Skocz do zawartości

Republika i Telewizja Republika


Katon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W zamieszczonym materiale YT widac, że TV Republika zadaje swoje durne pytania, a Owsiak na nie odpowiada.

Trudno nazwać odpowiedzią na pytanie stwierdzenie Owsiaka,że jest to durne pytanie. Niestety nie usłyszeliśmy odpowiedzi na pytanie np. Dlaczego Owsiak wnioskował o przeniesienie procesu do Warszawy i jego utajenie?? "Nie ma złych pytań są tylko złe odpowiedzi", "Kto pyta nie błądzi".

To nie jest tak,że konferencja jest sobie prywatnym spotkaniem, na którym mogą być tylko tacy, których lubię. Dziennikarze to jest zawód i ja sobie nie wyobrażam,że sobie np. Marszałek decyduje- ta stacja jest be, więc wstępu do sejmu nie ma.. No,ale skoro słyszę takie głosy to nie dziwota,że tak wyglądają te standardy demokratyczne w tym kraju.

Na miejscu TV Republiki zgłosiłbym sprawę do prokuratury o zniszczenie sprzętu, naruszenie granicy przestrzeni osobistej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Ty aby na ślepo nie bronisz TV Republika? Bo widzę, że czegokolwiek się nie tkną i zostaną skrytykowani przez internautów, wkraczasz Ty i plujesz jadem, nie wiedząc nawet o co chodzi. Pracownicy TV Republika to nie dziennikarze, a redaktorzy na umowach śmieciowych - pewnie za "smakowite kąski" mają obiecywane premie lub ewentualne umowy o pracę. Fajny jest fragment ich reportaża z konferencji, gdzie cytuje się bodajże rzecznika WOŚP, który im wygraża i źle życzy. Szkoda, że to kolejne oskarżenia bez pokrycia w dowodach - czyt. pomówienia. Zresztą - mam wgląd w ich profil na YouTube i Facebooku - nie muszę oglądać, żeby widzieć, że strasznie plują jadem w PO, Owsiaka i innych niewygodnych - z kolei TV Trwam się uspokoiła. Ciekawe co będzie za rok czy dwa jak ruszą kampanie wyborcze PiS, a potem ewentualnie zmieni się rząd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem materiał, zostali wyrzuceni przez ochronę GPW na polecenie organizatorów konferencji czy samego Owsiaka,a Pan Owsiak nie udzielił odpowiedzi na pytania tylko stwierdził,że są one złe.

Karolu ja ślepo nie bronię,dopiero gdy znam sprawę. Czy pluję jadem.. Skoro wypowiedź odmienną w stosunku do twojej oceny sytuacji jest jadem to tak -pluję jadem.

Rozumiem,że masz wgląd w umowy reporterów, dziennikarzy i innych osób zatrudnionych w TV Republika ,bo nie sądzę byś pisał posty jedynie w oparciu o jakieś swoje wyobrażenia i snuł domysły takie jak Jose o TV4 i TV6??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na miejscu Owsiaka bym to zawiesił na jakieś dwa lata, a potem bym żądał (a co, przecież w demokratycznym państwie można) od polityków, którym się nie podoba jego inicjatywa i takich samych mediów, aby pokazali ile to oni zrobili dla służby zdrowia przez ten czas gdy orkiestra nie grała.

 

Jedyne co, to szkoda projektu, bo po dwóch latach ludzie mogliby się już od tego odbić. Na tym polega demokracja, że sobie Owsiak może wybierać pytania, na które chce odpowiedzieć. Nie jest on pracownikiem administracji publicznej, którzy są zobowiązani prawem do udzielania informacji mediom. Choć właściwie to i dziś można by zapytać, każdego kto ma jakieś wąty do Owsiaka ile to on zrobił dla służby zdrowia. Bo rozwalić przydatną inicjatywę to każdy potrafi. Pokrzyczeć każdy potrafi, polatać z mikrofonem i pozadawać pytania. A d..py ruszyć do pracy to nie ma komu. Już widzę, jak którakolwiek partia, albo telewizja kupuje tyle sprzętu szpitalom. Za taką pracę dla nas wszystkich to Owsiak powinien tyle pieniędzy dostać od państwa, żeby nie musiał już do końca życia pracować. Wtedy by nie było podejrzeń, że za dużo zgarnia dla siebie.

