Skocz do zawartości

Zmiany w ofercie (kanałach Polsat Box) - czy można wypowiedzieć umowę?


Duro Hombre
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko też kwestia jak podejdzie do tego spółka ITI czy jak się tam nazywa spółka, która jest właścicielem TVN Meteo, bo przecież w NC+ też ten kanał jest gwarantowany, więc jeśli nie będą chcieli odpływu abonentów to wygłoszą, że jest to rebranding, bo przecież i w obecnym TVN Meteo mamy programy niekoniecznie związane z pogodą, a sama pogoda będzie prezentowana, więc jak najbardziej będą mogli podciągnąć to pod to piękne słowo mówiąc, że rozszerzają tylko profil stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając życie CP i tak znajdzie jakiś powód dla którego nie można wypowiedzieć umowy.

 

Ogólnie jestem tu nowy, posiadam w domu NC+ (u siebie w pokoju) oraz Cyfrowy Polsat

(w salonie). Z NC+ jestem bardzo zadowolony i z wysokości abonamentu i z programów

do których mam dostęp. Jeśli chodzi o CP jest to jedna wielka porażka... mam podpisaną

z nimi umowę do 26 sty 2016 ale już od dawna marzę o tym aby znaleźć w końcu sposób

na przedwczesne rozwiązanie umowy dlatego śledzę cały czas wasze wpisy w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co ma niby zrobić CP? Jeżeli nadawca stwierdzi, że to rebranding a nie problem będzie podciągnąć kanał prezentujący pogode i programy o ogródkach, działkach, kwiatach zmieniający się na kanał o pogodzie i zdrowym życiu pod rebranding to możecie tuptać nóżkami i tak nic nie zrobicie z tym. Tak jak pisałem w poprzednim poście. W NC+ ten kanałteż jest gwarantowany i przecież tak łatwo Julian nie pozwoli, aby klienci mogli wypowiedzieć umowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z Satkuriera : 19 marca 2015 roku na polskim rynku telewizyjnym pojawi się Paramount Channel HD, globalna marka filmowa, za którą stoi jedna z największych wytwórni filmowych - Paramount Pictures, należąca do grupy mediowej Viacom. Jej wprowadzenie to efekt przekształcenia kanału Viacom Blink!

 

Przekształcenie to słowo kluczowe w tym momencie tak więc odpowiedz sobie na to pytanie. Moim zdaniem robi się to trochę nudne za każdym razem tworzy się 1000 stron jak jakiś kanał się zmienia i nic nie wychodzi. Moim zdaniem zapis o kanałach gwarantowanych jest bezsensowny, bo stacje niezależnie już od operatorów stosują coraz częściej wietrzenie ramówki, loga itp co nie daje możliwości wypowiedzień. Na liście kanałów gwarantowanych powinny znaleźć się tylko kanały należące do DVBT i kanały własne danej platformy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na liście kanałów gwarantowanych powinny znaleźć się tylko kanały należące do DVBT i kanały własne danej platformy.

 

@bober1 z tym się zgodzę. Jednak mój problem polega na tym, że ja podczas podpisywania umowy w jednym z APS nie otrzymałem wogóle listy kanałów gwarantowanych. Nie żebym coś zapomniał, czy pracownica coś zapomniała mi do mojej umowy dołączyć. Poprostu jej nie dostałem i tyle. Ciekawy jestem czy to specjalny zabieg Cyfrowego Polsatu? Najlepsze jest to że pracownica APS przy drukowaniu umowy wogółe nie miała takiej listy. Czy to jest w porządku? Nie mam tutaj pretensji do pracownika APS. Jednak wydaje mi się że tego typu działania są podyktowane "z góry" przez system informatyczny Cyfrowego Polsatu w APS podczas podpisywania umowy. Byle by świadomy klient nie połapał się w tym procederze :smile: Ja czekam na przełączenie kanałów na MPGE-2 i wtedy grzecznie podziękuję tej cwaniakującej platformie za współpracę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na przełączenie kanałów na MPGE-2 i wtedy grzecznie podziękuję tej cwaniakującej platformie za współpracę

Jeśli posiadam dekoder HD5000 to ta zmiana nie będzie dotyczyć mojej umowy? Chodzi mi o "podziękowanie" CP za współpracę o której piszesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na liście kanałów gwarantowanych powinny znaleźć się tylko kanały należące do DVBT i kanały własne danej platformy.

