Skocz do zawartości

HD+


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Ewidentnie wszystko idzie ku parowaniu

 

już jeden z naszych rodaków który siedzi w DE dostał nowy dek + kartke V14 n

 

nie wiem jaka jest sytuacja z kartami nagra S02 niektórzy twierdzą że SKY nie wyklucza że w czasie umowy po prostu dostana kartke+ pudło i będą zmuszeni się przepiać

 

 

jestem ciekaw czy cokolwiek w SKY zostanie nieparowane w ogóle bo przecież nawet w takiej dawnej Nce parowane są głownie kanały premium

 

w UK lista kanałów ciemnych już 5 przeszła na 8 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie wszystko idzie ku parowaniu...

to naturalna(niestety) praktyka wielu operatorów nie tylko TV-SAT(też kablówek a nawet DVB-T). Wszystkiemu jest winny jak zwykle pieniądz, za kanały z parowaniem operator zapłaci mniej za licencję, zarobi na "przymusowych" blokach reklamowych dzięki blokadzie przewijania, oraz wydusi z abonenta ciężkie pieniądze za najem/aktywację/zakup jedynie słusznego sprzętu. Praktyki takie niszczą także zdrową konkurencję(ilu ludzi zdecyduje się na wcale nie tani dekoder uniwersalny, jeżeli i tak swich ulubionych programów na nim nie zobaczą :crazy: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzaj karty nie ma nic wspólnego z parowaniem. W sprzedarzy detalicznej możesz kupić oficjalnie dowolny dekoder, musi on jedynie być "certyfikowany" (SKY zertifiziert). Oto przykład: Humax. Działa on z każdą kartą SKY. Sam SKY twierdzi w warunkach udzielania usługi, że może wypożyczyć dekoder, ale nie musi.

Jak się uprzesz, SKY wyśle ci kartę Nagra (S02), która działa w większości modułów. W normalnym przypadku SKY wysyła kartę S14.

 

Ale ten temat nie ma nic wspólnego z HD+. Tam parowania nie ma i nigdy nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się uprzesz, SKY wyśle ci kartę Nagra (S02), która działa w większości modułów. W normalnym przypadku SKY wysyła kartę S14.

 

Ale ten temat nie ma nic wspólnego z HD+. Tam parowania nie ma i nigdy nie będzie.

 

Nikt się nie będzie upierać

 

SKY juz wysyła głownie V14 S02 jak ktoś ma to dostanie V14 z nowy dekoderkiem podczas trwania umowy.

 

 

HD+ jest parowane od początku istnienia

 

natomiast 3 generacja kart HD+ nie jest obsługiwana przez żaden softcam [ na chwile obecna]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD+ jest parowane od początku istnienia

To ja w takim razie nie rozumiem pojęcia "parowanie", bo każda karta HD+ działa w każdym module HD+.

 

Możesz podać oficjalne źródło informacji o wymianie przez SKY kart na V14?

 

No właśnie o to chodzi, że oferta HD+ działa tylko i wyłacznie w modułach CI+ tej platformy, bądź w oficjalnie certyfikowanych tunerach z odpowiednim czytnikiem kart. Karta wyjęta z modułu CI+ i przełożona do czytnika uniwersalnego- czy to w alternatywnym tunerze sat czy w module wielosystemowym czy wreszcie w tunerze na linuksie poprostu nie zadziała(bo właśnie jest parowana z modułem).Lekarstwem na to jest ,,wyciągnięcie" pewnych danych z samego modułu i odpowiednia ich obróbka :censored: ...to nie forum od takich tematów(shar..g).

 

Co do parowania kart Sky DE...coś się kroi, o wymianach donoszą sami abonenci, zobacz sobie temat poświęcony tej właśnie platformie na forum satkuriera(jest tam link do majowego wydania magazynu digitalfernsehen, gdzie jest ta sytuacja ciekawie naświetlona). Tutaj dodatkowy link http://forum.digitalfernsehen.de/forum/sky-technik-allgemein/335503-pairing-kartentausch-technischer-ist-zustand.html

http://forum.digitalfernsehen.de/forum/sky-technik-allgemein/335502-pairing-kartentausch-sky-agb-auslegungen-rechtslagen.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się tu wymądrzać, ale parowanie kart pierwotnie oznaczało przypisanie karty o danym numerze do dekodera o danym numerze. Karta taka nie działa na innym dekoderze tego samego usługodawcy, np u sąsiada.

