Skocz do zawartości

Zagraniczne gazety telewizyjne


MisterFan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W Szczecińskim Empiku też można znaleźć TV Spielfilm XXL. Gazeta różni się od TV Spielfilm tym, że podawane są również ramówki stacji TV kodowanych - w TV Spielfilm można jedynie znaleźć ramówki stacji TV FTA.


Podobnie też jest w TV Movie, gdzie tam jest TV Movie DIGITAL XXL.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałem sobie przed chwilką na stronę gdzie można zakupić czeskie gazety w formie prenumeraty. Popatrzyłem się na liczbę stacji - i mi się zrobiło smutno. TV Star - 124 stacje. TV Mini - 63 stacje. TV Magazin - 56 stacji. Jeszcze z tego co patrzę to istniała taka gazeta jak TV Gold - nazwę jaką tak: Tele Świat w wersji mocniejszej - 95 stacji na 2 tygodnie w liczbie stron: 164! I to wszystko w cenie - 19, 90 Kc. Szkoda, że już nie wychodzi. A Wy co o tym sądzicie?

TV Star poszerzył się z 124 do 125 stacji - To i Owo TV może się jux schować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witajcie.

W ostatnim czasie latając po googlu znalazłem pewną niemiecką stronę, na której znalazłem listingi do trzech niemieckich gazet: TV Spielfilm XXL, TV Digital XXL i TV Movie Digital XXL. Jest tam też jeszcze TV Spielfilm, ale chyba niezaktualizowany - skan listingu z tamtej strony jest już tutaj - na 2 stronie wątku. 

 

Pierwszą zmianą, którą zauważyłem, porównując wersję z 2011 roku i wersję chyba z ubiegłego roku, jest to, że zdjęcie najciekawszej propozycji dnia przeszło z samej góry do miejsca nad opisem wieczornej propozycji dnia. Drugą zmianą - ogólne rozluźnienie listingu. 

Obecny listing w TV Spielfilm XXL:

 

1 strona: Das Erste, ZDF, RTL, SAT 1, PRO 7

2 strona: Kabel Eins, RTL II, VOX, 3Sat, Arte

3 strona 1 rząd: WDR, NDR, Bayern, SWR/SR, Hessen, MDR

2 rząd: Phoenix, ORF 1 (program od godziny 20 :/ ), SRF 1 (program od godziny 20), Servus TV, RTL Nitro, PRO 7 Maxxx

3 rząd: ORF 2 (pod ORF 1), SRF 2 (pod SRF 1) - kanały ORF 1, ORF 2, SRF 1 i SRF 2 mają program na 8 linijek, pozostałe kanały w 2 rzędzie mają program na 19 linijek. 

4 strona 1 rząd: RBB, DMAX, Sport 1, Eurosport, Eins Festival, ZDF Neo

2 rząd: N-TV, N24, Tagesschau 24, ZDF Info, Eins Plus, ZDF Kultur

5 strona 1 rząd: Tele 5, Sixx, SAT 1. Gold, Kika, Super RTL, Disney Channel

2 rząd: ARD Alpha, Anixe, TLC, Viva, RIC, Nickelodeon

3 rząd: Comedy Central (pod TLC), Joiz (pod Viva). Kanały TLC, Comedy Central, Viva i Joiz mają po 8 linijek, pozostałe kanały w 2 rzędzie - 19 linijek.

6 strona 1 rząd: (powiększona kolumna) Sky Cinema, (powiększona kolumna) Sky Atlantic, Sky Hits, Sky Action, MGM HD

2 rząd: Sky Cinema + 24, Disney Cinemagic, Sky Emotion, Sky Comedy, Sky Nostalgie, Sky 3D

7 strona 1 rząd: Bundesliga, Sky Sport 1, Sky Sport 2, Sky Krimi, FOX, Geo Television

2 rząd: Eurosport 2, Sport 1 +, Sport 1 US, Heimatkanal, Discovery, History

3 rząd: Sportdigital (pod Sport 1 US)

8 strona 1 rząd: Syfy, 13th Street, Universal, TNT Serie, TNT Film, Kinowelt TV

2 rząd: National Geographic, Nat Geo People, Spiegel Geschichte, Biography Channel, Cartoon Network, Disney XD

3 rząd: Nat Geo Wild (pod Nat Geo People), Disney Junior (pod Disney XD)

9 strona 1 rząd: RTL Crime, K1 Classics, AXN, PRO 7 Fun, TNT Glitz, Silverline

2 rząd: Passion, SAT 1 Emotions, Romance TV, Animal Planet HD, Spiegel TV Wissen, Sony Entertainment

3 rząd: RTL Living (pod Passion), Planet (pod Animal Planet HD)

 

Poza programem dla 102 stacji w oczy się też rzucają aż 5 stron opisów filmów na jeden dzień tygodnia! Niestety w oczy się rzuca strasznie mały 2 rząd, stacje niekiedy rozmieszczone w beznadziejny sposób (np stacje zagraniczne zamiast przy boku strony są "położone" praktycznie na środku rzędu) i rzecz, której w ogóle nie rozumiem w każdej z tych trzech gazet: segregacja kanałów według pakietów. Tą segregację widać szczególnie po kanałach Sky, gdzie się znajdują pozostałe kanały dokumentalne, bajkowe, filmowe, serialowe, muzyczne i rozrywkowe). 1 rząd niestety mi też przypomina wygląd 1 i 2 strony w Kurierze TV i TV14, w których 1 rząd wygląda tragicznie. Każdy program jest napisany w słupku. 

 

TV Digital XXL:

 

1 strona: Das Erste, ZDF, RTL, SAT 1, PRO 7

2 strona: Kabel 1, RTL II, VOX, Arte, 3Sat

3 strona 1 rząd: WDRNDR, Bayern, SWR, Hessen, MDR

2 rząd: Phoenix, Servus TV, ZDF Neo, Eins Plus, Eins Festival, Tagesschau 24

3 rząd: ZDF Info (pod Eins Plus), ZDF Kultur (pod Eins Festival), ARD Alpha (pod Tagesschau 24)

4 strona 1 rząd: RBB, Disney Channel, Kika, Super RTL, Sport 1, Eurosport

2 rząd: Tele 5 (pod Super RTL), Nickelodeon/Comedy Central (pod Sport 1), RTL Nitro (pod Eurosport)

3 rząd: N24, Anixe, TLC, PRO 7 Maxxx, Sixx, DMAX

4 rząd: NTV (pod N24), Viva (pod Anixe), SAT 1 Gold (pod TLC)

Program dla wszystkich stacji z wyjątkiem stacji Eins Plus, Eins Festival, Tagesschau 24, ZDF Info, ZDF Kultur, ARD Alpha, N24, Anixe, TLC, NTV, Viva i SAT 1 Gold jest napisany w słupku. Program jest bardzo przejrzysty i czytelnie ułożony.

5 strona: Sky Cinema, Sky Cinema + 24, Sky Hits, Sky Atlantic, Sky Action, Sky Comedy

6 strona 1 rząd: Sky Nostalgie, Sky Emotion, Disney Cinemagic, Sky Bundesliga, Sky Sport 1, Sky Sport 2

2 rząd: MGM HD (kolumna kanału zajmująca dwie kolumny, Sky 3D (pod kanałami sportowymi Sky na 6 stronie nie ma żadnych kanałów)

7 strona 1 rząd: Sky Sport Austria, Eurosport HD, Sky Krimi, FOX, RTL Crime, 13thStreet

2 rząd: Sky Sport News, Eurosport 2, Sport 1 US, Sport Digital, Motorvision TV, Beate Uhse TV

3 rząd: Sport 1 + (pod Sky Sport News) 

8 strona 1 rząd: Syfy, Goldstar TV, Disney XD, Spiegel Geschichte, Discovery, National Geographic

2 rząd: Classica (powiększona kolumna), Junior, Disney Junior, Nat Geo Wild (powiększona kolumna)

9 strona 1 rząd: Passion, Heimat Kanal, TNT Serie, Universal Channel, TNT Film, Kinowelt TV

2 rząd: MTV, Cartoon Network, Boomerang, Animax, Biography Channel, RTL Living

3 rząd: MTV Live HD (pod MTV)

10 strona 1 rząd: Kabel 1 Classics, AXN, SAT 1 Emotions, Romance TV, History, Sky Select (kolumna na całą stronę)

2 rząd: E! Entertainment, PRO 7 Fun, TNT Glitz, Silverline, Spiegel TV Wissen

3 rząd: Planet (pod Spiegel TV Wissen)

Liczba stacji: 109. 

 

TV Movie Digital:

 

1 strona: Das Erste, ZDF, RTL, SAT 1

2 strona: PRO 7, RTL II, Kabel 1, VOX

3 strona 1 rząd: WDR, NDR, MDR, BR, SWR, HR

2 rząd: DMAX, TLC, Servus TV, SAT 1 Gold, Comedy Central, ORF 1

3 rząd: Anixe (pod SAT 1 Gold), Viva (pod Comedy Central), ORF 2 (pod ORF 1)

4 strona 1 rząd: RBB, Arte, 3Sat, Phoenix, Tele 5, Sixx

2 rząd: SRF 1, ARD Alpha, N-TV, N24, PRO 7 Maxxx, RTL Nitro

3 rząd: SRF 2 (pod SRF 1), DAF (pod ARD Alpha)

5 strona 1 rząd: Super RTL, Kika, Disney Channel, Eins Festival, Eins Plus, ZDF Neo

2 rząd: Nick, RIC, HSE24, Tagesschau 24, ZDF Info, ZDF Kultur

3 rząd: QVC (pod HSE24)

6 strona 1 rząd: Sport 1, Eurosport, Eurosport 2, Sky Bundesliga, Sky Sport 1, Sky Sport 2

2 rząd: Sport 1 +, Sport Digital, Motorvision, Auto Motor SportChannel, Motors TV, Sky Sport Austria

3 rząd: Sport 1 US (pod Auto Motor SportChannel), Fuel TV HD (pod Motors TV)

7 strona 1 rząd: Sky Cinema (powiększona kolumna), Sky Cinema + 24, Sky Hits, Sky Action, Sky Atlantic

2 rząd: Sky Comedy (powiększona kolumna), Sky Emotion, Sky Nostalgie, MGM HD, Disney Cinemagic

8 strona 1 rząd: TNT Film, AXN, Kinowelt, Kabel 1 Classics, SAT 1 Emotions, Romance

2 rząd: Sky Select, Biography Channel, Universal Channel, E! Entertainment, Boomerang, MTV HD

3 rząd: Animax (pod Boomerang), RTL Living (pod MTV HD)

9 strona 1 rząd: 13thStreet, Syfy, TNT Serie, RTL Crime, FOX, Sky Krimi

2 rząd: Passion, Disney Junior, Disney XD, Heimatkanal, Goldstar, Sky 3D

3 rząd: Junior (pod Disney XD), Classica (pod Goldstar), Beate Uhse TV (pod Sky 3D)

10 strona 1 rząd: Discovery Channel, National Geographic, Spiegel Geschichte, History, PRO 7 Fun, TNT Glitz

2 rząd: Nat Geo Wild, Nat Geo People, Spiegel TV Wissen, Animal Planet, Sony Entertainment, Silverline

3 rząd: Geo Television (pod Nat Geo People), Planet (pod Spiegel TV Wissen), BBC Entertainment (pod Animal Planet), Lust Pur (pod Sony Entertainment)

 

Liczba stacji z tego co pisze - 121. 

