Skocz do zawartości

Zmiany w ofercie (kanałach Polsat Box) - czy można wypowiedzieć umowę?


Duro Hombre
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No dobrze, a co w przypadku gdyby np. CP w Pakiecie Muzyka zastąpił VH1 Polska kanałem VH1 European. Też będzie można wypowiadać umowę :?:

Według mnie tak. Nawet mogłaby być taka możliwość w przypadku DaringTV bo w końcu nazwa się zmieniła, a w umowie masz inną nazwę, ale problem jest taki, że na DaringTv nie podpisuje się umów.

A co do tego, że na infolinii mówią, że nie można rozwiązać umowy z powodu jakiejś zmiany w danym kanale. Proponowałbym nie brać tego do końca na powarznie. Nie raz tak mówili, a jak ktoś wysłał wypowiedzenie z tego powodu to CP musiał je przyjąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu możne być jeszcze jeden sposób na zerwanie umowy i ewentualne podpisanie nowej na nowych warunkach.

 

 

Będzie okazja do zmiany operatora

 

Polski rząd na przyszłym rok zaplanował nowe stawki VAT, które podniosą między innymi ceny usług operatorów telekomunikacyjnych i telewizyjnych. Zmiany w cenniku pozwolą na bezkarne rozwiązanie umowy.

Abonenci operatorów telekomunikacyjnych

i telewizyjnych zyskają pretekst, by bez uzasadnienia rozwiązywać umowy - informuje Rzeczpospolita. Wszystko przez zmianę podatku VAT (wzrost

o 1 pkt. proc.) od stycznia 2011 roku, który wymusi podniesienie niektórych opłat

. Zgodnie z prawem, operator ma obowiązek poinformowania klienta

o zmianie w cenniku

na piśmie. Dla operator oznacza to dodatkowe koszty druku i wysyłki.

 

To nie jedyne kłopoty na które muszą być przygotowani operatorzy. Zmiana na niekorzyść (np. podwyżka cen) daje klientowi prawo do rozwiązania umowy z operatorem bez ponoszenia kar umownych. Może się to okazać przydatne, gdy np. klient chce zmienić dotychczasowego operatora bądź podpisać nową, bardziej korzystną umowę.

 

Jednak operatorzy nie chcą tracić na decyzjach rządu. Jak podaje Rzeczpospolita, przedsiębiorstwa domagają się przepisów przejściowych, które spowodują, że klienci nie będą mogli łatwo opuścić operatora pod pretekstem podwyżki podatku VAT.

 

Źródło: Rzeczpospolita

 

za: media2.

 

No chyba że CP i inni obniżą cenę tak by po doliczeniu 23% Vatu suma-summarum końcowa kwota była identyczna jak teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cieszmy się za szybko :> . Może CP przeniesie na siebie tą podwyżkę VAT, a wówczas ceny brutto w cenniku pozostaną takie same dla klientów. Wtedy nie będzie podstaw do zerwania umowy. Nie wiem czy czasem takie rozwiązanie sprawy nie będzie dla CP bardziej korzystne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Właśnie dzwoniłem na infolinię polsatu- i otrzymałem odpowiedz,że nie można wypowiedzieć umowy ze względu na zniknięcie DTiL . Pan powiedział ,że treść kanału się nie zmieniła i nie można dlatego - a w regulaminie jest jasno powiedzine,że zastąpienie kanału innym pozwala na to - Co wy na to ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie można, ale moje zdanie nie ma znaczenia. Ale trzeba też dodać, że Discovery T&L musiałby być wymieniony w umowie, aby była jakakolwiek możliwość rozwiązania umowy. Tak mi się wydaje. Ale najlepiej by było, jakbyś udał się do rzecznika praw konsumenta i zapytał czy można czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

przepraszam z gory za pospiech, ale brak czasu uniemozliwia mi odgorne sprawdzenie i wyszukania informacji na temat ktory obecnie mnie frasuje .

