Skocz do zawartości

Ariva 100E


Brutus1988
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no wlasnie ja tez nie zauwazylem a chce podkreslic ,ze wciaz mam poprzedni cyfrowy dekoder z cyfry pionera bct 17 :( 30 czy jakos tak i na nim wszystko jest ok caly czas

Domyślam się, że nie masz równocześnie podłączonego tego pioniera i arivy do tv. Sygnał, który dociera do Ciebie do mieszkania via satelitę przebywa kawał drogi. Raz - od nadajnika operatora (np ze stacji uplink w Warszawie) do satelity i dwa od satelity do Twojej anteny, w związku z tym wystarczą chmury, które staną na drodze sygnałowi na jednej z tych dróg. To raz. Dwa, ponieważ masz problem z wybranymi częstotliwościami to sprawdź instalację, kabel, złączki, skos konwertera (ja mam jakość do 85% na 80cm antenie). Zobacz na innym wejściu konwertera, może będzie poprawa. Poprawny odbiór na pionierze niekoniecznie będzie gwarantował dobry odbiór na arivie.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny problem ale z instalacją zbiorczą.

Zrób tak jak jest napisane w rozdziale 11.3 instrukcji u mnie podziałało.

Wejdź w menu Arivy --> Instalacja --> ust. anteny --> ustawiasz na transponder, który działa najsłabiej i zmieniasz LNB Freq (lewo-prawo aż sygnał będzie mocny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

txxl_mercos tak zrobilem i nie pomoglo moze faktycznie jakosc sygnalu musi byc 80 % albo wyzej a ja mam 75 % .Dzia zwrocilem tez na jedna rzecz uwage np. na jednym z kanalow z transpondera 12188 tego z ,ktorego obraz mi znika konkretnie na NAT GEOG WILD obraz sie pojawil ale bez glosu i jak sprawdzilem w tym czasie opcje to BIT RATE bylo na zero albo skakalo w okolicach zera i podkresle ,ze to nie jest kanal HD w moim przypadku bo z HD mam tylko canal plus sport i film i one sa caly czas bezproblemowo a niby na kanaly HD jest wymagana wyzsza jakosc i sila i ,ze niby szybciej sie zacinaja wrzucam poprzedni soft izobaczymy co sie bedzie dzialo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ta antena tak nie do konca bo ustawialem ja tak na "oko " na tym starym dekoderze pionera i tam byl tylko taki zielony pasek i to wszystko ale wczoraj tak sie zastanawialem i przypadkiem dotknalem tej koncowki co jest na kabel wkrecana i pozniej do dekodera o sie okazalo ,ze ma lekki luz wiec ja wkrecilem do konca kabla ale sila raz spada a pozniej rosnie wiec wymienilem ta koncowke na inna ,obcialem kabel i zalozylem ta nowa ale to samo i sila spada tylko na transponderze 12188 z cyfry + a na innych kanalach ok wiec to chyba jakies fatum dotykam kabla konkretnie tej koncowki i jest ok na jakis czas a pozniej znika i znowu poruszam pojawia sie a pozniej znika .Dzis dzwonilem do jakiegos majstra od tv sat i przyjedzie mi ustawic antene przyrzadem i wtedy zobaczymy no i powiem mu o tej koncowce i zobaczymy co wymysli dzieki za pomoc chlopaki i pozdro .

Napisze po diagnozie majstra

majster po konsultacji telefonicznej doradzil i powiedzial ,ze juz wiecej z tej anteny (60 cm ) ,nie wycisnie no chyba ,ze zmienie na 80 cm .Po krotkiej rozmowie okazalo sie ,ze moj kabel jest stary albo raczej bardzo stary poniewaz po zdjeciu tej pierwszejizaolacji jest on strasznie klejacy a Ja myslalem poprostu ,ze w Anglii takie maja a on na to ,ze kabel tak wyglada jak hest bardzo stary i doradzil wymiane .FINALY - to wlasnie moze byc powod znikania obrazu na transponderze 12188 z cyfry +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wkoncu sie z tym uporalem wymienilem kabel na nowy ale to nie do konca pomogla .Dopiero jak zamienielm moj kabel z tym corki na konwenterze i pomoglo transponder 12188 odbiera u mnie na cyfrze teraz o kazdej porze dnia i nocy dzieki wielkie dla wszystkich pomagajacych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

chciałbym dowiedzieć się jak mogę zaradzić na problem komunikatu "zakodowane" wyświetlanym przez arive 100e. Tuner ma zainstalowane najnowsze oprogramowanie, do przekazania uprawnień używam splittera kupionego na popularnym serwisie aukcyjnym (przewodowy), w menu "czytnik CA" tuner rozpoznaje kartę lecz oglądanie kodowanych kanałów (cyfra +) jest niemożliwe. Dodam że instalację splittera wykonywałem po raz pierwszy możliwe więc, iż pominąłem jakąś bardzo oczywistą czynność niemniej jednak walka z problemem mnie przerosła i proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek złe wieści. Splitter może nie być zgodny z Arivą. Podobno nie wszystkie działaja poprawnie.

