Jump to content
Kazik29

Kultowe Seriale Lat 80's

Recommended Posts

Jakie seriale z lat 80's uważacie za kultowe?

Ja za takie uważam, komediowe : Świat Według Bundych, Cheers, Alf, Full House, Black Adder, Allo Allo

Sensacyjne : Magnum, Miami Vice, MacGyver, Knight Rider

Jeśli chodzi o Polskie : Alternatywy 4 , Kariera Nikodema Dyzmy, Zmiennicy

Dla mnie kultowe to: Alf, MacGyver, Drużyna A, Niestraszony, Uliczny Jastrząb, Magnum, Moje drugie Ja :smile:

Z Polskich to: Alternatywy 4, Zmiennicy, W Labiryncie (Telenowela) :smile:

Guest Anonymous

Alternatywy 4, Zmiennicy, Beverly Hills 90210, program LUZ, i nie pamiętam tak ot

Witam

Jeszcze dodam od siebie serial robin hood lecial bodajze w niedziele o godzinie 14 na tvp 2 :)

Druzyna A Nieustraszony MacGyver Alf Alo Alo ( nie wiem za bardzo w ktorym roku był nakrecony)alternatywy 4

Szczerze nie pamiętam czy ten serial powstawał w 80` czy na początku 90` lat . Ale był cool i rules and kick ass.

Oto jeden z bohaterów : beavis.gif

Kultowe seriale?? Jak dla mnie Swiat według Bundych,Alf,Pełna chata,MacGyver no i oczywiście Drużuna A.

A dla mnie Kultowymi serialami lat 80-dziesiątych to tylko Świat Według Bundych i oczywiście Alf.

Pozdrawiam.

Beavis i Butt-head (1993-1997)

Rzeczywiście, normalnie lata 80.

Sporo seriali tutaj zaproponowanych nie pochodzi stricte z lat 80. Np. "Married with Children" 1987-1997, "The Wonder Years" 1988-1993 lub "MacGyver" 1985-1992, ale myślę, że nie ma się co czepiać.

Jednym z najbardziej kultowych seriali lat 80 była "Dynasty" ("Dynastia") 1981-1989. Dziwne, że jeszcze nikt jej nie wymienił. Jak zaczęła ją emitować Telewizja Polska - wszyscy to oglądali. Chociaż nie gustuję w tego typu filmach sam też czasami zawiesiłem oko gdy dodano postać Sammy Jo.

Nie wiem, czy byłoby to w ogóle możliwe, ale o "Dynastię" mogłaby się postarać jakaś mniejsza stacja, np. TV4 albo może Puls. Ten serial nie był emitowany od bardzo dawna, właściwie to była chyba tylko jedna emisja, premierowa.

Beavis i Butt-head (1993-1997)

Rzeczywiście, normalnie lata 80.

Odpowiedziałem na pytanie poprzednika, podając lata kręcenia.

Tylko pytanie "kto by to oglądał". Starzy już to widzieli, młodzi na to nie polecą. Teraz inne czasy mamy. :)

No wiadomo, że nie było by 10 mln narodu przed TV. Poza tym, kto powiedział, że ci, co już widzieli, nie oglądali by jeszcze raz? Po tylu latach mogło by być różnie. To jest nie do przewidzenia.

Z tego co pamiętam, Dynastia była powtarzana na innym polskim kanale (Polsat ?, TV4 ?)

Może masz na myśli "Dynastia: Pojednanie" ("Dynasty: The Reunion")?

Ja chętnie zobaczyłbym "Cudowne lata" ("The Wonder Years"). Ostatni raz widziałem ten serial 20 lat temu w TVP. Wiem, że emitował go też Puls, ale nie miałem wówczas dostępu do Pulsu.

(Ewentualnie "Przystanek Alsaka" ("Northern Exposure"). Albo "Ulice San Francisco" ("The Streets of San Francisco"), Colombo i Kojak lecą na okrągło...)