Tak przechodzac do meritum mam pewnego rodzaju zagwostke. Umowe z Cyfrowym polsatem podpisalem na 13 miesiecy 30.09.2009 roku tak wiem kapitalnie w ostatni dzien miesiaca ; )Ale tak umowa na zestawieniu platnosci widnieje do 30.09.2010 co dla mnie stanowi okres podstawowy .Teraz dopiero dzis wyslalem wypowiedzenie umowy i z tego co doinformowalem sie punkcie naziemnym po 3 miesiacach powinna ona bezproblemowo zostac wypowiedziana . Dochodzi jednak pewna kolej rzeczy czy teraz :

 

A) w zwiazku z promocja* http://www.dvbnews.pl/news/5440/filmbox ... lsatu_akt_ niżsi maja wiecej ... moge wypowiedziec umowe ?

B) wczoraj podczas LE na kanalach VOD zostaly uruchomione dodatkowe kanaly na ktorych teoretycznie moznaby bylo ogladac mecze ... i niestety mimo iz posiadam adekwatny pakiet na ekranie widanil komunikat (kanal nie znajduje sie w twoim pakiecie abonenckim) mimo restartu dekodera wyjmowania karty nic to nie dalo . Biuro obslugi tj. automatyczna sekretarka nie potrafila mi wowczas na dana chwile pomoc. Wszystko udokumentowalem zdjeciami ; ) czy to powod by rozwizac umowe z ich winy ?

C) czy moge przejsc juz na nizszy pakiet tj familijny ?

 

Z gory dziekuje za odpowiedz ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowa na okres podstawowy obowiązuje Cie niemal do końca października, więc na wszelkie wypowiedzenia jest za późno. Od 31 października umowa przejdzie Ci na kolejne 12 miesięcy.

Z powodów jakie wymieniłeś nie możesz wypowiedzieć umowy.

Żeby oglądać mecze w ramach Domowej Wypożyczalni Filmowej musisz uiścić opłatę w wysokości 1 zł za kolejkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krisss16, rebranding rebrandigniem, ale zmienia się profil kanału, ja podpisywałem umowę na muzyczny VH1 Polska, a nie komediowy Comedy Central Family. A jak dadzą VH1 European, to według mnie też nic nie pomoże, bo ten kanał nadaje w języku angielskim, a zastępowanie kanału polskojęzycznego kanałem obcojęzycznym jest bardzo odpowiednim powodem zerwania umowy, mimo, że oba te kanały mają tego samego właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I widzisz. Regulamin mówi, że Cyfrowy Polsat zastrzega sobie prawo do zastępowania jednego programu, drugim. A także mówi, że w przypadku takiej zamiany można rozwiązać umowę. Nie ma mowy o nadawcy czy inne wersji językowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o o zamianie DTiL na TLC - zgadzam się ,że treść jest podobna ale to jest ZASTĄPIENIE czyli zmiana umowy . Pracownicy infolini ciągle gadają ,że to jedynie zmiana nazwy - ale w umowie mam czarno na białym, że będę odbierać DtiL a mam TLC. To tak jak gdyby ktoś zmienił nazwisko i chciał na starym dowodzie zaciągnąć kredyt - ten sam człowiek ale nie dostanie w banku kredytu jak to wyjdzie na jaw przy sprawdzaniu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o zmiane nazwy DTiL na TLC, to profil i język kanału został ten sam. W przypadku XXX Extreme który zmienił nazwe na Daring! TV, była taka sama sytuacja. Lecz w tym drugim przypadku, nawet jeżeli zmieniłby się profil kanału to co najwyżej można by było zrezygnować z opcji Daring! TV, a nie rozwiązywać umowe, bo jest to opcja dodatkowa na którą się umowy nie podpisuje.

 

A jeżeli dojdzie do zmiany VH1 Polska na VH1 European, to według mnie będzie możliwość rozwiązania umowy. W sumie profil kanału zostaje ten sam, ale zmienia się język. Wyobraźcie sobie, że z wszystkich kanałów, które mają oprócz polskiej wersji językowej inne wersje, usunie się polską ścieżke. I wtedy też nie będzie można rozwiązać umowy? Jeszcze jakby język angielski był używany na równi z językiem polskim to spoko, ale tak nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko weź pod uwagę, że na VH1 European nie ma reklam. Są emitowane tylko teledyski. Moim zdaniem nie będzie można rozwiązać umowy i wątpie, aby polskie platformy z tego powdou przyjęły rezygnację. Przede wszystkim to nie będzie wymiana VH1 Polska na jakiś inny kanał muzyczny, zupełnie innego nadawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...