 

Teraz dobre. Czasami popełniamy proste błędy, więc przy założeniu, że na samej karcie sprzęt działa poprawnie:

 

1. Upewnij się, czy kartę splittera włożyłes poprawnie do tunera (styki do dołu).

2. Jesli punkt pierwszy jest sprawdzony, spróbuj odwrócić kartę w splitterze (styki do góry lub do dołu, w zależności, jak włożyłeś).

 

Płytki do splitterów są grube i dobrze trzeba je docisnąć w tunerze. Ale oczywiście nie spychaczem, a z odpowiednim wyczuciem. ;)

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu zaczyna się robić nie przyjemnie. Karta jest włożona do splittera odpowiednią stroną, jestem tego pewny gdyż drugi tuner (philips pvr hd) dostaje uprawnienia i działa bez zarzutu. Taktowanie zegara zmieniałem wiele razy bez efektu. Najgorsze jest jednak to, że karta w arivie jest wykrywana ale nie jako Seca 10.0 lecz Seca 7.0 co wydaje się być przyczyną problemu. Wystosowałem już oczywiście pismo do sprzedawcy, który w opisie produktu zapewnia o zgodności jego sprzętu z moim. Czy na tym etapie jest jeszcze coś co mogę zrobić we własnym zakresie w warunkach domowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Arivę 200 i splitter Small II. Działa bez zarzutu. Warto jednak podać sprzedawcy rodzaj sprzętu, gdyż być może kupiony przeze mnie splitter był dobierany pod tym kątem. Nie jestem pewien, gdyż sprzedawca nie gwarantował współdziałania. Na szczęście splitter działa. Mój splitter współpracuje równiez z dekoderem Thomson, który dzierżawię od Cyfry+/

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

 

Mam problem z jednym z kanałów z Multipakietu C+ na tym tunerze. Na Canal+ Film HD przy wyborze oryginalnej ścieżki dźwiękowej (org. [AC3]) obraz i dźwięk nie są w pełni zsynchronizowane - przesunięcie jest minimalne, ale widoczne i niezwykle irytujące, zwłaszcza w scenach rozmów ;) - na "polskiej" ścieżce dźwiękowej jest wszystko OK. Podobnie jest na C+ Film SD, ale tam oprócz org.[AC3] da się wybrać ścieżkę org. "stereo" i wtedy problemu nie ma. Ariva ma soft 1.06B7, podłączona kablem HDMI (jakiś Panasonica) do tv Panasonic VIERA TH-42PV80. Czy to jakiś błąd softu, brak mocy obliczeniowej tunera, wina kabla HDMI czy po prostu uszkodzony tuner? Czy trzeba dokupić jakiś system kina domowego, by to on się zajął dekodowaniem dźwięku bo Ariva nie daje rady? ;)

Napisałem do supportu Fergusona w tej sprawy ale do tej pory nie ma odzewu ;)

 

Bardzo proszę kogoś kto ma ten tuner z softem 1.06B7 i ma C+ o sprawdzenie czy u niego też występuje taki problem. Arivę kupiłem parę dni temu i ew. pójdzie do wymiany, jeśli tylko ja mam taki problem.

Proszę o rady dla laika ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawidole u mnie tez tak sie dzieje ze pokazuje sie napis ,ze zakodowane i wtedy wylanczam dekoder powerem i wlanczal i wszystko jest ok ,troche to wkurzajace i nie wiem co teraz bo w sumie naczytalem sie duzo niepochlebnych opini o fergusonach ale chcac miec najzwyklejszy dekoder hd zdecydowalem sie na arive 100 e i w sumie jest niezle .Mam do ciebie pytanie dotyczace tego splitera z linku to oznacza ,ze jak ja tez mam cyfre to jak zakupie takie cos to bede mial "druga cyfre bez abonamentu " bez dodatkowych oplat i to calkowicie legalnie nie zaden multiroom za kase ? wtedy zrezygnowalbym z TNK aha i czy do tego jest potrzebny dodatkowy dekoder ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie nie jest tak zle mam od jakiegos czasu ariva100e i nieraz wyskoczy zakodowane ale przelacze na inny kanal i jest ok. majac ten tuner ani razu nie mialem problemu z przesylaniem uprawnien z cyfra+ dodam ze mam drugi Pace 500 od cyfry,ktory dobrze wspolpracuje na spliter SMALL -2.I rozdzielasz spliterem na 2tunery a placisz jeden abonament.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okolo 2 godzin mozesz nagrac na 4 gb. Ja tak mam i np. jak byly ms w pilce to meczyk z przerwa mi sie zmiescil na 4 gb . Osobiscie uwazam ,ze dekoderowi brakuje opisu nadawanych programow bez koniecznosci przelanczania na dany program w czasie sprawdzania ,takie moje zdanie np. na starym pionierze moglem tak sprawdzic co jest teraz i co bedzie nastepne na wszystkich kanalach na ktorych dziala epg i byl jakikolwiek opis a w arivie 100e tak niestety nie idzie i to mnie denerwuje troche w skali do 10 ocenilbym dekoder na 6

Mam pytanko do was a jaki w miare tani i dobry dekoder jako ten drugi do splitera moglibyscie polecic do cyfry oczywiscie i moze jakis namiar na dobry spliter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...