Skocz do zawartości

Wasze najciekawsze i najmilej wspominane kanały sat. analogo


Colin2000
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

sky one, filmnet, mtv europe :) to byly czasy, wychodzi na to, ze mialem kameralna blokowa kablowke na calkiem wysokim poziomie i nawet nie bylem wtedy tego swiadomy jako maly dzieciak :) te kanaly nadawaly FTA z astry 19.2, tak ? jak dlugo kazdy z nich byl FTA? a czy cos wtedy ciekawego nadawalo z astry 28.2 ? poczatek lat 90 w sumie. a co sie wtedy dzialo na 13E ?:) jest gdzies dostepna lista analogow z gdzies 1990-1994 z kazdej z tych pozycji (13-19-28) ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój pierwszy kontakt z telewizją satelitarną to rok 1990, wtedy pamietam MTV Europe a prowadzący Ray Cokes, Phil King i taka blondyneczka Simone, kanał sportowy Screensport, Filmnet, Sky One czy Sky Movies.......fajne czasy, człowiek oglądał wszystko pomino, ze nie rozumiał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie jestem pewny czy na początku lat 90 istniała Astra na poz. 28,2 E.

Złote czasy to SKY ONE, i Star Trek na tym kanale. Jak zaczęli pisać w To & Owo, że ma być zakodowany to się podłamałem.

Nagle zniknęły takie kanały jak MTV UK, SKY ONE, SKY MOVIES, UK GOLD, CN.

W ich miejsce moja kablówka włączała niemieckie kanały, ale to już nie było to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewny czy na początku lat 90 istniała Astra na poz. 28,2 E.

Złote czasy to SKY ONE, i Star Trek na tym kanale. Jak zaczęli pisać w To & Owo, że ma być zakodowany to się podłamałem.

Nagle zniknęły takie kanały jak MTV UK, SKY ONE, SKY MOVIES, UK GOLD, CN.

W ich miejsce moja kablówka włączała niemieckie kanały, ale to już nie było to.

 

Astra na pozycji 28,2 pojawila sie pod koniec lat 90tych wraz ze startem SKY Digital.

 

Fajna miales kablowke ..ciekawe skad mieli niekodowany syglal tych kanalow :). Do wrzesnia 1993 we wroclawiu w PTK nadawano SKY ONe ;-)

Od 1993 roku a dokladnie od wrzesnia SKY1 i UK Gold zostaly zakodowane w pakiecie SKY MUltichannels. Od 1990 roku SKY Movies bylo tylko dostepne za pomoca subskrypcji. Najdluzej z tych kanalow jako niekodowane utrzymaly sie CN i MTV Europe choc i MTV Eu zakodowano w VC1 i VC2 w 1995 roku (byl dostepny w Multichoice polska od 1995-1998)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

zdecydowanie Eurosport i stacje muzyczne VIVA, MTV, VH1, MCM ale też RTL, PRO7 czy SAT1, pamiętam jak w latach 90-tych przyjemnie ogladało sie te stacje, nie przeszkadzały nawet ogromne bloki reklam, które.... wtedy też oglądało sie z przyjemnością! Przynajmniej ja tak to wspominam. Byłem mały a pamiętam jak nastawiałem magnetowid, żeby nagrywać filmy na niemieckich stacjach i co ciekawe nawet mi język nie przeszkadzał, oglądało się i już, piękne czasy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
sky one, filmnet, mtv europe :) to byly czasy, wychodzi na to, ze mialem kameralna blokowa kablowke na calkiem wysokim poziomie i nawet nie bylem wtedy tego swiadomy jako maly dzieciak :) te kanaly nadawaly FTA z astry 19.2, tak ?

Z pierwszych szesnastu kanałów na Astrze 19E FilmNet i TeleClub były kodowane co nie stanowiło większego problemu dla wszelakiej maści filtrów/dekoderów oferowanych przez różne firmy elektroniczne.

Ja byłem pod wrażeniem Screensportu i Eurosportu oraz MTV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za[beep]iste były czasy :-) VideoCryptI i później VCII czy Nagrę rozkodować w tydzionek sie dało :-) :-)

Mi w pamięci utkwiły RTL7 , oryginalna VIVKA :-) , MCM, FilmNET, CMT (Country Music TV w pakiecie Multichoice)

Dobre też były MTV i zajefajny ONYX...

 

A no właśnie? Gdzie jest ONYX?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...