Skocz do zawartości

Asus My Cinema-U3100 Mini - brak sygnału, proszę o pomoc.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was,

 

Kupiłem dzisiaj tuner cyfrowy Asus My Cinema-U3100 Mini podłączany po przez usb.

Mam komputer stacjonarny z Windows 7 64bit oraz laptopa z Windows 7 32bit.

Zainstalowałem na obydwu komputerach z płytki, która była w zestawie program Totalmedia 3.5 oraz sterowniki.

Korzystam z antenki teleskopowej która była w zestawie.

Męczyłem się cały dzień i nie mam pojęcia o co chodzi, ponieważ nie mam ani jednej kreski sygnału przez co automatycznie Totalmedia nie odnajduje żadnych programów.

Mieszkam w Warszawie na Bródnie, tak więc z zasięgiem chyba nie powinno być problemu.

Próbowałem ustawiać antenę w różnych miejscach i to nic nie daje.

Proszę Was o pomoc, ponieważ jestem już załamany.

 

Może nieprawidłowo zainstalowałem sterowniki i totalmedia? Gdyż najpierw zainstalowałem totalmedia a następnie sterowniki do tunera.

Korzystałem też z innych programów typu: DVB Dream, Prog DVB 6, Splash Lite i nic nie ma sygnału.

Instalowałem też kodeki: Fddschow, K-lite Codec Pack 583 Full, a nawet CoreAVC i nic to nie zmieniło.

Czy możliwe jest, że w Warszawie na Bródnie po prostu sygnał z PKIN nie dochodzi? Na mapce zasięg takiego sygnału wychodzi daleko poza Warszawe więc jak to możliwe, że nie mam kompletnie ani jednej kreski zasięgu?

 

Jeżeli ktoś coś wie to proszę o szybką pomoc, ponieważ mam 10 dni na zwrot zakupionego tunera.

 

Edit:

A co powiecie gdybym wymienił ten tuner na tuner analogowo-cyfrowy? Np. LifeView LV5HD

Czy wtedy też istnieje ryzyko, że też nie będę miał sygnału? Telewizja analogowa chyba powinna odbierać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena może być niewystarczająca - na obecnym etapie cyfryzacji sygnał nie jest ba tyle silny, aby opierać się na miniaturowych antenach dołączanych do zestawów z urządzeniami. Warszawa jest miastem mocno zurbanizowanym, są miejsca, gdzie mimo obecności teoretycznego zasięgu nie ma śladu sygnału.

 

Kolejność sterowniki-aplikacja nie powinna mieć żadnego znaczenia, bo TotalMedia i tak dopiero po uruchomieniu wykrywa z jakim urządzeniem ma do czynienia.

 

Wymiana na odbiornik cyfrowo-analogowy: kanały analogowe mogą się pojawić, ale także na pewno nie na miniaturowej antence dołączonej do urządzenia. To nie wystarczy w naszych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za udzieloną odpowiedz.

 

A czy istnieje jakaś przenośna antena, dzięki której mógłbym złapać sygnał?

 

Znalazłem takie anteny:

 

[linki do Allegro są na tym forum zabronione]

 

Czy one się nadają? I coś mogą zmienić?

 

A jeżeli podjadę z laptopem pod PKIN i nie będzie sygnału to w takiej sytuacji może oznaczać, że coś jest nie tak z tunerem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko, co tam wstawiłeś (i co wywaliłem - nie linkujemy do Allegro) ma taką samą wartość jak antena dodana do zestawu. U mnie gdy były testy w Krakowie, to odbiór udało się uzyskać dopiero po wystawieniu za okno anteny logarytmicznej i to z porządnym wzmacniaczem. Oczywiście sytuacji nie można porównywać - różne nadajniki i moce, ale ogólna sytuacja DVB-T jest taka, że po prostu na byle antence to nie zadziała. A już szczególnie wystrzegać się trzeba anten pokojowych podpisanych jako robione szczególnie pod DVB-T - kompletne dno. W porywach poszukaj czegoś ze wzmacniaczem (choć nie zaleca się stosowania wzmacniaczy przy odbiorze DVB-T, ale to temat na osobną dyskusję). W każdym razie szansa, że ruszy na antenie pokojowej znajdującej się wewnątrz budynku jest niewielka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć,

 

Przepraszam, że bawię się w archeologa ale mam pytanie odnośnie tego sprzętu.

 

Mieszkam na wsi pod Krakowem (znajomi odbierają już cyfrową telewizję naziemną), wiem że dołączoną antenkę można sobie wsadzić..., mobilność zestawu mnie nie interesuje. Wiem także, że jest adapter do podłączenia anteny dachowej, który mnie zainteresował, czy ktoś korzysta z takiego rozwiązania? Czy będę mógł odbierać kanały HD?

 

Powiem szczerze, że kupno nowego telewizora średnio mi się widzi ze względu na fundusze, a taka opcja byłaby dla mnie zbawienna.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...