 

Możliwe, że z biegiem czasu pojęcie to się rozszerzyło, więc przyjmuję ten stan rzeczy do mojej wiadomości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta taka nie działa na innym dekoderze tego samego usługodawcy, np u sąsiada.

W przypadku kart HD01/HD02 wszystkie karty i moduły mają jednakowe dane parujące (BOXKEY + RSA, zresztą łatwo da się wygoglować jakie to wartości) i stąd można żonglować, gdzie u innych operatorów (np. w CP, który też korzysta z Nagra MA) każda para karta/moduł miała te wartości indywidualne. Ot cała tajemnica. 8) Karty HD03 są już parowane sprzętowo i tu, jak już wspomnieli koledzy, czarować softcamem się nie da.

 

Termin na nazwanie takiej sytuacji (gdzie karta działa/powinna działać w teorii jedynie na sprzęcie operatora, i karty można przekładać między odbiornikami operatora, a nie działają poza nimi) to global pairing. Inne przypadki takiego działania to czarne karty Orange TV czy CAID 1813 w nc+, które inicjuje się jedynie po włożeniu karty cameleon do Sagemcomów HD/DiGYBOXXa/modułu CI+ (w przypadku włożenia takiej karty do czytnika uniwersalnego zadziała, ale juz na CAID 0100).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg moich informacji jedynie karty HD01 (ROM-Version 142; CAID 1830) są "bezwzględnie" parowane ze sprzętem, z którym były sprzedane. Karty HD02 i HD03 nie posiadają takich ograniczeń, jednak producent nie daje takiej gwarancji. Jednak na forach można przeczytać, że z tymi różnymi generacjami kart w połączeniu z różnorodnym sprzętem często wynikają problemy.

 

Ewidentnie wszystko idzie ku parowaniu

 

już jeden z naszych rodaków który siedzi w DE dostał nowy dek + kartke V14 n

 

nie wiem jaka jest sytuacja z kartami nagra S02 niektórzy twierdzą że SKY nie wyklucza że w czasie umowy po prostu dostana kartke+ pudło i będą zmuszeni się przepiać

 

jestem ciekaw czy cokolwiek w SKY zostanie nieparowane

Zagłębiłem się nieco w temat... SKY żegna się z NAGRA, pozostaje na NDS. Karty S02 (nagra) mają działać jedynie do czerwca, stąd ta wymiana. Będzie to dla SKY niemały problem, gdyż wielu klientów posiada tylko karty (+ własny, np certyfikowany sprzęt). W takim przypadku SKY nie może żadnego dekodera wcisnąć na siłę, więc klient będzie mógł wypowiedzieć umowę. Nowa karta raz aktywowana na SKY-owym sprzęcie jest n innym bezużyteczna, wielu osobom udało się ją aktywować w alternatywnych modułach, tam działa bez problemu, przynajmniej na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się już niektórzy dostali meine damen und herren nowen dekoderen z karatmi Pana Murdocha. Jednak nie stanie się to tak od razu bo są tacy co po przedłużali umowy właśnie na kartkach S02 to raz

 

nie wiem czy takie wysyłanie boxów dla operatora jest na ręke przy tej ilości abo to też są koszty.

 

Ogólnie się dziwie bo jeszcze kilka miechów temu gadałem ze Szwajcarem który mnie zapewniał a teraz zrobił :shock:

 

 

Wszystkie karty HD+ czyli 1830 1834 są parowane HD03 to świezynka i nieobsługiwana.

 

Na BskyB już także zwiększa się ilość kanałów "niedostępnych" na boxach niededykowanych. Być może kanały SD będą działać nadal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD+ jest parowane od początku istnienia

Wszystkie karty HD+ czyli 1830 1834 są parowane

 

 

 

To nieprecyzyjne pojęcie parowania skłoniło mnie do wgłębienia się w tematykę parowania i niestety nie mogę się zgodzić z powyższym stwierdzeniem. HD+ nie było od początku parowane. Karty HD01 i HD02 działają bez problemów w alternatywnych modułach Unicam 2.0, MaxCam Twin V1 oraz AlphaCrypt Classic (z odpowiednim oprogramowaniem). Nawiasem mówiąc parowanie polega na przesłaniu odpowiedniego sygnału do karty, parującego ją z danym hardware lub nawet całą grupą hardware. Karty HD+ dwóch pierwszych generacji takich sygnałów nigdy nie były w stanie odbierać.

