Skocz do zawartości

Republika i Telewizja Republika


Katon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, fanbonda napisał(a):

Kolejna afera ujawniona tym razem z matką dziennikarza Onetu. 

Żebyś Ty był tak skrupulatny w pisaniu o ujawnionych aferach o których w Republice nie mówią, a trąbią o nich inne media, to byś z internetu nie wychodził :) 

Też mnie ciekawi cóż to za aferka?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakimś dziwnym trafem w tym wątku ochoczo informujesz że została ujawniona jakaś aferka bez wskazywania jaka. Po co zatem taka informacja, skoro nie odpowiadasz? .

W innych wątkach mógłbyś takie zdanie pisać codziennie, bo afer bez liku, a tego nie widzę.

 

P.s. nigdzie nie napisałem że wyłącznie się zajmują. Poza tym jak uważnie czytasz wątek tak twierdzi więcej osób niż ja. Znalazłeś sobie usprawiedliwienie żeby uzasadnić tą wrzutkę od czapy o jakiejś aferce, aby Ci tego wpisu nie wyrzucono za niezgodny z regulaminem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dvbtowiec bez trudu znajdziesz wystarczy 5 sekund w google :) Twoje zaczepki są śmieszne patrząc na twoją aktywność gdzie wielokrotnie widziałem wpisy o Funduszu Sprawiedliwości gdzie ochoczo pisałeś czego sprawa dotyczy zaznaczając ,że tego nie ma na antenie . W wątku TVN24 też zamieszcza się informacje o ustaleniach ich dziennikarzy :)  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo nie ma. Pokazuję na przykładzie tej sprawy jak i wielu innych że ten kanał pomija niewygodne tematy. 

Informowanie o czymś że jest jakaś niby afera, czego nie dopowiadasz, co nie ma związku z tym tematem, bo afer jest multum ostatnio i nie piszemy że stacja X czy Y wykryła aferę o ile nie dotyczy to samej stacji bo jest niezgodne z regulaminem.Więc ta informacja nic nie wnosi do tematu wątku.

A Ty robisz już trzecią taką wrzutkę. Najpierw że Nisztor coś wykrył, potem że poseł zgłosił coś co prokuratury, teraz z matką dziennikarza. Szukać nie zamierzam specjalnie. Bez odbioru.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

No bo nie ma. Pokazuję na przykładzie tej sprawy jak i wielu innych że ten kanał pomija niewygodne tematy. 

Informowanie o czymś że jest jakaś niby afera, czego nie dopowiadasz, co nie ma związku z tym tematem, bo afer jest multum ostatnio i nie piszemy że stacja X czy Y wykryła aferę o ile nie dotyczy to samej stacji bo jest niezgodne z regulaminem.Więc ta informacja nic nie wnosi do tematu wątku.

A Ty robisz już trzecią taką wrzutkę. Najpierw że Nisztor coś wykrył, potem że poseł zgłosił coś co prokuratury, teraz z matką dziennikarza. Szukać nie zamierzam specjalnie. Bez odbioru.

:) piękna logika, ja mogę pisać o aferach, bo mogę, ty nie bo to wrzutki niezgodne z regulaminem. Urocze. 

Ja na przykładach zas pokazuję, ze ta stacja to raz nie mowi wyłącznie o Tusku. 2. Jesli inne media nie informują o sprawach ujawnianych przez Republikę to znaczy, ze są mediami niewiarygodnymi? Tak jak pisał Mariusz w Polsce jest problem z mediami, bo większość nie ukrywa zbytnio swoich sympatii i jakos tak jest, że ujawniają afery strony, której nie lubią. To nie problem wyłącznie Republiki, a zdecydowanej wiekszosci mediów. Ja zapoznaję się z ustaleniami czy to TVN, Republiki czy Wyborczej i dopiero oceniam, a nie z góry oceniam, ze skoro ujawnia to dane medium, ktorego nie lubię to nie ma sprawy. 

  • Popieram 1
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że to jest forum o telewizji, a nie o setnych nic nie znaczących aferkach. Gdyby z tego powodu w TV ukazał się specjalny reportaż zapisany oddzielnie w ramówce, tak jak niedawno Polskie Matrioszki na PN, to już można pisać, ale takie pisanie to jest bez sensu.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dvbtowiec napisał(a):

No bo nie ma. Pokazuję na przykładzie tej sprawy jak i wielu innych że ten kanał pomija niewygodne tematy. 

Informowanie o czymś że jest jakaś niby afera, czego nie dopowiadasz, co nie ma związku z tym tematem, bo afer jest multum ostatnio i nie piszemy że stacja X czy Y wykryła aferę o ile nie dotyczy to samej stacji bo jest niezgodne z regulaminem.Więc ta informacja nic nie wnosi do tematu wątku.