 

EDIT. Ja już nie odpowiadam, bo się stosuję do zaleceń moda (szkoda tylko, że po jednym poście już muszę zakończyć :jupi: ). Choć i tak temat ze swojej strony praktycznie wyczerpałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na miejscu Owsiaka bym to zawiesił na jakieś dwa lata, a potem bym żądał (a co, przecież w demokratycznym państwie można) od polityków, którym się nie podoba jego inicjatywa i takich samych mediów, aby pokazali ile to oni zrobili dla służby zdrowia przez ten czas gdy orkiestra nie grała.

 

Jedyne co, to szkoda projektu, bo po dwóch latach ludzie mogliby się już od tego odbić. Na tym polega demokracja, że sobie Owsiak może wybierać pytania, na które chce odpowiedzieć. Nie jest on pracownikiem administracji publicznej, którzy są zobowiązani prawem do udzielania informacji mediom. Choć właściwie to i dziś można by zapytać, każdego kto ma jakieś wąty do Owsiaka ile to on zrobił dla służby zdrowia. Bo rozwalić przydatną inicjatywę to każdy potrafi. Pokrzyczeć każdy potrafi, polatać z mikrofonem i pozadawać pytania. A d..py ruszyć do pracy to nie ma komu. Już widzę, jak którakolwiek partia, albo telewizja kupuje tyle sprzętu szpitalom. Za taką pracę dla nas wszystkich to Owsiak powinien tyle pieniędzy dostać od państwa, żeby nie musiał już do końca życia pracować. Wtedy by nie było podejrzeń, że za dużo zgarnia dla siebie.

Zanim ogłosisz go świętym to powiedz czy on 50 mln wyciąga z własnej kieszeni?? WOŚP to jest dzieło ludzi, setek tysięcy ludzi, którzy to organizują ,zbierają datki i NAS-obywateli, którzy mu dajemy te pieniądze,więc o tym nie zapominajmy. I MY jako darczyńcy mamy prawo wiedzieć jak te pieniądze są spożytkowane. To tak jakbyś dał robotnikom kasę na remont domu i nie obchodziło cię czy oni Ci wybudują ten dom. Więc TV Republika zadając pytania o finanse działała w moim imieniu- Darczyńcy. Słyszałeś o Kid Projekt i panu Śpiewaku?? Dlatego niech się Owsiak nie obraża, a wszystko merytorycznie wytłumaczy. Dla mnie oczywiste jest,że on z WOŚP zyje i 100% zebranej sumy nie idzie na dzieci, ale pytanie jest czy za dużo z tych pieniędzy nie idzie na bieżącą działalność fundacji ?? Naprawdę nie idźmy w demagogię , bo rząd co roku wydaje na służbę zdrowia nie takie pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że wieczni hejterzy z (obecnie) TV Skrz...znaczy się...Republika którzy przy okazji każdego finału wymieniają argumenty przeciw włącznie z takimi o "[beep]wie" - jak myślicie, dorzucają się do tych 50 milionów? Jeżeli nie to dlaczego to oni jako jedyne media chcą wiedzieć o tych rzeczach tak jakby chcieli zniszczyć tą organizacje fałszywymi oskarżeniami oraz tradycyjnymi newsami pisanymi w smutnym stylu niezależnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne. TV Republika bez wrogów nie istnieje, więc szuka ich wszędzie, szukając jednocześnie poklasku u swoich widzów, którzy mają olbrzymią dozę zadowolenia, gdy [beep]a (słusznie lub nie, bo to bez znaczenia) dowali komuś, kto jest na tzw. czarnej liście (czytaj: tym co są przeciwko nam, bo nie z nami). No ale takie życie.

 

Swoją drogą podziwiam i gratuluję TV Republika, Gazecie Polskiej i Radiu Maryja. Te media kreują i wmawiają "swoim" widzom / czytelnikom / słuchaczom jakieś tam "zagrożenie dla Polski", by następnie ciągnąć od widzów kasę pod pretekstem "wolnych", "niezależnych" i oczywiście mówiących tylko "prawdę" mediów. Zapewne ludzie płacący na te media są przeświadczeni, że walczą ze złym systemem o wolną Polskę ;).

