Skocz do zawartości

Zmiany w ofercie (kanałach Polsat Box) - czy można wypowiedzieć umowę?


Duro Hombre
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A jak myślicie, co będzie jak za kilka miesięcy CP usunie wersje SD wielu kanałów, bo podobno do końca maja mają tak zrobić ? Będzie wtedy możliwość rozwiązania umowy ? Pytanie dotyczy umów, które zostały podpisane gdy te kanały były jeszcze gwarantowane. Czyli chyba do lipca 2014.

 

Jeśli będziesz miał umowę podpisaną przed 23 czerwca 2014r. to będziesz miał prawo odstąpić od umowy bezkarnie po wyłączeniu kanałów SD gwarantowanych umową.

 

@dziadek186 - to nie jest moje stanowisko. Tak jak napisałem już, jest to komunikat i instrukcja CP dla pracowników CP i APS-ów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak myślicie, co będzie jak za kilka miesięcy CP usunie wersje SD wielu kanałów, bo podobno do końca maja mają tak zrobić ? Będzie wtedy możliwość rozwiązania umowy ? Pytanie dotyczy umów, które zostały podpisane gdy te kanały były jeszcze gwarantowane. Czyli chyba do lipca 2014.

 

Jeżeli masz gwarantowane w umowie i stracisz możliwość oglądania - na pewno tak. Przypuszczam, że w przypadku wymiany dekodera na dekoder HD (są tu jeszcze tacy, którzy nie mają takowego?) CP może się bronić - aczkolwiek jeżeli jest wpisane w umowie zarówno wersja SD, jak i HD, to likwidacja jednego z tych kanałów jest podstawą do wypowiedzenia umowy.

 

Domyślam się, że CP zrobi przed momentem wyłączenia tych kanałów wielką akcję przedłużania umów na dobrych warunkach - po to, żeby abonenci nie odeszli. Sądząc po tym, co mi zaoferowano i terminie zakończenia okresu podstawowego mojej (kończącej się przed czasem) umowy - ta akcja może już trwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejść pewnie przejdzie, ale do momentu wycofania dubli większość abonentów albo sami przedłużą umowy i nie będą mieli już dubli gwarantowanych, albo będzie wielka akcja CP dzwonienia i przedłużania umów, więc ilość umów z gwarantowanymi dublami sd będzie mała. Takie jest moje zdanie, bo to, że będzie można wypowiedzieć umowę jeśli się będzie miało duble zagwarantowane nie wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marekpolek

Niecały rok temu CP wycofał z oferty HBO i Cinemaxy w SD. Abonentom przysługiwało prawo rozwiązania umowy przed terminem, bez ponoszenia konsekwencji. Za kilka miesięcy będzie analogiczny przypadek gdy wycofają wiele kanałów w SD. Dotyczy umów podpisanych do 23.06.2014 (info: swojadroga).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak to jest z AP. Wersja HD zostaje a SD znika bo zastępuje ją Discovery Live ? Mam umowę z 2 mają 2014 to rozumiem że mam prawo do zerwania umowy ?

Doczytałem post "swojadroga" i znów powstaje problem bo CP ... męczące to wszystko jest, doprawdy ;)

 

W przypadku likwidacji dubli masz matematycznie mniej kanałów. W przypadku zmiany Animal Planet na Discovery Life masz kanał za kanał. Argument ze zmianą ramówki dającą prawo do wypowiedzenia umowy jest słaby - bo co w przypadku np. likwidacji w kanale filmowym jakiegoś serialu po jednym sezonie - też wypowie się umowę?