A Ty robisz już trzecią taką wrzutkę. Najpierw że Nisztor coś wykrył, potem że poseł zgłosił coś co prokuratury, teraz z matką dziennikarza. Szukać nie zamierzam specjalnie. Bez odbioru.

To jest stacja prywatna, zrozum to wreszcie. Może nadawać, pomijać co chce. W przypadku TVN24 jakoś Ci nie przeszkadza pomijanie czy wałkowanie w kółko tego samego co nic nie wnosi do gospodarki czy debaty publicznej. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fanbonda napisał(a):

:) piękna logika, ja mogę pisać o aferach, bo mogę, ty nie bo to wrzutki niezgodne z regulaminem. Urocze. 

Urocze by było gdybyś zrozumiał sens mojej wypowiedzi. Nie piszę o aferach, ale o tym że niektóre tematy są przemilczane. To chyba zasadnicza różnica?

23 minuty temu, satmaniak2000 napisał(a):

To jest stacja prywatna, zrozum to wreszcie. Może nadawać, pomijać co chce. 

A my to na forum jesteśmy prywatnymi osobami i możemy krytykować co chcemy. Zrozum to wreszcie :)

1 godzinę temu, fanbonda napisał(a):

Jesli inne media nie informują o sprawach ujawnianych przez Republikę to znaczy, ze są mediami niewiarygodnymi? 

Sęk w tym że te afery są kapiszonami zazwyczaj :) 

I jeszcze raz to nie chodzi o to że jest afera. Tylko afer w różnych telewizjach jest ujawnianych dużo. Jeśli chcesz być taki skrupulatny w informowaniu społeczności co dana telewizja ujawnia, rób to w innych wątkach także, będziesz wiarygodny.

45 minut temu, Klopseł napisał(a):

Tylko że to jest forum o telewizji, a nie o setnych nic nie znaczących aferkach. Gdyby z tego powodu w TV ukazał się specjalny reportaż zapisany oddzielnie w ramówce, tak jak niedawno Polskie Matrioszki na PN, to już można pisać, ale takie pisanie to jest bez sensu.

Otóż to.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Certyfikatów  wiarygodności od Ciebie  nie potrzebuję, nie piszę  o aferach tylko o tym co jest  na antenie,  gdybym pisał o aferze  to byś nie pytał 

8 godzin temu, dvbtowiec napisał(a):

 

Też mnie ciekawi cóż to za aferka?

Jak nie masz nic ciekawego  do dodania to skończ te swoje zaczepki ad personam .

W TV Republika  grzeją temat pocisku, który uderzył w blok mieszkalny. O Campusie Polska zaś  nie  mówią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolegą również się podzielił swoimi spostrzeżeniami odmiennymi. Chyba może? :)

34 minuty temu, fanbonda napisał(a):

 Jak nie masz nic ciekawego  do dodania to skończ te swoje zaczepki ad personam .

Najpierw zajrzyj do słownika i przeczytaj co znaczy wycieczka ad personam.

Oceniam to co wklejasz, a nie Ciebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, fanbonda napisał(a):

Kłeczek jakby  w Republice  spuścił  z tonu, nie  jest aż tak agresywny  jak w TVP .

Tak jak kojarzę, to już w lipcu, gdy widziałem jego program nadawany w dni powszednie, robił to łagodniej niż gdy prowadził audycje publicystyczne w TVP, więc jak widać to jakaś dłuższa zmiana. Mam wrażenie, że jest tam kilku bardziej aktywnych "pistoleciarzy" jako reporterów.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, dvbtowiec napisał(a):

Żebyś Ty był tak skrupulatny

 

Godzinę temu, dvbtowiec napisał(a):

będziesz wiarygodny.

1 godzinę temu, Klopseł napisał(a):

Faktycznie  nie piszesz o mnie ad personan. Odnosisz się wyłącznie o meritum :) Czyli do stacji.

@Kirk w sumie to kojarzę dwóch reporterów  Michała Gardyńskiego i Jelonka. Ich masz na myśli? 

Edytowane przez fanbonda
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

5 godzin temu, dvbtowiec napisał(a):

Najpierw zajrzyj do słownika i przeczytaj co znaczy wycieczka ad personam.

By za chwilę stwierdzić po przytoczeniu, ze wycieczki były. 

 

4 godziny temu, dvbtowiec napisał(a):

co z tego @fanbonda prawda zabolała?

Nie, mnie bawi twoje aktywność 🤣  Jak widać bardziej od merytorycznej dyskusji interesuje Cię subiektywne komentowanie aktywnosci innych i wywolywanie sporów wycieczkami personalnymi. 

 

Cytat

Argumentum ad personam (łac. „argument wymierzony w osobę”) – pozamerytoryczny sposób argumentowania, w którym dyskutant porzuca właściwy spór i zaczyna opisywać faktyczne lub rzekome cechy swego przeciwnika bądź jego dokonania.

Definicja argumentacji jakiej uzywasz, bo prosiles o definicję.