Podobna sytuacja istnieje w przypadku niemieckiego Sky. Wymianie podlegają nawet karty V14 (również na V14), gdyż te dotychczasowe nie są w stanie ożenić się z dekoderem lub modułem.

Proszę mnie nie kamienować jeżeli ktoś się ze mną nie zgadza. Ja tych informacji nie wymyśliłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak poinformował nadawca ProSiebenSat.1, od 2 czerwca 2014 możliwe będzie nagrywanie programów tej platformy (Sat.1 HD, ProSieben HD, Kabel Eins HD, Sixx HD, ProSieben Maxx HD) bez restrykcji. Jet to pierwszy nadawca nadający w ramach HD+, decydujący się na ten krok.

 

źródło: http://www.digitalfernsehen.de/HD-Plus- ... 981.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD+ jest parowane od początku istnienia

Wszystkie karty HD+ czyli 1830 1834 są parowane

 

 

 

To nieprecyzyjne pojęcie parowania skłoniło mnie do wgłębienia się w tematykę parowania i niestety nie mogę się zgodzić z powyższym stwierdzeniem. HD+ nie było od początku parowane. Karty HD01 i HD02 działają bez problemów w alternatywnych modułach Unicam 2.0, MaxCam Twin V1 oraz AlphaCrypt Classic (z odpowiednim oprogramowaniem). Nawiasem mówiąc parowanie polega na przesłaniu odpowiedniego sygnału do karty, parującego ją z danym hardware lub nawet całą grupą hardware. Karty HD+ dwóch pierwszych generacji takich sygnałów nigdy nie były w stanie odbierać.

Podobna sytuacja istnieje w przypadku niemieckiego Sky. Wymianie podlegają nawet karty V14 (również na V14), gdyż te dotychczasowe nie są w stanie ożenić się z dekoderem lub modułem.

Proszę mnie nie kamienować jeżeli ktoś się ze mną nie zgadza. Ja tych informacji nie wymyśliłem.

 

To włóż karte do któregokolwiek sprzętu z obsługą Nagry to zobaczysz to swoje nieparowanie :D

 

a moduły które wymieniłeś " z odpowiednim oprogamowaniem" identycznie pracowały z czasów Premiere które też było parowane :D

jest to jedno i to samo Cam+ karta + parowanie

 

Widziałeś gdzieś kiedyś by nagra była dostępna bez zestawów karta+moduł i bez paroania ? :smile:

 

jedynym wyjątkiem może być to że wszystkie serie korzystają z tego samego zestawu parującego .1 nadawca to stosuje ale jest to freesat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To włóż karte do któregokolwiek sprzętu z obsługą Nagry to zobaczysz to swoje nieparowanie

 

Włożyłem, działa!!! (Technisat Digicorder HD S2 Plus, brak obsługi CI+, moduł Alphacrypt z software one4all, karta HD02) Kartę pożyczyłem od kolegi, sam nie oglądam tego s....

Taki zestaw możesz nawet kupić na Ebayu: http://www.ebay.de/itm/CI-CAM-MODUL-Alp ... 7675.l2557

 

Widziałeś gdzieś kiedyś by nagra była dostępna bez zestawów karta+moduł i bez paroania ?

Oczywiście, że widziałem, mam go przed nosem i używam od kilku lat. Technisat + Alphacrypt + Karta S02 (Nagra) Sky Deutschland.

 

23355750313957210874.png

 

77583802104370316883.png

 

58145487046846080481.png

 

Może nie wprowadzaj ludzi w błąd swoimi wymysłami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co zapodałeś jest sprzętowo przygotowane pod HD+ jak i pod SKY spróbuj odpalić sama karte bez modułów w czytniku uniwersalnym wtedy zobaczysz.

