Jump to content
Colin2000

Wasze najciekawsze i najmilej wspominane kanały sat. analogo

Recommended Posts

No przecie Jo to wiem :-) :-) Tak se zażartowałem

A nawiasem pisząc, to wielka szkoda że zakończył nadawanie... MTV pewnie po cichu wykupiło :-) i jeszcze ciszej wyłaczyło

Nie. Onyx został zastąpiony kanałem Terranova. Jednakże ta stacja nie pożyła zbyt długo, zakończyła nadawanie w 2007 roku.

FILMNET pamietam bardzo dobrze byl to jeden z pierwszych 5 kanalow satelitarnych ktore pierwszy raz w zyciu ujrzalem a bylo to na poczatku lat 90 w sklad wchodzily o ile pamietam Sky One,RTL Plus ,Lifestyle,SCRENSPORT, I chyba MTV a FILMNET wtedy oglodalem nalogowo film po filmie bylo ogromna przepasc miedzy Telewizja Polska a kanalami satelitarnymi w polskiej telewizji lecialy obrady sejmu lub filmy radzieckie a ja oglodalem takie wtedy hity jak COCTAIL,GOOD MORING WIETNAM czy Batmana to mi zapadlo w pamieci..... :D

Onyx, Viva Zwei, Viva Plus, stara dobra Viva Niemiecka, MTV De i inne niemieckiej wtedy dostępne kanały w kablówkach.

Z polskich to RTL7, pierwszy Polsat2, pamiętam też paczkę kanałów ATV, szczególnie ATV Smyk (chyba pierwszy taki kanał w Polsce po polsku?).

Pamiętam też jak się czekało na zmianę CN najpierw na TNT (?) a później na TCM.

Pamiętam jak miałem 6/7 lat to oglądałem bajki na RTL7, i słuchałem z tatą kanałów muzycznych z astry to były czasy, mam gdzieś jeszcze nagrania Z MTV i VIVY na VHSie... Stare dobre czasy, aż łezka w oku się kręci.

Ojj ja tez pamietam te kanały czyli RTL7 polsat 2, Canal + nie kodowany. A na Astrze Cartoon Network po 22 zminiał kanał na TNT (filmowy) Sat1 ( jeszcze logo z ta kolorowa piłeczka ;) ) VOX - niemiecki kanał filmowy...

Chciałem po 5 latach milczenia wymienić moje ulubione kanały które były dostępne w analogu a oto odpowiedź:

Ja lubiłem mnóstwo kanałów analogowych wystarczy tylko wymieniać Polsat, RTL 7, TV 4, TV Polonia, TVN, Canal+, RTL, SAT 1, Pro 7, Viva, MTV Europe, Cartoon/TNT, Eurosport, Sky One, Sky News i wiele innych znakomitych kanałów które pamiętam do dziś

Z Hot Birda królowały u mnie : RTL 7,Canal+,Eurosport ( z testami polskiej wersji językowej),Animal Planet (emisja testowa,dostępna także polską wersją językową w fazie testów),Polsat 2,TV Polonia, Onyx TV

Z Astry : Viva,Viva Plus,DSF,Eurosport DE,Cartoon Network/TNT,Premiere Promo

Nie wiem, na którym satelicie nadawały, bo były wpuszczone w kabel u mnie na osiedlu: Filmnet i SkyMovies. Może w 89, może w 91, na pewno przed 94-tym. Pierwszy chyba od zawsze spiracony. Drugi przez jakiś czas chyba FTA, strasznie szkoda, że go stosunkowo szybko zakodowali.

Ja najmilej wspominam paczkę kanałów Polsatu, Naszą TV, Polsat 2, Super 1 oraz z zagranicznych Vivę, Vivę Plus i MTV :D

RTL7 jest nie do pobicia! Potem kolejne polskojęzyczne kanały i oczywiście niemieckie.

RTL7, MTV 2 POP, MTV GER, VIVA GER, VIVA PLUS, PULS, POLSAT2, SUPER RTL, EUROSPORT, DSF, PRO7, SAT1, i cała reszta niemieckich kanałów których nie wymieniłem.

RTL (Oglądałem w nim ''Power Rangers'' oraz filmy w niedzielę o godz. 20:15).

RTL 2 (Za pasmo dziecięce od poniedziałku do piątku w południa).

Super RTL (Za pasmo dziecięce ''Toggo'', które do dzisiaj jest i wieczorne emisje ''Jasia Fasoli'').

ProSieben (Przede wszystkim za ''Simpsonów'' i ciekawe filmy).

Sat 1 (Za bajki, które były emitowane w soboty).

Cartoon Network (za bajki takie jak ''Scooby Doo'' czy ''Miś Yogi'').

VIVA, VIVA Plus, MTV, MTV2 Pop (przede wszystkim za muzykę).

RTL7 (Za filmy o godz. 20:00 i za ''Dragon Balla'').

Canal+ (Za niekodowane pasmo w którym oglądałem ''Łapu Capu'' i ''Diabelski młyn'', gdzie również oglądałem zakodowane pasmo oraz ciekawość, czemu taki jest dźwięk w ''dziwnych paskach'').

Bardzo często oglądałem RTL 7, Polsat 2, Vive, Cartoon Network, Eurosport i DSF.

A no trochę tego było, ale takie najmilej wspominane to:

Hot Bird: RTL 7, CANAL+, 123 SAT, DUNA.TV, VIVA, VIVA ZWEI

Astra: RTL, RTL 2, Cartoon Network, MTV, SAT.1, PRO 7