Skocz do zawartości

Ariva 100E


Brutus1988
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ariva 100E  dwa egzemplarze przycinają niektóre kanały np TVP2 HD, AXN HD, FOX HD.

Siła sygnału 90%

Jakość sygnału 70%

Soft najnowszy  ściągnięty ze strony producenta V2.18B8

Konwerter 8 letni  Quad Opticum gold

NC+ karta

 

Czy to wina starego konwertera czy może tunerów? Czy ktoś ma taki sam tuner i taki sam problem?

Edytowane przez 85r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam ten sam model dekodera.Choć od jakiś 2 lat z niego nie korzystałem,postanowiłem go odpalić z ciekawości.Zestaw antenowy 90 cm z konwerterem unicable od CP .U mnie tych przypadłości nie przyuważyłem,o których kolega powyżej pisze.Dekoder pokazuje sygnał na 100%93%.Kanał TVP 1 HD ze smart hd plus.Na szczęście nic nie tnie.

Edytowane przez ARTIPAPK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie masz jakaś nowszą serie tych modeli. Móje mają odpowiednio 8 i 9 lat. Na jednym po w graniu starszego softu 2.15b8 obraz leci tylko po skarcie a na drugi normalnie po HDMI. Więc jak widać różnią się, mimo że oba ariva 100E.

Na innym forum gość miał podobnie jak ja pomogła wymiana tunera.

Edytowane przez 85r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam. Orientuje się może ktoś jakie stacje radia internetowego można uzyskać w menu dekodera radio web?Interesowały by mnie polskie stacje radiowe. Ostatnio do dekodera podłączyłem internet po lan ,wcisnąłem wyszukiwanie,znalazł dekoder kilkaset stacji,lecz z polskich to tylko radio Plus. Czy jest jakaś możliwość wyszukania większej ilości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ariva 100E  dwa egzemplarze przycinają niektóre kanały np TVP2 HD, AXN HD, FOX HD.

Siła sygnału 90%

Jakość sygnału 70%

Soft najnowszy  ściągnięty ze strony producenta V2.18B8

Konwerter 8 letni  Quad Opticum gold

NC+ karta

 

Czy to wina starego konwertera czy może tunerów? Czy ktoś ma taki sam tuner i taki sam problem?

Sąsiadka własnie zgłaszała mi, że ma problem na TVP2HD. Kratkowanie albo brak wizji. Fonia O.K. Na mojej antenie to samo ( 130cm). Inny Ferguson 102E O.K. Podejrzewam głowicę. Czy ktoś już to przerabiał/naprawił? Mam innego 100E z brakiem sygnału ale nie wystawia napiecia na konwerter. Niestety jedna głowica ma gniazdo męskie druga żeńskie i cienkie goldpiny zatem nie jestem w stanie na razie podstawić głowicy ( popytam w jakimś sklepie o cienkie goldpiny. Jak dostanę to wtedy może...

Sąsiadka własnie zgłaszała mi, że ma problem na TVP2HD. Kratkowanie albo brak wizji. Fonia O.K. Na mojej antenie to samo ( 130cm). Inny Ferguson 102E O.K. Podejrzewam głowicę. Czy ktoś już to przerabiał/naprawił? Mam innego 100E z brakiem sygnału ale nie wystawia napiecia na konwerter. Niestety jedna głowica ma gniazdo męskie druga żeńskie i cienkie goldpiny zatem nie jestem w stanie na razie podstawić głowicy ( popytam w jakimś sklepie o cienkie goldpiny. Jak dostanę to wtedy może...

Za taki stan rzeczy odpowiada wadliwyCT52. Podobny problem był w Fergusonie 8800HD. Ale tam trzeba było dać wiekszą pojemność. na oryginalnej nawet z wyścigowym ESR było źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam serdecznie,

dostałem właśnie od kumpla dekoder ariva 100e abym zaktualizował mu listę kanałów.

Problem w tym że wchodzę w edycję transpondera a tam do wyboru jest tylko częstotliwość, symbol rate i polaryzacja. 

Gdzie szukać ustawień DVB-S DVB-S2 oraz  FEC?

Dziękuje , pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co wchodzisz w edycję transponderów?Wejdź w autowyszukiwanie i potwierdź wyszukiwanie.Wtedy wyszuka tobie na nowo wszystkie tp jednocześnie je aktualizując.Po wyszukaniu doda nowe tp do tych nie aktualnych.Następnie będziesz mógł dodawać kanały do listy ulubionych np.Smart HD.Ja zawsze w ten sposób na swoim dekoderze Ariva 100e dokonywałem wyszukiwania(skanowania )kanałów. 

Wciskasz na pilocie MENU następnie INSTALLATION,potem PRZESZUKAJ JEDNEGO SATELITĘ, potem TRYB SZUKANIA następnie AUTO WYSZUKIWANIE.

Edytowane przez ARTIPAPK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...