Skocz do zawartości

DVB-T w mojej miejscowosci


p1orun
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@ krzychu - .. w minionym tyg.doradziłem Ci zakup wzmac. LNA-177 i zasil. regul. 12V/ 100 mA , teraz masz kłopoty, nic Ci nie działa czytam, a niby Ci działało jak pytałem wczoraj . Są 2 rzeczy : 1/ . żle wszystko połączyłeś, wyszły " dziwolągi " lub 2/ . uszkodzony masz nowy zasil. / mozliwe, są kipskie i b. tanie ../ . Proponuje Ci poprawnie podłączyć zasil. z separatorem , wpiąć wzmacniacz , poprawnie w układ i końcówkę separatora podpiąć bezpośrednio do gniazda TV / dioda w zasil. powinna świecić / , spróbować znależć kanał / kanały/ analogowe - powinny być lepsze niz to miałeś bez wzmacn. / dawniej / ... Jeśli Ci złapie poprawnie kanały analog., to na tej samej zasadzie wykorzystuje sie wzmacn+ zasil. do złapania kan. cyfr. Jeśli Ci / po prawidłowym podłączeniu / zasilacz nie pracuje / dioda nie świeci / to go odeślij i kup nowy / np. regulowany 12 V/100 mA/, jak nie to poproś kogoś , żeby Ci to zrobił i zamontował - tam naprawdę nie ma filozofii ,albo jeszcze raz poczytaj , popatrz na rysunek i zrób to sam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ krzychu - .. w minionym tyg.doradziłem Ci zakup wzmac. LNA-177 i zasil. regul. 12V/ 100 mA , teraz masz kłopoty, nic Ci nie działa czytam, a niby Ci działało jak pytałem wczoraj . Są 2 rzeczy : 1/ . żle wszystko połączyłeś, wyszły " dziwolągi " lub 2/ . uszkodzony masz nowy zasil. / mozliwe, są kipskie i b. tanie ../ . Proponuje Ci poprawnie podłączyć zasil. z separatorem , wpiąć wzmacniacz , poprawnie w układ i końcówkę separatora podpiąć bezpośrednio do gniazda TV / dioda w zasil. powinna świecić / , spróbować znależć kanał / kanały/ analogowe - powinny być lepsze niz to miałeś bez wzmacn. / dawniej / ... Jeśli Ci złapie poprawnie kanały analog., to na tej samej zasadzie wykorzystuje sie wzmacn+ zasil. do złapania kan. cyfr. Jeśli Ci / po prawidłowym podłączeniu / zasilacz nie pracuje / dioda nie świeci / to go odeślij i kup nowy / np. regulowany 12 V/100 mA/, jak nie to poproś kogoś , żeby Ci to zrobił i zamontował - tam naprawdę nie ma filozofii ,albo jeszcze raz poczytaj , popatrz na rysunek i zrób to sam ...

 

 

ale ja nie mówię że nic nie działa !!!

działa tylko że tak jak piszę sygnał poprawił się po włożeniu samego wzmacniacza a z zasilaczem podłączonym spada

ale ogólnie jest ok odbierają kanały

 

po wyjęciu tylko zasilacza z gniazdka sygnał zanika

 

czyli w końcu jakieś konkrety :) dzięki KEMI :)

czyli wzmacniacz do wymiany !!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychuuu .strasznie pochopnie wyciągasz wnioski...---piszesz-,,po wyjęciu tylko zasilacza z gniazdka sygnał zanika"" --i tak powinno byc!! wyżej _chris_ napisał-<

Mam jakie takie doświadczenie w kabelkach SAT więc i DVB-T pomogę , z twoich postów wynika że jesteś z okolic Kańczugi więc z moich okolic .. zapraszam na pw ...ustawimy się i po podłączamy... niech no mi tylko grypa trochę odpuści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kemi 73 - Sory , ale wczoraj już Cie nie widziałem .... Nie odbieram jeszcze niczego z NTC, już Ci to kiedyś pisałem , dlaczego / Sucha Góra jest dostępna , jedynie na północy miasta , i to tylko mux-3 , miasto jest pod Pasmem Pogórza Ciężkowickiego z kier. Sucha G/..

Przygotowany jestem z instalacją na Słowację i nowe muxy ze zwiększoną mocą / kwiecien,maj, czerwiec / oraz NTC z PL / Tarnów i Kraków /... Obecnie odbieram Słowację w analogu z Nadajn. POPRAD / 140 km / , Szczawnica /100 km/, Kraków / 100 km/ nie mówiąc o pobliskim Tarnowie ... Muszę kolego jeszcze troche poczekać ... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no to znowu ja :) w końcu było cieplej i znalazłem trochę czasu żeby przestawić antenę i tak

k42 sygnał 95 i 90

k61 sygnał 80 i 40

oczywiście w puszce wzmacniacz a do tuner kabel podłączony przez coś takiego

http://allegro.pl/iec-wtyczka-katowa-a2 ... 94893.html

oczywiście nie jest to dokładnie taka wtyczka - u mnie jest wkręcany kabel - ale coś w tym rodzaju, bez zasilacza

tylko dlaczego czas od czasu przytnie obraz zwłaszcza o dziwo na k42 gdzie sygnał jest silny

jutro jeszcze spróbuje wymienić wzmacniacz i włożyć zamiast niego płytkę z którą kupiłem antenę - zobaczę co się będzie dziać

i kupiłem zasilacz z regulacją i tu też mam pytanie bo jak podkręce na full to siła i jakość sygnału spadają - najlepszy efekt jest wtedy jak mam mniej więcej w połowie ustawione pokrętło - tak ma być ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czekaj, nie kumam , jak masz wtyczkę bez zasilacz to po co włączasz zasilacz ??? no chyba że wymiennie z tą wtyczka bez zasilacza...i jakie są wtedy różnice na sygnale ?

