Skocz do zawartości

Samsung DSB 305G


mimik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem nowy ale często tu zaglądam...

Posiadam Samsung DSB-S305G .(mam go już na własność )

Rano jeszcze był sprawny ,teraz już nie świeci żadna dioda, brak zasilania.

Czy mam go oddać do najbliższego serwisu..

Słyszałem o wymianie dekodera i czy będę musiał podpisać nową umowę..

Co z opłaconym abonamentem czy podczas trwania naprawy przejdzie na następny miesiąc..

Proszę o radę co mam zrobić w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojemu sąsiadowi też niedawno padł Samsung. Był u dystrybutora gdzie podpisał umowę lecz oni nie chcieli mu go przyjąć i dać zastępczego. Powiedzieli, że musi zadzwonić do serwisu Samsunga (mimo podanych numerów telefonów nikt się nie zgłaszał), zamówić sobie kuriera i wysłać dekoder do naprawy. Dopiero w innym punkcie dystrybucji załatwili to jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam pewien problem i prosiłbym o pomoc.

Posiadam dekoder CP - Samsung DSB-S305G i 333 kanały (np. brak TVP Historia,TVP Info,DSF, i inne które powinny być), kanałów znajduje dosyc duzo ale niestety nie wszystkie, tak jak mowie mam 333 kanaly a podczas wyszukiwania selektywnego na satelicie Hot Bird 1-6 wyszukuja sie az 1002 KANAŁY!!! Tylko nie wiem jak je przeniesc na liste kanalow, zeby bylo te 1002 a nie 333 :P No ludzie! Zeby nawet nie miec TVP INFO/3... Co zrobić żeby działało i żeby wyszukiwał mi wszystkie kanały ?

zupełnie się nie znam więc proszę o odpowiedź, z góry dz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienione przez Ciebie kanały, znajdują się na satelicie Astra 1. Nie wiem, czy posiadasz odpowiednią instalację. Z Twojej wypowiedzi wynika, że nie ?. Jeśli tak, to musisz ręcznie wprowadzić częstotliwości tych transponderów, wtedy będziesz mógł się cieszyć dodatkowymi, polskimi kanałami.

Jeszcze jedno. Przed wyszukaniem kanałów, ustaw tryb wyszukiwania na "Wszystkie", wtedy będziesz miał te 1000 kanałów. Pytanie, po co Ci kanały kodowane z innych platform :?: Tryb wyszukiwania ustaw na "FTA".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, nie mam pojęcia, dzisiaj był u mnie montażysta zamontował antenę, podpiął dekoder i wszystko jest Ok, tylko, że tak jak mówie mam tylko 333 kanały, może to i dużo, ale wiem, że można więcej, tylko, że nie wiem jak zrobić to z tymi transponderami. Ustawienia LNB mam takie: Satelita: Hotbird 1-6 (13.0 E), Dolny oscylator: 9750 MHz, Górny oscylator: 10600 MHz, Tryb DiSEqC jest wyłączony, Ton 22khz ustawione na Automatycznie, więc pewnie masz racje. Czy pomógłbyś mi napisać jak można ręcznie wprowadzić częstotliwości tych transponderów (jeżeli chodzi o tą Astre)? Byłbym bardzo wdzięczny, bo naprawdę chciałbym mieć więcej tych kanałów... :)) Z góry dziękuje wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wszystko jasne. Niestety, twoja instalacja nie pozwala na odbiór Astry 1. Posiadasz jeden konwerter (jak jest inaczej, to napisz). Do odbioru Astry, potrzebujesz drugiego konwertera w układzie zeza, lub konwerter typu monoblok (jeśli masz antenę 80-90 cm). Częstotliwości wprowadza się w menu w opcji Skanowanie Transponderów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno. Przed wyszukaniem kanałów, ustaw tryb wyszukiwania na "Wszystkie", wtedy będziesz miał te 1000 kanałów. Pytanie, po co Ci kanały kodowane z innych platform :?: Tryb wyszukiwania ustaw na "FTA".

Zrobiłem to jeszcze raz przed chwilą. No właśnie podczas gdy skanowałem selektywnie zaznaczyłem przy Hotbird 1-6 opcję WSZYSTKIE po czym na pilocie wcisnąłem OK, po wyszukaniu pojawiła mi się informacja: "Twój odbiornik cyfrowy znalazł: Programów TV - 947 Programów Radiowych - 308", więc wcisnąłem na pilocie OK, żeby zapisać znalezione programy. Później wyszłem z menu dekodera, no i okazało się, że kanałów znowu jest 333, a tamte się nie zapisały. Dlaczego tak się dzieje?

 

UPDATE: Z tego co wiem, to ten gościu montarzysta, który dzisiaj montował to wszystko u mnie, montował właśnie chyba 2 konwertery i mówił coś właśnie o tym monobloku, więc myślę, że mam 2! Tak, napewno 2!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapisały się, tylko, że na liście kanałów "Wszystkie". Przełącz się na tą listę i będziesz miał dostęp do tych kanałów.

 

W menu dekodera przejdź do ustawień LNB, dla satelity Hot Bird 1-6 ustaw Tryb diseqc na: diseqc A. Zapisz zmiany, następnie dla satelity Astra 1 ustaw diseqc B, zapisz zmiany i gotowe. Przy skanowaniu selektywnym wybierz Hot Bird i Astra 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapisały się, tylko, że na liście kanałów "Wszystkie". Przełącz się na tą listę i będziesz miał dostęp do tych kanałów.

Jakbym jeszcze wiedział jak to zrobić... Przepraszam, że jestem ciemny ale dopiero pierwszy raz mam styczność z takim sprzętem, więc powinieneś mnie zrozumieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to tu jestem, żeby Ci pomóc. Myślałem, że masz jeden konwerter dlatego, że miałeś wyłączony diseqc. Ten fachowiec mógł Ci to poustawiać, nic by mu się nie stało. Mam trochę inny model dekodera, ale szukaj na pilocie funkcji CH.LIST (lub jakiejś channel list). Powinno wyświetlić się menu, a tam "Ulubione". Wybierz je (prawdopodobnie czerwony przycisk). Tam już będziesz miał listę, na której będzie "Wszystkie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaję mi się, że w przypadku mojego dekodera jest to przycisk OK. No więc wcisnąłem przycisk OK po czym pojawiła mi się "Lista TV" Przy czym: zielony przycisk na pilocie do dekodera oznacza "Ulubione", żółty: "Alfabetycznie", niebieski: "Operator" a ostatni, czerwony przycisk oznacza "Transponder".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie na ten kanał patrzysz. Szukaj kanału z Astry o parametrach 10861 H. Ewentualnie wybierz skanowanie transponderów, ustaw satelitę na Astra 1, ustaw transponder na nowy i wpisz następujące parametry: 10861 H 22000 MS/s oraz drugi raz 10773 H 22000 MS/s. Przejrzyj jeszcze raz wszystkie ustawienia dekodera (poczytaj wyżej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...