 

@bober1 z tym się zgodzę. Jednak mój problem polega na tym, że ja podczas podpisywania umowy w jednym z APS nie otrzymałem wogóle listy kanałów gwarantowanych. Nie żebym coś zapomniał, czy pracownica coś zapomniała mi do mojej umowy dołączyć. Poprostu jej nie dostałem i tyle. Ciekawy jestem czy to specjalny zabieg Cyfrowego Polsatu? Najlepsze jest to że pracownica APS przy drukowaniu umowy wogółe nie miała takiej listy. Czy to jest w porządku? Nie mam tutaj pretensji do pracownika APS. Jednak wydaje mi się że tego typu działania są podyktowane "z góry" przez system informatyczny Cyfrowego Polsatu w APS podczas podpisywania umowy. Byle by świadomy klient nie połapał się w tym procederze :smile: Ja czekam na przełączenie kanałów na MPGE-2 i wtedy grzecznie podziękuję tej cwaniakującej platformie za współpracę

 

Kanały sa w MPEG-2 i zostaną przełączone do MEPG-4 ale jak już informowano na FB nie będzie wyłączania żadnych kanałów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wally79 - Pracownica APS-u zatem musiała być nowa i niedoszkolona, bo podczas sporządzania umowy w systemie informatycznym CP generują się dwa pliki PDF, jeden z treścią umowy, drugi z treścią Promocyjnych Warunków Umowy, w których jest wykaz kanałów wraz z cennikiem. Zgodnie z procedurami pracownik APS-u ma obowiązek przekazać klientowi Umowę, PWU, regulamin ogólny oraz regulaminy dodatkowych usług, jeśli się na nie zdecydował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jednak ciekawi rzecz, która będzie miała miejsce wcześniej tzn. zniknięcie kanału Viacom Blink i zastąpienie go kanałem Paramount Channel HD na początku marca. Jak tutaj podejdzie paltforma Cyfrowy Polsat do tego problemu?

 

Podejdzie zapewne całkiem normalnie, tj. wprowadzą nowy kanał dla wyższych abonamentów gratis, w najniższych pewnie będzie opcją, albo wcale go nie będzie. Viacom Blink z CP nie zniknie przecież :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z Satkuriera : 19 marca 2015 roku na polskim rynku telewizyjnym pojawi się Paramount Channel HD, globalna marka filmowa, za którą stoi jedna z największych wytwórni filmowych - Paramount Pictures, należąca do grupy mediowej Viacom. Jej wprowadzenie to efekt przekształcenia kanału Viacom Blink!

 

Przekształcenie to słowo kluczowe w tym momencie tak więc odpowiedz sobie na to pytanie. Moim zdaniem robi się to trochę nudne za każdym razem tworzy się 1000 stron jak jakiś kanał się zmienia i nic nie wychodzi. Moim zdaniem zapis o kanałach gwarantowanych jest bezsensowny, bo stacje niezależnie już od operatorów stosują coraz częściej wietrzenie ramówki, loga itp co nie daje możliwości wypowiedzień. Na liście kanałów gwarantowanych powinny znaleźć się tylko kanały należące do DVBT i kanały własne danej platformy.

Ale o czym Ty prawisz skoro kanał nie wchodzi w skład oferty programowej CP - to nie ten watek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając życie CP i tak znajdzie jakiś powód dla którego nie można wypowiedzieć umowy./.../

Raczej CP się nie wywinie podobnie jak i inni,którzy gwarantowali kanał TVN Meteo-

 

Jak wynika z informacji podawanych przez operatorów kablowych, 16 kwietnia br. kanał TVN Meteo zmieni się w TVN Meteo Active. W ramówce nowej stacji znajdziemy informacje o pogodzie, poszerzone o programy o zdrowym stylu życia. 17 lutego br. zgodę na taką zmianę wyraziła już Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT).

Program będzie miał charakter wyspecjalizowany - poświęcony informacjom i zjawiskom pogodowym i sferom życia z nimi związanymi oraz propagowaniu proaktywnego i prozdrowotnego trybu życia widzów, realizowanym przez obligatoryjny w nim udział pogodowych audycji informacyjnych, audycji edukacyjnych i innych związanych z charakterem programu.