 

Mi się ogółem najbardziej podoba TV Digital XXL. Poza listingami i opcją podglądnięcia graficznego tych stron można też zobaczyć ocenę miejsc poszczególnych kanałów w tych trzech gazetach! Dobrze, że jeszcze taka tabelka nie powstała dla polskich gazet z programem...

A Wy jak myślicie? 

PS. Przepraszam za tak wykolorowany listing ale chciałem jak najbardziej "odbić" listing graficznie ze strony, z której "odpisałem" listing - tutaj, do tego wątku. Jak komuś przeszkadza - mogę edytować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę że to stan na 2014 rok teraz jest tak:

TV Movie Digital - 124 stacje (stan na 2017 rok)

TV Spielfilm - 100 stacji (stan na ten rok)

TV Digital - 109 stacji

Swoją drogą trafiłem na sporą kopalnie - mnóstwo gazet zagranicznych za free - w tym kąski z Austrii (w tym tamtejszy rekordzista TV World), Szwajcarii i Wielkiej Brytanii: https://pdfmagazines.net/movies/page/5/

A tutaj strona znaleziona przez Gierka: https://www.sparen-wie-schwaben.de/testberichte/test-tv-spielfilm-xxl.html#

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że na stronie, którą podesłał Poland udało mi się znaleźć mocnej klasy kąsek - Telecable sat Hebdo, który ma program 140 stacji! Z tego co oglądałem, to spróbuję Wam go opisać:

Numer TsH, który udało mi się pobrać ma... 152 strony! Na pierwszych stronach listingowych widzę coś a'la tego, co widzimy w To i Owo - rozbudowana sekcja TOP 10 najlepszych propozycji tygodnia, rozszerzona na kilka stron, i coś a'la to, co możemy spotkać w reszcie polskich gazet z programem - sekcja "z życia gwiazd", przy czym przedstawienie i opis propozycji tygodnia w TsH nokautuje taki Program TV, i to w pierwszej rundzie. Kolejną ciekawostką jest... nazwa konta z Twittera chyba redaktora, który pisał dany artykuł, przy czym opis danego programu jest bardzo szczegółowy, niekiedy nawet na całą stronę. Jest bardzo dużo artykułów i polecanych programów. Następnie to, czego nie spotkamy w żadnej polskiej gazecie z programem, a co mnie całkowicie zszokowało in plus. Otóż jest rozpiska alfabetyczna filmów na kanałach premium i zaznaczone różnymi kolorkami godziny danych filmów - taki lekki planer, na dodatek bardzo przejrzysty! I przechodzimy do listingu, który na 1 dzień zawiera aż 16 stron! Zaczynamy od 1 i 2 strony, gdzie główne kanały mają przedstawiony program dosyć podobnie do znanego nam Tele Tygodnia. Nowością jest pod belką z nazwą stacji - kolorkami są zaznaczone, jaką pozycję na liście kanałów u różnych operatorów zajmują dane kanały. Kolejną nowością jest też duża belka z zaznaczeniem rodzaju audycji drugiej audycji po pierwszej audycji, która miała zdjęcie. Np program o 21:00 - miał zdjęcie, i program następny o 23:25 - też był zaznaczony tym samym kolorkiem, co opis poprzedniej audycji. Godziny audycji są zapisane kolorkiem czerwonym. Na stronach od 3 do 11 jest uwaga - tylko 4 do 5 kanałów na jednej stronie (nie licząc 9 strony, gdzie pod 2 i 3 kanałem się znajdują kanały Elle Girl, Novelas TV, E! i BET. Niestety - im dalej w las, tym gorzej i się zaczyna ściskanie listingu. Programy w 2 rzędzie są już bardzo nieczytelne, na 13 stronie w 2 rzędzie program jest tylko przedstawiony w 18 linijkach, a jeszcze bardziej ściśnięty - w 7! Kolejną nowością natomiast jest przedstawienie tylko wycinka programu i oznaczenie programu przed ramówką z "kwadratu" i po - w formie nawiasu z trzema kropkami - (...) . Kanały informacyjne nie mają programu, z tym że są podane tylko ich nazwy i numery kanałów, na których się znajdują w odpowiednich platformach. Jedynym kanałem informacyjnym, który jest przedstawiony w TsH, i ma ramówkę w TsH, jest LCP/AN, PUBLIC SENAT. Nowością jest oddzielenie poszczególnych działów - kreską. Na ostatniej stronie listingu się znajdują kanały muzyczne, bajkowe i chyba zagraniczne - oczywiście pościskane jak sardynki w puszce. Kanały bajkowe są przedstawione w tragiczny sposób, większość kanałów bajkowych ma program tylko na 6 linijek! Na samym końcu gazety się znajduje horoskop, sekcja high-tech i krzyżówki.

Co ogółem sądzę o Telecable sat Hebdo? Myślę, że dla całej gazety - ocena bardzo dobry. Na minus - ogromny ścisk kanałów na ostatnich stronach. Na plus - duża przejrzystość kanałów w większości listingu, gazeta bardzo czytelna, rozpiska filmów na kanałach premium. Czy format warto sprawdzić w Polsce? Myślę, że tak. Natomiast ja co bym zmienił w Telecable sat Hebdo? Myślę, że jednak bym spróbował dołożyć 2 - 4 strony listingowe na 1 dzień, żeby jeszcze bardziej rozluźnić listing. Ale to już nie ode mnie zależy niestety. 

Edytowane przez Gierek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W ostatnim czasie udało mi się znaleźć wiele zagranicznych gazet z programem (Szwajcaria, Austria, Francja, Szwecja, Niemcy, Wielka Brytania, Belgia), mogę wstawić listingi z tych gazet jak chcecie, chcecie? jesteście za? 

PS. Cóż, wiem o tym, że moja wiadomość wręcz lekko brzmi taką reklamą, ale cóż... Po prostu chciałbym troszkę ten temat rozruszać, a ponieważ na mój opis poprzedniej gazety - Telecable sat Hebdo przez 3 miesiące nikt nie odpisał, to trudno, co ja mogę powiedzieć... 

Edytowane przez Gierek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

To tak:

Tymi gazetami zajmowałem się aż 1 miesiąc, wiem, ale to dlatego, bo rozważałem opcję zrobienia skanów każdej z tych gazet, i nawet te skany zrobiłem, dzisiaj się zastanawiałem nad opcją założenia konta na serwisie do wrzucania zdjęć, ale doszedłem do wniosku, że się będę musiał zastanowić i dokładnie to przemyśleć. Każda gazeta prezentuje ciekawy pomysł na listing. Natomiast kto by chciał jednak zdjęcia z listingów z tych gazet, to poprosiłbym o kontakt na PW. 

 

Udało mi się dostać do 19 gazet:

 

Belgia: Cine Tele Revue

Holandia: Totaal TV

Szwajcaria: Tele

Niemcy: Horzu, RTV

Austria: TV Media, TV Digital Osterreich

Szwecja: TV Guiden, Expressen TV

Wielka Brytania: TV Times, What's On TV, TV & Satellite Week

Francja: Telecable sat Hebdo, Tele 2 Semaines, Telemagazine, TV Magazine, Tele Poche, Tele Star, Telerama Magazine.

Kiedyś "dostałem się" też do włoskiej Sorrisi e Canzoni TV, więc o niej też napiszę notkę z tego, co pamiętam. 

 

Najpierw zacznijmy od Cine Tele Revue - belgijskiej gazety. Gdy ją pierwszy raz zobaczyłem, stwierdziłem, że listing jest... dziwny. Tak samo uważam i teraz, ale po pewnym czasie od nabycia tej gazety uważam, że gazeta jednak ma jakieś plusy. Pierwszym plusem tego listingu jest rozdzielenie kreskami nazw audycji, co w jakimkolwiek stopniu zwiększa przejrzystość listingu. Natomiast wkurza mnie w listingu większe miejsce dla stacji francuskich, niż dla stacji belgijskich. Kanały TF 1 i France 2 dostały całą stronę, a kanały Be 1, Be Cine i Be Series - malutkie kolumny. Warto zwrócić uwagę na ogromną ilość stacji zagranicznych - 20 + francuskie - ponad 30! W listingu występuje jakikolwiek podział stacji według tematyki, ale jak dla mnie ten podział jest taki średni. Opisy filmów też są bardzo ale to bardzo słabe, praktycznie nie występują. Listing jest nieprzejrzysty i nieczytelny, ale tego się można było spodziewać. Listing w tej gazecie wygląda tak:

 

1 str: La une, RTL TVI
2 str 1 rząd: La deux, RTL Club, AB 3, RTL Plug
2 rząd: -, -, -, La Troix
3 str: TF 1, France 2
4 str 1 rząd: France 3, Arte, France 4, Be 1
2 rząd: -, TV 5 Monde, France 5, Be Series
3 rząd: -, -, -, Be Cine
4 rząd: -, TV 5 Europe, France 0, Voo Sport World 1
5 rząd: -, -, -, Voo Sport World 2
6 rząd: -, -, -, Voo Sport World 3
5 str 1 rząd: EEN, VTM, Q2, Vier, TCM
2 rząd: -, -, -, -, Syfy
3 rząd: Ketnet, Canvas, Vitaya, Vijf, Voyage
4 rząd: NPO 1, NPO 2, NPO 3, RAI, Animaux
5 rząd: ARD, ZDF, RTL, TVE, National Geographic
6 rząd: BBC One, BBC Two, RTP 1, 2M, Eurosport
6 str 1 rząd: Action, 13 Rue, Cine + Classic, Cine + Premier, Cine + Frisson
2 rząd: Comedie +, TV Breizh, M6, TMC, Ushuaia TV
3 rząd: Trek, Discovery Channel, Planete +, Histoire, Toute L'Histoire
4 rząd: E! Entertainment, MTV, Melody, TF 1 Series Films, Sundance TV
5 rząd: Vivolta, Disney Channel, Disney XD, Gulli, Nickelodeon
6 rząd: Eurosport 2, AB Moteurs, Eleven Sports 1, Eleven Sports 2, Abxplore
 

Ilość stacji w tej gazecie wynosi 78. 

