Skocz do zawartości

HD+


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A to co wg ciebie jest

astra-hd-ci-modul.jpg

 

i to

 

 

oD początku istnienia HD+ sama nazwa korzysta z CI+ jeśli się kupowało z ichnej strony jako zestaw karta+cam lub dekoder karty pracują także w modułach unicam oczywiście wszystko jest parowane Jedynie HD3 nie są jeszcze "publicznie" dostępne pod oscama ale działa. Swoja drogą ciekawe czy ktoś kto korzysta w takich zestawach może swobodnie nagrywać 1 kanał bo mniemam że więcej niż 1 nie można nie wiem czy jest 2 strumieniowy a właśnie korzysta z kart pod oscamem powoduje to że w domciu możemy z 1 karty korzystać na 4 TV :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi tylko o to, żeby nie wprowadzać w błąd takimi twierdzeniami. Wielu moich znajomych od dłuższego czasu korzysta z oferty HD+, nie mając CI+. W początkowej fazie takie firmy, jak Humax, TechniSat czy Vantage umożliwiły oficjalne wsparcie dla HD+ poprzez update Firmware.

 

Z tego też powodu, twierdzenie, że HD+ działa wyłącznie z CI+ jest błędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grabar na dole po prawej widać ewidentnie że przeznaczone dla HD+

Jednak ja nie twierdze że to jest tylko Ci+ bo owszem zestawy były dostępne tylko z camem CI+ bo to działało tylko na tej zasadzie jeśli kupujesz z ich strony natomiast na ebauy lub sklepach online normalnie można nabyć zwykły cam.

Obie karty funkcjonują nadal na oscamie 1830 i chyba 1834 . Na chwile obecna nie widze by ktoś informował o wycofaniu tych kart i przejściu na 1863 chyba a to jest HD3. Ogólnie to zapytam pewnego gościa o historie z tymi Camami będzie wiedział więcej od nas.

 

We wrześniu zapowiadają start kanału 4k

http://4kfilme.de/hd-4k-sender-startet- ... raktikant/

http://www.tvdigital.de/magazin/digital ... -september

 

Jestem ciekaw jak oni to włączą bo widze reklame nowego dekoderka 4k. HD+ się dobrze sprzedaje . Ogólnie czytałem też że operatorzy chcą zmusić nabywców do zakupu sprzętu 4k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta HD01 z CAID 1830, kupiona z modułem CI+ rzeczywiście działa w oscamie (a przynajmniej tak było do 19-go czerwca, od tego czasu jestem poza domem). Jedyne na co trzeba uważać, to blokowanie EMM-ów, najwyraźniej są potrzebne do podbijania terminu ważności karty (mimo, że termin ważności samego pakietu jest ustalany przy aktywacji).

 

Natomiast NA PEWNO mogę stwierdzić, że moduł HD+ CI+ (zaprezentowany przez @asiafan powyżej) NIE DZIAŁA w Arivie 250 Combo. Sama karta, żeby było śmieszniej, w czytniku tego dekodera - śmiga :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są 3 rodzaje kart HD+ w wersjach HD01 - HD02 - HD03. Dwie pierwsze działają w oscam z E2 oraz w dekoderach typu Ariva. Taka tajemnica poliszynela. Obojętnie czy jest z modułu CI+ czy z dekodera HD+.

 

Karta w wersji HD03 niby też działa lecz na forach niemieckich jest to tajemnicą jak ją zmusic do działania w oscam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość marmac1989

Witam wszystkich serdecznie! Mam kilka pytań odnośnie HD+.

1. Czy kupując moduł mam możliwość nagrywania programów na podłączony do telewizora dysk? Jeżeli tak, to czy można nagrania odtworzyć na innym urządzeniu (np. laptopie)?

2. Jak wygląda sytuacja z napisami do filmów/seriali? W Niemczech dominuje dubbing, ale czy istnieje możliwość włączenia oryginalnej ścieżki dźwiękowej + niemieckie napisy? A czy w przypadku niemieckich seriali jest normą możliwość włączenia niemieckich napisów (szczególnie istotnych dla osób uczących się tego języka)?

3. Czy oprócz 20 kanałów płatnych i ponad 30 free to air jest możliwość oglądania także kanałów SD? Czy jest jakaś lista kanałów, której mógłbym się przyjrzeć?

4. Jakie kanały sportowe można oglądać dzięki karcie HD+ (oprócz Sport1)?

5. Jak z jakością kanałów? Ile wynosi ich bitrate?

Z góry dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie wiem, ale z tego co kiedyś widziałem na necie HD+ niestety ogranicza możliwość nagrywania (w ogóle) co najmniej na części kanałów. A nawet jeśli pozwoli Ci nagrać, to pewnie to odtworzysz WYŁĄCZNIE na sprzęcie na którym to nagrałeś (chyba, źe wyhaczysz wspomniany wcześniej w tym wątku moduł CI, a nie powszechnie dostępny CI+).

2. Nie ma ani napisów ani oryginalnej ścieżki dźwiękowej. Wyjątek: MTV HD, który część audycji nadaje w oryginale (po angielsku) z napisami (w obrazie, nie jako osobne napisy). Nie kojarzę napisów po niemiecku, może bywają.

3. Karta HD+ daje dostęp do 20 kanałów wymienionych na stronie hd-plus.de i tyle w temacie. Reszta zależy od Ciebie i możliwości twojego tunera satelitarnego, jeżeli poszukasz, to kanałów FTA znajdziesz więcej.

4. Patrz wyżej.

5. Obraz jak dla mnie jest całkiem całkiem. Kiedyś nagrywałem coś z RTL lub RTLII (HD oczywiście) i godzinna audycja zajęła dobrze ponad 6GB. U nas dwugodzinny film na HBO HD czasem miewa ledwo 4-4,5GB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak będą w cenie zestawu to będzie fajna oferta żeby wymienić dekoder na 4K. Jak jeszcze będzie miał wejście na moduł CI/CI+ i czytnik kart HD+ to będzie ciekawy dekoder.

Sam ostatnio mogłem kupić Topfielda SBP-2001 za 25 zł. Oczywiście z oferty HD+. Dekoder posiadał sam czytnik bez wejścia na moduły CI. Sprawny kompletny bez karty oczywiście,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Chyba jest już  oficjalne wsparcie    kart  HD03/04   na linuchu

 

 

Changes:
- Nagra Merlin Support for HD + (HD03 / HD04) in public build for (initially) CoolAPI2 devices

Może  ktoś  by obadał   bo o ile pamiętam ktoś tutaj komentował że ma karte 03  kupił mówiąc że kasa w błoto.

Minus to to że przeznaczone dla boxa  Coolstream .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś piszą też o tym na innym polskim forum, ale że już jest w opensource oscam to nie widziałem. Pojawiły się tam też jakieś klucze do HD03, ale jak rozumiem, to nie działają one z kartami aktywowanym w dedykowanym sprzęcie. Jaki jest stan ich działania po aktywacji w sprzecie niededykowanym - pojecia nie mam. I pewnie się nie dowiem, bo mam jeszcze dwie nieśmigane karty HD01 w modułach :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...