 

Dlatego od hasła "włącz prawdę" (TV Republika) bardziej lubię "włącz myślenie" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co napisałeś można powiedzieć o każdej stacji publicystyczno-informacyjnej w naszym kraju,nie ważne czy to Tv Republika,Tvn, Polsat czy Tvp,każda z tych stacji manipuluje swoimi widzami,co do hasła :wolnych,niezależnych to odnosi się do tego ze są niezależni od ekipy rządzącej nie tak jak inne media

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i każda stacja TV manipuluje, ale ludzie mają jeszcze rozum. Różnica między TV Republika a TVN24 czy Polsat News jest taka, że te dwie ostatnie nie kreują wroga i nie namawiają ludzi, by płacili za "prawdę" i "wolne" i "niezależne" media sprzedając różne gadżety, publikacje czy abonament. ;)

wolnych,niezależnych to odnosi się do tego ze są niezależni od ekipy rządzącej nie tak jak inne media

A co do niezależności to mam na myśli to, że tzw. medialna grupa Gazety Polskiej ma wiele, medialnych spółek powiązanych ze sobą, którymi rządzą ludzie Kaczyńskiego. Przypadek? Nie sadzę ;-). Dodatkowo tzw. Grupa Gazety Polskiej finansuje w 80 proc. reklamy TV Republika. Przypadek? Nie sądzę. Jednocześnie Gazeta Polska i dziennikarze TV Republika aktywnie angażują się w politykę (np. organizując wiece wyborcze z i dla polityków PiS). Przypadek? Nie sądzę? Ale trzeba na to spojrzeć z boku , aby zrozumiec, że ktoś tutaj robi kogoś "w konia" :)

 

Dlatego masz racje, są niezależni "od ekipy rządzącej", ale zapominają dodać, że są zależni od PiS i środowisk prawicowych. Więc sam musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, czy TV Republika jest prawdziwą telewizję niezależną. Swoją drogą, tak jak pisał Karol, ciekawe czy jak PiS wygra wybory, nadal będzie uważał, że TV Republika będzie niezależną "od ekipy rządzącej" :) A co "do innych mediów", które według ciebie są zależne od władzy, to jedyną telewizją zależną od polityków jest, była (za SLD, PiS i teraz PO) i będzie Telewizja Polska. W Grupie Polsat czy TVN nie widzę spółek, w których rządzą ludzie związani z PO ;)

 

Błagam Was. Nie mylmy "niezależność" dziennikarką z prowadzeniem polityki dla jednej partii pod płaszczykiem "niezależnego dziennikarstwa" i mówienia tylko "prawdy". Przykład TV Republika, Gazety Polskiej czy Radia Maryja pokazuje, że ludziom można wmówić wszystko, a oni za wszystko zapłacą myśląc, że to "dla dobra Polski". Można nie lubić rządzących, można nawet twierdzić, że Polsce zagraża jakiś wróg. Ale płacić stacji TV, by ta "uratowała Polskę" jest beznadziejne i śmieszne. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

óżnica między TV Republika a TVN24 czy Polsat News jest taka, że te dwie ostatnie nie kreują wroga i nie namawiają ludzi, by płacili za "prawdę" i "wolne" i "niezależne" media sprzedając różne gadżety, publikacje czy abonament. ;)

Nie łżyj i nie udawaj głupszego niż jesteś. Oczywiście,że te media mają wroga - PiS, Jarosława Kaczyńskiego i Antoniego Macierewicza, do tego kościół katolicki :) Innym wrogiem są narodowcy itd. Jak sięgnę po GW , włączę TVn czy inne medium to ciągle się mnie straszy tym zamordyzmem PiS-u. Nie mów,że nie płaci się za te media, płaci się kablówkom, telewizjom satelitarnym płaci się nic innego jak abonament. "Cała prawda całą dobę" to hasło nikogo innego jak TVN24 i jakoś nie widzę hejtu,że ta stacja manipuluje i tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wislok, nie chce dyskutować o tym kto z kim walczy, bo ty masz swój świat, ja swój świat i tak pozostaje. Przykładowo, dla mnie pedofilia w kościele jest złem i trzeba z nią walczyć, dla Ciebie pewnie to atak na kościół, który takie zachowania toleruje. Dla mnie kibolskie bójki na ulicy są złem, a dla ciebie atak na "narodowców". Więc nie dojdziemy do porozumienia, więc nie ma co dyskutować.

Nie mów,że nie płaci się za te media, płaci się kablówkom, telewizjom satelitarnym płaci się nic innego jak abonament. "Cała prawda całą dobę" to hasło nikogo innego jak TVN24 i jakoś nie widzę hejtu,że ta stacja manipuluje i tak dalej.

