Skocz do zawartości

SAT Kurier miesięcznikiem?


Rekomendowane odpowiedzi

W imieniu redakcji chciałem na tym forum poruszyć temat przekształcenia dwumiesiecznika SAT Kurier w miesięcznik. Juz teraz odczuwamy taka potrzebę, głownie ze wzgledu na szybkość zmian na częstotliwościach z satelitów oraz ze względu na nowe technologie: IPTV, HDTV, VOD etc.

 

Jest taka możliwość, że od nowego roku SAT Kurier będzie miesięcznikiem, ale uważamy za słuszne zapytać się czytelników czy tego chcą i z jakiego powodu?

 

Pozdrawiam,

 

Janusz SULISZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba większość czytelników będzie uważała to za dobry pomysł (tzn. zmianę SK na miesięcznik).

 

A z jakiego powodu ja bym chciał aby SK przekształocono w miesięczmik? Więcej informacji w krótszym czasie :) W internecie jest duzo takich swierzych opisów sprzętu itp. ale nie ma to jak wziąść magazyn do ręki usiąść wygodnie na fotelu i poczytać, nie męcząc sobie wzroku od monitora :)

 

SK miesięcznikiem? Jestem ZA :)[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także popieram ten pomysł.Gdyż aktualna częstotliwość akazywania się Sat Kuriera nie jest adekwatna do potrzeb rynku i czytelników.Po za tym jest to praktycznie jedyny porządny magazyn o tematyce satelitarnej w Polsce.

Posiadam prawie wszystkie numery tego magazynu i zawsze czekam z dużą niecierpliwością na ukazanie sie nowego numeru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za comieśięcznym wydaniem .Uważam że gdy w prawie tym samym czasie będą dwie lub więcej wystaw poświęcone tv satelitarnej raport będzie bardżiej szczegółowy i obszerniejszy, a tak na marginesie w wykazie kanałów MPEG kolor trzcionki nazwa satelity mógłby byc ciemniejszy jak było dawniej :shock:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem za tym, by "SAT Kurier" był miesięcznikiem. Problem polega na tym, że będzie potrzebna do tego większa redakcja lub też reorganizacja pracy w starej - można zwiększyć ilość tekstów o mediach (zrobić magazyn satelitarno-medialny - taką alternatywę dla branżowego "Pressa").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam ostatniego numeru bo nawet 10km ode mnie go nie ma, ale jeśli nic się nie zmieniło to nadal dziwi mnie jedna rzecz. Po jakiego piernika wklejać do tego magazynu informacje, które pojawiają się 2 miesiące wcześniej na stronie internetowej??? 99,9% kupujących gazetę zapewne wcześniej to samo czyta na https://satkurier.pl :) I to dosłownie to samo albo prawie dosłownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta gazeta jest chętnie rozchwytywana.Nie raz mialem problem z jej kupnem,bo zabraklo egzemplarzy i musialem szukać gdzie indziej.

Szczytem desperacji było to,gdy jeszcze mieszkałem na Mazurach- specjalnie pojechałem do oddalonego o 90 km od mojej miejscowości Olsztyna po kupno nowego numeru Sat Kuriera!!!

Nie jeden póknąłby sie w głowę,ale czego sie nie zrobi dla odrobiny wiedzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko nie magazyn medialny!!! Każdy numer takiego magazynu porwę i spale w piecu

Nie do końca mnie zrozumiałeś. "SAT Kurier" do niedawna zawierał kilka stron należących do MediaLinka. Tam właśnie znajdowały się teksty dot. tematyki mediów (ogólnie telewizji). Myślę, że w przypadku "SAT Kuriera" jako miesięcznika, można bardziej skupić się na samej telewizji - satelitarnej i kablowej.

 

Większość z was zna z pewnością "TV-SAT Magazyn".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie redakcja radzi sobie z kolejnymi wydaniami bezproblemowo - teksty mamy przeważnie gotowe na długo przed deadline numeru. Przykładowo w nowym numerze pojawią się (na 99% - o ile nie wypadły przez jakiś ciekawszy tekst ;) Tu już o wszystkim decyduje Redaktor Naczelny p. Janusz Sulisz) testy odbiornika Phoenix Apollo CI + MC, które przeprowadziłem jeszcze na początku lipca!

 

BTW bardzo ciekawy tuner, warto poczytać ;)

 

Tak więc mamy o czym pisać, dzieje się sporo. Do tego zaletą byłyby bardziej aktualne tabele. Obecnie jesteśmy chyba jedynym czasopismem drukującym pełne tabele (wraz z kanałami kodowanymi) z całej orbity. Powróciliśmy do prezentacji PID-ów. Jedyne, co doskwiera nam ostatnio jeśli chodzi o tabele to coraz większy ścisk. Nie chcemy dokładać stron, bo w konsekwencji mogłoby to oznaczać konieczność podniesienia ceny magazynu, a tego nie chcemy. Tyle, że z drugiej strony obecnie trwa ogromny boom TV Cyfrowej. Zmianami na orbicie zajmuję się od bardzo dawna i pamiętam takie czasy, że przez miesiąc działo się tyle, co teraz w jeden dzień!

