Skocz do zawartości

Republika i Telewizja Republika


Katon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, prysiu86 napisał(a):

@G2000  i @dvbtowiec Jest taka możliwość na dekoderze "zablokuj kanał". Zablokujcie sobie w końcu  TV Republika i po kłopocie. W czym jest problem?

No właśnie. Ja tak zrobiłem. Zablokowałem kanały proprawicowe takie jak TV Republika, WPolsce.pl, Trwam i mam spokój, chociaż co jakiś czas gdzieś przeczytam o czym tam mówią i jak szczują na nową demokratyczną władzę, jak obrzydzają, jak poróżniają, jak zmyślają i manipulują. Jak kłamią.

Edytowane przez Kirk
  • Popieram 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że w końcu Republika przeszła na HD. Powinni jeszcze wprowadzić pewne zmiany w grafice kanalu, dodać nowe oprawy, bajery itp...niepotrzebny jest ciągły znacznik "na zywo" na górze ekranu. Powinien się pojawić wtedy kiedy jest relacja na żywo lub przy niektórych programach i płynnie znikać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bułgar
4 hours ago, balusiek said:

Fajnie by było gdybyśmy w tym temacie rozmawiali, czy kanał Republika jest w HD czy SD. Na jakich częstotliwościach. W naziemnej, satelitarnej. Co się zmienia. A nie "napieprzali" się politycznie...

Problem w tym, że kanał jest stricte polityczny, czemuż o zawartości nie dyskutować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, prysiu86 napisał(a):

@G2000  i @dvbtowiec Jest taka możliwość na dekoderze "zablokuj kanał". Zablokujcie sobie w końcu  TV Republika i po kłopocie.

Dlaczego mam blokować? Chcę mieć szeroki obraz świata i dlatego od czasu do czasu przełączam sobie na TV Republika. I od razu wiem co dobre a co złe. :D Taki Prezes Kaczyński, co wyszło przypadkiem, ograniczał się do oglądania starego TVP INFO i po zmianie kodowania musiał po nocach dzwonić do szefa TVP. Może dlatego że oglądał tylko jeden kanał jest teraz zaskoczony tymi wszystkimi aferami. Swoją drogą ciekawe co teraz ogląda? TV Republikę z testowego MUX-u? Jak wyłączą ten MUX to znowu będzie miał problem. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bułgar
2 minutes ago, G2000 said:

Dlaczego mam blokować? Chcę mieć szeroki obraz świata i dlatego od czasu do czasu przełączam sobie na TV Republika. 

Dokładnie. Trzeba wiedzieć co w trawie piszczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam @mrozio11 wprowadzasz w błąd ;) Przecież na pasku w Republika jest wyraźnie napisane

żródło: https://www.facebook.com/OgladamWiadomosci/?locale=pl_PL

444928983_1020884419402846_1513337220958

 

Dla kontrastu zdjęcie z Onet https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/dziwna-wizyta-jaroslawa-kaczynskiego-w-brukseli-frekwencyjna-klapa/gvc6tm9

PN7k9kuTURBXy9mZGVlZWRkZS04YzhlLTQwNWEtO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mrozio11 napisał(a):

wysłali do Brukseli swoich ludzi, żeby zrobić transmisje z protestu, w którym uczestniczyło, według belgijskiej policji 1200 rolników?

Powodem był raczej wyjazd zagraniczny Ważnej Osoby, co nieczęsto się zdarza. :!:

A ten masowy protest, okazał się być piknikiem ... :?:

Cytat

 

We wtorek w Brukseli odbył się ostatni przed wyborami do Parlamentu Europejskiego protest rolników. Organizatorzy - holenderskie stowarzyszenie Farmers' Defence Force - spodziewali się, że zgromadzi on 25 tys. osób. Według danych belgijskiej policji w proteście uczestniczyło około 1200 rolników.

W odróżnieniu od poprzednich demonstracji przedstawiciele stowarzyszeń i związków zawodowych rolników z Holandii, Niemiec, Polski, Francji, Belgii, Włoch, Hiszpanii, Irlandii i Rumunii nie zdecydowali się tym razem na wjazd traktorami do centrum Brukseli. Protest - który miał formę pikniku, gdzie można było raczyć się burgerami i belgijskimi frytkami - został zorganizowany w parku na północnych obrzeżach miasta, obok charakterystycznej budowli Atomium. Z głośników na zmianę było słychać przemówienia zgromadzonych rolników i holenderskie piosenki w dyskotekowym rytmie, jak "Boeren Ga Maar Staan" (Chłopi powstają).

 

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Kaczynski-straszy-rolnikow-w-Brukseli-Zielony-Lad-to-anihilacja-8759126.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, dvbtowiec napisał(a):

Związek jest taki że Republika prezentowała ten protest jako coś masowego, co załączyłem na zdjęciu wyżej.

To wprowadzanie opinii publicznej w błąd.

Zdjęcie dla mnie nie jest dowodem, z każdego protestu widzę zdjęcia, które maja dowodzić a. Nie było wielkiej frekwencji b. Była olbrzymia frekwencja. Nie wiem z której godziny pochodzi prezentowane zdjęcie. Ale w wątku TV Republika mnie dyskusja o proteście nie interesuje. 

 

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na marginesie różne portale w tym policja belgijska mówi o niewielkiej liczbie uczestników. Pasek mówi co innego. Ktoś mija się z prawdą.

Nikt nie będzie przeprowadzał śledztwa, jednak znając ten kanał bardziej wierze policji belgijskiej niż temu co widzę na pasku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do tematu wątku - na WirtualnychMediach podano dane z Nielsena za maj, okazuje się że udziały w rynku TV Republika za maj wynoszą 2,98 proc., tyle co TV Puls (chodzi o wszystkich widzów, nie o grupę 16-59).

Tutaj źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tvp1-caly-czas-liderem-rynku-ale-mocno-traci-tv-republika-z-udzialem-jak-tv-puls

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

19 minut temu, fanbonda napisał(a):

wiem jak w Polsce wielokrotnie podważono dane podawane przez policję. 

Na podsumowanie jeszcze podam że korespondent Polsat News także podaje niezbyt dużą liczbę https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2024-06-04/protest-w-brukseli-nie-tak-huczny-jak-zapowiadano-prezes-pis-nie-wyszedl/

Zbyt wiele źródeł mających swoich korespondentów na miejscu twierdzi co innego niż pasek w Republice.

My tego nie ustalimy, opieramy się na tym co przekazują dziennikarze. Czyli z tego wynika że Republika przekoloryzowała skalę.

 

 

Co do udziałów to sporo rzeczywiście jak na kanał satelitarno-kablowy + niewielkie zasięgi MUX lokalnych. Tym bardziej dziwi mnie chęć wejścia na MUX8, który będzie kosztowny, a nie wiadomo czy się zwróci i przyniesie znaczący wzrost udziałów.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...