Przeczytaj mój powyższy post "ze zrozumieniem" jeszcze raz ;). Akurat w tym przypadku nie miałem sprzedaży abonamentu, gdy TV Republika jest w pakiecie u danego operatora (jak np. w Cyfrowym Polsacie, czy wkrótce w UPC), ale raczej cały inny biznes (książki, filmy, gadżety, pakiet sympatyka), który robi się tylko pod hasłami "wolnych", "niezależnych" mediów i walce "z wrogiem". Nie przypominam sobie, by TVN czy Polsat robił takie cyrki. TVN czy Polsat żyją przede wszystkim z reklam oraz z opłat "od gniazdka". Ale o widza walczą programem, a nie na wiecach wyborczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne. TV Republika bez wrogów nie istnieje, więc szuka ich wszędzie, szukając jednocześnie poklasku u swoich widzów, którzy mają olbrzymią dozę zadowolenia, gdy [beep]a (słusznie lub nie, bo to bez znaczenia) dowali komuś, kto jest na tzw. czarnej liście (czytaj: tym co są przeciwko nam, bo nie z nami). No ale takie życie.

 

Swoją drogą podziwiam i gratuluję TV Republika, Gazecie Polskiej i Radiu Maryja. Te media kreują i wmawiają "swoim" widzom / czytelnikom / słuchaczom jakieś tam "zagrożenie dla Polski", by następnie ciągnąć od widzów kasę pod pretekstem "wolnych", "niezależnych" i oczywiście mówiących tylko "prawdę" mediów. Zapewne ludzie płacący na te media są przeświadczeni, że walczą ze złym systemem o wolną Polskę ;).

 

Dlatego od hasła "włącz prawdę" (TV Republika) bardziej lubię "włącz myślenie" :)

Każda stacja ma coś za uszami.

płacić stacji TV, by ta "uratowała Polskę" jest beznadziejne i śmieszne

Czyżby! Aby oglądać np. TVN24 lub Polsat News nie trzeba płacić? To dopiero nowina. A z jakiego dekodera można to oglądać za darmo!

Każda stacja ma w sobie solgan reklamowy, który niby ma ją promować. Nie będę tu ich przytaczał, bo każdy wie o co chodzi.

Zastanawiające jest w jak dziecinny sposób, cytat z powyższego postu - pomimo, że ludzie mają jeszcze swój rozum – to widzowie wszystkich tego typu stacji są ogłupiani.

Dowodem na to jest przedstawianie we własnych postach swoich racji i to z jaką zaciekłością - opluwając stacje informacyjne, z którymi jest nie po drodze.

Chciałbym aby stosunek ten się zmienił, a jeśli jest to niemożliwe, to proszę w tym temacie milczeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby! Aby oglądać np. TVN24 lub Polsat News nie trzeba płacić? To dopiero nowina. A z jakiego dekodera można to oglądać za darmo!

 

Aby zwracać komuś uwagę, należy czytać ze zrozumieniem. Akurat w tym przypadku nie miałem sprzedaży abonamentu, gdy TV Republika jest w pakiecie u danego operatora (jak np. w Cyfrowym Polsacie, czy wkrótce w UPC), ale raczej cały inny biznes (książki, filmy, gadżety, pakiet sympatyka), który robi się tylko pod hasłami "wolnych", "niezależnych" mediów i walce "z wrogiem". Nie przypominam sobie, by TVN czy Polsat robił takie cyrki. TVN czy Polsat żyją przede wszystkim z reklam oraz z opłat "od gniazdka". Ale o widza walczą programem, a nie na wiecach wyborczych :).

 

Zastanawiające jest w jak dziecinny sposób, cytat z powyższego postu - pomimo, że ludzie mają jeszcze swój rozum – to widzowie wszystkich tego typu stacji są ogłupiani. Dowodem na to jest przedstawianie we własnych postach swoich racji i to z jaką zaciekłością - opluwając stacje informacyjne, z którymi jest nie po drodze.

 

Ja nigdy nie opluwałem TV Republika, jako stacji. Wychodzę z założenia, że każda telewizja można nadawać swój program. Natomiast zawsze podkreślam, że telewizja i jej dziennikarze, którzy przedstawiają się jako "niezależni", a ten slogan jest uparcie powtarzany przez zagorzałych widzów TV Republika, nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Powtarzam, że nie chodzi mi tutaj o POGLĄDY dziennikarzy głoszone na antenie TV, ale rzeczywistą działalność dziennikarzy.

