Jump to content
Duro Hombre

Zmiany w ofercie (kanałach CP) - czy można wypowiedzieć umowę?

Recommended Posts

53 minuty temu, Nowy 123 napisał:

Poczekajcie do jutra to będę mógł ogłosić dobre wieści. 😉😎

Brzmi enigmatycznie ale obiecująco ;)
Czyżby CP miał jakąś extra niespodziankę 🤓

Edited by TOMI2

55 minut temu, Nowy 123 napisał:

Poczekajcie do jutra to będę mógł ogłosić dobre wieści. 😉😎

No to podkęciłeś atmosferę.Chyba będą jakieś nowe kanały😉

• Like 1

1 godzinę temu, TOMI2 napisał:

Brzmi enigmatycznie ale obiecująco ;)
Czyżby CP miał jakąś extra niespodziankę 🤓

Tak- takie 2&1

że 01.01.2020 wyłączają CBS Action i o ile wzrastają ceny poszczególnych pakietów :mrgreen:

• Haha 1

1 godzinę temu, Nowy 123 napisał:

Nie, Panowie chodziło mi o to od kiedy będzie można wypowiadać umowę a nie nowe kanały. :)

To już wiemy.

CBS Action kończy nadawanie z dniem 01.01.2020

Dwa dni temu przedłużyłem umowę z CP i już go nie ma wykazie.

Powiadasz, ze przedłużyłeś umowę dwa dni temu i nie masz CBS Action w wykazie? To ja powiem tak, podpisałem umowę w listopadzie 2018 i też nie mam go w wykazie ciekawa sytuacja dla zainteresowanych prześlę skan kanałów gwarantowanych.

Edited by deejay_18

3 godziny temu, czytnik napisał:

To już wiemy.

A Da Vinci dalej gwarantowany ?

3 godziny temu, czytnik napisał:

To już wiemy.

Wiesz kiedy kończy nadawanie ale nie wiesz jeszcze od kiedy będzie można wypowiadać umowę powołując się na ten powód. 

29 minut temu, Kamil :D napisał:

A Da Vinci dalej gwarantowany ?

Nie sprawdzałem , ale zrobię to jutro.

@Nowy 123 - logika mi podpowiada że od 1stycznia 2020 skoro z tym dniem już nie będzie nadawał.

Godzinę temu, deejay_18 napisał:

To ja powiem tak, podpisałem umowę w listopadzie 2018 i też nie mam go w wykazie

Nie jesteś sam jeśli to cię pocieszy- była przerwa z gwarantowaniem tego kanału i ty się niestety na to załapałaś

Edited by OlafS

2 godziny temu, Nowy 123 napisał:

Wiesz kiedy kończy nadawanie ale nie wiesz jeszcze od kiedy będzie można wypowiadać umowę powołując się na ten powód. 

No i stało się jasne, mamy już oficjalny komunikat na swoich kontach w ICOK ;)
Do 31.12.2019 r. można składać wypowiedzenie, jeśli ktoś jest niezadowolony z powodu usunięcia CBS Action i ma ten kanał gwarantowany w umowie ;)

• Like 1

7 godzin temu, czytnik napisał:

Nie sprawdzałem , ale zrobię to jutro.

@Nowy 123 - logika mi podpowiada że od 1stycznia 2020 skoro z tym dniem już nie będzie nadawał.

No i widzisz trochę się pomyliłeś. 😉

Witam

Umowę mam do 27 marca 2020, jestem na wypowiedzeniu. Moje pytanie czy muszę wycofać wypowiedzenie i ponownie złożyć w związku z usunięciem kanału?

Rozumiem że mając ten kanał w poniższym wykazie, jest gwarantowany? Mam pakiet premium max.

e336983b7b8862ec2927b9f049002057.jpg

Godzinę temu, Kristiano Rinaldo napisał:

Mam ten kanał gwarantowany ale info brak. 

Mam info na ICOK. Kanał gwarantowany. Świetnie jak dla mnie :) Obecnie 24/6 od września. A więc....

Cytat
Zmiana programowa w Cyfrowym Polsacie! (25.11.2019)

Informujemy, że z dniem 31.12.2019 r. kanał CBS ACTION, który dostępny jest na pozycji 199 zakończy nadawanie na terenie Polski.

/.../

Jeżeli kanał CBS ACTION jest gwarantowany w Państwa Umowie lub Aneksie i nie akceptują Państwo powyższych zmian, przysługuje Państwu prawo do rozwiązania Umowy Abonenckiej, bez obowiązku zwrotu ulgi (kary), w przypadku, gdy była ona przyznana w umowie, a rozwiązanie nastąpi w Okresie Podstawowym. Pisemne oświadczenie o wypowiedzeniu można przekazać do dnia 31.12.2019 r. w Punkcie Sprzedaży Cyfrowego Polsatu i Plusa lub przesłać pocztą na adres: Cyfrowy Polsat SA, ul. Łubinowa 4a, 03-878 Warszawa.

Może mi ktoś wyjaśnić co tu jest grane?

Zgodnie z prawem umowy można wypowiedzieć jeśli nie zgadzamy się na zmianę i po zaistnieniu sytuacji a tu CP stawia wszystko na głowie- każe/pozwala składać wypowiedzenie w czasie istnienia kanału na liście  a nie po jego wyłączeniu, ja o wyłączeniu wiem, wy wiecie, ale są setki tysięcy, którzy na forum SK czy ICOK nie zaglądają o zaistniałym fakcie dowiedzą się post factum gdy okaże się że ich "ulubionego" kanału już nie ma na liście CP- i co,  im prawo wypowiedzenia już przysługiwało nie będzie :?:

Przecież to sprzeczne z prawami konsumentów.

• Upvote 1

A co z kanałem Da Vinci ponieważ chodzą głosy, że ma zakończyć nadawanie 31.12.2019 i tak się składa, że mam go jako gwarantowany. Posiada ktoś informacje odnośnie tego kanału?

OlafS, myslę, że będzie Im przysługiwało. Pamiętam,. że taka sytuacja już kilka lat temu była (tylko nie pamiętam jakiego kanału dotyczyła). Ale de facto wypowiedzenie złożone w styczniu wywoływało taki sam skutek.

@simijeśli chcesz ją rozwiązać to tak musisz złożyć ponownie powołując się na wycofanie kanału. Zależy czy masz w umowie możliwość włączenia pakietu Film HD bo jeśli nie masz to umowy nie rozwiążesz. 

Mam pakiet film na cały okres umowy, tak jak pisałem mam pakiet premium max za 100 zł

@OlafS spokojnie, wypowiedzenia będzie można składać do 30.01.20r włącznie. W komunikacie jest błąd i nie bawem bedzie poprawiony. A to że będzie można składać wcześniej wypowiedzenia to żadna nowość bo zawsze była taka możliwość zanim kanał został wycofany. Dlatego pisałem wczoraj o dobrych wieściach, bo wiedziałem że będzie można wcześniej wypowiadać umowy. :)

@simi sorry nie doczytałem. To przysługuje Ci prawo rozwiązania. Tylko musisz złożyć je ponownie. I pamiętaj, że wypowiedzenie z powodu wycofania kanału jest wprowadzane bez okresu wypowiedzenia tylko z najbliższym okresem rozliczeniowym. 

1 minutę temu, Nowy 123 napisał:

A to że będzie można składać wcześniej wypowiedzenia to żadna nowość bo zawsze była taka możliwość zanim kanał został wycofany.

Właśnie mam nie tyle obawy co  odczucie że takie złożone przed terminem z mocy prawa będą nieskuteczne.