Skocz do zawartości

DVB-T w mojej miejscowosci


p1orun
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Witam. Mieszkam w Trzcianie. 15 km na zachód od Rzeszowa.

Dziś zakupiłem taki tuner: http://www.hollex.pl/karty-dvb-do-pc/17 ... elestick-2. Skonfigurowałem program, pilot działa bez zarzutów, lecz nie mogę znaleźć żadnego kanału, nie ma także siły sygnału. Podejrzewam iż najlepiej było by łapać sygnał z Baranówki,bo jest najbliżej do tego nadajnika.

Ale nie mając żadnej konkretnej instrukcji obsługi, ciężko mi ustawić poprawne dane w skanowaniu oraz złapać sygnał. Liczę na to, i gorąco proszę, że znajdą się tu osoby, które pokażą mi, jak poprawnie skonfigurować, bym mógł odbierać sygnał, lub w przypadku słabej antenty, która jest w zestawie, przynajmniej wiedział, jak dokonywać skanowania przy późniejszej mocniejszej antenie.

 

Proszę bardzo o pomoc i z góry dziękuję. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty się zając nie śmiej - to jest bardzo dobra antenka. Mam ten tuner (i antenkę) i odbieram w domu z podobnej odległości (11km), tyle że ja mam nadajnik 100kW (Olsztyn-Pieczewo, Mux-2). Ale próbowałem też np. w Ostródzie i odbierałem całkiem stabilnie Mux-2 z Iława-Kisielice (odległość około 50km!), z tym że na parapecie zewnętrznym okna.

Niestety Baranówka nadaje Mux-3 z mocą zaledwie 0,5kW więc raczej nie ma szans na takiej antenie, ale można spróbować (wystawiając na początek antenę za okno) w stronę Suchej Góry - tam Mux-2 z mocą 50kW - przy odległości około 35km są szanse.

Program DVBViewer TE2 słabo pokazuje moc i jakość sygnału, lepiej użyj do namierzania np. darmowy Splash Lite, który nie jest dedykowany do dvb-t i ma słabe funkcje, ale za to świetne wskaźniki siły i jakości sygnału. Powodzenia!

 

ps. viewtopic.php?f=112&t=18011

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki, podlączyłem tuner pod zwykłą antene od tv, przy skanowaniu Terrestrial DVBViewer chwilami pokazuje zasięg lecz kanałów nie znajduje. Ponadto przy każdorazowym odpalaniu tego programu pokazuje mi się Error: WinLirc failed to initialize, ciężko tam cokolwiek pozmieniać, bo co bym nie ustawił to ciągle try again. Ale spróbuję na poleconym programie, póki co pokazuje mi sygnał około 10%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Lubaczów:

- MUX 1 z Krosna

- MUX 1 z Przemyśla

- MUX 2 z Krosna

- MUX 2 z Przemyśla

 

Wszystkie kanały posiadają ponad 80% siły i jakości sygnału. Wszystkie odbierane za pomocą anteny siatkowej ze wzmacniaczem, bez zmiany jej położenia. Szkoda tylko, że na MUX 3 trzeba będzie czekać jeszcze aż 2 lata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...