 

Błagam Was o szersze myślenie. Co innego jest, gdy Sakiewicz czy Wildstein na antenie TV Republika wypowiada na antenie TV swoje poglądy, z którymi mogę się zgadzać czy też nie. A co innego, gdy dane medium organizuje uliczny marsz dla danej partii politycznej. Czy naprawdę w tym przypadku nie potraficie (lub nie chcecie) odróżnić działalności dziennikarskiej od działalności politycznej? Oczywiście to też pewnie wina tych złych mediów "zależnych od władzy" TVN i Polsatu, bo przeciez TV Republika działa "dla dobra Polski" ;)

 

Żeby była jasność. Nie jestem zwolennikiem żadnej telewizji informacyjnej, bo każda ma coś za uszami, popełnia błędy itd. Ale potrafię odróżnić działalność dziennikarską, nawet jeśli z poglądami się nie zgadzam, od działalności politycznej. Ani TVN ani Polsat nie wyprowadzają ludzi na ulice i nie organizują wieców wyborczych. Czy jeszcze ktoś pamięta, że TV Republika powstała w rocznicę smoleńską i była współorganizatorem marszu wraz z PiS? Czy to nie jest polityczne angażowanie się? Czy na tym ma polegać ta wielka "niezależność"? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wislok, nie chce dyskutować o tym kto z kim walczy, bo ty masz swój świat, ja swój świat i tak pozostaje. Przykładowo, dla mnie pedofilia w kościele jest złem i trzeba z nią walczyć, dla Ciebie pewnie to atak na kościół, który takie zachowania toleruje. Dla mnie kibolskie bójki na ulicy są złem, a dla ciebie atak na "narodowców". Więc nie dojdziemy do porozumienia, więc nie ma co dyskutować.

Dla mnie pedofilia jest złem i to z nią należy walczyć,a nie z pedofilią wyłącznie w kościele i tylko ją nagłaśniać. Wg badań pedofilia w kościele to 1,3 do 2%.Oglądając nasze media wychodzi,że to co najmniej 80%..Np. u homoseksualistów to 23-40%, o tym jednak nikt nic nie mówi. Chodzi o skalę nagłaśniania pojedynczych przypadków i atakowania całej społeczności. Manipulując twierdząc,że uważam,że bójki na ulicy nie są złem,nigdy nic takiego nie napisałem. Tak właśnie działa manipulacja jaką tu stosujesz. Tak samo jak minipulujesz twierdząc,że kościół toleruje pedofilię. Prawo Kościelne jest surrowsze w tym zakresie od prawa cywilnego i to przeczytałem akurat także w GW w wywiadzie z Przeciszewskim.

 

Przeczytaj mój powyższy post "ze zrozumieniem" jeszcze raz ;). Akurat w tym przypadku nie miałem sprzedaży abonamentu, gdy TV Republika jest w pakiecie u danego operatora (jak np. w Cyfrowym Polsacie, czy wkrótce w UPC), ale raczej cały inny biznes (książki, filmy, gadżety, pakiet sympatyka), który robi się tylko pod hasłami "wolnych", "niezależnych" mediów i walce "z wrogiem". Nie przypominam sobie, by TVN czy Polsat robił takie cyrki. TVN czy Polsat żyją przede wszystkim z reklam oraz z opłat "od gniazdka". Ale o widza walczą programem, a nie na wiecach wyborczych.

Przepraszam Cię bardzo. Czy Kraśko i inni nie wydają książek. TV Republika tworzą w dużej mierze dziennikarze prasowi, którzy od lat wydają książki . Także sprzedaż gadżetów czy innych tego typu spraw nie jest nielegalna, nie mają swojej platformy i muszą szukać zysków właśnie w taki sposób.