W uzasadnieniu decyzji KRRiT czytamy, iż w piśmie z dnia 17 grudnia 2014 roku spółka TVN S.A. wniosła o zmianę koncesji, poprzez zmianę nazwy programu z TVN Meteo na TVN Meteo Active, zmianę specjalizacji programu oraz zmiany w zakresie informacji programowych. W uzasadnieniu wniosku wskazano, że zmiana koncesji podyktowana jest zmianami jakie nastąpiły na rynku od czasu wydania pierwotnej koncesji tzn. od 2003 roku. Dziś informacje pogodowe dostępne są powszechnie, nie tylko w programach radiowych i telewizyjnych ale za pośrednictwem Internetu również w urządzeniach mobilnych. Dlatego dotychczasowa formuła programu straciła rację bytu. Po wprowadzeniu wnioskowanych zmian koncesjonariusz przez wszystkie dni tygodnia będzie nadawać codziennie przez minimum 15 godzin w ciągu doby program o charakterze wyspecjalizowanym edukacyjno-informacyjno-sportowym, przeznaczonym dla widzów powyżej 16 lat, z wykształceniem średnim i wyższym, zainteresowanych wiedzą i informacją o aktywnym i zdrowym trybie życia oraz o możliwościach jego uprawiania.

 

Udział specjalizacji w programie będzie wynosił nie mniej niż 70 proc. miesięcznego i tygodniowego czasu nadawania programu w godz. 6:00-23:00. Przewidywany procentowy udział audycji wytworzonych pierwotnie w języku polskim wyniesie 60 proc., a udział audycji europejskich 60 proc. w kwartalnym czasie nadawania programu.

 

TVN Meteo mogą obecnie oglądać abonenci platform nc+, Orange TV i Cyfrowy Polsat oraz większości sieci kablowych i IPTV. Nadawca zgłosił ponadto ten kanał w pierwszym konkursie na zagospodarowanie pierwszego multipleksu (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC), ale naziemnej koncesji nie uzyskał.

 

Dodajmy, iż TVN Meteo Active to połączenie TVN Meteo z projektem TVN Sportive./.../.

za: satkurier.pl

AKTUALIZACJA

źródło: satkurier.pl

 

Grupa TVN pracuje nad uruchomieniem dwóch nowych stacji - TVN Meteo Active i TVN Fabuła (więcej tutaj). Pierwsza z nich powstanie na bazie dostępnego już w Cyfrowym Polsacie kanału TVN Meteo i ruszy 16 kwietnia br. Czy w związku z tą zmianą abonentom tej platformy przysługuje prawo do wypowiedzenia umów bez konsekwencji?

 

- Zmiana nazwy kanału przez nadawcę nie jest wydarzeniem upoważniającym do wypowiedzenia umowy bez ponoszenia konsekwencji przewidzianych w umowie - poinformowała serwis satkurier.pl Olga Zomer, rzecznik prasowy Cyfrowego Polsatu.

Zmiana nazwy to może i nie daje,ale zmiana koncesji i treści kanału już jak najbardziej,przynajmniej mnie się tak wydaje a co Wy na to :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuję temat swojej batalii w sprawie Animal Planet i proszę o pomoc, co dalej można zrobić:

 

Napisałem maila do Cyfrowego Polsatu 27.02 o treści:

Witam,

w nawiązaniu do dzisiejszej nagrywanej rozmowy z Departamentem Reklamacji podtrzymuję swoją prośbę o pisemne uzasadnienie wysłanego do Państwa maila z 21.02.2015 roku.

 

Proszę ponadto o interpretację paragrafu 9 pkt 4 Regulaminu świadczenia usług telekomunikacyjnych telewizji satelitarnej który brzmi:

"Cyfrowy Polsat zastrzega sobie prawo zastępowania programów telewizyjnych i/lub radiowych w ramach Pakietu Programów przez inne programy lub zmniejszenie ich liczby, jeżeli wynika to z ważnych przyczyn prawnych, technicznych, organizacyjnych lub ekonomicznych. W szczególności zalicza się do nich: utratę przez Cyfrowy Polsat uprawnień do rozprowadzania programów, zaprzestanie nadawania programu przez nadawcę, zmianę satelity lub systemu nadawania, zakończenie rozprowadzania z powodu zbyt niskiego poziomu oglądalności. O zmianach takich Abonenci będą uprzednio informowani, w szczególności poprzez emisję stosownego komunikatu tekstowego na ekranie odbiornika telewizyjnego Abonenta, poprzez emisję w trakcie odbioru programów przez Abonenta scrolla (przewijanego tekstu) informacyjnego dotyczącego zmiany lub poprzez zamieszczenie informacji o takiej zmianie na stronie internetowej Cyfrowego Polsatu lub na kanale dla Abonentów. W takim przypadku Abonentowi przysługuje prawo do rozwiązania Umowy Abonenckiej bez zachowania okresu wypowiedzenia, jednakże nie później niż 30 dni od dokonania takiej zmiany, ze skutkiem na koniec Okresu Rozliczeniowego, w którym przyjęto pisemne oświadczenie Abonenta o rozwiązaniu Umowy Abonenckiej".

