Skocz do zawartości

FERGUSON HF 8900 HD A KINO DOMOWE


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

w tunerze HF 8900 HD ustawione mam taka konfiguracje:

 

USTAWIENIE WYJŚĆ

 

SCART - RGB

WYSWIETLANIE - 16/9

DOLBY DIGITAL(AC3)- WŁĄCZ

CYFROWE AUDIO- DOLBY DIGITAL(AC3)

HDMI DOLBY DIGITAL- WŁĄCZ

 

do tego podłączone jest cyfrowy system kina domowego SAMSUNG HT-TX250 oczywiście poprzez HDMI i kabel optyczny.

Dodatkiem na pewno jest Panasonic TH 42PV80.

I w koncu problem:

jakie ustawienie zastosować (chyba w kinie domowym) aby wykorzystywane były wszystkie głośniki (5+1) oczywiście wiem,że tylne głośniki są w celu obsługiwania tylko efektów dźwiękowych, ale mimo to słysze tylko stłumione basy ( lektora prawie w ogóle nie słychać) w przednich głośnikach, a tylne to juz zapomniałem jak brzmią;)

nadmienię od razu ,że sprawdziłem podłączenia zrobiłem test na wszyskie głośniki i jest OK!. bawiłem sie również ustawieniami dźwięku (sound edit) jak i również ustawieniami przestrzeni dźwięku (DSP/EQ) i nic nie pomogło trochę ale tylko troche słychać lepiej jesli ustawie żadany tryb dźwięku Dolby Pro Logic - STEREO ( ALE AKTYWNE SA WTEDY TYLKO DWA PRZEDNIE GŁOŚNIKI I SUBWOOFER) trochę szkoda przy takich jak sądzę możliwościach sprzętowych.

dodam jeszcze,że sprawdzałem całe okablowanie i wszysko jest podłączone prawidłowo. Nie chce mi się wierzyć w jakaś awarie sprzetu bo jestem z tego zestawu okrurtnie zadowolony ale wiem ,że mógłbym jeszcze bardziej gdyby mozna było ogladac i słuchać np NG HD w trybie 5.1.

Mam pełne pakiety C+(czytnik) i CP(moduł) z HD.

z góry dziekuje za podpowiedzi, a jeśli mógłbym spytać o to w innym dziale to poprosze mnie naprowadzić .Pozdrawiam MichałTJE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Proponuję spróbować podłączyć tak (u mnie ten konfig działa bez zarzutu): w menu tunera ustawiłem w opcji "ustawienia wyjść" - Dolby Digital(AC3) na włącz, Cyfrowe Audio na Dolby Digital (AC3), HDMI Dolby Digital na włącz. Użyłem tylko jednego kabla HDMI który wpiąłem bezpośrednio do TV (telewizor posiada dekoder DD) i żadnych innych dodatkowych kabli, z telewizora wyszedłem kablem optycznym prosto na wejście kina a w telewizorze wyłączyłem wewnętrzne głośniki i to wszystko jest tylko na jednym kablu HDMI i jednym Toslink. Na każdym z kanałów na którym nadają DD wybrałem oczywiście ścieżki AC3 za pomocą żóltego klawisza na pilocie. Programy z cyfry+ które chodzą mi w DD (mam niepełny pakiet): MTVN HD, Eurosport 2, Eurosport (oryg.), Animal Planet HD, NatGeo HD,

C+ Sport HD, C+ Film HD (oryg.) i TVN. Dodatkowo jeszcze kilka niemieckich FTA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trtrtr Dzieki wielkie za zainteresowanie... tylko ,że w tej konfiguracji jakosć obrazu na pewno spadnie kosztem głosu... sam Samsung proponuje podłączyć HDMI z TV do Kina.... jest lepiej trochę wtedy gdy pogłosze tylne głośniki :) spróbuje tak jak Ty masz odłącze ten kabel zobaczymy posłuchamy.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie będzie pogorszenia jakości obrazu, sygnał jest w postaci cyfrowej i mało tego po łączu HDMI dźwięk i obraz jest przesyłany osobno więc jedno z drugim w żadnym wypadku nie koliduje a sygnału w światłowodzie nie da się zakłócić. Będzie tylko taka różnica że do telewizora będą Ci schodziły dwa kable HDMI, jeden od kina drugi od tunera (plus toslink między tv a kinem) no i w zależności od tego co będziesz chciał oglądać, pilotem tv trzeba będzie wybrać odpowiedni numer wejścia HDMI. Wejściom HDMI i tak można przypisać własne nazwy (opcja w menu tv) więc raczej ciężko się będzie pomylić. Jeśli masz na tyle kabli można spróbować, u mnie się sprawdza choć jak słusznie zauważyłeś instrukcje urządzeń proponują trochę inaczej bo tv i kino pewnie obsługują Anynet+ i BDWise a tuner niestety już nie bo jest od innego producenta co jednak nie przeszkadza w zasadzie w niczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

trtrtr mam nadzieje,ze jeszcze tu zagladasz,,, zmieniłem troche konfiguracje u siebie mianowicie podłaczyłem do wyżej opisanej przeze mnie opcji komputer kalblem DVI-HDMI natomiast audio podłaczyłem do kina domowego... i żeby zlikwidować "buczenie" musiałem odłaczyć kabel HDMI z kina który łączył go z Fergusonem... został tylko kabel optyczny ( pomiędzy kinem a dekoderem ) i teraz chciałbym zrobić tak jak Ty opisujesz podłaczyć kabelkiem cyfrowym bezpośrednio z kina do TV i>>>> !!!!! nie mam wejścia cyfrowego w Panasonic TH 42PV80!!!!!!! nie wiem czy to możliwe ale nigdzie nie znalazłem. dlatego chcę to zmienić bo straciłem mozliwość sterowania kinem poprzez pilota TV.... W tej chwili wyglada to u mnie tak :

* kabel HDMI-HDMI z TV do Dekodera

* kabel optyczny z kina do dekodera

* kabel DVI-HDMI z komputera do TV oraz audio ( 2x czincz ) do kina...

Bardzo Cie proszę podpowiedz jak mogę sobie to jeszcze usprawnić, najbardziej martwi mnie ten brak wejścia cyfrowego w TV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze rozwiązanie sam znalazłeś, choć jeśli masz jeszcze w komputerze wyjście cyfrowe audio (może być optyczne jak również elektryczne) i takież samo wolne w kinie to można zrezygnować z wejścia analogowego (2 chinch) i wtedy dźwięk będziesz miał wszędzie przesyłany cyfrowo z tym że zmianę źródła na komputer będziesz musiał dokonywać ręcznie za pomocą pilota kina ale chyba to nie kłopot, zyskasz za to dźwięk DD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trtrtr dziękuje Ci bardzo... niestety nie posiadam wyjścia cyfrowego w komputerze, ale na analogu tez nie jest najgorzej... i tak by to nic nie dało bo wejście cyfrowe w kinie jest juz zajete przez dekoder.... moim zdaniem to duży błąd Panasonica ,że nie dał wyjścia cyfrowego w takim modelu przeciez nie najstarszym, a to rozwiązywałoby całą sprawę... szczerze to nie mogę zrozumieć co przeszkadza temu Samsungowi (Kino Domowe), że nie pozwala aby jednocześnie był podpięty analog z komputera i HDMI z TV (buczenie) :/ z drugiej strony sa pewnie jakieś mozliwości pokombinowania kablami chinch ale to juz wyższa szkoła jazdy :] ... nic to po prostu na ławie o jednego pilota (od kina) więcej :wink: Dziekuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...