Skocz do zawartości

Ariva 100E


Brutus1988
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jak masz na pionowej 35%/45% to skręć lekko konwerterem i zobacz co się dzieje, twój przypadek to ewidentnie albo źle ustawiony skos konwertera bo wtedy pozioma działa a pionowa nie, albo uszkodzony konwerter co chyba wykluczyłeś stosując inny

zrobiłem jak napisałeś lecz wtedy gdy przekręcę konwektor mocno w prawo to mi znika polaryzacja pionowa i tak odwrotnie nie mogę znaleźć podziału pomiędzy poziomem a pionem nawet jak lekko przekręcę w lewo lub w prawo.

konwektor jest teraz tak09092010t.th.jpgto mi tylko pionowo ściąga

 

A żeby łapał poziomo dopiero tu łapie 09092010001.th.jpg

to co może być nie tak

aha chodzi o to ze trzeba zmienić transponder np. 10729 H 29900 to jest poziom i mam siła sygnału 90 a jakość 71 a pionowa np. 10758 V 27500 mam siła sygnału 90 a jakość 74 tak ?

 

 

kur...... i tak dalej przerywają kanały sportowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90/71 i 90/74 to przyzwoite ustawienia ale wybrałeś mocne transpondery do testów, weź coś co nie jest w języku polskim

 

to ustawienie poziome to nie jest dobry pomysł, lepiej ustawić konwerter tak jak na pierwszym zdjęciu z lekkim skrętem ok 5 stopni, na tym zdjęciu nie widzę tego żeby był skręcony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder przyjmuje sygnał cyfrowy TS z satelity. Ten sygnał jest opcjonalnie dekodowany z zabezpieczeń, a nastepnie jest już gotowy do podania go na wyjście HDMI. Tutaj też pewnie zachodzi jakaś konwersja na czysty sygnał HDMI. Jednak nadal jest to konwersja cyfrowa nie wpływająca na zawartość strumienia audio/wideo. Dlatego najprawdopodobniej to, co otrzymujemy na wyjsciu HDMI nie różni się od tego, co otrzymamy w innym tunerze.

 

Podobnie jest w przypadku nagrania na urządzenie USB. Nagrywamy czysty strumień TS, który można bezstratnie przekonwertować na MPEG2 lub H264 w zależności od rodzaju nadawania.

 

Zupełnie inną sprawą jest jakość na wyjściach analogowych. Tu wiele do powiedzenia ma jakość przetworników C/A. Ale najprawdopodobniej będziesz korzystał z wyjścia HDMI.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam taką przypadłość na telewizorze HD ready i tunerze Opticum 7300, kanały SD po kablu są tak dobrej jakości jak kanały HD z dekodera HD5000 :)

 

jakość obrazu uzależniona jest przede wszystkim od telewizora jak masz słaby telewizor to i kanały HD będą nieciekawe, kiepska jakość może być też spowodowana złym ustawieniem anteny, wtedy przy słabym sygnale pojawiają się piksele, ostatnim przypadkiem jest słaby układ graficzny ale w dekoderach HD jego moc jest aż za nadto dla kanałów SD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś mieć nieco rezerwy do tego, co ludzie wypisują na forach.

 

Nie mam porównania, jeśli chodzi o kanały HD, gdyż ich nie odbieram. Wiem jednak, że obraz SD na mojej A200 jest co najmniej przyzwoity. Również na złączach analogowych. Mam przyzwoite porównanie, gdyż posiadam najwyższy model DVD Panasonic, jeden z najlepszych modeli Bluray LG. A wszystko to jest podpięte do plazmy Pioneer.

 

Pamiętaj, ocena jakości obrazu jest subiektywna. Zależy od nadawcy, preferencji odbiorcy i posiadanego telewizora. Ponadto daje się zauważyć pewne skłonności plemienne. Mianowicie użytkownicy jednych tunerów psioczą na inne, podobnie jak użytkownicy Linuksa psioczą na Windows, a zwolennicy jednej partii na zwolenników innej. Taki jest ten świat.

 

Wracając do tunera. Za te pieniądze jest to naprawdę dobry sprzęt.

 

Najlepiej, gdybyś mógł sam ocenić to w jakimś salonie ze sprzętem lub u znajomych. Nie odważyłbym się jednoznacznie polecić Ci jakiegoś sprzętu mówiąc, że nie ma lepszego. Ja mam Arivę, którą wykorzystuję przede wszystkim do nagrywania programów. W tej roli sprawuje się co najmniej poprawnie. Gdy oglądam jakieś programy, odbiór jest jak najbardziej prawidłowy. Zależny oczywiście od stacji telewizyjnej. Ale na tych dobrych kanałach obraz raczej cieszy oko.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90/71 i 90/74 to przyzwoite ustawienia ale wybrałeś mocne transpondery do testów, weź coś co nie jest w języku polskim

 

to ustawienie poziome to nie jest dobry pomysł, lepiej ustawić konwerter tak jak na pierwszym zdjęciu z lekkim skrętem ok 5 stopni, na tym zdjęciu nie widzę tego żeby był skręcony

 

skręciłem konwerter jak mówiłeś o 5 stopni w lewo siła sygnału wzrosła z 73 do 75-76 ale i tak na tych kanałach sportowych mam zacięcia, oglądam wczoraj mecz Jagiellonia Wisła na kanałach HD nic nie przecina ale na SD przez jakiś czas leci płynnie i zaczyna co 3-5 sekund sie zacinać bardzo dobrze to widać jak podają piłkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na kanałach HD leci bardzo dobrze zero przecinki

podłączyłem SCARTEM obraz gorszy ale mniej się tnie zauważyłem ze na drugim tv też sie tnie ale nie ta często jak na moim

zniosłem dekoder i telewizor na dół i podłączyłem pod inną instalacje i też się tnie coś jest z sygnałem tylko co miałem antenę 60 cm i ściągało mi siła 90 jakość 73-74 teraz mam 80cm i poprawiło się tylko jakość 75-76 no to nie zbyt dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem do twojego, na kanałach SD obraz się trochę tnie co kilka sekund, HD działa bez problemu, antenę mam dobrze ustawioną, przynajmniej tak wynika z paska w dekoderze Polsatu, bo gdy podłączyłem dekoder Polsatu przez przelotkę w Arivie to sygnał teoretycznie spadł o ponad połowę :roll:

Wg Arivy mam około 50 % ale wątpie w to co pokazuje ten dekoder bo jeżeli na Polsacie podłączonym bezpośrednio do anteny wszędzie jest wysoki poziom sygnału to antena (90) jest raczej dobrze ustawiona.

Mam jeszcze sagema, przełożę kartę i sprawdzę czy na nim też zacina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzę jutro bo dzisiaj nie chce mi się przełączać dekoderów, ale oglądałem chwile mecz na Orange Sport i dziś było ok, wczoraj zauważyłem takie drgania podczas meczu ligi hiszpańskiej więc może to kwestia jakości przesyłanego sygnału, wcześniej jak miałem podpięty sagem pod LCD to nie nie było takich problemów, natomiast ostatnio często pojawia się komunikat - zakodowane lub brak sygnału a po przełączeniu kanałów wszystko wraca do normy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wytłumacz dokładnie na czym polega to przycinanie, obraz się zatrzymuje na chwilkę czy są tylko tak jakby drgawki?

spróbuj ustawić w tv av mode na dynamiczny, spróbuj podłączyć ten dekoder do telewizora CRT, wykluczysz chociaż winę tv, podejdź z kartą do salonu cyfry, niech sprawdzą u siebie, każda dodatkowa informacja jest cenna, po nitce do kłębka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...