 

 

Kolejną gazetą, którą chciałbym opisać, jest holenderskie Totaal TV. Pierwsze strony programu, ich ułożenie (mam na myśli sekcję przed programem - wiadomo, z życia gwiazd itd) wyglądają bardzo czytelnie i przejrzyście i myślę, że spokojnie do naszego Tele Tygodnia można by przenieść ten pomysł. Natomiast listing w tej gazecie nie wygląda najlepiej. Totaal TV jest gazetą, która ma program dla ogromnej ilości stacji zagranicznych - 18 stacji niemieckich, 8 stacji brytyjskich i TV 5 Monde - łącznie 27 stacji. W listingu występują nierówne kolumny, brakuje też zdjęć pozycji wieczornych (to co występuje w pozostałych gazetach). Programy w linii nie mają pogrubionych nazw audycji przez co trzeba się mocno wczytywać w listing, żeby coś znaleźć - listing jest nieprzejrzysty, nieczytelny, graficznie też jest bardzo biednie. Oto on:

 

1 str 1 rząd: NPO 1, NPO 2, NPO 3, RTL 4
2 rząd: Net 5, SBS 6, Veronica, SBS 9
3 rząd: -, -, -, RTL Z
2 str 1 rząd: RTL 5, EEN, Canvas
2 rząd: RTL 7, Ketnet, VTM
3 rząd: -, VTMKZoom, CAZ
4 rząd: RTL 8, Vier, Q2
5 rząd: -, Vitaya, Vijf
Obok kanału Canvas znajduje się długa kolumna z programami RTV Noord, Omrop Fryslan, TV Drenthe, TV Oost, Omroep Gelderland, RTV Utrecht, Omroep Fleyoland, NH,  TV West, Omroep Zeeland, Omroep Brabant i L1 TV.
3 str:
1 kolumna: Cartoon Network, Disney XD, Nickelodeon, Disney Channel
2 kolumna: ARD, SAT 1
3 kolumna: ZDF, PRO 7
4 kolumna: Kabel 1, VOX, RTL, RTL 2, Super RTL
4 str:
1 kolumna: 3Sat, Arte, MDR, NDR Fernsehen, WDR
2 kolumna: Pro 7 Maxx, Tele 5 Deutschland, Hessen, SWR, BR
3 kolumna: BBC 1, BBC First, BBC Entertainment, CNN, opis propozycji dnia
4 kolumna: BBC 2, BBC 4, BBC World News, ITV 1, opis propozycji dnia
5 str 1 rząd: Discovery, Nat Geographic, Film 1 Premiere, Eurosport 1
2 rząd: Discovery World, Nat Geo Wild, Film 1 Action, Eurosport 2
3 rząd: Discovery Science, Animal Planet, Film 1 Family, Ziggo Sport Select
4 rząd: ID, History, AMC, FOX Sports Eredivisie
6 str 1 rząd: Djazz.tv, 24 Kitchen, TLC, Comedy Central
2 rząd: VH 1 Europe, Food Network, Family 7, Crime & Investigation
3 rząd: TV Oranje, MTV NL, RTL Lounge, NPO 1 Extra
4 rząd: 192.tv, TV 5 Monde, E! Entertainment, NPO 2 Extra
5 rząd: Mezzo, BVN, FOX, Fine Living
6 rząd: Brava NL, Travel Channel, ONS, RTL Crime

 

W gazecie się znajduje 105 stacji - cóż, pościskane, nieczytelne, ale są. 

 

I przechodzimy do trzeciej gazety - szwajcarskiego Tele. Gazeta prezentuje się bardzo sensownie, listing jest przejrzysty i czytelny (nie liczę programu w 2 rzędzie na 1 i stronie, 2, 3, 4 rzędzie na stronach 3 i 4, 2 rzędu na 5 i 6 stronie, oraz 3 rzędu na 7 i 8 stronie - w/w programy mają program w słupku, a pozostałe stacje - w linii, program dla dwóch stacji w 1 rzędzie na 4 stronie też jest napisany w linii). Tele jest kolejną gazetą z ogromną ilością stacji zagranicznych - naliczyłem stacje... brytyjskie, włoskie, francuskie, belgijskie, niemieckie i austriackie (co do ostatnich dwóch to się nie dziwię). Natomiast w ogóle nie wierzę w to, że w Szwajcarii są tylko 3 stacje sportowe, patrząc na listing. Oto listing w tej gazecie:

 

1 str 1 rząd: SRF 1, SRF 2, ARD, ZDF 
2 rząd: SRF Info, Regio TV (minimalistyczny program dla stacji Tele Zurl, Tele Basel, Tele Bam, Tele Top, Tele M 1, Tele 1, TVO i TV Sudostschweiz)
2 str: RTL, SAT 1, PRO 7, VOX, Kabel 1
3 str 1 rząd: ORF 1, ORF 2, 3Sat, Arte, RTL 2
2 rząd: Kabel 1 Doku, Welt, N-TV, Phoenix, Nitro
4 str 1 rząd: Super RTL, Kika, Sixx, Star TV, 3 +
2 rząd: -, -, -, TV 24/TV 25 (w jednej kolumnie podane są dwie stacje: TV 24 i TV 25), 4 +
3 rząd: RTL plus, One, TLC, Puls 8, 5 +
4 rząd: Sat 1 Gold, ZDF neo, ZDF Info, Servus TV, S1
5 str 1 rząd: Eurosport 1, SWR, BR, WDR, NDR
2 rząd: Eurosport 2, Sport 1, ARD alpha, HR, RBB
6 str 1 rząd: MDR, RTS un, TF 1, RSI La 1, RAI 1
2 rząd: France 3, RTS deux, France 2, RSI La 2, RAI 2
7 str 1 rząd: DMAX, Pro 7 Maxx, AXN, Tele 5, TNT Comedy
2 rząd: TNT Serie, TNT Film, Kinowelt, 13th Street, Romance
3 rząd: FOX, Syfy, RTL Crime, RTL Living, RTL Passion
8 str 1 rząd: Disney Channel, History, National Geographic, Planet, BBC 1
2 rząd: Nick, Animal Planet, Nat Geo Wild, Classica, BBC 2
3 rząd: Tagesschau 24, ORF 3, A&E, CNN, ITV 1
 

Listing z moich obliczeń zawiera program dla 96 stacji. Gazeta bardzo ok, w porządku - polecam. 

 

Przed nami teraz dwie gazety niemieckie - Horzu RTV. Najpierw Horzu - przejrzystość i czytelność jest bardzo ok, ale ułożenie - już nie bardzo. Strony 1 - 8 listingu są ułożone bardzo czytelnie, jest mało stacji, ale w zamian - na stronach 9 i 10 jest narzucone stacji, jak miło. Ja rozumiem, że jak jest 10 stacji, to mogę się spodziewać też programu dla stacji płatnych, i to dokładnego programu. Oto listing:

 

1 str: ARD HD, ZDF HD
2 str: RTL HD, SAT 1 HD
3 str: PRO 7 HD, Kabel 1 HD, RTL II HD
4 str: VOX HD, Arte HD, 3Sat HD
5 str: NDR HD, WDR HD, MDR HD, BR HD
6 str 1 rząd: SWR/SR HD, HR HD, RBB HD, Phoenix HD
2 rząd: -, -, -, ARD Alpha
7 str 1 rząd: Welt HD, One HD, ZDF Neo HD, ZDF Info HD, DMAX HD
2 rząd: N-TV HD, -, -, -, -
8 str: Nitro HD, PRO 7 Maxx HD, Sixx HD, Super RTL HD, Kika HD
9 str 1 rząd: Disney Channel HD, Nick HD, RTL plus HD, SAT.1 Gold HD, Servus TV HD, Kabel 1 Doku HD
2 rząd: QVC HD, TV 5 Monde HD, Zee.One HD, Viva HD, TLC HD, RIC
3 rząd: HSE 24 HD, CNN HD, -, Comedy Central HD (on ma większą kolumnę niż stacje HSE 24, CNN, Anixe HD Serie i EOTV), Anixe HD Serie, EOTV
10 str 1 rząd: Tele 5 HD, Sport 1 HD, Eurosport 1 HD, ORF 1 HD, ORF 2 HD, opis najciekawszych propozycji dnia z wszystkich kanałów filmowych Sky
2 rząd: Bibel TV HD, Sky Sport News HD, Eurosport 2 HD, SRF 1 HD, SRF 2 HD, Sky Sport HD
 

59 stacji - w sumie to po takim listingu można się było tego spodziewać.

 

RTV - jak dla mnie gazeta reklamowa - ogromna ilość reklam i szczątkowa ilość artykułów. Listing się nie wybija z tej mizerii niestety...

 

1 str: ARD, ZDF, RTL, SAT 1, PRO 7, VOX
2 str: reklama
3 str 1 rząd: 3Sat, Arte, Kabel 1, WDR, BR, SWR
2 rząd: Sport 1, ARD Alpha, One, -, -, -
3 rząd: Eurosport, Phoenix, ZDF Neo, -, -, -
4 rząd: Disney, N24, Sixx, RTL II, Servus TV, RBB
5 rząd: -, N-TV, Sonnenklar TV, -, -, -
4 str 1 rząd: HR, NDR, MDR
2 rząd: Tele 5, Super RTL, Kika

 

Ilość stacji - 32. Słabo.

 

I przechodzimy do austriackiego TV Media - mój kolejny faworyt jeśli chodzi o listing. Prezentuje się on bardzo dokładnie i dobrze, wszystkie stacje są napisane w słupku, kolumny są duże. Oto listing:

 

1 str: ORF 1, ORF 2, ATV, Puls 4, Servus 
2 str: ORF 3, OE24, RTL, SAT.1, PRO 7
3 str 1 rząd: ARD, ZDF, 3Sat, Arte, BR
2 rząd: SRF 1, SRF Zwei, Sixx, Tele 5, One (Eins Festival)
4 str 1 rząd: ZDF Neo, VOX, Kabel 1, RTL II, ATV II
2 rząd: Nitro, PRO 7 Maxx, DMAX, RTL Plus, SAT.1 Gold
5 str 1 rząd: SWR, WDR, NDR, MDR, Hessen
2 rząd: N-TV, ZDF Info, Welt, N24 Doku Austria, Kabel 1 Doku
3 rząd: Phoenix, ARD Alpha, History, National Geographic, Nat Geo Wild
4 rząd: -, -, Discovery Channel, Planet, Animal Planet
(stacje od 3 do 5 w rzędach od 2 do 4 mają kolumny równej wielkości)
6 str:
1 kolumna: RBB, EOTV, TLC, TV 5 Monde
2 kolumna: Stingray Classica, W24, BBC Entertainment, RAI 
3 kolumna: Super RTL, Viva Austria/Comedy Central, reklama
4 kolumna:  Kika, Nick, reklama
5 kolumna: Disney Channel, Cartoon Network, reklama
7 str 1 rząd: Sky Cinema, Sky Hits, Sky Nostalgie, Kinowelt, Syfy
2 rząd: Sky Comedy, Sky Action, Sky Emotion, Sky Krimi, 13 Street
3 rząd: Sky Atlantic, Sky Family, Sky Arts, RTL Crime, RTL Passion
4 rząd: -, -, Sky 1, Kabel 1 Classics, A&E
8 str 1 rząd: Universal, TNT Film, Sky Sport Austria, Sport 1, ORF Sport +
2 rząd: FOX, TNT Serie, Sky Sport 1, Eurosport, Eurosport 2
3 rząd: Romance, Heimat Kanal, Sky Sport 2, Sport 1 US, Sport 1 +
4 rząd: RTL Living, Bon Gusto, Sky Sport News, Sky Bundesliga, Auto Motor Sport
 

Gazeta z programem dla 100 stacji. 