 

 

karta SKY to jest nagra ale tunelowanie po beta

 

a tutaj masz dowód z oficjalnej strony obsługi kart przez oscam

 

 

HD+(01)	DE	1830:003411	OK	OK	OK	OK	OK	OK	-	3.68	-	6.00 USB-Reader(FTDI), 10MHz Easymouse2, [i]Needs Box & RSA Key[/i]
HD+(02)	DE	1843:003411	OK	OK	OK	OK	OK	-	-	3.68	-	6.00 USB-Reader(FTDI), [i]Needs Box & RSA Key[/i]	

 

oczywiście trzecia generacja HD+ to parowanie chip i brak obsługi

 

a jeśli chodzi o karte SKY to chodzi o ten typ

 

Sky S02 Karte in Nagramodus ( Caid 1833 )

 

także parowane

 

 

Na chwile obecna ten Cam Alpha jest bardzo dobrze rozwinięty programowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co zapodałeś jest sprzętowo przygotowane pod HD+ jak i pod SKY spróbuj odpalić sama karte bez modułów w czytniku uniwersalnym wtedy zobaczysz.

Jak widzę, nie dajesz za wygraną ;-)

 

O jakim czytniku uniwersalnym piszesz? Czytnik kart (CAM), czy czytnik modułów (Common Interface, CI)? Moduł uniwersalny (CAM) to taki, który obsługuje większą ilość kodowań (systemów CA, czyli np. NDS, Nagra, Conax itp). Technisat ze zdjęcia posiada wbudowane 2 moduły/czytniki Conax (na zdjęciu lewa karta dla SMART HD+ na Conaxie), a po prawej 2 gniazda dla dowolnych modułów CI (czyli CAM-ów), również tych uniwersalnych. Tak więc Technisat nie ma sam w sobie żadnych czytników uniwersalnych, tylko CAM z CAS Conax, który ze SKY nie ma nic wspólnego (SKY = NDS Videoguard + Nagra (jeszcze)).

 

karta SKY to jest nagra ale tunelowanie po beta

Jakie tunelowanie? Tu nie musisz nic mapować, zapomnij oscam & Co. SKY koduje w Nagra, karta S02 w CAM to odkodowuje. Kropka.

 

Karty S02, V13 oraz V14 (Sky DE) nigdy nie były parowane, chodzą w prawie każdym uniwersalnym module:

 

V 13 (NDS Videoguard)

Unicam 1.0/2.0/Deltacrypt z Firmware 5.33

MaxCam Twin z Firmware 1.08

MaxCam+ z Firmware 1.04

GigaCam Blue Rev. 2 z Firmware 3.30

GigaCam Blue Rev. 1 z Firmware 1.31

Vu+ AllCam z Firmware 1.3

Onyscam z Firmware 1.0

Diablo Light od Software -> UW 1.85

DiabloCam2 z aktualnym -> Ipnosys-Software

 

V 14 (NDS Videoguard)

Alphacrypt Classic -> Soft 3.20

Unicam 1.0/2.0/Deltacrypt z Firmware 5.35

MaxCam Twin z Firmware 1.14

MaxCam+ z Firmware 1.04

Vu+ AllCam z Firmware 1.4

 

S 02 (Nagra)

Alphacrypt Light -> Soft 1.20

Alphacrypt Classic -> Soft 3.20

Alphacrypt TC -> Soft 3.20

EasyTV Twin Cam-> Soft 1.20

GigaTwin Blue ->Soft 1.31

Diablo Light -> od Underworld 1.93

 

forum.digitalfernsehen.de

 

to co zapodałeś jest sprzętowo przygotowane pod HD+ jak i pod SKY

Technisat Digicorder HD S2 PLUS nigdy nie był sprzętowo przygotowany do współpracy z HD+, ani ze SKY DE. Dopiero update w grudniu 2010 roku pozwoliło na współpracę z modułami HD+ (Technisat.com).

TechniSat HDTV-DigitalSat-Receiver DigiCorder HD S2 und DigiCorder HD S2 Plus ab sofort HD+ tauglich

 

10.12.2010

 

Durch ein Software-Update sind die beiden HDTV-DigitalSat-Receiver DigiCorder HD S2 und DigiCorder HD S2 Plus in Verbindung mit einem speziellen HD+ CI-Modul jetzt HD+ geeignet. Somit können nun auch mit diesen Receivermodellen neben den freien und unverschlüsselten HD-Programmen wie Das Erste, ZDF HD, Arte HD und Servus TV HD mittels eines HD+ CI-Modul und entsprechender HD+ Karte auch die HD+ Programme RTL HD, SAT.1 HD, ProSieben HD, VOX HD, kabel eins HD, SPORT1 HD, RTL II HD und sixx HD empfangen werden. Das erforderliche CI-Modul kann auf der Website von HD+ bestellt werden.

