Skocz do zawartości

Republika i Telewizja Republika


Katon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

może on to gadał żartobliwie nawiązując do profilu stacji? tekst drukowany tego nie odda.

No ale ci co zwykle wiedzą lepiej, byle był hejt i pogarda.

Są sposoby by oddać żart w tekście drukowanym. Kogo jak kogo,ale mnie trudno posądzać o hejt w stosunku do Terlikowskiego. On ma bardzo wyraziste poglądy i nieraz mówi rzeczy kontrowersyjne jak chciażby sugestia aby Angelina Jolie wycięła sobie mózg, gdyż występuje rak mózgu. Szczerze powiedziawszy nie sądziłem,że jest coś takiego jak sport konserwatywny, lewicowy, liberalny,ale dzięki Terlikowskiemu już wiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu Rachoń nagrywał na żywo: https://twitter.com/michalrachon/status/675388043356958722

https://www.periscope.tv/w/aTsTPzM1OTA2MDR8MWpNS2dWa2JPQU14TPB7smuQ54FoHOWIBv0KKJFkdl2TI5ksURDLDYLEC2wt

 

Dobrze się zapoznać z powyższym nagraniem samego Rachonia, nim się napisze, że Policja została nasłana. Jak już, to wezwana i nie wiem, czy żeby kogoś usuwać? Nie widać tego na tym nagraniu. Gdyby nie groźby pod adresem gościa, który przyjechał na wywiad i od dawna jest pod ochroną, to Rachoń przegiąłby rzeczywiście w moich oczach. Gdyby Witwicki wiedział, że pomylił redakcje, to by go nie było z kamerzystą. Jasne, że Witwicki ma taką pracę jako dziennikarz, ale widać wyraźnie, że gość z ochroną nie przyjeżdża do Polsat News i w dodatku nie ma ochoty na nieprzewidzianą "setkę", bo umawiał się na wywiad w innym studiu i tym bardziej nie przed wejściem. Teraz jest wielkie zdziwienie!

 

Rachoń kryształem nie jest, bo spowodował kilka zgrzytów na początku swojej pracy dziennikarskiej, ale widać, że pracuje nad sobą i swoim warsztatem. Chyba z większym stażem Witwicki mógł uzgodnić wcześniej, że będzie "czatował" na zamkniętym i ogrodzonym terenie na "setkę", której brak był łatwy do przewidzenia. Nie pamiętam przy tym Witwickiego zadającego kłopotliwe pytania z zakresu domeny publicznej, które padły na przykład ze strony Rachonia (sławna udawana konferencja prasowa Owsiaka, bo element prawdziwy wniósł do niej dopiero Rachoń). Podsumowując, to można rzec, że widać, że prawdziwe dziennikarstwo telewizyjne dopiero kiełkuje wśród młodych i samo z siebie jakoś do tej pory nie wyrosło znacznie. Dopiero zapotrzebowanie społeczne sprawia, że przynajmniej w TV Republice jest coś do obejrzenia. W innych stacjach widzę ciągle budowanie miniaturowych nowel wcale nie informacyjnych, a bardziej kurtyn zasłaniających ważne tematy albo traktujących o nich tylko w drzwiach i to nawet nie u siebie. Wiem, wiem. Czasem coś się w Polsat News przydarzy, czyli jakiś ciekawy wywiad. Po TV Republice, Superstacja i Polsat News jeszcze coś pokazują. Szkoda, że Witwicki "zgubił się" u konkurencji. Może szukał tak naprawdę nowej posady? :P Dziwne, żeby wpadł tylko nakręcić ujęcie ze znanym Żoliborzaninem? :P

 

EDIT:

 

@PONIŻEJ @Mr.Chiquita Wczoraj jeszcze działało to wideo. Policja w ilości dwóch funkcjonariuszy chyba weszła do środka. Nikt się nie zajmował Witwickim i kamerzystą, bo podjechał znany Żoliborzanin pod drzwi i wszedł do środka na umówiony wywiad. Witwicki i kamerzysta to nagrali, a nagrywający to Rachoń wszedł po chwili do środka i wyłączył nagrywanie. Na początku Rachoń tylko pytał Witwickiego, kto ich wpuścił i co robią? Witwicki odpowiadał niezrozumiale, po cichu. Rachoń pokazywał zamkniętą bramę, wejście do budynku TV Republika i jakieś auto, przy którym stali Polsatowcy Newsowcy. Auto rzeczywiście nieco blokowało swobodny podjazd innego auta pod drzwi, ale nie stało przed nimi, a tylko obok. Nie wiem, bo nie zrozumiałem tej rozmowy, czy Witwicki potwierdza, że to nie jest ich auto. Nie widziałem też, żeby policjanci zajmowali się Polsatowcami Newsowcami. Może potem? Rachoń powinien to nagranie gdzieś udostępnić, jeśli ma być to wiarygodne zdarzenie, ale nic rażącego na nim nie widziałem. Nie wiem, jak działa ten Priscope, że nagrania już nie ma? Wszedłem tylko na profil TT Rachonia zalinkowany z tego artykułu w Wirtualnych Mediach i tam to znalazłem i dlatego tu wrzuciłem.

