part of it :wink: ). Propozycje finansowania wojaży proszę na PW.

Cieszę się, że cykl się spodobał i to na pewno jeszcze nie jego koniec, natomiast wszystko w swoim czasie. Cierpliwości.

 

Dla podsumowania:

Już odwiedziliśmy:

WŁOCHY, LITWĘ, ŁOTWĘ, CZECHY, SŁOWACJĘ, WĘGRY

 

W nadchodzącym tygodniu na blogu:

GRECJA

 

Wkrótce (gazetki mam, czasu na opracowanie nie):

AUSTRIA, WIELKA BRYTANIA, DANIA, MALTA, FRANCJA, NIEMCY

 

Link do wszystkiego na blogu

Edytowane przez dxer-gk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jestem!

Spóźniony o tydzień, bo w ub. tyg. byłem Belgii, skąd przywiozłem materiał nawet nie na jeden, bo aż trzy odcinki "tele-prasówki":

Sądzę że rozłożę ją na: 1) Belgię frankofońską 2) Belgię flamandzką  3) Francję, bo wraz z zakupionymi w Belgii mam już 4 francuskie czasopisma.

Ale kiedy to tego dojdziemy... :wink:

 

 

Zgodnie z obietnicą, na koniec letniego sezonu z przeglądami zagranicznej prasy telewizyjnej na moim blogu - dwa tygodniki z kraju ściśle kojarzonego z wakacyjną turystyką: Grecja. Mamy tu wszystko, co egzotyczne: obcy kraj, obcy język, obcy alfabet, kanały w większości nieznane ani z satelity, ani tym bardziej z odbioru naziemnego, gwiazdy lokalnego showbusinessu i greckie zwyczaje prasowe.

 

Na jakiś czas kończy się seria prasowa na blogu Radiacja. Na pocieszenie i przedłużenie lata, do pary z Grecją, odświeżyłem dawniejszy post o prasie we Włoszech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam duźą kolekcję gazet z zagranicy. Mam je z: Niemiec, Austrii, USA(żydowską), Holandii, Grecji, Anglii, Włoch, Francji, Belgii, a nawet dwie strony gazety z Japonii. Zdecydowaną większość mam od krewnych i znajomych ludzi. Niestety nie mogę ich pokazać, ponieważ nie mam zbyt dobrego aparatu w telefonie. Moja kolekcja stale się powiększa i tych gazet jest więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dxer-gk: Fajny kolejny odcinek, czekałem tyle czasu no i proszę, jest. Tylko szkoda że to koniec serii. A właśnie - dlaczego koniec? Bo idziesz na studia? Jak tak, to możesz spokojnie zrobić te 3 odcinki o belgijsko-francuskiej prasie telewizyjnej i byłoby ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...