Skocz do zawartości

Zmiany w ofercie (kanałach Polsat Box) - czy można wypowiedzieć umowę?


Duro Hombre
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,wyslalem im wczoraj zapytanie o nastepującej formie:

 

Witam,doszły mnie informacje żę z dniem 31 stycznia 2012 wycofujecie kanał TVN HD+1,dlatego chciałbym rozwiązać umowe(bez ponoszenia kosztów),i mam zasadnicze pytanie czy można wysłać takie oświadczenie do was przez biuro ICOK?

 

Dzis otrzymalem takiego maila..

 

Szanowny Panie

 

Uprzejmie informuję, że kanał, którego dotyczy zapytanie, znajduje się w ofercie Cyfrowego Polsatu i jest nadawany. W związku z powyższym, obecnie nie ma podstaw do rozwiązania Umowy z powodu zaprzestania nadawania wymienionego w zapytaniu kanału. Jeżeli jednak podtrzymuje Pan wolę rozwiązania Umowy, prosimy o przesłanie pisma na adres Cyfrowego Polsatu. Wówczas umowa zostanie rozwiązana zgodnie z jej warunkami.

Jednocześnie wyjaśniamy, że o ewentualnych zmianach w ofercie Klienci są informowani korespondencyjnie lub na ekranach TV za pomocą stosownych komunikatów.

Mam nadzieję, że powyższe informacje okażą się pomocne, a nasza dalsza współpraca będzie przebiegała pomyślnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie sytuacja finansowa CP jest bardzo fatalna zapewne coś im jeszcze pewnie wypadnie z oferty.

Na nowe kanały bym nie liczył.

Obserwujcie jak będą znikać z rynku APS CP szczególnie w galeriach handlowych.

Co do TVNHD+1 to jeśli wyłączą ten kanał a CP nie będzie chciał rozwiązać z Wami umowy to piszcie do UOKiK.

Jeśli UOKiK stwierdzi, że możecie rozwiązać z nimi umowę to CP już nic nie będzie mógł zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UOKiK odpisuje i nawet jednemu forumowiczowi napisał to co tu piszemy juz od dawna, jeżeli usuwany kanał posiada w umowie (czyt. PWU) to może bez problemu wypowiedzieć umowę, ale kanał o który się tu toczą spory (TVN HD+1) w umowie posiada niewielu... Rozumiem Wasze rozgoryczenie i chęć ucieczki z CP, bo sam fanem tej platformy nie jestem, ale nie może ona przesłaniać szarych komórek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Dziabolet7............ty chyba jesteś na etacie CP, albo dostajesz od nich super profity, co? Jak widzisz ludzie chcą uciekać z tego badziewia.....może podpowiesz wszystkim zainteresowanym jak mogę bezkarnie uciec....czy także będziesz wciskał filozoficzne regułki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wielką radością przecież mówię, że jeżeli wycofają jakiś kanał i macie go w umowie to możecie wypowiadać umowę, czy uciekniecie z CP czy nie to mi rybka, ja nie zarabiam na tym, że jesteście w CP :) sam z resztą mam N :) ale jak ktos wprowadza innych w błąd to należy to prostować, żeby nie mieszać w głowie gorzej zorientowanym... ROZUMIESZ JUŻ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam coś od siebie do rozmowy:

"W ostatnich miesiącach często podnoszoną wątpliwością było pytanie jakie konsekwencje rodzi wycofanie kanału, jeśli nie znajdował się on w ofercie danego operatora w momencie zawarcia umowy po czym został do niej włączony a następnie wyłączony, przy zastrzeżeniu, że włączenie kanału do oferty nie było traktowane przez operatora jako zmiana umowy. W takim wypadku należy uznać, że wycofanie kanału stanowi przesłankę do wypowiedzenia umowy. Wzbogacenie oferty przez wprowadzenie kanału jest zmianą umowy, zatem jego wyłączenie można uznać za niekorzystną zmianę umowy, uprawniającą do skorzystania z prawa do jej wypowiedzenia.

 

Trochę inaczej kształtuje się sytuacja abonentów, którzy zostali poinformowani, że dany kanał włączony jest do oferty jedynie na próbę i na z góry określony okres czasu. W takim wypadku operator może bowiem twierdzić, że nie doszło do trwałej modyfikacji oferty, a dokonana zmiana miała charakter jedynie akcji promocyjnej. W takim wypadku istotne jednak jest czy w zawiadomieniu o dodaniu nowego kanału wskazane zostało, na jaki okres został on wprowadzony. W przypadku bowiem jeśli kanał wprowadzony będzie jako świadczenie promocyjne, lecz nie będzie wskazane na jaki okres czasu, będzie to oznaczało, że został on wprowadzony na czas nieokreślony, co będzie równoznaczne ze zmianą oferty. W takim wypadku operator nie będzie chroniony twierdzeniem o rzekomej promocji, a wycofanie programu będzie skutkować możliwością wypowiedzenia umowy."

źródło: http://media2.pl/telekomunikacja/87299-Operatorzy-telekomunikacyjni-Zmiana-oferty-TV-a-wypowiedzenie-umowy.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co cytował nam wcześniej kolega (artykuł z Media2) to wniosek jest jeden: kanał został włączony do oferty i stanowi możliwość rozwiązania bez ponoszenia kosztów w przypadku jego wyłączenia, a włączając kanał CP nie mówił o jakiejkolwiek promocji - okresie "oglądania".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie!

 

W zasadzie na temat samego wypowiedzenia i potencjalnych przeszkod ze strony CP zostalo powiedziane juz wszystko...

 

Teraz sledze na biezaco informacje dotyczace wylaczenia TVN HD+1 jendak nie potrafie znalezc zadnej potwierdzonej informacji dotyczacej usuniecia kanalu z oferty CP. Na chwile obecna kanal jest nadawany i ma sie dobrze. Informacje dostepne w Internecie zdaja sie potwierdzac, ze z koncem Stycznia 2012 nadawanie tego kanalu ma zostac calkowicie wstrzymane. Podobno na chwile obecna TVN HD+1 jest nadawane z transpondera CP. Czy jest wiec szansa, ze kanal pozostanie przy zyciu nadawany przez CP? Czy to TVN/ITI podejmuje ostateczna decyzje w tej sprawie i jest juz ona podjeta (nawet jesli nie ma szeroko dostepnego komunikatu prasowego o zaprzestaniu nadawania)?

Po prostu troche to dziwne, ze juz tylko CP nadaje...

 

 

Dziekuje za odpowiedz i sugestie.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CP ma bardzo dużo do gadania bo nadawanie programu w ramach platformy związane jest z umową dwustronną pomiędzy operatorami i dopóki taka umowa obowiązuje w wersji która zawiera kanał TVN HD+1 dopóty będzie zapewniony dosył kanału TVN HD+1 dla platformy CP. Nie jest żadnym problemem technicznym ani formalnym nadawanie tego dosyłu mimo wycofania programu przez ITI ze swojego transpondera i to w gestii CP leży kwestia czy i kiedy zaprzestać jego nadawania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...