[...]

Technisat.com

Technisat również nigdy nie należał do grupy tzw.urządzeń certyfikowanych do odbioru SKY DE. W tym celu musiałby posiadać wbudowany CAM dla NDS Videoguard wraz z zaszyfrowanym nagrywaniem, a tego nie ma (tylko 2 X Conax).

Te skrzynki nie posiadają nawet obsługi modułów CI+, i to do dzisiaj.

A "PLUS" w nazwie oznacza jedynie możliwość równoczestego odbioru/nagrywania dwóch programów HD (model bez plusa potrafił tylko 1 X HD i 1 X SD).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie chodzi o to że nie daje za wygraną tylko że jesteś typowym userem cam+ karta i tyle. Z Twoich postów wynika że nigdy nie korzystałeś z żadnego emulatora typu oscam [beep] doscam scam itd które przewyższają możliwości każdego modułu bez względu na to jaką maja obsługę

 

cam rozumuje jako moduł który się wkłada do gniazda CI

 

dla ułatwienia byś wiedział o co mi chodzi o wielosystemowy czytnik multicam czasy dbox2.

 

wyjątek to parowanie które jest pomyłka totalna na rynku satelitarnym i tutaj już jeden user to potwierdził jednak jeśli masz dane to możesz korzystać .

 

 

Karta SKy S02 to jest tunel Betacrypt/nagra ale tego nie wiesz bo trzymasz ją w module włóż sobie ja do bodajże cccama 2.3.0 który chyba obsługuje ta karte i pokaże uprawnienia z jakiego CAID będziesz korzystać sprawa jest taka sama

jak w nc+ włożysz do czytnika i widzisz seca ale to nie jest w seca

 

jednak są także karty kablowe SKY jest też sky austria sky chyba Szwajcaria lecz z ograniczoną zawartością kanałow

 

karty SKY V13 oraz V14 także są parowane ale inaczej niż nagra tutaj to działa na zasadzie tak jak do niedawna BskyB by mieć dostęp do kanałow premium trzeba podać box key z tunera i hexdec karty inaczej będzie ciemność

dlatego CAM do kart V13/14 jest tylko 1 dedykowany

 

 

co do HD+ viewtopic.php?f=25&t=13449&start=30 post nr 2 :brawo: nie tylko ja to mowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że dyskusja nie ma sensu. Ja bronię po prostu "mojego" pojęcia Pairing-u, reprezentowanego w wypowiedziach użytkowników PayTV. Możliwe, że istnieją jeszcze inne kryteria, znane intensywnym użytkownikom wspomnianych przez ciebe emulatorów (sam byłem długie lata takim użytkownikiem z dbox2+linux, ale bez aż takiego wgłębiania się w temat).

Weź pod uwagę, że pojęcie pairingu dla "normalnych" użytkowników oznacza przypisanie karty do danego hardware. I jakbyś "wyskoczył" na jakimś na przykład niemieckim forum (Nachtfalke, sat-ulc, forum.digitalfernsehen) z hasłem, że karty S02, V13-14 itp były zawsze parowane... :brawo:

 

Nieprzypadkowo znajdziesz najniowsze tytuły postów typu:

 

 

Chętnie poznam inną (niż poniższe) definicję pairingu, podeślij link, rozszerzy to moje horyzonty :smile:

Card Pairing

 

All Sky boxes, whether Digiboxes, Sky+ or SkyHD incorporate card pairing. This involves the 'marrying' or 'pairing' of a viewing card to one particular STB, thus preventing one card (and indeed subscription) being used on multiple digiboxes. During installation the engineer will initiate a 'callback' from the STB to Sky via modem and telephone line, transmitting details of the viewing card number and the box in which it is installed. Once this step has been completed it is no longer possible to view premium channels such as Movies or Sports on any other box besides that which the card was paired with. Notably, the card can still be used to view non-premium channels such as Sky1 but will display an error message when attempting to watch a movie channel or sports channel with an unpaired box and card combination. A card can be 're-paired' in some instances such as STB replacement or multiroom relocation, however this must be initiated by Sky and cannot be completed by an end-user.

