Skocz do zawartości

Zmiany w ofercie (kanałach Polsat Box) - czy można wypowiedzieć umowę?


Duro Hombre
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie pomózcie!.Oprócz w CP chce złozyc wypowiedzenie w UPC ,tylko że tam jest 30 dniowe wypowiedzenie i boje sie że po miesiacu wyłacza mi usługi i dostane kare.Tresc wypowiedzenia jest nastepujaca ,,Prosze o rozwiazanie mojej umowy nr ...... ze skutkiem na koniec ostatniego dnia obowiazywania umowy tj. 10.03.2014 z zachowaniem okresu wypowiedzenia tj min 30 dni"? Umowe podpisałem 11.03.2013r, czy ten zapis jest dobry i mimo ze teraz złoze wypowiedzenie to firma rozwiaze ze mna umowe po ostatnim dniu obowiazywania umowy? Chce z ich z Dukiem wynegocjowac lepsza umowe a pytam sie na tym forum (chodzi tylko o treśc wypowiedzenia) poniewaz na Media Swiat mnie olano i nikt odpowiedział. Z góry dzieki za odpowiedż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do marcelnorbert

Powidem rezygnacji była jak dla mnie zawyżona udzielona ulga w kwocie 987 zł 39 gr a nie oferta programowa.Niestety o tym konsultant mnie nie poinformował w trakcie zawierania umowy także to był główny powód bo dostałem 5 m-cy za free na 12 m-cy pakiet Familijny Max HD z Sport HD i Film HD za free na 5 m-cy a póżniej 49,90

 

Możesz mnie oswiecic dlaczego udzielona ulga ma dla Ciebie takie znaczenie, że aż wypowiadasz umowę, którą dopiero co wynegocjowałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bo nie daj boże nie będę miał kasy i nie dotrzymam umowy to wtedy mam 987,39 podzielone na 12 będzie to 82,3 zł na miesiąc razy np. 6 miesięcy nie dotrzymania warunków umowy to co mam im dać 494 zł ??? Z reszta decyzja podjęta i koniec !!! Mam nadzieję ze Ci rozjaśniłem na tyle ze wiesz juz dlaczego chocby odstąpiłem od umowy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...W moim odczuciu chodzi tu o 10 dni licząc od daty rozmowy telefonicznej a nie otrzymania pisemnego potwierdzenia zmiany warunków umowy. ...

Jeśli chciał,żeby nowe usługi świadczyli od najbliższego okresu rozliczeniowego-to raczej ma 10 dni na odstąpienie od momentu otrzymania nowej umowy do domu(w celu weryfikacji zapisów czy są zgodne z ustaleniami telefonicznymi)

 

 

Rozdział 3.

zawarcie umowy§ 3 pkt 8. W przypadku zawierania Umowy poza lokalem lub na odległość, Klient ma prawo odstąpienia od Umowy bez podawania przyczyny w terminie 10

(dziesięciu) dni od daty zawarcia Umowy, składając osobiście lub listownie w Centrum Obsługi Klienta stosowne oświadczenie na piśmie. Do zachowania

tego terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem. :read:

 

Prawo konsumenckie wyraźnie chronią abonenta w przypadku zawarcia umowy na odległość jednak czytając pkt 8 wyraźnie operator wskazuje datę zawarcia umowy, a nie datę otrzymania zmiany warunków umowy na piśmie.

 

Ps Polemika pewnie będzie, jednak napisz jak CP podejdzie do sprawy. Warto mieć na uwadze, że jeśli przepisy czytać będzie pod linijkę to nie masz możliwości odstąpienia od umowy, możliwe jednak że zinterpretuje umowę "dla klienta" podobnie jak życzą sobie tego aktywni użytkownicy forum, choć ja staje w opozycji wobec waszych poglądów :) Warto mieć na uwadze, że jeśli prawo daje operatorowi jakąś swobodę do interpretacji to prawnicy CP będą starać się maksymalizować korzyści dla operatora a nie klienta. Wiec w tym przypadku jak w wielu innych należny założyć czarny scenariusz :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj oświadczenie dotarło do CP o odstąpieniu ale nadal wszystko świeci.Ja terminy dopełniłem i mało mnie to obchodzi tym bardziej ze sami mi napisali w piśmie ze mam 10 dni na odstąpienie od doręczenia korespondencji ;-)

 

Edit;

CP bez żadnego ale uwzględnił moje oświadczenie o odstąpieniu umowy i nawet dał mi do 13 lutego 2014 możliwość oglądania CP i jego pakietu Famililnego Max HD za free a przynajmniej tak nowy ICOK mnie informuje ze umowa wygasa 13 lutego 2014 choć nie zdziwi mnie fakt jak zgaśnie w każdej chwili z czym też się liczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Od 18 lutego z oferty wycofane zostają kanały HBO, Cinemax oraz Sundance w jakości SD. Kanały będą wciąż nadawane, ale docelowo w najbliższym czasie zostaną wyłączone.

Kanały HBO, HBO 2, HBO Comedy, Cinemax, Cinemax 2 w jakości SD są obecnie dostępne na pozycjach 330-334, a Sundance w jakości SD na pozycji 350.

Obecne pozycje kanałów HBO, Cinemax oraz Sundance w Cyfrowym Polsacie:

27 i 132. HBO HD

28 i 133. HBO 2 HD

29 i 134. HBO Comedy HD

30 i 135. Cinemax HD

31 i 136. Cinemax 2 HD

330. HBO

331. HBO 2

332. HBO Comedy

333. Cinemax

334. Cinemax 2

143. Soundance HD

350. Soundance

 

Informujemy, że HBO, Cinemax oraz Sundance w jakości SD od dnia 18 lutego nie są kanałami gwarantowanymi (nie wchodzą w skład pakietów). Kanały będą wciąż nadawane, zmieni się tylko ich pozycja na liście kanałów Cyfrowego Polsatu.

