Jump to content
Duro Hombre

Zmiany w ofercie (kanałach CP) - czy można wypowiedzieć umowę?

Recommended Posts

2 minuty temu, Specjalista Cyfrowy Polsat napisał:

Istnieje możliwość złożenia wypowiedzenia poprzez Internetowe Centrum Obsługi Klienta (ICOK). W pierwszej kolejności sugeruję jednak weryfikację, czy kanał CBS ACTION jest gwarantowany w posiadanej przez Ciebie ofercie.

Pytanie czy mogę składać już czy od 01.01.2020 r.??

9 minut temu, _Artek_ napisał:

"z końcem okresu podstawowego

He he... kolejny babol po  terminie "do dnia  31.12.2019"

Przecież okres podstawowy to jest graniczna data do której została podpisana umowa a w tej informacji powinno być z końcem najbliższego okresu rozliczeniowego.

@Nowy 123   @Specjalista Cyfrowy Polsat zgłoście gdzieś te błędy bo to już przegięcie :!:

17 minut temu, Specjalista Cyfrowy Polsat napisał:

Istnieje możliwość złożenia wypowiedzenia poprzez Internetowe Centrum Obsługi Klienta (ICOK). W pierwszej kolejności sugeruję jednak weryfikację, czy kanał CBS ACTION jest gwarantowany w posiadanej przez Ciebie ofercie.

No właśnie. Jak to zweryfikować żeby być pewnym na 100%?

W umowie tego nie mam.

@OlafS przecież jest napisane, że rozwiązanie nastąpi w okresie podstawowym a nie z końcem okresu podstawowego, więc co się nie zgadza? Jeśli ktoś ma np. jeszcze rok umowy i składa wypowiedzenie to rozwiązuje ją w okresie podstawowy o czym jest informacja w komunikacie. Dodatkowo jest informacja, że kara umowna nie zostanie naliczona. 

Edited by Nowy 123

Pytanie - jeśli złożę wypowiedzenie na początku grudnia to kiedy rozwiązuje się umowa - 31.12. czy 31.01?

ja napisałem w piśmie że rozwiązuje z końcem kolejnego  okresu rozliczeniowego  tj z dniem 28,12 . 

W związku ze zmianami w ofercie programowej Cyfrowego Polsatu i usunięciem z niej kanału CBS Action gwarantowanego w aneksie zawartym w dniu.......
Wypowiadam umowę o świadczenie usługi telewizji satelitarnej pomiędzy mną a Cyfrowym Polsatem S.A. ze skutkiem na koniec kolejnego okresu rozliczeniowego niniejszej umowy tj z dniem 28.12.2019.

dla ortodoksów można napisać w związku ze zmianą regulaminu .  

To chyba tak nie działa, jeżeli składasz oświadczenie w danym okresie rozliczeniowym, to umowa ulega rozwiązaniu z jego końcem. 

• Like 1

wysłałem zobaczę co mi odpiszą i dam znać jak nic nie odpiszą to zmienię datę i zaniosę do punktu a może moje doświadczenie przyda się komuś na forum .   

Edited by _Artek_

Dokładnie. Jeśli z powodu wycofania kanału to powinna się rozwiązać 28.11.19r. Natomiast jesli w wiadomości jest podany grudzień to pewnie będzie wprowadzone na grudzień zgodnie z tym co pisze klient. 

Założyłem że potrafią czytać i że prawo do odstąpienia od umowy mam do 31. 12 włącznie i że to ja wypowiadam umowę i ja decyduje kiedy....... jeśli nie potrafią czytać to też wam o tym napisze :D 

Jeśli przypadku mam  okres rozliczeniowy dopiero od 5 grudnia do stycznia to wtedy wpisać 31 czy inaczej ?

