Skocz do zawartości

Zmiany w ofercie (kanałach Polsat Box) - czy można wypowiedzieć umowę?


Duro Hombre
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W ciagu 30 dni od wprowadzenia zmiany w ofercie oswiadczenie woli o rozwiazaniu umowy musi dotrzec do Polsatu.

 

U mnie tez sie pokomplikowalo. Umowa byla do 26 lutego, wypowiedzenie wplynelo do polsatu 12go lutego. Bylo kilka telefonow z propozycja przedluzenia umowy. na nic sie nie zdecydowalem. 25 go zadzwonilem zeby sie upewnic czy wszystko jest na pewno ok.

Okazalo sie ze mimo ze pismo o rezygnacji zarejestrowane bylo 12go lutego to nikt u nich nie wprowadzil w system zlecenia rozwiazania umowy. Niby wprowadzil to konsultant przy mnie w system, ale uslyszalem ze "zmiany potrwaja kilka dni". Sygnalu nie wylaczyli. Za to dzisiaj podlaczylem znowu polsat i pojawil sie monit o nieoplaconym rachunku. Balagan balagan.

Bez kolejnego telefonu do nich sie pewnie nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to powiem szczerze, że byłbym w stanie zostać z CP gdyby Familijny HD + Extra HD kosztowało mnie nie więcej jak 50zl - byłby to zestaw kanałów porównywalny z zestawem z "n"ki, także kosztowo. W takim wypadku mogę zostać, w innym będziemy musieli rozstać się po tych ok. 10 latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i proszę modertatorów i forumowiczów o pomoc gdzie mogę złozyć skargę do biura ochrony konsumetnów - konkretne namiary ponieważ wysłałem dwa listy polecone jeden z Manchesteru a drugi z Warszawy i Cyfrowy Polsat stwierdził ,ze pierwszy list nie doszedł a drugi wpłynął 3 marca i twierdzą ,że liczy się data wpłynięcia a nie nadania! Co mam zrobić bo ja tego tak nie zostawię i sprawa znajdzie finał w sądzie! Proszę o konkretną odpowiedź .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam Ci dwa linki, które powinny trochę pomóc:

 

:arrow:http://bip.warszawa.pl/Menu_podmiotowe/Urzad/miejski_rzecznik_konsumentow/default.htm

:arrow:http://www.uokik.gov.pl/problemy.php?problem=381&wojewodztwo=28&miasto=29&x=34&y=14

 

Miejski rzecznik praw konsumenta powinien coś zadziałać, więc jeśli już to na Senatorską 27 do Warszawy i tam możesz wnieść skargę.

 

A listy z wypowiedzeniem najlepiej wysyłać listem poleconym i dodatkowo za potwierdzeniem odbioru, wtedy otrzymujesz zwrotkę z tym kiedy list został odebrany - zawsze to jakiś dowód...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

List z manchesteru poszedł 11 lutego polecony a drugi z Warszawy 25 lutego gdzie mogę dokladnie znaleźć regulamin bo tutaj nie mam dostępu do moich dokumentów z polski. Aha a mi trzech konsultantów teraz stwierdziło ,że liczy się data wpływu czyli rejestracji jeśli kłamali to im tak łatwo ze mną nie pójdzie ! (Ja miałem CP 5 lat i porządnie mnie wkurzyli z BBC to byli moi fawiryci w dwóch domach i sam mieszkam w UK więc nie szukalem żadnej ucieczki i tego typu kombinacji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu np. masz regulamin: http://www.cyfrowypolsat.pl/obrazki/rozne/regulamin_swiadczenia_uslug_cp_01-11-2009.pdf.

I tak fragment z regulaminu: Rozdział 10, § 16, pkt. 2:

Z wyłączeniem Umów Abonenckich zawartych w ramach warunków promocyjnych (Promocyjne

Warunki Umowy) i Umów Abonenckich zawartych na czas określony, zarówno Abonent

jak i Cyfrowy Polsat uprawnieni są do rozwiązania Umowy Abonenckiej z zachowaniem

trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia, ze skutkiem na koniec Okresu Rozliczeniowego, przy

czym wypowiedzenie rozpoczyna bieg w pierwszym dniu Okresu Rozliczeniowego następującego

po Okresie Rozliczeniowym, w którym drugiej stronie doręczono oświadczenie o wypowiedzeniu

Umowy Abonenckiej. Oświadczenie o wypowiedzeniu Umowy Abonenckiej powinno zostać złożone w formie pisemnej.

Chyba właśnie ten fragment tekstu, który zaznaczyłem przez pogrubienie czcionki wskazywałby na to, że liczy się data wpływu listu do CP, ponieważ to w momencie wpływu listu do CP, drugiej stronie, czyli CP dostarczono oświadczenie o rozwiązaniu umowy.