 

Osobiście nie kupuję tego typu rzeczy jak abonament do oglądania przez internet,długopisy,vlepki itp. bo dla mnie to [beep]oły. Zaangażowanie w organizację wieców politycznych i silne zaangażowanie przynajmniej częśći osób tworzących TV Republikę, także wspieranie ich inicjatyw przez PiS uważam za patologiczne i na pewno ciężko tu mówić o niezależności. To po prostu pusty slogan. Także w żaden sposób nie wsparłem TV Republiki ani nie jestem jej widzem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby zwracać komuś uwagę, należy czytać ze zrozumieniem. Akurat w tym przypadku nie miałem sprzedaży abonamentu

Czy w Cyfrowym Polsacie oprócz abonamentu za oglądanie TV Republika trzeba zapłacić jeszcze coś dodatkowo?

 

Właśnie należy czytać ze zrozumieniem. Zalecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaangażowanie w organizację wieców politycznych i silne zaangażowanie przynajmniej części osób tworzących TV Republikę, także wspieranie ich inicjatyw przez PiS uważam za patologiczne i na pewno ciężko tu mówić o niezależności. To po prostu pusty slogan.

 

I tu sobie możemy przybić piątkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że dyskusje dot. polityki na forum nie są mile widziane, zgodnie z regulaminem (II. 1). Posty od 11:11 powinny wylecieć, bogdan425 warunkowo to puścił, ale już wystarczy. Każdy powiedział co miał do powiedzenia i dalsze wątki polityczne będą lecieć do kosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za puszczenie mojego postu. Chciałem pewną kwestię wyjaśnić raz na zawsze i dobitnie.

Wydaje mi się,że Owsiak po prostu przesadza. Problemem jest negatywne nastawienie, nawet Lasek mógł spokojnie porozmawiać z dziennikarzami tej stacji i wyraził swoje racje,odparł wszystkie zarzuty, obiło się bez przepychanek, gorszących scen i zakończył rozmowę kiedy chciał. Moi zdaniem naprawdę wezwanie ocrony było zbyteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne. TV Republika bez wrogów nie istnieje, więc szuka ich wszędzie, szukając jednocześnie poklasku u swoich widzów, którzy mają olbrzymią dozę zadowolenia, gdy [beep]a (słusznie lub nie, bo to bez znaczenia) dowali komuś, kto jest na tzw. czarnej liście (czytaj: tym co są przeciwko nam, bo nie z nami). No ale takie życie.

 

Swoją drogą podziwiam i gratuluję TV Republika, Gazecie Polskiej i Radiu Maryja. Te media kreują i wmawiają "swoim" widzom / czytelnikom / słuchaczom jakieś tam "zagrożenie dla Polski", by następnie ciągnąć od widzów kasę pod pretekstem "wolnych", "niezależnych" i oczywiście mówiących tylko "prawdę" mediów. Zapewne ludzie płacący na te media są przeświadczeni, że walczą ze złym systemem o wolną Polskę ;).

 

Dlatego od hasła "włącz prawdę" (TV Republika) bardziej lubię "włącz myślenie" :)

 

 

uważam dokładnie tak samo, z tym jednak, że wytłuszczone słowa zamieniłbym na TVN, Gazetę Wyborczą, RMF i Radio Zet

:lol2::lol2::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie pedofilia jest złem i to z nią należy walczyć,a nie z pedofilią wyłącznie w kościele i tylko ją nagłaśniać. Wg badań pedofilia w kościele to 1,3 do 2%.Oglądając nasze media wychodzi,że to co najmniej 80%..Np. u homoseksualistów to 23-40%, o tym jednak nikt nic nie mówi.
Masz dużo racji, sondaże tego, jaki jest odbiór tego zjawiska, to potwierdzają. Tylko nie zapominaj, jaka jest przyczyna kontrowersji związanej z tym tematem. Nie jest to skala zjawiska. Tą przyczyną było ukrywanie przez biskupów tego typu zdarzeń i przenoszenie takich księży do innych parafii, gdzie mogliby stanowić zagrożenie dla niczego nieświadomych innych dzieci. To tak naprawdę moralnie obciąża biskupów. W tym sensie rozumiem, dlaczego abp Michalik tak pokrętnie zwalał winę na wszystkich innych i to właśnie brak przyznania się do winy napędzał te dyskusje, które można było uciąć prostym stwierdzeniem, że to był błąd i więcej nie będziemy tego robić, a nie opowiadać, że zagubione dzieci lgną do ludzi i innych wciągają (jak rozumiem - w tym księży). Przecież to była kompromitacja i to na konferencji dla samych dziennikarzy, która żeby było śmieszniej miała obwieszczać wymuszoną z Watykanu zmianę postępowania w takich sytuacjach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...