 

@PONIŻEJ @Widz Nikogo z TVN nie było. Szydzisz sobie, ale taka jest prawda, jak twoj szyderstwa. Hahaha! TV Trwam i TV Republika podają zupełnie inne informacje, które jeśli występują w innych mediach, to są prawie zawsze zniekształcone i wychodzą odwrotnie. Ja nie wierzyłem już w informacje z TV, aż tu się pojawiła obok TV Trwam właśnie TV Republika i okazuje się, że są inni eksperci, inni publicysci i inne informacje. Może Ci to przeszkadza w twoich interesach? Zawsze możesz nie oglądać drażniącej prawdy. Możesz sobie włączyć jakaś telenowelę paradokumentalną na innych kanałach i na zakąskę posłuchać innych wiadomości i faktów. :P Bardzo wciągają i potem boli oglądanie TV Republiki, ale da się przeżyć. :P

Edytowane przez Homo Satiens
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzw. syndrom oblężonej twierdzy. Wszyscy na nich dybią i chcą zniszczyć, więc trzeba się bronić i wzywać policję. A ciemnota kupuje, Republika ostatnim bastionem polskości, wolności, obiektywnego, niezależnego dziennikarstwa. A te parszywce z TVN, Polsatu tu przychodzą i brużdżą prowokatorzy jedni. Do więzienia z nimi.

Edytowane przez widz666
  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV Republika sobotni marsz KOD transmitowała tylko w internecie. Widzowie odbierający kanał przez kablówki i satelitę, mogli w tym czasie zobaczyć jedynie telezakupy. Oczywiście niedzielny marsz prorządowy pokazali w całości wszędzie. Niezła manipulacja. ;) Więcej na http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/tv-republika-transmitowala-marsz-kod-tylko-w-internecie-niedzielny-marsz-nieco-wazniejszy-niz-sobotni.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV Republika sobotni marsz KOD transmitowała tylko w internecie. Widzowie odbierający kanał przez kablówki i satelitę, mogli w tym czasie zobaczyć jedynie telezakupy. Oczywiście niedzielny marsz prorządowy pokazali w całości wszędzie. Niezła manipulacja. ;) Więcej na http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/tv-republika-transmitowala-marsz-kod-tylko-w-internecie-niedzielny-marsz-nieco-wazniejszy-niz-sobotni.

Czy to nie idealny powód, żeby podnieść go i szeroko omówić w programie Kulisy manipulacji? Chcieli złapać złodzieja, a złapali sami siebie na kradzieży.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co w ogóle chodzi? To jest prywatna TV. Byle nie kłamali. Ze złodziejstwem to nie ma nic wspólnego, więc uważaj sobie Widzu. TVP powinna relacjonować obie demonstracje i udokumentować ilość protestujących, a z tym były związane akurat różne dziwne zabiegi z kadrowaniem ujęć, aby tego nie zrobić rzetelnie.

 

Może mają długofalową i szczegółową umowę na emitowanie tych telezakupów i nie mogli zrezygnować?

 

Oczywiście wolałbym, żeby to było relacjonowane jednak tradycyjnym kanałem, czyli przekazem satelitarnym, również przez nich.

 

Najpewniej chodzi o zachęcanie do zakupu kart dostępu przez internet.

 

Czy nadal są zepchnięci przez nc+ na odległe miejsce listy kanałów z 28 na 216, której to listy nie można zmienić?

 

 

@PONIŻEJ @Amber Gold

Z drugiej strony dobrze, że nie poszli z kamerami na sobotnią manifę, bo przynajmniej nie prowokowali swoją obecnością. Nie to, co TVP INFO przeżarte prowokacjami w każdej postaci poza nielicznymi wyjątkami. Dlatego TV Republika tak bardzo boli wielu, bo pokazuje prawdę i unika tanich prowokacji, będąc przy tym ostoją intelektualnego pzekazu informacji, a nie quasi-intelektualnego.

Edytowane przez Homo Satiens
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie żałować należy że nie pokazywali tego co na filmikach na niezalezna.pl z tej manifestacji:)

Te bluzgi, obelgi, przepychanki, wyrywanie mikrofonow, zasłanianie kamery, byłoby na co popatrzeć, na te popisy 70 letnich resortowych obrońców demokracji :)

powinni nie tylko to transmitowac ale jeszcze codziennie powtarzać w prime timie.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Homo Satiens

Drobna uwaga organizacyjna: Nie odpowiadaj na posty poniżej twojego, edytując stary. Tylko napisz kolejnego. Okropnie się to czyta, gdy najpierw jest polemika, a później tekst z odniesienia. Gdyby tak wszyscy robili - chaos na forum murowany.

 

Poza tym, TV Republika nie pokazuje prawdy. Prawda jest taka, że ludzie mają różne poglądy i spojrzenia na daną sprawę. A ta telewizja wybrała sobie tylko jedno, z pozycji skrajnego prawego skrzydła "rzeczywistości". Pozostałe są albo marginalizowane i pomijane, albo stygmatyzowane i otwarcie uznawane za wrogie. Obraz społeczny wypływający z TV Republiki, jest dla mnie zbyt zero-jedynkowy - żeby nie powiedzieć "czarno-biały". A ja chcę też pozostałe "cyferki" i "barwy". TV Republika nie unika prowokacji i manipulacji, co pokazały sprawy np. WOŚP i marszów. I nie mam na myśli tylko tych ostatnich - "uwielbiam" te ich sugestie, że służby porządkowe działały prowokacyjnie (bo Policji oczywiście nie zależy na spokoju ;)). Propagandowe spoty Terlikowskiego to oczywiście sama "prawda" (jego działalność jest obrazą dla intelektu). O kłamstwach i manipulacjach widzami w sprawie Smoleńskiej, to szkoda pisać. Efekt jest taki, że "zamach smoleński" stał się dogmatem, w który ludzie wierzą, bez niepodważalnych dowodów. Dlatego ten nadawca jest u mnie na cenzurowanym bardziej niż inni.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...