Skocz do zawartości

DVB-T W Kujawsko-Pomorskim


PanJ26
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podobno z nadajnika z Kisielic bez problemu w Grudziądzu mozna zlapac sygnal DVB-T. ;)

NIc w tym dziwnego . Miasto Grudziądz jest w zasięgu tego nadajnika :

http://przelaczenie.eu/?s=kiedyigdzie&w ... omazurskie

Przy odpowiedniej antenie można pokusić się o złapanie MUX-2 z Rachocina:

http://przelaczenie.eu/?s=kiedyigdzie&woj=mazowieckie

Ja mieszkam w Grucie i łapię to na antenie pokojowej :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie po co Wam ta naziemną telewizja skoro wystarczy wziąć zwykle TNK i bez żadnych opłat mieć o wiele więcej. eski tvp puls tvn itd itd

'bezpłatnie', czyli przez 12 miesięcy od ostatniego doładowania, więc już trzeba coś zapłacić, nie licząc pierwszej aktywacji karty...

 

A DVB-T mamy autentycznie bezpłatny dostęp do:

TVP1

TVP2

TVP INFO

TVP Regionalne

TVP HISTORIA

TVP KULTURA

TVN

TVN7

POLSAT

PULS

TV4

(PULS2)

(POLSAT SPORT NEWS)

(TV6)

i do tego dojdą jeszcze jakieś 4 (7) dodatkowe programy w mux-1 i być może coś więcej z TVP w mux-3. Plus ewentualnie trochę FTA SAT.

 

I gdzie tu porównanie do 'bezpłatnej' TnK?

 

Owszem, TnK SD lub HD może być fajnym uzupełnieniem DVB-T, jak najbardziej... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam! Dziś chciałem się pokusić o odbiór DVB-T z Iławy. Więc zacząłem od tego, że na analogowym włączyłem kanał 48 i dostrajałem , by był jak najlepszy obraz. Obraz jest dobry na 3+ / 4- z lekka kaszą . Dźwięk idzie w mono. Natomiast po ustawieniu na kanał 46 w DVB-T widać tylko komunikat "BRAK SYGNAŁU" Screen :

dsc00006y.jpg

 

I czy wystarczy lekko obrócić antenę by mieć DVB-T z Iławy/Kisielice i analog z Trzeciewca?

 

PS. Jeszcze na C31 znalazło mi TVP 1 a na C26 TVP2. Jeżeli ktoś mógłby powiedzieć skąd to wielkie dzięki. Ale to sprawa drugorzędna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Mój cel jest taki , żeby mieć Kisielice i Trzeciewiec na jednym ustawieniu tzn. ustawić tak po środku.

To nie tak. DVB-T to nie żadne cuda (a przynajmniej na obecnym etapie ;) ) i póki co, trzeba najpierw uzyskać w ogóle stabilny odbiór DVB-T, a potem kombinować, co dalej.

 

Czyli antena precyzyjnie na Kisielice i weryfikacja możliwości stabilnego odbioru DVB-T, co wcale nie musi zaistnieć na istniejącej instalacji antenowej (jako przystosowanej do odbioru analogów) i w określonej lokalizacji.

 

I dopiero, jeśli uzyska się stabilny odbiór DVB-T można próbować pożenić oba kierunki, ale to już będzie zależało od warunków lokalnych i posiadanej anteny. Często się udaje, trzeba próbować.

 

2. W Grudziądzu musi działać bo to blisko ;]

no, nawet jak ktoś jest w zielonym polu zasięgu, to wcale nie oznacza, że odbierze DVB-T bezproblemowo, nawet przy niezawielkich odległościach od nadajnika... Zielone pole to maszt 10m i antena kierunkowa bez wzmacniacza na początek oraz określony poziom sygnału na odbiorniku... Więc wystarczy solidna, bliska przeszkoda na kierunku oraz BTS, i już jest pozamiatane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Dziś pobawiłem się troch zwykłą anteną siatkową:)I okazało sie że w kujawsko -pomorskim mamy już cyfrową telewzje naziemną:)Co prawda na pewno nie w całym województwie ale w północnej jej części:)Okolice Grudziądza,Nowego zapewne mają już dostęp do DVB-T a to dzięki sygnałowi z nadajników w Gdańsku i Iławie bądz Olsztynie:)A są to programy:polsat,Tv 4,TV Puls,Puls-test,TVP1,2TVP-info,TVN,TVN 7,TVP Historia,TVP Kultura i dwie plansze testowe.Super :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w Czersku woj. Pomorskie (kiedyś Pomorsko Kujawskie) ok 70-8o km od Kisielic i odbieram TVC

od jesieni 2010 MUX3 (kanał 46) a od kwietnia 2011 MUX2 (kanał 24) na antenie Yagi 13 elem.

usytuowanej na IV piętrowym bloku ,( około 15 m ) Sygnał silny . Warto wykonać próby . Pozdrawiam.

B.G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupiłem nową antenkę tri digit przedwzmacniacz LNA 177 i odbieram spokojnie MUX2 z nadajnika w Rusinowie (k.43) to odległość około 100 km do Białych Błot gdzie mieszkam, sygnał stały bez zakłóceń,niestety dla MUX3 sygnał za słaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mieszkam 30 km od Grudziądza na wschód i mam antenę nakierowaną głównie na Trzeciewiec.

Bez problemu odbierają mi kanału z MUX2, natomiast kanały z MUX3 się wyszukały ale nie odbierają, albo działają tak że nie da się wogóle oglądać.

Czyli MUX3 to z Kisielic, myślę że jakbym trochę przekręcił antenę to bym te kanały też oglądał bez problemu, ale słyszałem że od Lipca MUX3 ma być w Trzeciewcu też.

Dodam też że DVB-T oglądam na tunerze na USB do komputera i starej antenie do tv analogowej.

edit: odbieram też kanały z MUX3 ale przy dobrej pogodzie :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, pisałem tutaj kilka postów temu że odbieram DVB-T na tunerze USB :smile: Dzisiaj odłączyłem kabel od anteny trochę przypadkiem i zauważyłem że telewizja odbiera nadal :jupi: więc szybko podłączyłem antenę, która była w zestawie z tunerem i nigdy jej nie sprawdzałem, teraz działają mi wszystkie kanały z MUX II i III w idealnej jakości na tej oto małej antence. :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...