 

I tym razem konkurent TV Media - austriackie TV Digital Osterreich. Niestety w porównaniu do TV Media nie wygląda to dobrze. Nie rozumiem dlaczego niemieckie kanały dostały więcej miejsca od kanałów ATV II i ORF III, tak samo jak ORF Sport +. Kolejną rzeczą, która mnie wkurza w tym listingu, to reklama strony internetowej tej gazety, na której znajduje się program dla pozostałych stacji, w większości regionalnych. 

Oto listing gazety, która jak dla mnie z kretesem przegrywa z TV Media:

 

1 str: ORF 1 HD, ORF 2 HD, ATV HD, Puls 4 HD, PRO 7 HD
2 str: SAT.1 HD, RTL HD, VOX HD, Das Erste HD, ZDF HD
3 str 1 rząd: Servus TV HD, RTL II HD, Kabel Eins HD, Arte HD, 3Sat HD, Bayern HD
2 rząd: ORF III, ATV 2, Kabel 1 Doku HD, One HD, Tagesschau 24 HD, ARD Alpha 
3 rząd: ORF Sport +, GO TV, ZDF Info HD, ZDF Neo HD, Zee.One HD, Phoenix HD
4 str 1 rząd: SWR HD, Disney Channel HD, Kika HD, Super RTL HD, Sport 1 HD, Eurosport 1 HD
2 rząd: -, -, -, RTL Plus, Tele 5 HD, Sixx Austria HD
3 rząd: NDR HD, MDR HD, WDR HD, Nitro, SAT.1 Gold HD, Sky Sport News HD
4 rząd: Nick HD, Welt HD/N-TV HD, DMAX, PRO 7 Maxx HD, reklama - program dla 14 stacji telewizyjnych jest na stronie chyba gazety. 
5 str: Sky Cinema HD, Sky Cinema +24 HD, Sky Cinema Hits HD, Sky Cinema Action HD, Sky Cinema Comedy, Sky Cinema Emotion 
6 str: Sky Cinema Nostalgie, Sky Cinema Family HD, Disney Cinemagic HD, TNT Film , Sky 1 HD, Sky Atlantic HD
7 str 1 rząd: Universal TV HD, History HD, Sky Arts HD, Kinowelt TV, Sky Krimi, FOX HD
2 rząd: TNT Comedy HD (na dwie kolumny), E! Entertainment HD, Beate Uhse TV, Motorvision TV, Jukebox
8 str 1 rząd: 13th Street HD, Syfy HD, TNT Serie HD, Romance TV, Heimat Kanal, Disney XD
2 rząd: Stingray Classica, A&E, Junior, Boomerang, Cartoon Network, Disney Junior HD
9 str 1 rząd: National Geographic HD, Nat Geo Wild HD, Discovery Channel HD, Spiegel Geschichte HD, RTL Crime HD, RTL Passion
2 rząd: Geo Television HD, Spiegel TV Wissen HD, Planet HD, PRO 7 Fun HD, RTL Living, Silverline
10 str 1 rząd: SAT.1 Emotions, Kabel 1 Classics, Sky Sport Bundesliga HD, Sky Sport 1 HD, Sky Sport 2 HD, Sky Sport Austria HD
2 rząd: AXN HD, Sony Channel HD, Sport Digital HD, Sport 1 + HD, Eurosport 2 HD, opis pozycji ze Sky Store. 
 

Gazeta zawiera program dla 106 stacji.

 

Więc tak się prezentuje pierwsza część opisu zagranicznych gazet z programem, które posiadam. 

Ale zastanawiają mnie dwie rzeczy:

 

1. Co to są za stacje RSI La 1 i RSI La 2? Te dwie stacje spotkałem też we francuskich gazetach z programem. Czyżby to były stacje przeznaczone dla włoskiej części Szwajcarii? 

2. Co to jest za kanał 2M? Nie mam pojęcia tak naprawdę co to jest za kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając na pytania:

1. Tak, stacje RSI to telewizje szwajcarskie po włosku.

2. 2M  to kanał marokański nadający swoje programy po arabsku i francusku.

 

Natomiast co do włoskiej prasy telewizyjnej to ja gdzieś nawet miałem na dysku cały numer "Sorrisi & Canzoni TV", o ile dobrze kojarzę to program telewizyjny na cały tydzień drukowany jest także w magazynach piątkowych dołączanych do dzienników "La Repubblica" oraz "Corriere della Sera".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, to teraz druga część - pozostałe 12 gazet z programem.

 

Najpierw zacznijmy od szwedzkiego TV Guiden. Dla mnie ta gazeta jest bardzo ciekawa. Zawiera 48 stron i żadnych "głupot" nie zauważyłem tam. Gazetę otwiera dwustronowa sekcja z opisami filmów w danym tygodniu, następnie występuje 1 strona z "kalendarzem kibica", i już następnie występuje strona z opisami audycji na piątek. Natomiast listing prezentuje się tak: 

1 str: SVT 1, SVT 2, TV 3
2 str: TV 4, Kanal 5, SJuan
3 str 1 rząd: SVT 24, TV 6, TV 8, Kanal 9, TV 10
2 rząd: Kunskapskanalen, -, Kanal 11, TV 12, Disney Channel
3 rząd: -, TV 4 Fakta, Axess TV, BBC Brit, Barnkanalen 
4 rząd: TNT, TV Finland, DR 1, TV 2 Danmark, NRK 1
4 str 1 rząd: Viasat Sport Premium, Eurosport, Sportkanalen
2 rząd: Viasat Golf, Eurosport 2, ID
3 rząd: Animal Planet, National Geographic, Viasat History
4 rząd: Discovery, Viasat Nature, Viasat Explore
Obok 3 kanału z każdego rzędu na 4 stronie znajduje się sekcja radiowa z kanałami: P1, P2, P3 i P4.
5 str 1 rząd: C More First, C More Hits, C More Stars, C More Series, TLC
2 rząd: SF - Kanalen, FOX, TV 4 Film, TV 4 Guld, MTV
3 rząd: Viasat Premiere, Viasat Action, Viasat Hits, Viasat Family, Viasat Series
 

Jak dla mnie ogromnym plusem tego listingu jest możliwość zaznaczenia krzyżykiem obok godziny danej audycji (w przypadku stacji SVT 1, SVT 2, TV 3, TV 4, Kanal 5 i SJuan) audycję, którą w ten sposób "rezerwujemy" dla siebie - taki mini planer. Pomysł jak dla mnie spokojnie do wykorzystania w np Tele Tygodniu. Natomiast pozostałe strony nie wyglądają najlepiej. 4 strona wygląda ciekawie - pomysł też można wykorzystać. Opisy w listingu są szczątkowe, nie zauważyłem też dobrze znanego z przykładowo naszych gazet napisania obok nazwy audycji - w nawiasie jaki to jest odcinek serialu. Brakuje też pogrubienia nazw obojętnie jakiej audycji, i trochę dziwacznie ułożony początek 3 strony - a wystarczyłoby tylko wymienić miejscami SVT 24 i Kunskapskanalen (SVT 24 do 3 rzędu, w zamian Kunskapskanalen dostaje kolumnę wielkości TV 6). Opisy w przypadku stacji TV 4 Film są szczątkowe - uważam, że gdyby odbył się konkurs pt "Która gazeta ma najgorzej opisany program dla stacji filmowej", to TV Guiden byłoby na pewno w czołówce. Na plus - pomimo tak małej ilości stacji udało się umieścić kanały premium. Gazeta zawiera program dla 55 stacji.

 

I druga gazeta - jak dla mnie lepsza od TV Guiden - Expressen TV. Listing prezentuje się ciekawie, natomiast w odróżnieniu od konkurencyjnego TV Guiden listing jest że tak powiem ubogi w kolory, a TV Guiden - jest z kolorową, barwną szatą graficzną. Pomysł na listing jest ciekawy, ale nie wiem, czy by się sprawdził w jakiejkolwiek polskiej gazecie z programem. Listing prezentuje się tak:

 

1 str: SVT 1, SVT 2, TV 3
2 str: TV 4, Kanal 5, SJuan 
3 str 1 rząd: TV 6, TV 8, Kanal 9, Kanal 11, TV 12
2 rząd: RADIO - P1 (na 2,5 kolumny), P2 (na 1 kolumnę), P3 (na 0,5 kolumny) i P4 (na 1 kolumnę)
4 str:
1 kolumna: SVT 24, Kunskapskanalen, Axess TV, TV 10, TV 4 Guld
Kolumny od 2 do 5:
2/3 strony - Nordiska kanaler (kanały nordyckie/skandydawskie):
2 kolumna: DR 1, DR 2, TV 2 Danmark
3 kolumna: TV 3 Danmark, TV 3 Plus, TV Finland
4 kolumna: YLE 1, NRK 1
5 kolumna: NRK 2, TV 2 Norge, Norsk TV 3
1/3 strony - Barnkanaler (kanały dziecięce):
2 kolumna: Barnkanalen
3 kolumna: Cartoon Network
4 kolumna: Nickelodeon 
Kolumny dla kanałów dziecięcych są większe pod względem szerokości od kanałów nordyckich - dlatego jest jedna kolumna przy kanałach dziecięcych mniej)
5 str 1 rząd: SF - Kanalen (na dwie kolumny), TV 4 Film (na dwie kolumny)
2 rząd: C More Series, C More Hits, C More First, C More Stars
6 str 1 rząd: Viasat Series, Viasat Premiere, Viasat Hits, Viasat Action 
2 rząd: -, Viasat Family, zdjęcie najciekawszej propozycji dnia
7 strona:
Pierwsza połowa strony - NÖJE- & MUSIKKANALER (kanały rozrywkowe i muzyczne)
1 kolumna: BBC Brit, Comedy Central (na 1 kolumnę)
2 kolumna: Mezzo (na 0,5 kolumny drugiej)
3 kolumna: MTV, FOX
4 kolumna: OUTTV, TNT
5 kolumna: VH 1, TLC

Druga połowa strony - Faktakanaler (kanały dokumentalne):

1 kolumna: Animal Planet, BBC Earth
2 kolumna: Discovery, Science, World 
3 kolumna: History Channel, Viasat History
4 kolumna: National Geographic, Travel Classic, TV 4 Fakta
5 kolumna: Viasat Nature, Viasat Explore

8 strona:
1/2 strony tym razem pionowo - 
ÖVRIGA KANALER  (kanały zagraniczne):
1 kolumna: ARD, Arte, MDR, TV Polonia (wow), Rai Uno, Rai Due
2 kolumna: RTL, SAT 1, 3Sat, TV Chile (wow), TV 5, ZDF

Druga połowa strony - SPORT KANALER (kanały sportowe):

1 kolumna: TV 3 Sport, C More Sport, C More Fotboll, C More Hockey, C More Golf, C More Sport HD, C More Live, C More Live 2, C More Live 3, C More Live 4, Eurosport 1, Eurosport 2
2 kolumna: Sportkanalen, Viasat Sport, Viasat Sport Premium, Viasat Fotboll, Viasat Fotboll HD, Viasat Hockey, Viasat Motor, Viasat Golf, Motorsport.tv
 

Z tym ciekawym pomysłem miałem na myśli listing, w którym przykładowo wieczorna ramówka drugiego kanału w jednej kolumnie się nie mieści w tej kolumnie, i przechodzi na początek następnej kolumny. Niestety dalej występuje brak pogrubienia nazw audycji dla stacji w linii. Warto zwrócić uwagę na program dla stacji TVP Polonia, i na sposób przedstawienia jej ramówki. Otóż program dla stacji TVP Polonia jest napisany od... 6:00 rano do... 5:50 w nocy. Szwedzka gazeta tym sposobem nokautuje polskie gazety, np w Tele Tygodniu TVP Polonia w programie na 1 listopada ma program przedstawiony od... 15:40. Oczywiście jeśli porównamy sobie opisy danych audycji z To i Owo przykładowo, to To i Owo wypada dużo lepiej, ale jeśli chodzi o godziny przedstawienia kanału w szwedzkiej gazecie, to tym razem szwedzka gazeta nokautuje polskie. Gazeta prezentuje program dla 99 stacji (chyba że się pomyliłem w liczeniu). 