Wikipedia-Card_Pairing

Smartcard-Receiver-Verheiratung

 

Unter Smartcard-Receiver-Verheiratung (engl. Pairing für Paarung) versteht man ein Festsetzen von einer bestimmten Smartcard zu einem bestimmten Empfangsgerät (Receiver). Nach der »Verheiratung« können die mit der Smartcard freischaltbaren Programme nur noch in Kombination mit dem jeweiligen Receiver empfangen werden und eine Benutzung der Smartcard mit weiteren Receivern ist nicht mehr möglich.

 

Diese Methode wird unter anderem vom deutschen Bezahlfernsehsender Sky bei den Abonnenten im Hotelgewerbe angewendet, um einen Diebstahl der Karten durch die Hotelgäste oder Personal zu verhindern.

Wikipedia

Pairing bezeichnet die Funktion das Endgerät mit einer Smartcard zu verknüpfen und erlaubt es dem Programmanbieter z.B. die Aufzeichnung oder das Vor-/Zurückspulen zu verhindern. Diese Funktion ist eine Voraussetzung, dass LIWEST diese Programme überhaupt im LIWEST Netz verbreiten darf!

https://www.liwest.at/produkte/fernsehen-radio/tv-themen-amp-sprachenpakete/tv-pakete-aktivieren.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Niemców to krotko mówiąc nie interesuje to jest bogaty kraj dlatego taki % ma dreambox oraz ich interesuje głownie astra 19 + tv kabel ewentualnie 23 east wkrótce także skończy się wieloletnie free tv niemiecki te wszystkie rtly zdfy ard itd w SD.

 

Obecnie co do parowania SKY to w ogóle przechodzą na totalnie nowy chip pairing czyli karta i dekoder dostaniesz nową w terminie trwania umowy [ ich nie interesuje to że masz już S02]

 

Dzięki tym postom dowiedziałem się także że są nowsze typy kart niż V13 i V14 a to już dodatkowo powoduje że trzeba pytać gdzie to działa.

 

 

z HD+ jest taka sytuacja że sobie możesz wziąć czyjąś karte HD+ i wsadzić do swojego Cama i odpali bo ma stały 1 in ten sam zestaw parujący a z takim Polsatem już tak nie zrobisz.

 

Poniżej co wkleileś ta Card Pairing dotyczy starego typu parowania kart stosowanych w BskyB czy SKY It co już wymieniłem że wklepujesz pełny nr seryjny tunera oraz hexdec karty i masz dostęp do oferty premium ale to już historia bo oni teraz przechodzą na chip pair a dane potrzebne niestety są już niedostępne ten sam kierunek ma Polsat CI+ i NC conax boxy inne niż BLSA i chyba BSKA są chip pair + camy CI+ allegro za 99zł z tym nic nie zrobisz chyba że trafisz na zestaw z odzysku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Niemców to krotko mówiąc nie interesuje to jest bogaty kraj dlatego taki % ma dreambox oraz ich interesuje

Grubo się mylisz. Bardzo ich interesuje... choćby z powodu card-sharingu (nie tylko w sensie kryminalnym), który tam jest bardzo rozpowszechniony. Wystarczy, że spojrzysz na popularność w sprzedarzy urządzeń, które mogą pracować na alternatywnych softach, czy choćby Vu+. I to właśnie parowanie kart może ten sharing uniemożliwić, bo karta nie będzie po prostu chodzić w innym hardware niż to, z którym zostało ożenione (pairing właśnie).

wkrótce także skończy się wieloletnie free tv niemiecki te wszystkie rtly zdfy ard itd w SD.

Niemcy nigdy nie mieli free TV. Za ARD-ZDF płacisz abonament (der Rundfunkbeitrag, 17,98 EURO/miesiąc), za prywatne Pro7-RTL płacisz oglądaniem reklam.

Obecnie co do parowania SKY to w ogóle przechodzą na totalnie nowy chip pairing czyli karta i dekoder dostaniesz nową w terminie trwania umowy [ ich nie interesuje to że masz już S02]

"Ich" musi interesować, że masz S02, bo jest ona częścią umowy. Zmiana karty (plus wciśnięcie "na siłę" dekodera) jest zmianą warunków umowy, a taka wymaga - przynajmniej wg prawa niemieckiego - zgody obu stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...