Skocz do zawartości

Republika i Telewizja Republika


Katon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wiem czy manipulacja. Wykres wyraźnie pokazuje to co pokazuje w czasie emisji równoczesnej wszystkich trzech programów telewizyjnych program Republiki oglądało więcej osób niż Dzień Dobry TVN. Różnica jest taka, że program Republiki trwa do 7.52-53, a śnią dniówki dopiero startują. Bardziej wizerynkowe chwalenie się, ale czy kłamstwo no to nie powiedziałbym. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, swordfish napisał(a):

W ramach autopromocji w przerwach reklamowych podobną taktykę stosuje także Biznes24. Pojawia się komunikat, że ogląda ich 2,2 mln widzów. Młodkowski manipuluje dla swojej sekty, podobnie jak Sakiewicz.

O to też grubo u Młodkowskiego bo średnio to ma trzystu widzów 🤣

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, fanbonda napisał(a):

Wykres wyraźnie pokazuje to co pokazuje w czasie emisji równoczesnej wszystkich trzech programów telewizyjnych program Republiki oglądało więcej osób niż Dzień Dobry TVN.

Nie wiem jak Ci to z tego wykresu wychodzi. Przez godzinę oglądalność Republiki oscyluje wokół 5000. Dopiero w końcówce rośnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, dvbtowiec napisał(a):

Bardzo ciekawa sytuacja się wywiązała między Republiką a FOX News.

Republika powołuje się na FOX News, FOX News na Republikę ;)

https://www.facebook.com/OgladamWiadomosci/posts/pfbid02GZHFnL7pBrKkizH63Lmx7fNsHVvcV6oG6BCjjmckXd9iDa5ydq5tvYhMRJxDUyUal?locale=pl_PL

I teraz pytanie kto był pierwszy, to dylemat niczym co było pierwsze jajko czy kura.

Wystarczy się bardziej przyglądnąć na ten obrazek, żeby się zorientować, że to nieprawdziwy kadr - w prawym-górnym rogu obrazka widać napis #fake

459342322_1081111906713430_2602294147925

13 godzin temu, Mateusz2006 napisał(a):

Mam wrażenie że TV Republika ma gdzieś niebezpieczeństwo ewentualnej powodzi.

Przecież w programie Dzisiaj było ostrzeżenie o możliwych powodziach, więc nie wiem o co Ci chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, fanbonda napisał(a):

Wrzucający tweet pisze o oglądalności programu wyłącznie w czasie równoczesnej emisji " Przyjaciół Republiki ", " Dzień Dobry TVN" oraz "Pytanie na śniadanie" To bardzo krótki okres. 

Dlatego jest bez znaczenia dla pomiarów. To może być chwilowe minutowe zatrzymanie się na kanale, co nie jest równoznaczne z tym że ktoś ten program oglądał.

Godzinę temu, Bartosz10 napisał(a):

 w prawym-górnym rogu obrazka widać napis #fake

Masz rację. Nie zauważyłem tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są wejścia reporterskie lub migawki z terenów zagrożonych powodzią? To, że nie transmitują żadnego briefingu prasowego z Urzędów Wojewódzkich, mogę zrozumieć ze względów politycznych. Powinni jednak próbować rozmawiać z przedstawicielami służb ratunkowych, z synoptykami lub z innymi specjalistami od zagrożeń pogodowych. Alerty RCB idą do mieszkańców kilku województw, na pewno Dolnośląskie, Śląskie, Opolskie i Wielkopolskie. To nie jest mały lokalny, obszar.

 

Ok, teraz widzę jest. Życzkowski rozmawia z radnym PiSu na moście Pomorskim we Wrocławiu.

Edytowane przez swordfish
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wszystkich dużych stacjach jak TVP Info, Polsat News, TVN24 programy specjlane z sytuacji w kraju w związku z opadami, a zarówno Republika jak w wPolsce24 zajmuje się innymi rzeczami, a jeśli o sytuacjach powodziowych to jak kropidłem.

Ale jak można mówić, skoro nie ma się bazy reportów terenowych.

A podobno to Republika przejęła misję publiczną po TVP :)

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śniadaniówkę Republika nadawała z Lewina Kłodzkiego, więc przy okazji jest więcej kadrów z powiatu kłodzkiego. Gdyby nie to, nie mieliby co pokazywać. Z opolskiego nie widziałem żadnych relacji, a tam zaczyna wzbierać fala powodziowa i zaczynają się ewakuacje. Posiłkują się tylko materiałami internautów z mediów społecznościowych.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, swordfish napisał(a):

więc przy okazji jest więcej kadrów z powiatu kłodzkiego.

Tu nie o kadry chodzi relację dla mieszkańców o sytuacji. W niektórych rejonach kraju była prowadzona ewakuacja. Co tu dadzą kadry?

Tu są potrzebni reporterzy na miejscu, nie jeden a siatka reporterów z różnych rejonów, a tych brak w obydwu kanałach. Więc w tym znaczeniu brak kadr widać jak na dłoni.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.09.2024 o 09:36, dvbtowiec napisał(a):

sytuacji w kraju w związku z opadami, a zarówno Republika jak w wPolsce24 zajmuje się innymi rzeczami

Dziś manifestacja z Jarosławem Kaczyńskim na czele. 

 

W dniu 14.09.2024 o 10:45, swordfish napisał(a):

opolskiego nie widziałem żadnych relacji, a tam zaczyna wzbierać fal

Pewnie wszystkie ekipy łącznie z Gwardynskim są w Warszawie i będą relacjonować wystąpienie prezesa.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, fanbonda napisał(a):

Ludzie mieszkający na terenach zagrożonych powodzią widzą za oknem co się dzieje i mają ważniejsze rzeczy niż oglądanie telewizji. 

Lepiej bym tego nie usprawiedliwił. Można zadać pytanie po co jest taka telewizja, kanał informacyjny to informacje, to nie wyłącznie wielka polityka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, swordfish napisał(a):

W tym wypadku najlepiej wypada TVP Info, które zorganizowało studio polowe na nabrzeżu odrzańskim z widokiem na Ostrów Tumski we Wrocławiu. Stamtąd prowadzący łączą się z reporterami w terenie.

Zdecydowanie. Na plus cały czas rozmowy z mieszkańcami w programie "Polska Bliżej"

36 minut temu, fanbonda napisał(a):

Ludzie mieszkający na terenach zagrożonych powodzią widzą za oknem co się dzieje i mają ważniejsze rzeczy niż oglądanie telewizji. 

Ale chyba nie wszyscy mieszkają na terenach zagrożonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, dvbtowiec napisał(a):

Lepiej bym tego nie usprawiedliwił. Można zadać pytanie po co jest taka telewizja, kanał informacyjny to informacje, to nie wyłącznie wielka polityka. 

To nie usprawiedliwianie. Co do drugiego to się zgadzam. Inna sprawa, że warto by rzetelnie informować, w tej chwili chociażby jest relacja, cały czas podgląd na Głuchołazy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...