 

I przechodzimy do brytyjskich gazet z programem. Najpierw zacznijmy od TV Times - jak dla mnie ciekawej gazety z programem. Listing jest przejrzysty. Pojawiają się też w listingu numery kanałów na listach operatorów. Minusem tego listingu jest brak programu dla stacji bajkowych, jak dla mnie zdjęcie najciekawszej propozycji dnia też jest za wysoko. Oto listing:

 

1 str: 1/3 - reklama, informacja o wariacjach ITV, informacja o aktorze, 1/3 - BBC 1, 1/3 - BBC 2.
2 str: ITV, Channel 4, Channel 5.
3 str 1 rząd: BBC 4, ITV 2, ITV 3, ITV 4, ITV BE, E4
2 rząd: 5Star, 5USA, Yesterday, Really, 5Spike, Quest
4 str 1 rząd: More 4, Film 4, Home, Pick, Dave, Drama
2 rząd: Quest Red, CBS Action, Sony Movies, True Ent, Challenge, Food Network
3 rząd: CBS Drama, CBS Reality, True Movies, Tru TV, Sony Crime, 4Seven
5 str 1 rząd: Sky One, Sky Atlantic, Sky Living, Gold, Discovery, History
2 rząd: W, Alibi, Universal TV, Syfy, Nat Geo, Animal Planet
3 rząd: Sky Arts, FOX, TLC, CI, Eden, Good Food
6 str 1 rząd: Sky Cinema Premiere, Sky Cinema Comedy Queens, Sky Cinema Family, Sky Sports Main Event, Sky Sports Premier League, Sky Sports Football
2 rząd: -, -, -, Sky Sports F1, -, -
3 rząd: Sky Cinema Action, Sky Cinema Drama, Sky Cinema Pixar, Sky Sports Cricket, Sky Sports Golf, Sky Sports Action
4 rząd: Sky Cinema Greats, Sky Cinema Hits, Sky Cinema Thriller, Sky Sports Arena, Sky Sports Mix, Eurosport
5 rząd: Sky Cinema Sci Fi & Horror, Sky Cinema Classics, TCM, BT Sport 1, BT Sport 2, BT Sport 3

Różnicą między obydwoma sekcjami na 6 stronie jest to, że kanały sportowe mają kolumny równej wielkości (nie dotyczy Sky Sports F1, który ma kolumnę wielkości 1/3 domyślnej wielkości kolumny), a kanały filmowe - mają mniejsze kolumny w 2, 3 i 4 rzędzie, a w 1 rzędzie - programy filmowe mają zdjęcie. 
 

Gazeta prezentuje program dla 78 stacji.

 

Przechodzimy do gazety, której osobiście nie lubię - What's On TV. No dobra, jest te 8 stron listingowych, jest program radiowy, listing jest przejrzysty, ale co z tego, skoro stacji jest trochę za mało, i niektóre miejsca w listingu zajmują opisy ? W gazecie widziałem opisy całej masy popularnych brytyjskich seriali, które Brytyjczycy kochają. Podejrzewam, że to są seriale pokroju naszego "M jak Miłość", nie wiem, nigdy nie oglądałem brytyjskiej telewizji. Oto listing, który mi się zbytnio nie podoba:

 

1 str: 1/3 - opisy najciekawszych propozycji dnia, 1/3 - BBC 1, 1/3 - BBC 2
2 str: ITV, Channel 4, Channel 5
3 str 1 rząd: opisy najciekawszych propozycji dnia, ITV 2, ITV 3, ITV 4
2 rząd: opisy najciekawszych propozycji dnia, BBC 4, ITV Be, 5Spike
4 str 1 rząd: E4, Film 4, More 4, Dave
2 rząd: 5USA, 5Star, Drama, Pick
5 str 1 rząd: Yesterday, True Ent, Quest, Really, opisy najciekawszych propozycji dnia
2 rząd: Sony Movie Channel, Talking Pictures TV, Quest Red, CBS Reality, Paramount Network
6 str 1 rząd: Sky One, Sky Witness, Sky Atlantic, Gold, W
2 rząd: TLC, Alibi, Discovery, Universal TV, FOX
7 str 1 rząd: BT Sport 1, Sky Sports Main Event, Sky Sports Premier League, opis najciekawszej propozycji dnia
2 rząd: BT Sport 2, Sky Sports Football, Sky Sports Cricket, Sky Sports Action
3 rząd: BT Sport 3, Sky Sports Golf, Sky Sports Mix, Sky Sports Arena
4 rząd: -, -, -, Eurosport 1
Kanały Sky Sports Action, Arena i Eurosport 1 mają kolumny równej wielkości.
8 str 1 rząd: Sky Cinema Premiere, Sky Cinema Comedy, Sky Cinema Action, Sky Cinema Family, RADIO
2 rząd: Sky Cinema Drama, Sky Cinema Disney, Sky Cinema Halloween, Sky Cinema Hits, RADIO
3 rząd: Sky Cinema Thriller, Sky Cinema Superheroes, TCM, True Christmas, RADIO
RADIO - program radiowy dla RADIO 1, 2, 3, 4 i 5 Live.
 

Gazeta prezentuje program dla 67 stacji. 

 

I mój obecny faworyt z brytyjskich gazet, które obecnie posiadam - TV Satellite & Week. Niedawno listing w tej gazecie został rozluźniony, wszystkie stacje mają program w słupku (z wyjątkiem walijskiej S4C), listing jest przejrzysty, czytelny. Kolejnym plusem tego listingu jest takie "mini EPG" - rozpiska w stylu EPG znanego z dekoderów programu z godzin wieczornych na jednej stronie dla najpopularniejszych stacji brytyjskich. Niestety jak dla mnie minusem jest to, że w 1 rzędzie jest 5 stacji, w 2 - 6. Nie można kolumn wyrównać? Doszły by dodatkowe stacje. Oto listing w tej gazecie:

 

1 str: BBC 1, BBC 2, ITV, Channel 4
2 str 1 rząd: Channel 5, Sky One, program regionalny, BBC 4, More 4
2 rząd: -, -, -, ITV 2, E4

Program regionalny - wariacje w przypadku programów dla stacji BBC 1, BBC 2, ITV oraz program dla S4C.

3 str 1 rząd: Sky Witness, Sky Atlantic, Gold, ITV 3, ITV 4
2 rząd: Sky Two, Pick, Dave, Comedy Central, ITV Be, True Ent
4 str 1 rząd: Alibi, Syfy, W, Universal, FOX
2 rząd: E!, Sky Arts, 4Seven, 5USA, 5Star, Drama
5 str 1 rząd: AMC, CBS Action, CBS Drama, CBS Reality, Challenge, Comedy Central Extra
2 rząd: Food Network, Good Food, Lifetime, Paramount Network, Quest, Quest Red
3 rząd: Really, Sony Crime, 5SELECT, 5Spike, TruTV, TLC
6 str 1 rząd: Discovery, Animal Planet, National Geographic, History, Yesterday
2 rząd: Discovery History, Eden, Nat Geo Wild, H2, PBS America, CI
7 str 1 rząd: Sky Premiere, Sky Disney, Sky Family, Sky Action, Sky Comedy
2 rząd: Sky Hits, Sky Superheroes, TCM, Talking Pictures, Horror
8 str 1 rząd: Sky Thriller, Sky Drama, Sky Halloween, Sky Select, Film 4
2 rząd: True Christmas, Sony Movies, Movies 24, Movies 4 Men, rozpiska filmów na pozostałych kanałach
9 str 1 rząd: Sky Sports Main Event, Sky Sports Premier League, Sky Sports Football, Sky Sports Cricket, Sky Sports Golf
2 rząd: BT Sport 1, BT Sport 2, BT Sport 3, Sky Sports Action, Sky Sports Mix
3 rząd: BT Sport/ESPN, Eurosport 1, Eurosport 2, Sky Sports Arena, Sky Sports F1

Po programie:

1 strona: CBBC, CBeebies, Nick JR, CITV, Nickelodeon
2 strona: Cartoon Network, Boomerang, Disney, Disney Junior, Disney XD

Po programie występuje program na cały tydzień dla 10 stacji bajkowych.  
 

Gazeta zawiera program dla 96 stacji + 10 bajkowych = 106 stacji. 

 

I cóż... Przechodzimy do części, która mi zabrała najwięcej czasu - francuskie gazety z programem. 7 gazet. Tylko 7, wiem, ale muszę przyznać, że Francuzi mają powera i ciekawe pomysły na listingi. Jedna gazeta ma 16 stron na listing, druga - 14, trzecia - 10... Brawo. 