 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw trzeba ją rozumieć aby ją cytować.

Jeśli zauważam nietypową aktywność w tym wątku której nie widzę w innych wątkach, pomimo iż są ku temu o wiele większe okazje, to jest jak najbardziej merytoryczne. 

To stwierdzenie faktu.

W żadnym wątku nikt nie pisze że poseł zgłosił coś do CBA czy do prokuratury na podstawie reportażu w danej telewizji.

A jednak w tym wątku o tym czytam.

W żadnym wątku nikt nie pisze że stacja X czy Y wytropiła kolejną aferę jeśli nie ma to związku z tematem tej stacji, a jednak w tym wątku to czytam.

No sorry. Tego się nie na nie zauważyć. 

To przemycanie treści w taki sposób aby nie łamać regulaminu. Bo co wnosi do tematu Telewizji Republika to że ktoś z sejmu na podstawie reportażu zgłasza coś co CBA? Chyba jedynie ma na celu podbicie piłeczki i zawiania grozą jakie to rzekomo poważna zarzuty.

Niestety przynoszą odwrotny skutek niezależnie jakie masz przekonanie. I na tym kończę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielokrotnie u Ciebie jest tego typu aktywność :) wklejanie badz opisywanie calych afer z dopiskiem tego nie uslyszysz w Republice. 

I to jest dla Ciebie ok, wspomnienie co na antenie jest( nie czego nie ma) dla Ciebie ok nie jest. Zapowiedź posła Konfederacji padla w programie TV Republika w związku z ich ustaleniami wiec ma to zwiazek ze stacją. Ty z góry choć nawet nie wiesz o co chodzi deprecjonujesz dziennikarzy TV Republika piszac "aferka" zamiast zapoznać się.  Brz obejrzenia po wrzuceniu zapowiedzi programu ", Ściśle jawne"juz zdeprecjonowałeś piszac, ze są niewiarygodni , wiec tak ten post z informacją, że będzie zawiadomienie mial związek z twoją i nie tyllo aktywnością, ktora z góry uznała,  ze to nic przed emisją programu narzucając odpowiednią narrację.Nie bedziesz mi  dyktowac ani narzucać rodzaju mojej aktywności. Jak będę miał kaprys to mogę ogladac jeden kanał i o nim wyłącznie pisać, nie musze zaspokajać twoich wymagań.

Edytowane przez Sentence
Usunięto zaczepkę.
  • Popieram 7
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz - jako kanał informacyjny powinien podawać wszystkie informacje. I wykazuję tym (nie tylko ja - czego nie dostrzegasz) że hasła reklamowe tego kanału mają się zero do rzeczywistości. I jest to jak najbardziej zgodne z tematem.

Nie rozumiesz? Twój problem. Reszta Twojej wypowiedzi - powiedziałem już wszystko wcześniej.

 

Chcesz być wiarygodny informuj we wszystkich wątkach jaką aferę ujawnił dany kanał i kto kogo podał do prokuratury. W przeciwnym razie to hipokryzja. I nie trzeba tu żadnego certyfikatu aby ją dostrzegać. Czego tu nie rozumiesz? Oczywiście że rozumiesz, tylko udajesz.

 

  

2 godziny temu, fanbonda napisał(a):

Ty z góry choć nawet nie wiesz o co chodzi deprecjonujesz dziennikarzy TV Republika 

Wróć na tamtą stronę i przypomnij sobie kto jeszcze jako pierwszy podważył wiarygodność dziennikarza.

Ale po co o tym wspominać, skoro można tak pokierować dyskusją aby wyszło że to ja jestem ten zły. I tak to jest z obiektywizmem u Ciebie. 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Sentence
Wycięto wzmianki polityczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież stoi jak byk

Cytat

Brz obejrzenia po wrzuceniu zapowiedzi programu ", Ściśle jawne"juz zdeprecjonowałeś piszac, ze są niewiarygodni , wiec tak ten post z informacją, że będzie zawiadomienie mial związek z twoją i nie tyllo aktywnością, ktora z góry uznala, ze to nic

Z twoją i nie tylko aktywnością, więc i innych. 

Lubisz rzucac epitetem hipokryzji, tylko jak wspomnialem, ze inni tez o wszystkim nie informują to już to dla Ciebie problemem nie było. Zrozum, ze nie mam zadnego obowiązku śledzić kazdej stacji i informowac o wszystkim( przecież tego nie czynię także w tym wątku). Gdybym miał własną telewizję informacyjną to wtedy jako widz mógłbyś mieć  wymagania i oczekiwania.   Jak już dawno wspomnialem negatywnie oceniam Tv Republika jalo całość  co nie oznacza, ze wszystlo tam jest złe, kazdy materiał, sprawę należy oceniać indywidualnie. Tak robie z każdym medium, Onet, Wyborcza, TVN itd. 

 

 

  • Popieram 4
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...