z tym pokrętełkie musisz wyczuć bo tak bywa..

gdzie postawiłeś instalacją - jak można wiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

.....próbowałem i to na ant.kierunk. /zysk,15,5 dB/ + wzmacniacz 23 dB / ekran., obok symetryz./ złapać awizowane na mapach ,adres www.dvbtmap.eu nadajniki Sucha Góra i Baranówka / Rz-ów/ w Wilczej Woli / osiedle domków wypocz.obok zapory / i niestety wyszły "nici " z tego ... Było to przed tygodniem . Spróbuję po 15-tym lipca jak ruszą nadajn. Tarnów i Kielce / też ma tam być zasięg muxa-2/...

Poinformuję Was o wynikach , myślę , że tym razem złapię sygnały ... Pozdrawiam . Jerzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... @Qrzysztof - od dzisiaj odbieram u siebie w Dębicy / Południe/ dvb-t, mux-2 / k.61/ z nadajnika Szczawnica / 90 km od żródła /, jakość b.dobra -95, zestaw odbiorczy mam b.dobry / ant.kier.Fracarr,Blu 420;15,5 dB + wzmacn. 23 dB + nowy kab.sat / Cu 1.13 ; oplot i folia CU/.....

Jakość odbioru b.dobra ... Zachęcam wszystkich do myślenia i szukania możliwości odbioru tv cyfr. , to przyszłość w tv naziemnej w Polsce , bardzo wprawdzie opóżniona ale pomału wchodzi .... Pozdrawiam . Jerzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Szczawnica i Tarnów od początku b.dobrze , ale Kraków to lipa , niestety . U mnie dvb-t ruszyło , mam już 3 nadajniki w zasiegu moich anten , plus jeszcze Kielce , 2 nadajniki są z ponad 90 km i są odbierane .Pozdrawiam.Jerzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam mam pytanie odnosnie mux dwa. Czy jest mozliwosc wyszukac paczke tych kanalow w odleglosci 120 km dokladniej okolice słupiec,szczucin Chciualbym odbierac sygnal z suchej gory? Mux 3 odbieram z Tarnowa bezproblemowo ale jak wiadomo MUX 2 w chwili obecnej nie nadaje a chcialbym miec dostep do paczki TVP.Czy orjentuje sie ktos jakie sa mozliwosci opdbioru z sluchej gory i czy wogole takie sa?? w Mielcu 28 km od Słupca odbior obu tych paczek jest bezproblemowy.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś nieźle namieszałeś. Z Tarnowa odbierasz zapewne MUX-2. Na MUX-3 nie ma narazie szans - nadają z Rzeszowa z taką mocą, że pewnie tylko ledwo miasto pokrywa. MUX-1 z podstawowymi kanałami TVP będzie z Suchej Góry max w połowie grudnia wg harmonogramu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie odnosnie mux dwa. Czy jest mozliwosc wyszukac paczke tych kanalow w odleglosci 120 km dokladniej okolice słupiec,szczucin Chciualbym odbierac sygnal z suchej gory? Mux 3 odbieram z Tarnowa bezproblemowo ale jak wiadomo MUX 2 w chwili obecnej nie nadaje a chcialbym miec dostep do paczki TVP.Czy orjentuje sie ktos jakie sa mozliwosci opdbioru z sluchej gory i czy wogole takie sa?? w Mielcu 28 km od Słupca odbior obu tych paczek jest bezproblemowy.Pozdrawiam
próbuj. Profil terenu trochę taki sobie, odległość też słuszna, ale jak masz dobrą lokalizację, to szansa powinna być. Może odezwie się jeszcze ktoś z twojej lokalizacji.

 

Tu masz kierunki na Tarnów (mux-2) i Suchą Górę (mux-3). : http://www.dvbtmap.eu/viewbookmark.html?bookmark15906 Jak włączysz opcję 'Satelita' to może znajdziesz własny dom...

 

Do Suchej masz ~90km, skąd Ci się wzięło 120km?

 

Na pasywnej antenie zapewne będzie trudno z Suchą, ale ze wzmacniaczem, kto wie. Być może, z jednej anteny mógłbyś wtedy odebrać oba nadajniki (tj. Suchą i Tarnów), bo kąt pomiędzy nimi to około 45stopni. Ale to trzeba zrobić próby.

 

MUX-1 z podstawowymi kanałami TVP będzie z Suchej Góry max w połowie grudnia wg harmonogramu.

http://emi.emitel.pl/EMITEL/obiekty.aspx?obiekt=DODR_S4C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...