 

Nie popieram CP (dla mnie to dostawca śmiesznie taniej usługi fajnej jakości), ale staram się wytłumaczyć argumentację CP i de facto brak możliwości prawnych wypowiedzenia umów w przypadku zamiany jeden za jeden (tym bardziej, że nawet nadawca zostaje ten sam i w swoim pakiecie programów likwiduje jeden kanał, zastępując go bezpośrednio innym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet zamiana jeden na jeden i to kanału o tych samych treściach daje prawo do bezkarnej rezygnacji - taka jest praktyka

 

Tutaj mamy do czynienia z tłumaczeniem, że jest to rebranding mimo że zmianie ulega profil stacji... Nie patrzy się na pojedyncze ppozycje ale na ogólny charakter i profil stacji..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty nie powiesz? A czy nie identycznie było ze zmianą Love na Romance? Kanał za kanał a jakoś umowy można było wypowiedzieć.

viewtopic.php?f=7&t=13382&start=3270

 

Oba były nadawane przez jednego nadawcę, który wygaszał markę kanału wprowadzając na jego miejsce inny o tej samej tematyce?

 

W takim razie po co do umowy jest załączany wykaz kanałów gwarantowanych? Mam tam czarno na białym co mam mieć zagwarantowane i CP właśnie łamie warunki umowy usuwając jeden z tych kanałów. Ja mam umowę z CP, nie z nadawcą - pamiętaj o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty nie powiesz? A czy nie identycznie było ze zmianą Love na Romance? Kanał za kanał a jakoś umowy można było wypowiedzieć.

viewtopic.php?f=7&t=13382&start=3270

 

Oba były nadawane przez jednego nadawcę, który wygaszał markę kanału wprowadzając na jego miejsce inny o tej samej tematyce?

 

Te kanały nie były nadawane przez tego samego nadawcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz miał umowę podpisaną przed 23 czerwca 2014r. to będziesz miał prawo odstąpić od umowy bezkarnie po wyłączeniu kanałów SD gwarantowanych umową.

 

Niech któryś mod, w ramach odpoczynku od poprawiania na czerwono małych liter na duże, poprawi powyższą piramidalną bzdurę na czerwono, większą czcionką, z pomarańczowym szlaczkiem i rządkiem wykrzykników.

Odstąpienie od umowy oznacza, że umowę uznaje się za niezawartą i strony zwracają sobie wszelkie dotychczasowe świadczenia - klient oddaje dekoder z przyległościami, a operator oddaje całą wpłaconą dotąd kasiorę. Sam lubię wyciągać od pana Solorza jak najwięcej, ale obawiam się, że taki numer nie przejdzie.

 

 

W KC o odstąpieniu od umowy mowa jest w kilku kontekstach i nie w każdym należy się pełny zwrot (np. w wypadku wykonanej już usługi, której nie można zwrócić). Tutaj mówimy o odstąpieniu od umowy przez abonenta z powodu niemożności (nie z winy operatora) świadczenia przez operatora umówionej usługi. Za dotychczasową usługę wykonaną prawidłowo operatorowi należy się umowne wynagrodzenie (opłacany do tej pory abonament).

Umawiam się z operatorem, że o określonym czasie wykona dla mnie konkretną usługę, za konkretną kwotę. Dochodzi do sytuacji, że operator w tym konkretnym czasie, za konkretną kwotę nie wykonuje dla mnie konkretnie umówionej usługi i zgodnie z umownym zapisem pozwalamy sobie na zakończenie umowy bez okresu wypowiedzenia oraz bez dalszych roszczeń wzajemnych. Odstępuję od nienależycie wykonywanej umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rebranding?! Abstra[beep]ąc od poprawności z prawem, to w waszych postach, przez cały ten czas przyświeca jeden cel, przechytrzenia nadawcy w uzyskaniu jakiejkolwiek korzyści. Dlatego też nie bardzo wierzę w prawdziwość ewentualnych wypowiedzianych umów. Każda umowa jest na jakimś tam etapie i można ją wypowiedzieć dotrzymując do końca obowiązującego okresu podstawowego. Uzasadniając i podtrzymując w nim swoje niezadowolenie. Jestem przekonany, że wtedy operator stanie na wysokości zadania. Chyba, że wypowiadający będzie tak konsekwentny? Że rozwiązanie umowy się dokona?