 

Wracając do tematu to ja także jestem za przejściem do trybu wydawania miesięcznego :)

 

Nie jest prawdą, że wszystko co w gazecie jest też w internecie - są teksty (jak testy sprzętu, czy dłuższe artykuły), na które "wyłączność" ma wersja drukowana, a w internecie albo nie pojawiają się wogóle, albo tylko skrócone i pozbawione oprawy graficznej. Tak więc mimo wszystko warto zakupić SK :) Pojawiają się rzecz jasna także newsy z internetu, ale to tylko niewielka część treści - po prostu wydarzenia bieżące :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie jest prawdą, że wszystko co w gazecie jest też w internecie

 

Nic takiego nie napisałem. Może niejasno więc: chodzi o te 3-4 strony z krótkimi informacjami które są też na stronie internetowej.

W tym że to nie wszystko co można przeczytać zdążyłem się zorientować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhm, teraz rozumiem. To ukłon w stronę nie posiadających internetu - garść najważniejszych informacji z kilku dziedzin z ostatnich dwóch miesięcy. W tym wypadku miesięcznik spowodowałby naturalnie ich zmniejszenie (bo wiadomo - przez miesiąc dzieje się mniej niż przez dwa ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam taką ;propozycję;może już od następnego numeru wydawac mieśięcznik bo faktycznie z dnia na dżień są zmiany w temacie SAT.i nowościach sprzętowych .Odbywają się różne seminaria i wystawy (czy w najbliższym wydaniu będzie o IFA w Berlinie?)a dodatkowo ITI.Wiem jak to jest czekac dwa m-ce na nowe wydanie które miałem przeczytane w jeden dżień(nie wszyscymają dobrodziejstwo techniki czyli internet).Myślę że więcej fanów SAT Kuriera jest podobnego zdania :lol:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło mi, że jest ogromne zainteresowanie SAT Kurierem, jako miesięcznikiem. Niestety nie udało się jeszcze rok temu doprowadzić do przejścia do emisji miesięcznej, chociaż już wtedy była tak potrzeba - szkoda!

 

Chodzi tu nie tylko o same wykazy kanałów, które po 2 miesiącach są historyczne dla samych autorów. Czujemy jako redakcja taką potrzebę zrobienia czegoś więcej - nowe kanały , platformy, technologie - technika w tej branży idzie zbyt szybko do przodu ...pomyślmy - wykaz kanałów w 1997 roku, a teraz - to zajmuje o wiele więcej stron i nadal ich przybywa.

 

Szukamy też nowych współpracowników, młodych zafascynowanych techniką tv-sat ludzi. Zapraszamy do współpracy, być może wkrótce oprócz miesięcznika utworzymy nowy magazyn - niespodziankę, więc jest szansa na zaistnienie.

 

Z drugiej strony ostrzegamy, że planujemy zamknięcie części serwisu internetowego, więc niekoniecznie wszystko będzie dostępne tak całkiem za darmo w sieci, dla tych wygodnych internautów, którym wydaje się, że wszystko robi się za darmo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony ostrzegamy, że planujemy zamknięcie części serwisu internetowego, więc niekoniecznie wszystko będzie dostępne tak całkiem za darmo w sieci, dla tych wygodnych internautów, którym wydaje się, że wszystko robi się za darmo...

 

Panie Januszu stracice na tym, wiec.. Na jednym i na drugim. Czytam wasze informacje na stronie i kupuje gazete. Po zamknieciu "czesci serwisu" nie bede czekal 2-3 miesiace na przeterminowane informacje o zmianach na orbicie zamieszczone w gazecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W internecie powinno byc tylko krótkie wprowadzenie do tematów ,a reszta ciekawych wiadomości :lol: ze szczegółowymi opisami w mieśięczniku :P

 

diana mam wrazenie, ze podlewasz oliwy do ognia, ta zmiana nikomu sie nie spodoba. Jesli maja jakies problemy to niech zmienia cene na 10 zl i co miesiac. Po co kombinowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rahm - masz taki przycisk "zmień" - jak chcesz coś dopisać to go używaj - mniej zamieszania :D

 

Nie będziesz musiał tyle czekać na informacje, bo jak przejdziemy na miesięcznik to będą one znacznie świeższe. Poza tym mowa tylko o części serwisu - swego rodzaju premium :wink: Jest to póki co dopiero w fazie planów i raczej nie nastąpi to bardzo szybko (o ile się wogóle zdecydujemy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...