 

Najpierw zacznijmy od Telecable sat Hebdo. Z racji tego, że z formy graficznej itd się nic nie zmieniło, pozwolę sobie tylko w skrócie opisać tą gazetę. Ogółem - pomysł dobry, ale wykonanie takie bardzo przeciętne. Mam na myśli strony od 13 do 16 w listingu, gdzie kanały są pościskane i nieczytelne, bajkowe kanały nawet dostały po 7 linijek na prezentację programu! Nie interesuje mnie program wepchnięty w 7 linijkach. Oto listing tej gazety:

 

Telecable sat Hebdo:

1 str: TF 1, France 2, France 3
2 str: France 5, M6, Arte
3 str: Canal +, Canal + Cinema, Canal + Sport, Canal + Series
4 str: Canal + Family, Canal + Decale, Paris Premiere, TV Breizh, RTL 9
5 str: C8, W9, TMC, TFX, NRJ 12
6 str: France 4, CStar, Gulli, France 0, TF 1 Series Films
7 str: 6 Ter, Numero 23, RMC Decouverte, Cherie 25, Comedie
8 str: Polar +, Warner TV, 13 Rue, Syfy, Serie Club
9 str 1 rząd: Teva, AB 1, TV 5, Cine + Premier, Cine + Frisson
2 rząd: -, Elle Girl/Novelas TV, E!/Bet , -, -
10 str: Cine + Emotion, Cine + Famiz, Cine + Club, Cine + Classic, TCM Cinema
11 str: Paramount Channel, OCS Max, OCS City, OCS Choc, OCS Geants
12 str 1 rząd: Altice Studio, Disney Cinema, Action, Sundance TV, Eurochannel
2 rząd: -, -, -, A +/Nollywood TV, XXL/Pink X
13 str 1 rząd: Planete +, Planete + C.I., Planete + A & E, Nat Geo, Nat Geo Wild, Voyage
2 rząd: Seasons, Kto, MB Live TV, Crime District, Animaux, Trek
3 rząd: -, -, Equidia, Chasse & Peche, Vivolta, Museum
14 str 1 rząd: Ushuaia TV, Histoire, Toute L' Histoire, Discovery, Discovery Science, Discovery Family
2 rząd: Science & Vie TV, Discovery Investigation, My Cuisine, LCP/AN Public Senat (na dwie kolumny), wymienione po kolei numery kanałów LCI, C News, BFM TV, France Info, Euronews, France 24, I24 News
3 rząd: Viceland (pod Science & Vie TV)
15 str 1 rząd: Eurosport 1, Eurosport 2, Bein Sports 1, Bein Sports 2, RMC Sport 1, RMC Sport 2
2 rząd: L'Equipe, Motorsport.tv, AB Moteurs, Bein Sports 3, RMC Sport 3, RMC Sport 4
3 rząd: -, Infosport + (informacja o numerach na listach operatorów), BFM Sport (informacja o numerach na listach operatorów), -, Golf +, Golf Channel
16 str:
1 kolumna: Mezzo, Mezzo Live HD
2 kolumna: MCM, Brava, DJazz
3 kolumna: MTV, Melody, La Une
4 kolumna: Disney, Disney XD, Disney Junior, La Deux, RTS Un, RTS Deux (ostatnie trzy kanały po prostu się znajdują obok siebie - jeden w lewej kolumnie, dwa w prawej kolumnie i te dwie kolumny są na wysokości tej jednej 4 kolumny)
5 kolumna: Canal J, Toonami, J-One, Game One, Mangas, RAI 1
6 kolumna: Nickelodeon, Nickelodeon Junior, Teletoon +, Cartoon Network, Boomerang, Piwi +, Tiji, BBC Entertainment
 

Gazeta chyba zawiera program dla 140 stacji. 

 

Następną gazetą francuską, którą chciałbym opisać, jest Tele 2 Semaines. Ta gazeta jest osobiście moim faworytem jeśli chodzi o listing. Zawiera program dla 95 stacji, program dla stacji w 1 rzędzie jest bardzo czytelny, listing jak dla mnie nie jest przeładowany - ogółem jest ok. Oto listing:

 

1 str: TF 1, France 2, France 3, Canal +
2 str: France 5, M6, Arte, C8
3 str 1 rząd: W9, TMC, TFX, NRJ12, France 4
2 rząd: LCP Public Senat, BFM TV, LCI, C Star (na dwie kolumny)
3 rząd: -, C News, France Info, -
4 str 1 rząd: Gulli, TF 1 Series Films, 6ter, RMC Decouverte, Cherie 25
2 rząd: France 0 (na dwie kolumny), L'Equipe, Numero 23 (na dwie kolumny)
5 str 1 rząd: TV Breizh, Teva, Syfy, 13 Rue, Paris Premiere, RTL 9
2 rząd: Polar +, Altice Studio, Comedie +, Mezzo, MCM, Histoire
3 rząd: -, Warner TV, Serie Club, AB 1, MTV/Melody (kanały Mezzo, MTV i Melody mają kolumnę w której kanały Mezzo i MTV mają 6 linijek, a Melody - 5), Ushuaia TV
6 str 1 rząd: Planete +, Discovery Channel, Disney Channel, Piwi +, RTS 1, RTBF 1
2 rząd: Planete + A & E, Discovery Science, Disney Channel, Tiji, -, -
3 rząd: Voyage, National Geographic, Teletoon +, Canal J, RTS 2, RTBF 2
4 rząd: Animaux, Cartoon Network, Nickelodeon, Boomerang, TV 5 Monde, France 24
7 str 1 rząd: Cine + Premier, Cine + Frisson, Cine + Emotion, Cine + Famiz, C + Cinema, C + Decale
2 rząd: TCM Cinema, Paramount Channel, Action, OCS City, OCS Max, OCS Choc/OCS Geants
8 str 1 rząd: C + Series, C + Family, C + Sport, Eurosport, Bein Sports 1, Bein Sports 2
2 rząd: -, -, -, -, -, Bein Sports 3
3 rząd: Cine + Classic, Cine + Club, Disney Cinema, Eurosport 2, Equidia, SFR Sport 1
4 rząd: -, -, -, -, AB Moteurs, SFR Sport 2
 

I trzecia już gazeta - Telemagazine. Nie wiem czemu, pewnie w celu rozróżnienia gazet nazywam tą gazetę gazetą "z różowym" listingiem, z racji tego, że listing jest pomalowany w pierwszym dniu na różowo. Kolejny ciekawy pomysł na prezentację listingu, ale niestety występuje to, co w Horzu - nagromadzenie dużej ilości stacji na ostatnich dwóch stronach, w zamian na pozostałych stronach - mało stacji, przez co program dla stacji na ostatnich dwóch stronach jest nieczytelny. Co prawda jest w słupku, ale program dla stacji przedstawiony w 9 linijkach i w 7 nie interesuje mnie. Ale pomysł na prezentację listingu - popieram. To jest takie: - dobry pomysł, wykonanie - wiadomo jakie. Oto listing:

 

1 str: 2/3 strony - "opisy", 1/3 - TF 1
2 str: 1/3 - TF 1, France 2 (2/3)
3 str: France 3 (2/3), M6 (1/3)
4 str: M6 (1/3), Canal +, France 5
5 str: Arte, C8, W9
6 str: TMC, TFX, NRJ 12
7 str: France 4, C Star, Gulli
8 str 1 rząd: RMC Decouverte, TF 1 Series Films, Cherie 25, 6ter
2 rząd: Numero 23, France 0, L'Equipe, LCP / Public Senat (pod LCP / Public Senat informacja o miejscach na listach kanałów BFM TV, C News i LCI)
9 str 1 rząd: Canal + Decale, Cine + Premier, Cine + Emotion, Cine + Frisson, Cine + Famiz
2 rząd: Canal + Cinema, TCM France, 13 Rue, SYFY Universal, Planete +
3 rząd: Canal + Family, Orange Cinemax, Orange Geants, Orange Cinechoc, Serie Club
4 rząd: Canal + Sport, Canal + Series, Teva, Comedie +, TV Breizh
10 str 1 rząd: Eurosport 1, Eurosport 2, Disney Cinema, Paris Premiere, RTL 9
2 rząd: Bein Sports 1, Ushuaia TV, Disney Channel, TV 5 Monde, Discovery Channel
3 rząd: Bein Sports 2, Voyage, Piwi +, RTS un, La Une
4 rząd: Bein Sports 3, Histoire, Teletoon +, RTS deux, La deux
5 rząd: AB Moteurs, National Geographic, Melody, RTL, ZDF
 

Ilość stacji: 69. Jak coś, to program dla 2 rzędu na 9 stronie listingu jest ze zdjęciem wieczornej propozycji dnia - te 5 stacji ogółem ma listing wielkości 2 i 3 kolumny jednocześnie z 10 strony listingowej). 

 

Czwarta gazeta - Tele Poche. To samo, co w Horzu. Nazywam tą gazetę "niebieską". Oto listing:

 

1 str: TF 1
2 str: France 2
3 str: France 3
4 str: M6
5 str: France 5, Arte
6 str 1 rząd: Canal +, Canal + Cinema, Canal + Sport
2 rząd: -, Canal + Series, Canal + Family
3 rząd: -, -, Canal + Decale
7 str: C8, W9, TMC
8 str: TFX, NRJ 12, France 4
9 str: C Star, Gulli, France 0
10 str 1 rząd: TF 1 Series Films, 6ter, Numero 23
2 rząd: RMC Decouverte, Cherie 25, LCP / Public Senat
3 rząd: -, -, L' Equipe (pod L'Equipe informacja o miejscach na listach kanałów BFM TV, C News, LCI i France Info)
11 str 1 rząd: Cine + Premier, Cine + Frisson, Cine + Emotion, Cine + Famiz
2 rząd: Cine + Club, Cine + Classic, TCM Cinema, Action
3 rząd: Paramount Channel, Sundance Channel, Warner TV, Altice Studio
12 str 1 rząd: TV Breizh, Teva, Paris Premiere, RTL 9
2 rząd: Polar +, 13 Rue, Syfy, TV 5 Monde
3 rząd; Comedie +, Serie Club, E! Entertainment, AB 1
13 str 1 rząd: Eurosport 1, Canal J, Piwi +, Planete +
2 rząd: Eurosport 2, Disney Channel, Boomerang, Planete + Crime Investigation
3 rząd: Bein Sports 1, Tiji, Game One, Planete + Aventure & Experience
4 rząd: Bein Sports 2, Teletoon +, Nickelodeon, National Geographic
5 rząd: Bein Sports 3, Cartoon Network, Disney XD, Nat Geo Wild
14 str 1 rząd: Equidia, MCM, RTS Un, OCS Max
2 rząd: Discovery Channel, Melody, RTS Deux, -
3 rząd: Ushuaia TV, MTV, La Une, OCS City
4 rząd: Voyage, Mezzo, La Deux, OCS Choc
5 rząd: Histoire, M6 Music, La Trois, OCS Geants
 

Niepotrzebnym pomysłem zupełnie było położenie nad program dla 1 rzędu najciekawszego programu dnia z danej 5 kanałów (na 13 i 14 stronie)  lub z 3 kanałów (na 11 i 12 stronie) w 1 rzędzie. To zdjęcie zabrało jak dla mnie dodatkowe 2 linijki programu na każdy rząd. Program jest bardzo nieczytelny i jak dla mnie - powpychany żeby tylko coś było. Na 11 i 12 stronie program dla stacji w 3 rzędzie jest dramatyczny - super program dla stacji filmowej w 6 linijkach... W zamian na 11 i 12 stronie 1 rząd i 2 rząd mają większe kolumny z zaznaczeniem wieczornej pozycji dnia. Jak dla mnie gazeta jest chyba w formacie A5, skoro ma tak szerokie kolumny. Ilość stacji - 91. 