Tylko! Czy na pewno wszystkim oto chodzi. Bo "gra" niewarta świeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a wystarczyło napisać pismo do CP o wysłane aneksu do umowy w związku ze zmianą kanału który był gwarantowany...i wszystko poszło bez straszenia i innych ceregieli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ciekaw czy jak będą planować usunięcie dubli(kanałów gwarantowanych) w wersjach SD,które mamy i będą chcieli zastąpić je wersjami HD to czy będzie możliwość rozwiązania umowy.Np.jeśli usuną Polsat Sport SD z pakietu Familijny,to czy dadzą w zamian Polsat Sport HD z pakietu wyższego?Oczywiście żadna dopłata nie wchodzi w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak myślicie, co będzie jak za kilka miesięcy CP usunie wersje SD wielu kanałów, bo podobno do końca maja mają tak zrobić ? Będzie wtedy możliwość rozwiązania umowy ? Pytanie dotyczy umów, które zostały podpisane gdy te kanały były jeszcze gwarantowane. Czyli chyba do lipca 2014.

 

Jeśli będziesz miał umowę podpisaną przed 23 czerwca 2014r. to będziesz miał prawo odstąpić od umowy bezkarnie po wyłączeniu kanałów SD gwarantowanych umową.

 

@dziadek186 - to nie jest moje stanowisko. Tak jak napisałem już, jest to komunikat i instrukcja CP dla pracowników CP i APS-ów.

 

@swojadroga Czy taką możliwość będę miały również osoby posiadające dekoder HD? Ja akurat mam umowę podpisaną przed 23 czerwca 2014 roku ale jest to umowa na dekoderze HD. Czy mógłbyś wyjaśnić tą zagwozdkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak myślicie, co będzie jak za kilka miesięcy CP usunie wersje SD wielu kanałów, bo podobno do końca maja mają tak zrobić ? Będzie wtedy możliwość rozwiązania umowy ? Pytanie dotyczy umów, które zostały podpisane gdy te kanały były jeszcze gwarantowane. Czyli chyba do lipca 2014.

 

Jeśli będziesz miał umowę podpisaną przed 23 czerwca 2014r. to będziesz miał prawo odstąpić od umowy bezkarnie po wyłączeniu kanałów SD gwarantowanych umową.

 

@dziadek186 - to nie jest moje stanowisko. Tak jak napisałem już, jest to komunikat i instrukcja CP dla pracowników CP i APS-ów.

 

@swojadroga Czy taką możliwość będę miały również osoby posiadające dekoder HD? Ja akurat mam umowę podpisaną przed 23 czerwca 2014 roku ale jest to umowa na dekoderze HD. Czy mógłbyś wyjaśnić tą zagwozdkę?

 

Mam rozumieć, że w Twoim PWU dołączonym do umowy, wcześniej przestano Ci gwarantować kanały SD mające swoje odpowiedniki w HD?

Zasada jest prosta, wyłącza operator kanał gwarantowany, masz prawo się na to nie zgodzić i zrezygnować (aby nie drażnić niektórych) z usług takiego operatora bez kary za wcześniejsze rozwiązanie umowy bez względu na posiadany sprzęt. Ważne jest czy w Twoim pakiecie wyłączany kanał jest gwarantowany.

 

PS. Pamieć mnie zawiodła. Duble SD były gwarantowane do 23 czerwca 2014r. Czyli Wszystkie umowy zawarte przed 24 czerwca 2014r. będą uprawniały do rezygnacji bezkarnej z usług CP po wyłączeniu wersji SD: AXN, Discovery Channel, Eurosport, Eurosport 2, FOX, Fox Life, History, ID, Nat Geo Wild, National Geographic Channel, Polsat, Polsat Film, Polsat News, Polsat Sport, Polsat Sport Extra, TLC, TVN, TVP 1, TVP 2, TVN 7, Universal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...