7 minut temu, _Artek_ napisał:

Założyłem że potrafią czytać i że prawo do odstąpienia od umowy mam do 31. 12 włącznie i że to ja wypowiadam umowę i ja decyduje kiedy....... jeśli nie potrafią czytać to też wam o tym napisze :D 

Ale Ty nie odstąpujesz od umowy tylko ją wypowiadasz. 

sorry zaplątałem się oczywiście w nagłówku trzeba wpisać "wypowiedzenie umowy " 

Edited by _Artek_

40 minut temu, Nowy 123 napisał:

@OlafS przecież jest napisane, że rozwiązanie nastąpi w okresie podstawowym a nie z końcem okresu podstawowego, więc co się nie zgadza? Jeśli ktoś ma np. jeszcze rok umowy i składa wypowiedzenie to rozwiązuje ją w okresie podstawowy o czym jest informacja w komunikacie. Dodatkowo jest informacja, że kara umowna nie zostanie naliczona. 

Sory, masz rację- zasugerowałem się cytowanym wpisem.

4 minuty temu, Jakub471 napisał:

Jeśli przypadku mam  okres rozliczeniowy dopiero od 5 grudnia do stycznia to wtedy wpisać 31 czy inaczej ?

Nie, nie pisz żadnych dat- napisz z końcem najbliższego okresu rozliczeniowego- przecież CP wie do kiedy to masz

Ja mam okres rozliczeniowy 27,   aktualnie jestem na darmowych miesiącach, wypowiedzenie złożę dopiero po 27 stycznia tak by jeszcze luty załapać za free a potem to niech się konsule starają z ciekawą ofertą.

• Like 1

5 minut temu, kocik89 napisał:

Dwa pytania 

kiedy składać i co jest w nagłówku 

w Nagłówku piszesz wypowiedzenie powołujesz się na zmianę regulaminu i składasz w pierwszym dniu grudniowego okresu rozliczeniowego . 

5 godzin temu, Nowy 123 napisał:

Idąc tym tokiem to klienci powinni dostawać informację o możliwości wypowiedzenia dopiero 31.12.19 r a jednak z jakiegoś powodu dostają już dziś. 

Niestety @OlafS nie ma racji bo Regulamin stanowi w kwestii wyłączenia gwarantowanego Umową kanału:

Abonentowi przysługuje prawo do rozwiązania Umowy Abonenckiej bez zachowania terminu wypowiedzenia, jednakże nie później niż 30 dni od dokonania takiej zmiany, ze skutkiem na koniec Okresu Rozliczeniowego, w którym przyjęto pisemne oświadczenie Abonenta o rozwiązaniu Umowy Abonenckiej bez zachowania okresu wypowiedzenia."

Informację o wycofaniu kanału na 1 okres rozliczeniowy przed zmianą.Tu jak wiadomo dla każdego to inny dzień w miesiącu.

I dalej  par.16

1. W przypadku złożenia przez Abonenta oświadczenia o braku akceptacji podwyższenia cen w trybie, o którym mowa w § 8 ust. 7, bądź też oświadczenia o braku akceptacji zmian Umowy Abonenckiej lub Regulaminu w trybie, o którym mowa w § 15 ust. 1, Umowa Abonencka ulega rozwiązaniu ostatniego dnia Okresu Rozliczeniowego poprzedzającego zmianę Cennika, Umowy Abonenckiej lub Regulaminu.

Jak ktoś nie korzystał wcześniej z takiej formy rozwiązania Umowy to po otrzymaniu informacji z CP (lub powzięciu sprawdzonej wiedzy, ze usunięty będzie kanał, który jest gwarantowanym w jego Umowie)

wysyła oświadczenie o braku akceptacji zmian i prośbę o rozwiązanie Umowy. Datami (a będzie to koniec okresu rozliczeniowego) zajmie się operator.

Jakby tego nie czytać....czas na wysłanie oświadczenia to od teraz do 30.01.2020.

Edited by zuzik1111
  • Like 1

8 minut temu, _Artek_ napisał:

w Nagłówku piszesz wypowiedzenie powołujesz się na zmianę regulaminu i składasz w pierwszym dniu grudniowego okresu rozliczeniowego . 

No alo tu gość pisał że można składać od 1.01 do 30.01