Jump to content
Sign in to follow this  
coppi

Tuner DVB-T + analog

Recommended Posts

Witam,

Takie zagadnienie sie zrobilo.

Zakupilem tuner HU2300: http://x3mtv-tuners.pl/product.php?id=14, jest DVB-T i analog, no i jeszcze wejscie na satelite mialo byc i jest AV.

Oprogramowanie TotalMedia 3.5.

Laptopa mam Fujitsu trzyletniego, procek Pentium M 1.7, grafika zintegorowana Intel 915GM/GMS.

Podlaczam do anteny naziemnej - obraz troche haczy (znaczy przerywa na chwile), prawie niezauwazalnie, ale jadnak.

Podlaczam do kablowki - wylapuje tylko czesc (ok. 12-13) kanalow, a wszystkich jest ok. 40.

DVB-T nie mam jak sprawdzic, bo nie mam zasiegu.

No i pytania - czy taki laptop da rade z TV z kablowki?? Procek podczas dzialania TV pracuje na 30-40%, o grafice nie wiem. W wymaganiach tunera pisza na stronie, ze 128MB ma miec dla SDTV, na pudelku jest, ze 16. Z Divxami i DVD sobie radzi bez problemu, to nie wiem jak to jest w koncu.

No i co z ta kablowka??

Ktos ma podobny sprzet i korzysta?? Bo juz zglupialem.

Tomek

Sytuacja zmianie ulegla. TotalMEdia dziala w porzadku, procek pzrestal wariowac, bo raz byl 100%, potem znowu skakal, teraz jest tak w okolicach 40%.

Ale... jak mam podglad kanalow w malym oknie (tak 1/4 ekranu) to chodzi ladnie na kablowce i naziemnej. Jak daje pelny ekran, zaczyna przerywac - glos idzie plynnie, obraz na moment sie zatrzymuje co chwile.

Jakies pomysly?? Bo juz blisko wyglada mam nadzieje.

Może jest ustawiony inny tryb pracy laptopa np. praca na baterii co powoduje, że laptop nie daje z siebie 100%?

skoro tak dziwacznie przerywa a sprzęt wygląda solidnie i ok to oznacza jedno. Otóż problem z kartą graficzną. Nie tyle co problem ogólnie a problem z tym urządzeniem. Spróbuj porobić coś ze sterami do grafiki

Spróbuj podłączyć to urządzenie do innego komputera i zobacz jak będzie się zachowywało. Jeżeli objawy się powtórzą, to trzeba szukać przyczyny w oprogramowaniu urządzenia lub samym urządzeniu.

Podłączę się pod ten temat.

Czy ktoś mógłby może polecić działający poprawnie pod Windows 7 tuner analogowo-cyfrowy na PC? Najlepiej w postaci karty na PCI lub PCI Express.

Obecnie posiadam WinFasta DTV 2000H i pod XP działa on bez zarzutu, natomiast w Windows 7 więcej z nim kłopotów niż pożytku. Ostatnio wskoczył mi blue screen a po restarcie okazało się, że zniknęły sterowniki i system nie pozwala żadnych zainstalować :/

Zależy mi na tym, żeby można było odbierać zarówno sygnał cyfrowy (np. DVB-T), jak i analogowy.