 

I "żółta" gazeta - Telestar. Ona mi się nawet podoba, ale nie rozumiem, dlaczego kanały TF 1, France 2, France i M6 mają dodatkowe dwie strony na pozycje wieczorne. Jak dla mnie to jest marnotrawienie miejsca. Potem już nie jest najgorszej, ale ślad po sobie pozostawiło to marnotrawienie dwóch stron listingowych. Pomysł listingowy - ciekawy, ale występuje to samo, co w niebieskiej gazecie - program dla stacji filmowych upchany w 6 linijkach. Przecież taki program dla stacji filmowej jest o kant [beep] rozbić. Ostatniej strony też nie rozumiem - kanały sportowe pościskane w jednej kolumnie (aż 7 stacji sportowych w 1 kolumnie, to już jest przesada jak dla mnie), w zamian są tylko 4 stacje dokumentalne - 3 w jednej kolumnie. Nierówne kolumny - w szwedzkim Expressen TV zostało to po mistrzowsku rozegrane, w Telestar - nie bardzo. Oto listing:

 

1 str: TF 1, France 2
2 str: France 3, M6
3 str: TF 1, France 2 - wieczorne pozycje
4 str: France 3, M6 - wieczorne pozycje
5 str 1 rząd: Canal +, Canal + Cinema, Canal + Sport, France 5, Arte
2 rząd: -, Canal + Series, Canal + Family, -, -
3 rząd: -, -, Canal + Decale, -, -
(kanały Canal + Cinema i Canal + Series mają równą kolumnę - 1/2 na każdą stację, a kanały Canal + Sport, Canal + Family i Canal + Decale - po 1/3)
6 str: C8, W9, TMC, TFX, NRJ 12
7 str 1 rząd: France 4, C Star, France 0, TF 1 Series Films, Gulli
2 rząd: 6ter, Numero 23, RMC Decouverte, Cherie 25, LCP
3 rząd: -, -, -, -, L'Equipe
(pierwsze cztery kanały w każdym rzędzie na 7 stronie mają kolumny równej wielkości i zdjęcia wieczornych propozycji dnia, natomiast kanał Gulli ma troszkę większą kolumnę od pierwszych 4 kanałów  w 1 rzędzie przez co kanały LCP i L'Equipe mają mniejsze kolumny)
(informacja o miejscach kanałów informacyjnych - BFM TV, C News, LCI i France Info na listach z dołu 5 strony listingowej obok numeru strony)
8 str 1 rząd: TCM Cinema, Cine + Premier, Cine + Emotion, RTL 9, TV Breizh
2 rząd: Cine + Famiz, Cine + Classic, Cine + Frisson, Teva, Paris Premiere
3 rząd: -, -, -, TV 5, AB 1
4 rząd: Cine + Club, Action, Altice Studio, OCS Max, OCS City
5 rząd: Paramount Channel, Sundance Channel, Warner TV, -, OCS Choc
6 rząd: -, -, -, -, OCS Geants 
(kanały OCS City, Choc i Geants mają kolumnę równej wielkości z wyjątkiem OCS Geants który ma 5 linijek programu w porównaniu do pozostałych dwóch, które mają 6 linijek)
9 str:
1 kolumna: Eurosport 1, Eurosport 2, Bein Sports 1, Bein Sports 2, Bein Sports 3, SFR Sport 1, SFR Sport 2
2 kolumna: Polar +, 13 Rue, Comedie +, E!
3 kolumna: Serie Club, Syfy, Melody, Histoire
4 kolumna: Planete +, Voyage, Discovery Channel
5 kolumna: Canal J, Disney Channel, Teletoon +, Tiji
 

Ilość stacji - 73. 

 

Uff - ostatnie dwie gazety. Szóstą w kolejności gazetą francuską jest TV Magazine. Ta gazeta prezentuje bardzo ciekawy pomysł na listing - program dla każdej stacji, nawet dla TF 1 jest pisany w linii. Kolejnym ciekawym pomysłem jest zdjęcie wieczornej pozycji dnia dla stacji w 2 rzędzie na 3 i 4 stronie listingowej. Minusem tego listingu jest mała przejrzystość, taki jak dla mnie średni dobór stacji (brakuje kanałów Cine +, niektórych bajkowych i dokumentalnych), i za duże pole do opisu najciekawszej propozycji dnia - przez co cierpi listing, który ma zazwyczaj tylko kilkanaście linijek, a dobrą 1/4 kolumny zajmuje opis. Oto listing:

 

 

1 str: TF 1, France 2, France 3, Canal +, France 5
2 str: M6, Arte, C8, W9, TMC
3 str 1 rząd: TFX, NRJ 12, LCP, France 4, CStar
2 rząd: Numero 23, RMC Decouverte, Cherie 25, BFM TV, Meteo
3 rząd: -, -, -, C News, France 24
4 rząd: -, -, -, LCI, Euronews
5 rząd: -, -, -, France Info, I24 News
4 str 1 rząd: Gulli, France 0, TF 1 Series Films, L'Equipe, 6ter
2 rząd: Paris Premiere, RTL 9, Teva, TV Breizh, 13 Rue
5 str 1 rząd: Bein Sports 1, Eurosport 1, OCS City, Disney Channel, AB 1, Syfy
2 rząd: Bein Sports 2, Eurosport 2, OCS Max, Canal J, Serie Club, Discovery Channel
3 rząd: Bein Sports 3, RMC Sport 1, OCS Choc, Nickelodeon Junior, Altice Studio, National Geographic
4 rząd: -, -, OCS Geants, Boomerang, Polar +, Histoire
(nie żeby 3 i 4 rząd zostały podzielone, programy w rzędach od 2 do 4 (dokładnie to od trzeciego programu w każdym z w/w rzędów do szóstego) mają równe kolumny)
6 str 1 rząd: Canal + Cinema, Canal + Sport, Canal + Series, Canal + Family, Canal + Decale, Planete +
2 rząd: TV 5 Monde, Kto, La une, RTS un, Das Erste, ZDF
3 rząd: Mezzo, -, -, -, -, -
4 rząd: Melody, Weo, La deux, RTS deux, RTL, SWR/SR
5 rząd: NRJ Hits, -, -, -, -, -

 

Ilość stacji: 78. 

 

I ostatnia gazeta francuska - Telerama Magazine. Spoglądając na tą gazetę, mam wrażenie, że ona jest podobna do Gazety Telewizyjnej. Dlaczego doszedłem do takiego spostrzeżenia?

- obecna tylko jedna stacja bajkowa (w GT nie ma stacji bajkowej, nie licząc Pulsu 2)

- obecna tylko jedna stacja sportowa (w GT są tylko cztery)

- program dla dużej ilości stacji filmowych (w GT stacji filmowych i serialowych jest 24, w TM pewnie jest podobna ilość)

- program dla stacji Mezzo

- przejrzysty listing 

- naciągana rozpiska transmisji sportowych

 

Oto listing:

 

1 str: Opisy 
2 str: TF 1, France 2, France 3, France 5, Arte
3 str 1 rząd:  M6, LCP, France 4, France 0, W9, Gulli
2 rząd: -, -, Numero 23, TMC, TFX, TF 1 Series Films
4 str:
1 kolumna: C8, 6ter
2 kolumna: RMC Decouverte, NRJ 12, CStar, Cherie 25
3 kolumna: Canal +
4 kolumna: Canal + Series, Canal + Cinema
5 kolumna: Canal + Family, Canal + Decale, Canal + Sport
5 str 1 rząd: Mezzo, Histoire, Voyage, Paris Premiere, RTL 9, TV 5 Monde
2 rząd: -, -, National Geographic, Teva, Serie Club, 13 Rue
3 rząd: -, -, Toute L'Histoire, TV Breizh, Comedie +, Warner TV
4 rząd: Mezzo Live HD, Stingray Brava, Planete +, Ushuaia TV, Polar +, Altice Studio
6 str 1 rząd: TCM Cinema, Cine + Premier, Cine + Frisson, Cine + Emotion, Cine + Club, Cine + Classic
2 rząd: OCS Max, OCS City, OCS Choc, OCS Geants, Paramount Channel, Cine + Famiz
 

Ilość stacji: 59 

 

I na sam koniec - to, co jeszcze pamiętam z Sorrisi e Canzoni TV. Tytuł graficznie się nie zmienił, pamiętam też, że niestety reklama "w środku" listingu też została, ale pamiętam, że na 4 stronie listingowej nastała zmiana - zamiast sekcji bajkowej z boku i pościskanego listingu w 2 i 3 rzędzie pojawił się czytelny listing ze zdjęciem dla 5 stacji w 1 rzędzie - w efekcie na 3 i 4 stronie zamiast 28 stacji jest 25 stacji chyba. Pamiętam też, że na dalszych stronach pojawił się program dla stacji Eurosport 2. 

 

To tyle z gazet zagranicznych, jakimi dysponuję. Mam nadzieję, że praca, którą włożyłem w przygotowanie "wycieczki" po europejskich gazetach z programem wniesie coś pozytywnego do tego wątku. Proszę bardzo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Chciałbym jeszcze powiedzieć, że wczoraj udało mi się "znaleźć" niemieckie TV Direkt XXL, i moja opinia o tej gazecie jest taka: To i Owo, uczcie się! Tak powinna wygląd prezentacja graficzna i listingu w To i Owo, jak w niemieckim TV Direkt XXL. Na okładce zobaczyłem takie coś, jak informację o luźniejszym i czytelniejszym listingu - czemu by takiego czegoś do To i Owo nie wprowadzono? Ostatnio w To i Owo program dla Polsat Play był przedstawiony od godzin... 17 do 23, nie wspomnę o przykładowo Kuchnii + od 16:30 czy Minimini + od 17 do 20. Taki program mnie nie interesuje. A w TV Direkt XXL? Listing bardzo przejrzysty, duże kolumny, dużo opisów - tylko 76 stacji chyba, troszkę za mało, ale cóż. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Co do Horzu, to również jest wydawany w tym niemieckim tygodniku telewizyjnym program stacji radiowych:

 

Stacje główne (północne landy) - NDR 1 (NDR 90.3, NDR 1 Welle Nord, NDR 1 Niedrsachsen, NDR 1 Radio MV), NDR 2, NDR Info, NDR Kultur, N-JOY, Bremen Eins, Bremen Zwei, Bremen Vier.

Klasyka, Jazz i Kultura - WDR 3, hr2, MDR Kultur, rbb Kulturradio, Klassik Radio, BR-Klassik, Deutschlandfunk Kultur.

Wiadomości - Deutschlandfunk, WDR 5, MDR Aktuell.

Regionalne i Muzyka - Radio Hamburg, R.SH, WDR 2, hr4, MDR Sachsen-Anhalt, Radio 24.

Szalgiery - WDR 4.

Muzyka światowa - COSMO.

Stacje lokalne - Energy Hamburg, Hamburg Zwei, Rock Antenne Hamburg, Delta Radio, Energy Bremen, Antenne Niedersachsen, Antenne MV, FFN, Radio BOB, RadiO SAW, Radio Brocken.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wczoraj udało mi się znaleźć angielskie... RadioTimes! W odróżnieniu od listingu, który widziałem kilka lat temu nie ma wielu zmian w tym listingu. 4 strona została troszkę uporządkowana, do 1 rzędu wszedł Paramount Network, a w 2 rzędzie pod tym kanałem pojawił się dodatkowy kanał, kanał bodajże More 4 też zarobił dodatkową kolumnę, przez co pod tymi kanałami są 2 i 3 kanały, w odróżnieniu od listingu sprzed kilku lat, gdzie były 1 i 2 kanały. Kanały CBS Justice i CBS Drama chyba zostały przeniesione z 4 kolumny do 3 kolumny, 3 i 4 kolumna zostały też troszkę rozluźnione. Na 5 i 6 stronie kanały w poszczególnych sekcjach zostały pokolorowane i przydzielone do sekcji tematycznych, ale nie widzę w tym sensu, skoro np kanał FOX jest zaliczany do kanałów dokumentalnych, patrząc na kolorystykę, do jakich sekcji zostały przydzielone dane kanały. 5 strona została troszkę rozluźniona z racji przesunięcia kanału Universal na 6 stronę. Następnie mamy 7 i 8 stronę, na których pojawił się dodatkowy kanał filmowy z Freeviev, dzięki czemu 2 i 3 kanał (przez nowy 4 kanał w danej kolumnie) mają mniejsze kolumny. Co do kanałów sportowych, to występuje rozdział kanałów Sky na poszczególne dyscypliny, zauważyłem też różne miejsca dla kanału Eurosport 1. Ogółem - gazeta może być. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 29.10.2018 o 19:43, Kirk napisał:

Odpowiadając na pytania:

1. Tak, stacje RSI to telewizje szwajcarskie po włosku.

2. 2M  to kanał marokański nadający swoje programy po arabsku i francusku.

