Skocz do zawartości

Ariva 100E


Brutus1988
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wielkość obudowy może mieć wpływ na temperaturę pracy, jednak wersja 100E ma mniej złączy, więc one generują nieco mniejsze obciążenie dla zasilacza. Żeby miec jakąś pewność, trzeba byłoby porównać oba urządzenia bezpośrednio w tym samym środowisku. Podejrzewam jednak, że ze względu na różną liczbę złączy, oba urządzenia generują podobną ilość ciepła.

 

Domyślam się, że nie widzisz sensu w wydawaniu dodatkowych pieniedzy na wersję bez litery E, więc po prostu kup tę z litera E. Nie sądzę, aby ktoś miarodajnie był w stanie powiedzieć, które urządzenie grzeje się bardziej. Ważne, abyś później nie żałował, że zabrakł Ci jakiegos złącza. Funkcjonalnie oba urządzenia są identyczne.

 

Ważne jest, abyś korzystał z aktualizacji oprogramowania na tę konkretną wersję. Nie mam pewności, czy to reguła, ale porównywałem binarnie oprogramowanie z wersji 200, 100 oraz 100E. Dwie pierwsze były identyczne, zaś trzecia się różniła. Najlepiej jednak zawsze pobierać wersję przeznaczoną dla danego typu, gdyż zawsze może wystapić różnica.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Ważne jest, abyś korzystał z aktualizacji oprogramowania na tę konkretną wersję. Nie mam pewności, czy to reguła, ale porównywałem binarnie oprogramowanie z wersji 200, 100 oraz 100E. Dwie pierwsze były identyczne, zaś trzecia się różniła. Najlepiej jednak zawsze pobierać wersję przeznaczoną dla danego typu, gdyż zawsze może wystapić różnica.

 

ArtS :smile:

2 ostatnie sa identyczne ;) czyli A100 i A100E

A200 i A100 się różnią

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem nie dawno kupiłem fergusona arive 100 E do cyfry +. Przerywanie obrazu występuje tylko jak oglądam mecze obojętnie na jakim kanale, mam konwektor twin ponieważ mam dwa dekodery jeden na dole drugi na górze. Specjalnie zmieniłem satelitę na 80 bo myślałem ze to może być przyczyna lecz to nic nie dało zmieniłem tez kable i nic.Proszę o pomoc !!!!! dzwoniłem do pomocy technicznej cyfry + powiedzieli ,ze wszystko jest OK no ale przecież nie jest OK czym to może iść? ja już nie mam pomysłów. Proszę o jakąś fachową poradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie mozesz miec walniety konwerter , poniewaz tak mialem u siebie tez mialem konwerter twin na 2 decodery i na Arivie nie bylo jednej polaryzacji chyba V .zmienilem na pojedynczy i wszystko jest okej ,diseqcu nie powinno robic roznicy poniewaz mam ten sam i dobrze pracuje HB+ASTRA.Jezeli chodzi o przycinki sproboj ustawic z 6mhz na 3,6mhz i zaobserwoj jak sie zachowoje ARIWA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o zmianę z 6mhz na 3,6mhz mam ciągle 3.6mhz ponieważ jak ustawie 6mhz to blokuje mi drugi dekoder i po 3 min kanały sie zakodowują. Jeśli chodzi o polaryzacje automatyczne siła sygnału jest 90% jakość 74-75% na poziomej polaryzacji tak samo mi ściąga, ale dalej są zacinki, na pionowej mi nie ściąga jest siła 45% jakość 35%

tak to wygląda, Napiszcie mi co mam zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...