Skocz do zawartości

DVB-T W Kujawsko-Pomorskim


PanJ26
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

z Gdańska złapiesz nawet średnią anteną ale dopiero w grudniu mux2 bo on od początku nadaje aż z mocą 100 kW a to bardzo dużo w DVB-T

 

natomiast mux3 teraz nadaje tylko dla Pomorza z mocą 15 kW i go raczej za dobrze nie złapiesz, ale za 2 lata też ma mieć 100 kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Da rade coś odebrać z Piły w Bydgoszcz? zastanawiam się nad zakupem tunera DVB-T.

Możesz pokusić się o odbiór mux 2 z Rusinowa.W okolicach Nakła siła sygnału blisko 90%.

Tu masz mapę zasięgu:http://www.dvbtmap.eu/mapcoverage.html;jsessionid=56C1E93D548381DA5C8430AC69076793

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Aleksandrów Kujawski. Od pewnego czasu łapie MUX 2( polsat, tv4, tvn, tvn7, puls) z Rachocina k. Płocka, mimo tego, że antena kierunkowa typu Yagi ze wzm. na wysokości ok. 9-10 m. ustawiona jest na Trzeciewiec o ok. 180 stopni w przeciwną stronę. Nie próbowałem jej jeszcze przekręcać gdyż zależy mi na TV Bydgoszcz. Podejrzewam, że gdybym ją przekręcił to bym złapał MUX 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie na 100%.

 

A niezależnie - kierunki nadajników nie są oddalone od siebie 0 180º, a o jakieś 120º (możesz popatrzeć na http://www.dvbtmap.eu/mapdistance.html). Przy takim układzie to mógłbyś spróbować powiesić drugą Yagę (najlepiej taką samą) skierowaną na Rachocin, połączyć je razem poprzez sumator antenowy (takie same długości kabla) i dać za sumatorem wzmacniacz masztowy. Trochę nimi delikatnie pokręcić i powinno spoko chodzić bez łaski. Takie rzeczy zwykle się udają w 100%.

 

W sumie Rachocin jest o jakieś 60..70km od ciebie - kto wie czy nie poszłoby również na pasywnej antenie na kierunku Rachcina - wtedy połączyłbyś sumatorem antenowym to co masz teraz z pasywną Yagą na Rachocin. Nie powinno się tak robić, ale może obraz z Trzeciewca nie byłby zakłócony, a i starczyło by sygnału z Rachocina... Tylko antena na Rachocin powinna być już wyższej klasy - może coś w klimacie Tri Digita lub ATX...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jeżeli odbieram radio z RDS`em bez problemu z Iława Kisielice to jak to będzie z DVB-T dam radę czy nie?

no, o takim odniesieniu jeszcze nie słyszałem. Zreguły odniesieniem jest jakiś kanał analogowy TV z nadajnika emitującego DVB-T - jeśli analog na porównywalnej mocy widać jeszcze w szumie, ale z przebłyskami koloru - to jest to niezły wskaźnik ku odbiorowi DVB-T - chociaż zawsze trzeba podchodzić z rezerwą do takich wskaźników.

 

W Kisielicach (http://emi.emitel.pl/EMITEL/obiekty.aspx?obiekt=DODR_N2D) radia idą pięcio- do dziesięcio-krotnie słabszą mocą od mux-3, ale propagacja na częstotliwościach FM będzie znakomicie różna od UHF, a i przesył FM (w tym informacji RDS) to zupełnie co innego od przesyłu cyfry w DVB-T. Ale myślę, że jest szansa - choć to zawsze jest kwestia konkretnej lokalizacji - więc nie pozostaje nic innego, jak próby.

 

Podaj, skąd jesteś - może odezwie się ktoś z twojej lokalizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wyżej że Czarże...

sorki, nie zauważyłem. Profile terenu na Kisielice, a zwłaszcza na Rachocin, masz faktycznie nie za ciekawe, ale ja bym spróbował, głównie z Kisielicami. Z Rachocinem to już gorzej, z uwagi na znaczną odległość i ukształtowanie terenu oraz na silne TVP2 z Bydgoszczy na k36, która zapewne mogłaby znacznie utrudnić odbiór mux-2 na k35.

 

Ale, jak uczy doświadczenie, sygnał cyfrowy potrafi 'błądzić' w tak przedziwny sposób oraz na takie odległości, że mając dostęp do sprzętu mpeg-4 warto próbować - i to nie tylko na kierunku bezpośrednim, ale również w całej sferze 360° dookoła masztu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...