 

Proszę ponadto, o odniesienie się do paragrafu 7 Część B umowy abonenckiej - Warunków Ogólnych umowy i jego pkt 1, gdzie zapisano, że "Cyfrowy Polsat zobowiązuje się do świadczenia usług wskazanych w części A umowy (pakiet telewizyjny). W moim przypadku jest to Pakiet Familijny HD, którego kanały są wymienione w Warunkach Oferty z 29.12.2014, czyli obowiązującej w dniu podpisania przeze mnie umowy. Nie muszę nadmieniać, że chodzi mi o kanał Animal Planet, którego na dzień dzisiejszy nie mam w swojej ofercie.

 

Podczas rozmowy padło zdanie o zmianie logotypu stacji Animal Planet na BBC Life. Logotyp jest - wg mojej wiedzy - znakiem towarowym, formą graficzną marki. Jaki ma to związek z przedmiotową kwestią mojego zapytania?Czy jest to powód uwiarygadniający cytowany zapis regulaminu?

Nadawcą kanałów Animal Planet i BBC Life jest Discovery Comunications, więc tutaj nic się nie zmieniło

 

Zmieniła się przede wszystkim ramówka - ubolewam nad tym, widząc zamiast programów przyrodniczych popisy kucharzy i serial sensacyjny gdzie przemoc przewyższa tą ze świata zwierząt...

Ubolewam nad tym szczególnie wtedy gdy moje małe dziecko w porze swoich ulubionych programów przyrodniczych widzi, jak grupa policjantów bada zwłoki ludzkie na stole sekcyjnym...

Ale to moje subiektywne odczucie, wszak nadawca jest ten sam, a poza tym argumentuje tą zmianę w zawiły i tajemniczy sposób...

 

Nie poznałem także interpretacji słowa "rebranding" jakiego używacie Państwo odnośnie tej zmiany. Liczę na to w obiecanym piśmie.

Liczę przede wszystkim na odniesienie się do bardzo prostego zapisu Kodeksu Cywilnego, który wskazuje na rację milionów abonentów Cyfrowego Polsatu. Uważam, że w tej sprawie stawia mnie w korzystnej sytuacji. Mam na myśli art. 385 paragraf 2, który mówi: "

 

Wzorzec umowy powinien być sformułowany jednoznacznie i w sposób zrozumiały. Postanowienia niejednoznaczne tłumaczy się na korzyść konsumenta.

 

Proszę o odniesienie się do jego zapisów, a także do rozmowy telefonicznej, moich maili i informacji z Państwa strony internetowej.

 

Dziś otrzymałem pisemną odpowiedź:

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f8a42acc58f473cb.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b46ca4ffdfaa075c.html

 

Zostałem trochę olany, bo nie odniesiono się do mojego maila w pełni..Proszę o pomoc tych, co batalię wygrali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem niedawno miałem identyczną przeprawę, z tym, że w związku z wycofaniem Fox Life.

Odpowiedzi, jakie otrzymywałem były dokładnie takie same. W jednym piśmie CP powoływał się na zmianę nazwy kanału, w kolejnym na punkt regulaminu mówiący o mozliwości zmian programowych z ważnych powodów.

Całą dokumentację tj. kopię umowy, wysłane wypowiedzenie oraz odpowiedzi CP wysłałem do Delegatury UKE z prośbą o interwencję. Na szczęście instytucja ta bardzo szybko zajęła się sprawą. CP po interwencji UKE przychylił się do mojego wniosku o polubowne rozwiązanie umowy przed końcem okresu podstawowego bez naliczania kary umownej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas rozmowy padło zdanie o zmianie logotypu stacji Animal Planet na BBC Life. Logotyp jest - wg mojej wiedzy - znakiem towarowym, formą graficzną marki. Jaki ma to związek z przedmiotową kwestią mojego zapytania?Czy jest to powód uwiarygadniający cytowany zapis regulaminu?

Nadawcą kanałów Animal Planet i BBC Life jest Discovery Comunications, więc tutaj nic się nie zmieniło

 

Hruszcz. BBC nie jest i nie było nadawcą Animal Planet tylko Discovery.

 

Ubolewam nad tym szczególnie wtedy gdy moje małe dziecko w porze swoich ulubionych programów przyrodniczych widzi, jak grupa policjantów bada zwłoki ludzkie na stole sekcyjnym...

Ale to moje subiektywne odczucie, wszak nadawca jest ten sam, a poza tym argumentuje tą zmianę w zawiły i tajemniczy sposób...

 

Ojjjj. Też nad tym ubolewam, moje dzieci też ogladały zwierzatka dzień i noc a teraz jakies..... głupoty o policjantach i tym podobnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...