 

Natomiast co do włoskiej prasy telewizyjnej to ja gdzieś nawet miałem na dysku cały numer "Sorrisi & Canzoni TV", o ile dobrze kojarzę to program telewizyjny na cały tydzień drukowany jest także w magazynach piątkowych dołączanych do dzienników "La Repubblica" oraz "Corriere della Sera".

 

Tak, zgadzam się, widziałem niedawno "La Repubblica", "Corriere della Sera", i w obydwu gazetach znajduje się o dziwo program też dla stacji premium. Niedawno poszperałem po internecie, i udało się opracować ładny przegląd - z aż 118 gazetami. 

Dzisiaj zakupiłem też sobie niemieckie Nur TV. Okładka jest całkiem przejrzysta, i przechodzimy do gazety. Niestety opisy w tej gazecie praktycznie nie istnieją. Przepraszam bardzo, ale siedem opisów na jeden tydzień to jest tyle, co nic... Dwie strony na dwa tygodnie, ale w ciekawy sposób jest to ułożone - zamiast jednej strony na tydzień mamy w górnej połowie strony jeden tydzień, a na dolnej połowie strony - drugi tydzień. Czemu tylko siedem opisów? Bo na drugiej stronie jest... reklama na całą stronę. Na 3 i 4 tydzień jest już lepiej, bo mamy po 11 opisów (tak jest w numerze, który posiadam). I przechodzimy do listingu. Pierwsza i druga strona strasznie mi się podobają. Obok programu Das Erste mamy pięć opisów na jeden dzień tygodnia. Kolumny są duże, graficznie jest bardzo dobrze, program jest czytelny. Brawo. 

I przechodzimy na 3 i 4 stronę. Nigdy tej gazety nie miałem wcześniej w rękach, więc jedyne, czym się mogłem posiłkować, to listingiem z pierwszej strony, i skanami, które udało mi się wyszperać. Z tego co pamiętam, to raczej były tylko stacje podstawowe. Nic się nie w tej kwestii nie zmieniło - dalej jest tak samo. Wkurza mnie strasznie mały 2 i 3 rząd, kanał Nitro w złym miejscu, brak kolorystyki tematycznej. Na samym końcu gazety znajduje się dużo rozrywki - krzyżówki etc. Gazeta ma 136 stron. Grafika - dalej taka sama, jak wcześniej. Ogółem - wielkie brawa dla redakcji Nur TV. Ode mnie - w skali szkolnej dam -5. Oto listing:

1 strona: Opisy, Das Erste, ZDF, RTL

2 strona: SAT.1, PRO 7, RTL II, Kabel 1, VOX

3 strona 1 rząd: WDR, NDR, BR, SWR, Hessen, MDR

2 rząd: Tagesschau 24, ZDF Neo, One, ARD Alpha, N-TV, DMAX

3 rząd: ZDF Info, -, Kabel Doku, Phoenix, Welt, Servus TV

4 strona 1 rząd: RBB, 3Sat, Arte, Super RTL, Kika, Tele 5

2 rząd: -, -, -, SAT.1 Gold, Eurosport 1, Sport 1

3 rząd: Sixx, PRO 7 Maxx, RTL Plus, Nitro, SRF 1, ORF Eins

4 rząd: Anixe HD, Nickelodeon, Disney Channel, -, SRF Zwei, ORF 2 

Edytowane przez Gierek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Pomyliłem się ze słowem "znaleźć", ale tylko częściowo - znalazłem znaczy że na tej stronie udało mi się znaleźć i pobrać różnej maści gazety i listingi, i je wykorzystałem do zrobionego przeze mnie przeglądu.

2. Już 118 gazet. Wczoraj wieczorem zaktualizowałem przegląd.

3. https://freemagazinepdf.com/ Oto ta strona (nie żebym reklamował). Osobiście - polecam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja tymczasem między poniedziałkiem a środą byłem w Czechach a konkretniej w Pradze na wycieczce. Przy okazji w ramach pozbywania się czeskich koron (było po 500 na głowę) kupiłem 7 gazet za które łącznie zapłaciłem 110 koron. Nie omieszkałem oczywiście zrobić zdjęć listingów a efekty wrzucam w tym linku: https://www.sendspace.com/file/80aza6

Dziękuje przy okazji @Gierek za pomoc w ogarnięciu materiału.

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo, nie ma problemu :) 

I teraz w ramach dodatku - moja opinia na temat każdej z tych gazet. 

 

Osobiście rzecz mówiąc mi się najbardziej podoba Tydenik televize, który został uporządkowany w porównaniu do poprzedniej wersji, którą widziałem (a ona była z 2016 roku). Niestety dalej występują kwiatki, takie jak: Barrandov News zaliczony do sekcji muzycznej, CT 24 na zupełnie innej stronie jak kanał Barrandov News, to samo dotyczy kanału Kino Svet i kanału Discovery HD Showcase, który nie jest przy kanałach Discovery. Program dla stacji filmowych jest niekiedy ograniczony, jest wręcz podana tylko "goła" nazwa filmu - bez żadnej informacji o np kraju produkcji filmu. W/w sytuacja występuje często przy filmach w godzinach porannych, rzadziej w godzinach południowych. Stacje bajkowe też mają niekompletny program, a stacje sportowe - też są dziwnie ułożone, nie wspomnę o paczce Digi Sport, gdzie nie ma kanału Digi Sport 2, a są kanały... 1, 3 i 4. Nie widziałem też wcześniej gazety, która miałaby tak dużą kolumnę dla stacji filmowej - mówię o stacji Nova Cinema. Ogółem - polecam zakupić czeski Tele Tydzień, bo on prezentuje się jak dla mnie najbardziej sensownie, jest najbardziej czytelny. 

 

Kolejną gazetą, która zwróciła moją uwagę, jest TV Revue. Gazeta, która "przeżyła" zmniejszenie ilości kolumn teraz prezentuje się bardzo fajnie i przyjemnie, ale w oczy rzuca się listing... Na 6 stronie kanały są powpychane byle gdzie, w sekcji dokumentalnej jest kanał... Barrandov Krimi :o, zaś CT 24 i Barrandov News nie są w jednej sekcji kolorystycznej, i dodatkowo BN jest w takiej sekcji kolorystycznej, jak... muzyczny Ocko. JOJ Cinema jest wepchnięty byle gdzie, a w listingu brakuje kanału AXN, za to mamy np Epic Drama. W oczy się też może rzucić kolorowa kolumna dla każdej stacji - program ma pisany na kolorowym tle, nie na białym. 

 

Niestety im dalej w las, tym gorzej - jeszcze TV Max prezentuje się w miarę ok, natomiast potem, to równia pochyła w dół. TV Max - gazeta podobna formatem do polskiego Tele Max/ Super TV, ale chyba jednak wyglądająca bardziej sensownie. 2 strona jest ułożona nietypowo, bo kanały są ułożone w sekcjach kolorystycznych według nadawcy - np kanały z grupy Novej mają kolumny na niebiesko, a Primy - na morski. Tutaj występuje przy okazji bubel - w złym miejscu jest podzielona kolumna - ona szpeci  trochę wygląd. Niestety 3 i 4 strona psują wrażenie. Nie wiedzieć dlaczego te strony są ułożone dziwnie, a w sekcji sportowej mamy kanały Digi Sport 3 i 4, gdzie nie ma np Digi Sport 1. Kanały filmowe i dokumentalne są ułożone w stylu gdzie miejsce, tam to dajemy, a w sekcji słowackiej jest... Epic Drama. 

 

TV Mini - kolejna gazeta z ciekawą grafiką. Nie wiedzieć dlaczego opisy filmów i seriali znajdują się na 3 i 4 stronie. Kanały Barrandov są pościskane, a kanały CT:D i CT:art nie są obok siebie. Ogółem - może być, ale występują niekiedy babole - głównie opisy na 3 i 4 stronie, przez co stacje filmowe cierpią.

 

TV Star - można powiedzieć po liczbie stacji, że to jest czeskie To i Owo. Czy pod względem listingu - też? Niestety nie. Kanały niekiedy są powpychane byle gdzie, listing wygląda strasznie dziwnie. Znaczek LIVE w stacjach sportowych jest mało czytelny, a w niektórych stacjach filmowych są podane tylko nazwy filmów. Kolumny niektóre powodują, że listing jest pomieszany strasznie, i nie można się w listingu szybko połapać. Dodatkowo listing jest niekiedy niekompletny i bardzo mocno nieczytelny. Słabo.

 

Niestety jeszcze gorzej prezentuje się TV Magazin - po co tyle stacji sportowych i zagranicznych? Nie wiedzieć też dlaczego dużą kolumnę dostał kanał Relax. Jest zaledwie 6 stacji filmowych (nie ma nawet Film + lub AXN), nie ma stacji bajkowych i rozrywkowych, kanał CT:D / CT:art ma za małą kolumnę, a kanały Barrandov mają małe kolumny. 2 strona też wygląda dziwnie - dolną połowę strony zajmują opisy najciekawszych filmów. Listing jest niekompletny i nieczytelny. Nie może tak być.

 

Na koniec - TV Express z tylko podstawowymi stacjami + zagraniczne i 4 sportowe. Jest troszkę lepiej niż w TV Magazin, ale dalej pozostawia to sporo do życzenia. Znowu kanał Barrandov ma małą kolumnę, a dzielona kolumna między dwa kanały Primy na 1 stronie wygląda dziwnie w porównaniu do 6 stacji zagranicznych poniżej. 

 

Ogółem rzecz mówiąc, myślę, że najlepszy jest Tydenik Televize. Prezentuje się najbardziej sensownie, pula stacji jest odpowiednia. Brawo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Cześć wszystkim! Mam nadzieję że nie zapomnieliście o mnie.

Ja o tym forum nie zapomniałem, choć od ostatniej wizyty minęło sporo czasu.

A w tym czasie - m.in. mój blog zmienił nazwę, więc linki z poprzednich podstron mogą być nieaktualne. Dodam je z nową domeną.

 

A zjawiam się przede wszystkim dlatego, że zamieściłem nowy przegląd:

 

BELGIA  (część niderlandzkojęzyczna)

 


Malta


Dania


Wielka Brytania - cz.2


Wielka Brytania - cz.1 ( RadioTimes & TV Times)


Grecja


Węgry


Słowacja


Czechy cz.2


Czechy cz.1
 

Łotwa


Litwa


Włochy

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...