Skocz do zawartości

Dziwne przypadki telewizji naziemnej


Tomo21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...
  • 2 miesiące temu...

Teraz opowiem o pierwszym z dwóch tropo z Radzionkowa

To był marzec 2011. Wtedy odbierałem przez 3-4 godziny Czeskie programy których normalnie nie mogłem odbierać (jak już to w skali szkolnej 2-) ze względu na położenie bloku. Z Polskich odbierałem TVP Łódź, TVP Kielce oraz TVP Poznań. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mi natomiast zdarzało się, że jeszcze gdzieś tak z pół roku temu łapałem przy okazji tropo białoruski MUX 1 (kanał 21 - Świsłocz), czasem znalazło mi też TVP Olsztyn na kanale 50 (mieszkam ok. 90 km na północny wschód od W-wy, więc nie jestem w jego zasięgu). Po przekręceniu anteny obecnie przy tropo łapie mi TVP Kielce (kanał 47), TVP Rzeszów (kanał 29), a także kilka rzeczy z analogu - jak do tej pory w taki sposób odebrałem (niestety, w bardzo kiepskiej jakości :sad:) Rossiyę 1, 2+2 (albo coś podobnego - już nie pamiętam), UA:Pershyj/TK Era, 1+1, Inter, pierwszy kanał mołdawskiej telewizji publicznej, a także jakiś kanał, który nadawał w pillarboxie film lub serial po rosyjsku (niestety, nie udało mi się dostrzec, co to za kanał - w każdym razie, udało mi się to złapać wczoraj na kanale 25).

Co do radia: na falach długich wiosną i latem łapałem kilka stacji radiowych z Rumunii i może dwie z Rosji

Edytowane przez Camilieu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

Witam po dłuższej przerwie. Dziś rano jak co dzień włączyłem telewizor i dekoder T-HD 1000, i ku mojemu zdziwieniu żaden z trzech multipleksów nie odbierał. Z ciekawości uruchomiłem automatyczne skanowanie i jedyne, co się wyszukało, to... MUX-L3 z Radomska :) Z dobrym, silnym odbiorem.... po jakiś 2 godzinach wszystko wróciło do normy. Czyżby tropo ? Co prawda, MUX-L3 nadaje w Łodzi na Sienkiewicza, ale ten nadajnik ma małą moc i nigdy nic stamtąd nie odbierałem (a do czasu wyłączenia TV analogowej nadawany był tam analogowy TVN i MUX-3).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 lata później...

Ja pamiętam, jak ok. 15 lat temu na starym telewizorze u mojej babci czasami dało się odbierać lekko zaśnieżone HBO i Zig Zap. Podejrzewam, że to była odbitka z satelity sąsiadów. A w zeszłym roku będąc na paznokciach na częstotliwości 105.6 (Eska) moja manikurzystka odbierała jakieś Arabskie radio 😅👍

Edytowane przez Aleksandra Maria (Natalia)
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 22.03.2010 o 21:08, maxi76 napisał:

To z grą telewizyjną to widzę że powszechnie znane jest, również kiedyś takiego zjawiska doświadczyłem oglądając tv w pokoju natomiast w pokoju obok grał brat w grę i ja oglądałem przez chwile jak on gra, to zjawisko jest bardzo ciekawe w szczególności że można na swoim TV odebrać różne kanały z którymi wcześniej nie miało się styczności :)

Odkopię ale dopiero teraz trafiłem na ten temat po tylu latach. Ja bawiąc się za dziecka anteną może ja wiem przełom roku 2000 - 2002 sądziłem, że znajdę jakieś kanały natrafiłem na grę sąsiada co mieszka nade mną. Grali wtedy w pegasusa w Doctor Mario. Bardzo tą grę lubili. Też ciężko mi  było zrozumieć jak łapie tą grę piętro niżej. Odbiegnę może troszkę od tematu ale za dziecka pamiętam jak regulowałem sygnał kanałów mojej kablówki bo regulacji można było złapać HBO. Obraz był tragiczny ale za to dźwięk już nie :D  Cieszyłem się jak dziecko( byłem nim wtedy) , że mogę oglądać ten kanał.

Edytowane przez DejwidBDG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam z dzieciństwa jak używałem analogowej TV, że oprócz polskich kanałów odbierały też czeska jedynka i dwójka, a także taki czeski kanał Nova. Ale to w sumie nie takie dziwne, bo mieszkam w południowej Polsce (do granicy z Czechami samochodem może w 2h mogę dojechać), a antena też była ustawiona na południe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...