 

Nie stanowi to podstawy do rozwiązania umowy bez kary, ponieważ zmiana obowiązuje tylko Klientów, zawierających umowy od 18 lutego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie? Ja mam te kanały wymienione w PWU i jak chcę, to sobię mogę rozwiązać umowę i guzik mi zrobicie (oczywiście jak kanały zostaną wycofane z oferty) :D

 

PS. Od kiedy pracownicy CP kopiują newsy z tvpolsat.info, ito jeszcze bez podania źródła? :lol2:

 

 

skoro jesteś tu tak długo i nie potrafisz czytać to co tu jeszcze robisz? Jest jasno napisane, że kanały te nie są gwarantowane od wczoraj, więc jesli ktoś podpisał umowę wczoraj te kanały ma, ale jak je wycofają to umowy nie rozwiąze, Ty już tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SatExpert - zwykle na takie szczenięce zaczepki nie reaguję, ale... ja mam informacje z pierwszej ręki i nie jest mi do tego potrzebne tvpolsat.info ani inne nieoficjalne serwisy ;)

Wpis tutaj przeze mnie umieszczony dzisiaj rano pochodzi z oficjalnego źródła, czyli Cyfrowego Polsatu.

 

PS. Resztę Ci już wytknięto, zanim ja to zdążyłem zrobić.

PS2. Mogę Ci przynajmniej kilka wpisów w ostatnim czasie wskazać, które pojawiły się na "nieoficjalnych" serwisach po moich wpisach tutaj, więc jeśli chcesz mnie o coś oskarżać to najpierw sprawdź dokładniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N ie wiem czy kumacie czaczę ale CP ich nie wycofał z oferty a jedynie je zdegradował do kanałów ''niegwarantowanych'' oraz zmienił pozycje nadawania.Dla mnie ten ruch jest dobry z tego punktu widzenia ze wreszcie CP podjoł słuszna decyzje zmiany deków SD na HD tym co skutkować będzie takim samym ruchem który wykonać będzie musiała ''nc+'' choć ''nc+'' raczej sie cofa niz idzie do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Np. (na przykład) nie rozumiesz co to znaczy ? Dałem przykład, a już masz parcie na szkło. Forum - a forum jest do dyskusji, a nie do przepychania się kto jest mądrzejszy w takim pisaniu jak to wyżej co napisałes. Równie dobrze mogłem napisać o dwóch kanałach polsatu które mają wystartować w ciągu kilku miesięcy, a miejsca na HB brak, więc kanały duble SD będą wyłączane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum jest do dyskusji, ale nie tak abstrakcyjnych jak Twoje gdybanie. Nie ma co wymyślać skoro kanał najprawdopodobniej nie powstanie, bo już miał powstać z pół roku temu, więc po co wróżyć z fusów i koloryzować? Jeśli chcesz zaśmiecać forum takimi faktami to nie to miejsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SatExpert - zwykle na takie szczenięce zaczepki nie reaguję, ale... ja mam informacje z pierwszej ręki i nie jest mi do tego potrzebne tvpolsat.info ani inne nieoficjalne serwisy ;)

Wpis tutaj przeze mnie umieszczony dzisiaj rano pochodzi z oficjalnego źródła, czyli Cyfrowego Polsatu.

 

PS. Resztę Ci już wytknięto, zanim ja to zdążyłem zrobić.

PS2. Mogę Ci przynajmniej kilka wpisów w ostatnim czasie wskazać, które pojawiły się na "nieoficjalnych" serwisach po moich wpisach tutaj, więc jeśli chcesz mnie o coś oskarżać to najpierw sprawdź dokładniej.

o nic cię nie oskarżam, ale część twojego postu do złudzenia wygląda jak fragment newsa, którego czytałem kilka dni temu na tvpolsat.info, a te oskarżenie napisałem w sposób żartobliwy ;) wiedz, że nic do ciebie nie mam :) twoje informacje są pewne i są dla mnie (nas) ważnym źródłem informacji, o tym co się dzieje w CP, więc jeśli poczułeś się obrażony, to Sorry, ale jeszcze raz powtórzę napisałem tą uwagę w pewnym sensie w formie żartu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie? Ja mam te kanały wymienione w PWU i jak chcę, to sobię mogę rozwiązać umowę i guzik mi zrobicie (oczywiście jak kanały zostaną wycofane z oferty) :D

 

PS. Od kiedy pracownicy CP kopiują newsy z tvpolsat.info, ito jeszcze bez podania źródła? :lol2:

 

Za żadne skarby nie mogę się tutaj dopatrzeć tonu żartobliwego. Natomiast informacji o końcu gwarancji kanałów HBO, Cinemax i Sundance w wersji SD nie mogłeś czytać na wspomnianym portalu wcześniej, bo... jej tam nie ma. Jest tylko informacja o przesunięciu wersji SD tych kanałów na odległe numery listy.

 

Pozostaje Ci tylko czytać, czytać i jeszcze raz czytać, a kiedyś zostaniesz ekspertem.

 

Przeprosiny przyjęte (choć klimat nie ten), jednak uważaj na przyszłość co piszesz (nie pierwszy raz masz ton prześmiewczy - nie myl z żartobliwym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...