 

Kurczę 11 lutego i nie doszedł ten list, a drugi 25 lutego i dopiero doszedł 3 marca :] Albo Poczta Polska się nie postarała, albo coś kręcą - ale bez potwierdzenia odbioru trudno będzie im cokolwiek udowodnić :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przed momentem dzwoniłem i nie podałem zadnych namiarów i konsultantka stwierdziła ,że przy BBC liczy się data rejestracji i nie wiem jak mogę ten urywek regulaminu wykorzystać dobitnie aby moja racja była . Mówiła ,że data stempla liczy się przy rozwiązywaniu umów z 3 miesięcznym wypowiedzeniem . Sam nie wiem . A z listami już interweniowałem i poczta w UK nadała list a w pom=niedziałek sprawdzę co się stało w Polsce bo dziś infolinia nieczynna . Jeśli nie odebrali listu to będzie na nich haczyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ogólnie możesz sprawdzić co się z tym listem stało. Ale czy wykorzystasz jako haczyk, to że np. nie odebrali tego listu - wtedy musiałbyś nie podawać skąd wysyłałeś list i liczyć na to, że oni tego nie sprawdzali skąd był wysyłany. Korzystanie z CP poza granicami Polski, to naruszenie warunków regulaminu: Rozdział 5, § 7, pkt. 7

Korzystanie z Usług dozwolone jest wyłącznie na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej.

Tu już CP miałby na Ciebie haczyk :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pragnę tylko zwrócić uwagę że data rejestracj listu to data w którym list został przez polsat odebrany, a dokładnie kiedy przyniósł go listonosz

 

 

Wrong, mylisz się.

 

Data rejestracji wypowiedzenia to data jego wpisania do systemu a nie data kiedy listonosz go odebrał, z tym że listy sa wpisywane do systemu tego samego dnia. Ale samo odebranie listu nie spowoduje że on sam sie wpisze do systemu, skąś tam musi sie wziąć a tym nie zajmuje się sekretarka prezesa czy osoba odbierająca listy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i proszę modertatorów i forumowiczów o pomoc gdzie mogę złozyć skargę do biura ochrony konsumetnów - konkretne namiary ponieważ wysłałem dwa listy polecone jeden z Manchesteru a drugi z Warszawy i Cyfrowy Polsat stwierdził ,ze pierwszy list nie doszedł a drugi wpłynął 3 marca i twierdzą ,że liczy się data wpłynięcia a nie nadania! Co mam zrobić bo ja tego tak nie zostawię i sprawa znajdzie finał w sądzie! Proszę o konkretną odpowiedź .

Z Twoich słów wynika że jesteś w Warszawie i jeśli nie wysłałeś listu z potwierdzeniem- a a szkoda, to zawsze możesz iść na pocztę z której wysłałeś list i sprawdzić kiedy on dotarł do adresata a jeśli nawet dotarł 3 marca ( czy aby na pewno? ) to jeszcze możesz pocztę szarpać za d :censored: bo jak list polecony jak twierdzisz w innym poście "a drugi z Warszawy 25 lutego " może iść 6 dni :!::shock: dosłownie kilka ulic :!::!: , ja co prawda wysłałem priorytet ale w sobotę!(26) a on już w CP był w poniedziałek :smile: a do Warszawy mam prawie 300 km.

 

Ps.@Per Pan - nie zgodzę się z Tobą, liczy się kiedy wpłynął . Nawet zwyczajny polecony jest potwierdzony datą i podpisem odbierającego a to kiedy oni go sobie przetrawią to już ich problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę nie byłem w Warszawie tylko prosiłem szwagierką o pomoc bo mnie szlag trafi jak z nimi mam się dalej meczyć ! Ale tego pierwszego poleconego im tak nie podaruję już wiem teraz ,że z UK on wyszedł do Polski a co sie w polsce stalo z nim dowiem się w poniedziałek rano bo wtedy linia będzie otwarta . A po za tym stac mnie na te parę głupich złotych dalej płacić ale za te [beep]two juz nie mam ochoty w tym ich [beep]u brnąć :censored:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisma są rejestrowane z datą wpłynięcia, nawet jak ma to miejsce kilka dni po wpłynięciu pisma do CP, w innym przypadku będzie to niezgodne z prawem, CP mógł zapoznać się z oświadczeniem w dniu w którym go dostarczono, skoro tego nie zrobił to jego problem, kodeks cywilny dokładnie precyzuje takie sprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jestem blisko mojego pierwszego listu bowiem dotarł on do Polski do urzędu celnego już 13 lutego w Warszawie na poczcie głównej nr 4 znalazł się 14-go i stamtąd najprawdopodobniej został przewieziony do odebrania i podpisu . Miła konsultantka na poczcie sprawdzi mi archiwum i wyśle fax z potwierdzeniem jutro jak go tam znajdzie bo list został najprawdopodobniej odebrany ale CP się nie przyznaje . Jak im wyślę fax (do CP) z kopią odebrania to dobrze zrobię?

I czy wnosić jakieś oskarżenie do odpowiednich organów? Jak mówiłem ja im nie popuszczę a jutro będę utwierdzony w 100% ,że dostali pierwszy list i kłamią jawnie! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...